Autor Wątek: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety  (Przeczytany 45255 razy)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #125 dnia: Luty 18, 2009, 18:49:02 »
@Piotr25

A czy niezrzeszeni strażacy w ogóle borą dział w pikiecie ?
Przeciez to nie zwiazkowa pikieta tylko służb mundurowych....
Czyżby Ci co tak zawsze krytykują ZZ nie poczuwali się że są w służbach mundurowych ??
@SIUSIEK
Rozumiem Cię kolego i wiem co czujesz.....
Mam to samo. Zawsze drą ryja najgłośniej że ZZ nic nie robią a teraz nagle nikt nie ma czasu.... :D
Ten ma załatwienie, temu się krowa cieli, ten idzie pracować na budowę, ten ma fuchę.... 

Żałosne .....   :wall:

Nie chce się wyrażać brzydko ale najbardziej pasuje tu : HCWDSJNTN (tylko dla dorosłych)

Ale denerwowanie się to nic innego jak wyżywanie się na własnym zdrowiu za czyjąś głupotę... ;)

Nie można nikogo uszczęśliwiać na siłę.... Skoro koledzy nie uważają  za niestosowny udział w pikiecie to trudno....pójdziemy sami...
A za jakiś czas na tym forum ktoś znowu napisze, że w sumie to związkom nie zawdzięczamy nic i że tylko walczą o swoje stołki...  Ciekawe czy Ci co tak w ostatnich latach tak mocno krytykowali zz na tym forum pojawią się na pikietach ?

PS> W Krakowie ma być spora grupa strażaków nie zrzeszonych w żadnych związkach...
A jak będzie zobaczymy









Offline OgniowyDym

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #126 dnia: Luty 18, 2009, 20:06:11 »
Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie.  :kask:  :straz: a chyba nie z dobrobytu za parę godzin wyjeżdżamy .Wszystkim którzy jadą w naszej wspólnej sprawie życzę szczęśliwej podróży.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #127 dnia: Luty 18, 2009, 20:22:28 »
@Piotr25

A czy niezrzeszeni strażacy w ogóle borą dział w pikiecie ?
Przeciez to nie zwiazkowa pikieta tylko służb mundurowych....
Czyżby Ci co tak zawsze krytykują ZZ nie poczuwali się że są w służbach mundurowych ??

Np. ja biorę udział -  niezrzeszony w żadnym ZZ. Żal mi tylko ,że głównie starzy  z moich stron jadą na pikietę , młodym to zawisa? - do czasu.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #128 dnia: Luty 18, 2009, 21:00:33 »
Ja też nie jestem związkowcem, mam trochę ponad 3 lata służby a byłem pierwszą osobą w komendzie, która powiedziała że jedzie do Krakowa.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #129 dnia: Luty 18, 2009, 21:37:40 »
Ja mam 1,5 roku stażu służby. W ZZ jestem od stycznia a też jadę "prywatnie" bo ZZ nic nie zrobiło w tym kierunku... Jedziemy z kolegą który nie jest w ZZ i też jeszcze na stażu. :straz: :straz:

