Autor Wątek: Nowa strona KG PSP  (Przeczytany 29102 razy)

Offline mlody.strazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Nowa strona KG PSP
« dnia: Luty 03, 2009, 22:03:11 »
Co sądzicie o nowej stronie Komendy Głównej PSP - http://www.kgpsp.gov.pl/

Mnie osobiście podobała się bardziej "stara"

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2009, 22:16:40 »
strona jak strona. nic nadzwyczajnego. ciekawi mnie tylko dlaczego mozilla nie otwiera okienek  :rofl:

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline furgot

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2009, 22:38:27 »
Eeee, sporo braków i niedociągnięć. Są zakładki zatytułowane np. kwatermistrzostwo, kształcenie, prewencja a ja się pytam gdzie jest zakładka "operacyjna"???

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2009, 23:02:33 »
 :straz:
Nic ciekawego, jak to potrafi KG PSP gniot. Zrobione jak nogami i co mamy chwalić :tuba: to  :klol: :kjezyk:
POZDRAWIAM

Offline flamis

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 302
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2009, 23:22:02 »
Moim zdaniem na piątkę.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2009, 23:27:35 »
Jako wieloletni zawodowy webmaster powiem - tkwimy w roku 2003.
Wg mnie poprzednia wersja była lepsza. Ale to moje zdanie ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2009, 23:51:42 »
Nieczytelne. Wszystko pod jedno kopyto.

Brak podziału na ważne mniej ważne i nic nie znaczace informacje.

Ja rozumiem, że to wersja testowa ale umieszczenie informacji:
Zasady Egzaminowania Przewodników i Psów Ratowniczych w Państwowej Straży Pożarnej Z informacjami z 2005 roku to lekkie przegięcie, biorąc pod uwagę, że w roku są podajże 4 sesje terenowe i dwie gruzowiskowe - http://www.straz.gov.pl/data/other/egzaminyinternet2005_16105.pdf
Kształcenie w trakcie służby zastępczej - http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=872 Wydaje mi się, że już nie ma takiej instytucji jak służba zastępcza.

Dla porównania:
http://www.policja.pl/
http://www.strazgraniczna.pl/
http://www.sw.gov.pl/

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2009, 23:55:07 »
 po prosu nic dodać nic ująć. zrobiona na odwal się i daj spokój. nasuwa się jedna myśl  "jaki pan taki kram" :wacko:

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 04, 2009, 00:14:54 »
Zawsze można ocenić wizytówkę wykonawcy nowego portalu KG : http://www.presto.pl/
Jak przystało na profesjonalistę bez zbędnych bajerów.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2009, 00:21:16 wysłana przez pszemek »
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 04, 2009, 08:30:45 »
Zawsze można ocenić wizytówkę wykonawcy nowego portalu KG : http://www.presto.pl/
Jak przystało na profesjonalistę bez zbędnych bajerów.
faktycznie robi wrażenie; chociaż nie powinienem się wypowiadać, gdyż sam mam kilka takich:)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2009, 09:49:11 »
mnie się nie podoba- mało czytelna, trzeba dużo szukać żeby znaleźć to co było w poprzedniej wersji w jednej kolumnie, no ale to rzecz gustu, nowoczesna jest to trzeba przyznać.

Offline barthez315

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
  • RYCERZE FLORIANA
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 04, 2009, 10:09:22 »
Mi szczerze podobała sie poprzednia szata grafiiczna i opcje jakie były w poprzedniej wresji były lepsze. Nic specjalnego
"Na dzwięk syreny zostawiają swoje rodziny, przyjaciół aby ratować życie i dobytek innych, czasami niepowracając..."

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 04, 2009, 13:09:07 »
(...)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2021, 14:08:10 wysłana przez ogniomiszcz »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 04, 2009, 13:30:16 »
Zobaczcie po której stronie strażacy kompanii honorowej mają sznury (fotka: prawa strona u dołu - jak zostać strażakiem od marzeń do służby) :)
grafik przedobrzył i to mocno:) - odbił foto w poziomie, ponieważ oryginalne z lewej strony powodowałoby "odjechanie" całości grafiki
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Adonis06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 04, 2009, 20:33:10 »
Powstrzymuję się ale muszę to powiedzieć :gwiazdki:
Nawet to spie....................li :szalony: :szalony: :szalony:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 04, 2009, 20:40:14 »
Brak wszystkich przepisów i aktów prawnych obowiązujących na dzień dzisiejszy w PSP.
Chyba, że takie było założenie - im mniej wiemy, tym mniej chcemy?

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 04, 2009, 20:56:56 »
chu...ia Panie Sierżancie

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 04, 2009, 21:14:53 »
Przykłady stron, które podał Łukasz w porównaniu do strony głównej KG mają się jak dzień do nocy. Szczególnie strona policji robi dobre wrażenie (szczególnie od strony wizualnej).
Jak dla mnie ta wersja strony jest mało czytelna - wszystko zlane z podobną kolorystykę, nieczytelny układ tabeli, grafika znacznie dłużej ładuje się na wolniejszych komputerach (nie wszędzie jeszcze są na wyposażeniu komend kompy z mocnym prockiem i kartą graficzną).
Zakładka PSP to porażka, nawet nie wiem co autor chciał tam umieścić bo wrzucił tam same bzdety, pozostałe zakładki też są beznadziejne, prawie nic w nich nie ma....
więc po co jest ta strona?? po co płacić za coś co się nikomu nie przydaje.....
Mówię, warto poprzeglądać strony niektórych komend - są naprawdę zrobione przystępnie i mają wiele ciekawych informacji.
pozdr ,
EGO = 1 / wiedza

Offline fireghost

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 10, 2009, 18:10:06 »
Zgadzam się, że jest dużo dobrych strażackich stron www. Jednak pewien jestem również tego, że ta strona jest zupełnie innej jakości. Miałem dosyć jadącego podnośnika z  tryskająca wodą oraz Menu rozwijanego w nieskońzoność. A propo kolegi, który twierdzi, że sie cofneło. Wiem, że każdy zrobi lepiej, szybciej i za free, ale to tak w teorii a w praktyce...

A tak wogóle to napiszcie jakie fajne strony macie :rolleyes:

Offline hapek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
  • what's wrong with your brain?
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 10, 2009, 19:26:26 »
I kolejna negatywna opinia z mojej strony (to tylko moje zdanie) jak częśc kolegów mi sie lepiej podobała stara była o wiele bardziej przejrzysta.
..."ważne są zasady, czym głupsze tym lepsze"...

Offline fireghost

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 10, 2009, 22:21:31 »
Zdjęcia ze zdarzeń z kraju są super. Widać, że ma sens zebrać z różnych kp informacje w jednym miejscu, bo wątpię aby ktoś codziennie przeglądał dzisiątki stron www, aby sprawdzić czy czasami coś ciekawego sie pojawiło.
Poprzednia była przejrzysta? może, ale wg mnie była prosta i blada... Teraz jest troszkę koloru straży i tematów, kórych nie było.
Strona policji jest równie ,,napakowana'' informacjami, ale tam pracuje nad tym sztab ludzi i wszystkie komendy...

pozdrawiam tych, którym sie chce ...

 :komp:

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 10, 2009, 22:31:44 »
Zdjęcia ze zdarzeń z kraju są super. Widać, że ma sens zebrać z różnych kp informacje w jednym miejscu, bo wątpię aby ktoś codziennie przeglądał dzisiątki stron www, aby sprawdzić czy czasami coś ciekawego sie pojawiło.

Z tego co pamiętam to KP mają własne hasła dostępu do CMS i samodzielnie wrzucają newsy na stronę KG. Widać którym komendom, a właściwie którym strażakom się chce.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 10, 2009, 22:46:44 »
tydzień minął i po tym tygodniu musze powiedzieć że coś się interesie dzieje....
strona główna jest poprawiona, bardziej wyrazista, kolory bardziej nasycone.
Uzupełniane są strony w poszczególnych działach, przydały by się działy w PSP dotyczące zagadnień operacyjnych, kwatermistrzowskich, (polecam stronę KM Poznań - tam świetnie jest to przedstawione - są do pobrania ustawy, rozporządzenia, druki, nawet karty do kontroli sprzętu - uważam że strona komendy głównej tez powinna mieć takie informacje.....). Dalej chciałbym by dzial prawo był bardziej czytelny i nawet kosztem zdublowania informacji w innych działach by zawierał wszystkie akty prawne dotyczące straży (wskr, psp, osp, pokrewne......) pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline fireghost

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 11, 2009, 23:30:11 »
Kolega ma rcję, coś sie w interesie dzieje. A faktem jest, że kazda kp ma dostęp poprzez cms do wydarzeń z kraju, ale jak to bywa wszystko zależy od strażaków, których pracę widać poprzez takie informacje.
My jako strażacy poszukujemy troszkę innych informacji niż przeciętny smiertelnik. Tak jak kolega napisał ustawy,dokumenty pliki do pobrania - to dla nas. Jednak wiem ze swojego przykładu, że ludzie z poza straży poszukują różnych informacji i sam odsyłam na strazackie strony, aby tam znależli oczywistą-oczywistość.
Przykład Poznania OK. Widziałem też strony unikaty bo unikaty ale JRG i zmian oraz grup specjalistycznych na kg psp też podobno mają byc...i mozna je zgłaszać. :komp:

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Nowa strona KG PSP
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 19, 2009, 20:31:35 »
to ja jeszcze dorzucę swoje 0,03 PLN....
w dziale wydarzenia z kraju po lewej stronie co chwile (nawet 2 i więcej razy dziennie) pojawia się informacja z KP PSP Krotoszyn. Informacje te są "o byle czym". Byle jakaś stłuczka już info z Krotoszyna, byle jakieś szkolenie - info z Krotoszyna..Np. dzisiaj Krotoszyn umieścił już dwie informacje (jakieś ćwiczenia i jakaś kolizja, w której auto uderzyło w płot). Według mnie informacje pojawiające się w tym dziale powinny być z bardziej poważnych zdarzeń, a nie z każdej w jakiej udział bierze jednostka...
A potem przychodzi roczne podsumowanie artykułów zamieszczanych w tym dziale i nie dziwne, że pierwsze miejsce przypada KP PSP Krotoszyn..
Informacje napływające do tego działu powinny być weryfikowane, aby nie dopuszczać do sytuacji jaka ma miejsce obecnie..
Kiedy powstawała nowa strona KG twórcy prosili o wskazówki, które ulepszą stronę...już chciałem napisać do KG, aby ograniczyć aktywność KP PSP Krotoszyn, jednakże jakoś się powstrzymałem...trudno jest jak jest...

pozdrawiam