Offline Piotr25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Gdańsk, Kraków, Poznań, Warszawa
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #130 dnia: Luty 19, 2009, 00:10:51 »
Kochani. Nie mogę zasnąć. Jutro pikieta, chcę aby wszystko wyszło jak zaplanowano. Jesteśmy słuzbą mundurową więc podczas pikiety pokażemy, że jestesmy zdyscyplinowani i zdeterminowani. Jedziemy bronić uprawnień emerytalnych, a nie "przywilejów". Chcemy ratować, a nie protestować. Nie bedzie nas dużo ok. 3000, ale przyjedziemy na pikiety do Gdańska i Krakowa protestować poniewaz kochamy naszą slużbę, chcemy stabilnych warunków pracy i pewnych emerytur jeżeli spotka nas w sluzbie jakieś nieszczęście. Jedziemy na pikietę, bo jeszcze raz chcemy wierzyć, że władzy zależy ,zależy na bezpieczeństwie obywateli. Jutro o godz. 12.00 Gdańsk i Kraków połączy niewidzialna nić solidarności wtedy bedziemy halasować ile sił. Bo wszyscy jesteśmy jedną rodziną. I nie można porównać pracy 8-godzinnej do naszej sluzby. Ryzykujemy często nasze mlode życie za nędzne pieniądze. Stażyści w Straży czy Policji wyplatę nazywają zasilkiem. Jeżeli mamy dalej służyć społeczeństwu niech Ci co rządzą wsluchają sie w nasz "głos". Generalnie nie chcemy być służbami w grze politycznej poszczególnych partii czy to rządzących, czy to opozycyjnych. Chcemy służyć suwerenowi czyli  narodowi polskiemu. Przypominamy, że w dniach katastrof i klęsk żywiołowych(pamietacie powódż stulecia -2/3 kraju zalane na ratunek Wroclawiowi jechali starżacy z województw pólnocnych, pożar Kuźni Raciborskiej, rafinerii Gdańskiej, wybuch gazu w 10-cio piętrowym budynku w Gdańsku.
W tym ostatnim zdarzeniu strażacy z południa przyszli na pomoc kolegom z Gdańska. Jesteśmy jedną wielką rodziną. Panie Komendancie Główny PSP czy wstawi się Pan za nami u Ministra Schetyny     
i Premiera Donalda Tuska. Trochę odwagi!!! Jest co bronić, są argumenty. Nie jesteśmy "kupą darmozjadów" - czytaj 15 - letnich emerytów. Czekamy na wsparcie - strażacy PSP 2009.
Państwowa Straż Pożarna, Straż Więzienna, Straż Graniczna i Policja to jest nasza koalicja.

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #131 dnia: Luty 19, 2009, 11:53:21 »
Media o proteście:

19.02.2009 - godz.11:45

TVN24 i TVP3info - malutka informacja o pikiecie w Gdańsku - o Krakowie cisza.

internet:
onet.pl - nic
interia.pl - nic
wp.pl - nic
tvn24 - nic

widocznie za mało interesujące to dla mediów... będę informował na bieżąco.
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2009, 12:20:44 wysłana przez Pedros »

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #132 dnia: Luty 19, 2009, 11:56:45 »
W radio (Trójce) mówili, że ma być protest. Tylko nie wiem, czy wczoraj wieczorem czy dziś rano... ale mówili.

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep


Offline metode

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2009, 12:23:38 wysłana przez metode »

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #136 dnia: Luty 19, 2009, 12:21:13 »
tvn24 serwis  o 12 - relacja na żywo z Krakowa i Gdańska :tuba:

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #137 dnia: Luty 19, 2009, 12:24:20 »
Główne wydanie wiadomości o 12:00

tylko TVP1 - krótko, że w Gdańsku protestuje ok. 3 tys. mundurowych - o Krakowie nic

TVN24 - była długa informacja o Krakowie.
Ale np. na pasku informacyjnym info o proteście leciało dosłownie raz na sekundkę podczas gdy info o innych sprawach (wg. mnie mniej ważnych) przynajmniej 5 razy w tym samym czasie.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #138 dnia: Luty 19, 2009, 12:38:46 »
12:30 prawie pięcio minutowa relacja z Krakowa BRAWO chłopaki (szkoda że mnie mogę być z Wami)

A tak na marginesie polecam artykuł Janiny Paradowskiej w najnowszej Polityce http://www.polityka.pl/mundury-szczegolnej-troski/Lead33,933,282855,18/  i najważn9iejsza konkluzja artykułu: jeśli ma być ład i skład i jakiś sens, powinny być zreformowane wszystkie służby łącznie z wojskiem jednocześnie\.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #139 dnia: Luty 19, 2009, 12:54:02 »
W Gdańsku wydaje mi się, że to lepiej wygląda - sporo tam naszych :)
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #140 dnia: Luty 19, 2009, 14:15:58 »
w Krakowie było extra !!!! Ponad 5000 pikietujących... :)
Dopisało mazowsze - sporo ich się najechało .....
Reszta infoe jak wrócę do domu ;)

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #141 dnia: Luty 19, 2009, 14:36:48 »
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/news.php?id_news=31688 no to ludność się wkurwiła - spójrzcie na zdjęcia w galerii - ktoś życzliwy opublikował pewne zdjęcia.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #142 dnia: Luty 19, 2009, 14:46:08 »
Kraków - 8000 protestujących, ulica Basztowa została zamknięta co spowoduje znaczne utrudnienia w komunikacji miejskiej Krakowa aż do wieczora. Brawo. Ktoś wreszcie zobaczy.

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #143 dnia: Luty 19, 2009, 15:48:23 »
Podsumowując media to moim zdaniem najlepiej i najwięcej dała TVN24.

Co do samych pikiet to uważam, że udały się znakomicie, widok tylu umundurowanych służb robił piorunujące wrażenie!
Życzę wszystkim żeby ten protest dał teraz wymierne efekty.

Pozdrawiam

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #144 dnia: Luty 19, 2009, 15:58:38 »
Dzięki wielkie, panie, i panowie mundurowi. To był dla mnie zaszczyt. Mam nadzieję, że nasz protest odniesie jakiś skutek. Pierwszy, i chyba tak samo ważny, to nasze wspólne wystąpienie.
Kto nie był niech żałuje.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #145 dnia: Luty 19, 2009, 16:05:21 »
16:03, Radio ZET: mówili o Gdańsku, a na koniec: "Podobny cytat odbył się w Krakowie"
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #146 dnia: Luty 19, 2009, 16:13:52 »
Jestem już w domu  :mellow:  w Gdańsku było nas około 3 tys (jak dla mnie więcej ) ale muszę przyznać było nas  (strażaków) dużo .Panowie (oby nie nie musieliśmy  ) Warszawie być   jeszcze raz  tyle , Pikieta zrobiła na miejscowych duże wrażenie (rozmawiałem z przechodnimi).Widziałem że możemy się zjednoczyć (chyba wszyscy byli z rożnych formacji -stażysta podoficer -oficer  no wszyscy no chyba mało było pań z PSP ale możne już wyginęły że ich nie widziałem .Krótko mówiąc... byłem pod wrażeniem... Pozdrawiam  Jak będzie trzeba to pojadę do Warszawy ...
Dl;aczego na portalach TVN24 , ONET ITP. NIE MA WZMIANKI  o pikiecie czyzby  te portale  kochały Rząd i PO ....
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2009, 16:29:23 wysłana przez Ogn.Fox »

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #147 dnia: Luty 19, 2009, 16:28:27 »
A ja dziś cały czas w domu słucham [po obejrzeniu przez domowników materiałów z demonstracji w TV], jakie to nieroby z tych mundurowych, że w dupach się im poprzewracało [bla bla bla]. Oczywiście nie dadzą sobie powiedzieć jak sytuacja wygląda, media robią swoje, sieczkę w głowach ludziom...
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #148 dnia: Luty 19, 2009, 16:34:32 »
Niestety media (ponoć wolne) są na usługach rządu i piszą tylko to co  im wygodne...
No cóż..... tak zawsze było jest i będzie. Kto ma media ten ma władzę.

Schetyna w TVN24: "Protest wynika z niewiedzy...... w dobie kryzysu najwyższym dobrem jest praca, ..... mundurowi powinni pracować dłużej a odchodzić na lepszych warunkach" 
Ja pier....ę... ten gość naprawdę chyba jest obłąkany.... nie wiem czy on sam rozumie co mówi o tych lepszych warunkach
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2009, 22:33:51 wysłana przez Butel »

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #149 dnia: Luty 19, 2009, 17:12:43 »
Pan Schetyna: (polsat News)

"... jak ktoś będzie chciał odejść po 15 latach i mieć 40% to jego wybór, a protest jest z niewiedzy z samej zasady sprzeciwu zmianom emerytalnym, my proponujemy lepsza praca to lepsza płaca, dajemy im szanse dłużej pracować wykorzystać swoje umiejętności przez dalsze kursy, szkoły, szkolenia...."

TVP info:

Schetyna: protest wynika z niewiedzy o reformie
Wicepremier Grzegorz Schetyna przypomina, że według założeń reformy emerytalnej służb mundurowych funkcjonariusze, którzy podjęli pracę przed 1999 rokiem, będą mogli skorzystać ze starego modelu przejścia na emeryturę.

– Moim zdaniem ten protest wynika z niewiedzy. Ja powiedziałem i będę to powtarzał: dłuższa praca i godna uczciwa emerytura. Nie powinno być tak, że po 15 latach pracy policjanci odchodzą z emeryturą (w wysokości – red.) 40 proc. ostatnich zarobków, bo to jest rzecz niegodna – powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji na konferencji prasowej w Lublinie.