Autor Wątek: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety  (Przeczytany 45243 razy)

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #100 dnia: Luty 16, 2009, 13:29:31 »
do BRAVEHEART

z naszej strony napewno nie bedzie . ale widze ze ty bys chciał

No wiesz może bym i chciał... niektórym lanie by sie przydało ... przynajmniej takie lanie uzasadnieone... lepsze to niż burdy na stadionach.

subiekt

  • Gość
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #101 dnia: Luty 16, 2009, 13:48:49 »
Przyłączam się do apelu Butela.
jako służby mundurowe tworzymy jedność.
Jednością też jest sprawa dla której służymy czyli walka z żywiołem, ochrona i obrona obywateli naszego kraju.
Nie ma znaczenia czy zadania jakie na nas nałożono wykonujemy zawodowo, czy społecznie.
Strażak, to strażak. Rożnica polega jedynie na tym, że zawodowiec musi, a ochotnik może, chociaż przeważnie chce.
Zapraszamy wszystkich ochotników, którym leży na sercu dobro Państwa, do przyłączenia sie do protestu służb mundurowych wyrazonych m.in pikietami w Krakowie i Gdańsku.
Celem wszystkich mundurowych jest służba narodowi, a nie politykom i ich partykularnym interesom.

Wszyscy ochotnicy, którzy zechcą wziąć udział w pikietach w Krakowie i Gdańsku w dniu 19 lutego 2009 r. proszeni są o przybycie w strojach wyjściowych lub koszarowych.
Niech mundur świadczy o solidarności służb.
Pozdrawiam wszystkich funkcjonariuszy PSP i druhów OSP.
emerytowany policjant i druh OSP w Mosinie woj. wielkopolskie
subiekt

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #102 dnia: Luty 16, 2009, 16:47:20 »
Słuchajcie, mam 17 lat prawie, swoją przyszłość wiążę z PSP. Jestem w MDP od 3 lat. Za rok wchodzę w zastępy OSP. Po skończeniu liceum chcę spróbować swoich sił w SA PSP Kraków. Myślę, że ten protest dotyczy także mojej emerytury o ile się dostanę.
Czy mam prawo wziąść udział w tym proteście w Krakowie?? Koszarowy jestem w stanie załatwić z OSP.
Dzięki za odp.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #103 dnia: Luty 16, 2009, 16:51:11 »
Myślę, że lepiej by było jakby w pikiecie uczestniczyli pełnoletnie osoby - jeżeli chodzi o umundurowania wyjściowe, koszarowe. Ale to taka moja własna myśl, nie wiem jak inni. Na pewno możesz tam pójść, zobaczyć jak to wszystko wygląda i poprzeć kolegów.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Piotr25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Gdańsk, Kraków, Poznań, Warszawa
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #104 dnia: Luty 16, 2009, 17:54:36 »
W województwie pomorskim trwają spotkania z parlamentarzystami.
W dniu dzisiejszym tj. 16.02.2009r. Przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego Pikiety Służb Mundurowych
spotkali sie z posłem PIS Jackiem Kurskim. W trakcie spotkania odbyła się profesjonalnie przygotowana konferencja prasowa z udziałem TVN 24, TV 3, Radia Gdańsk. Stronie związkowej przewodniczył asp.sztab. Józef Partyka -Przewodniczący  Komitetu Protestacyjnego (Przewodniczący ZW NSZZP w Gdańsku) oraz asp. Tomasz Richert z JRG Gdynia (członek Prezydium Pomorskiej Międzyregionalnej Komisji Koordynacyjnej Pożarnictwa NSZZ "Solidarność w Gdańsku).  Pan poseł Jacek Kurski (bultelier PIS)  był dobrze zorientowany w problemach służb mundurowych i obiecał pomoc w przypadku skierowania projektu ustawy o zmianie emerytur mundurowych do Sejmu w celu jego odrzucenia. Liczymy na to, że Pan Prezydent Lech Kaczyński również taki projekt zawetuje.
 :straz: :tuba: :straz:  Do strażaków woj. pomorskiego prośba: oglądajcie "TV 3 o 18.00 Panoramę, pozostali strażacy dziennik TVN 24.
Państwowa Straż Pożarna, Straż Więzienna, Straż Graniczna i Policja to jest nasza koalicja.

Offline OgniowyDym

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #105 dnia: Luty 16, 2009, 19:28:58 »
Witam.Po obejrzeniu Panoramy.policjanci pieszo ścigają przestępców,strażacy rowerami z hydronetkami na plecach :tuba: ,a może naszych ministrów na deskorolki przesadzić i cofalibyśmy się ,ale byłoby oszczędnie :wall:     JEDZIEMY DO GDAŃSKA  kto może to powinien :straz:

Offline robin998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #106 dnia: Luty 16, 2009, 19:37:03 »
Witam mam pytanie przyjełem się w 97r. napisze deklaracje ,że chce odejść na starych warunkach to znaczy że po 2011 jeśli będe pracował to odejde na starych czy coś sie zmieni .Pozdrawiam

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 16, 2009, 19:48:42 »
według obecnych załozeń to będziesz mógł odejść już po 15 latach służby ale bedziesz miał naliczoną emeryturę z ostatnich trzech lat, to jest na dziś ale jutro jest spotkanie komisji trójstronnej z ministrem i będą nowe założenia ale już wiem że tam nie ma też wszystkiego zapisane i mają to regulować rozporządzenia, także sprawy naliczeń emerutury co jet dla nas gwoździem do trumny.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #108 dnia: Luty 16, 2009, 19:49:18 »
a czy ktos planuje jakiś zorganizowany wyjazd z warszawy? :stop:

Offline OgniowyDym

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #109 dnia: Luty 16, 2009, 21:11:09 »
A czy którzy 19 będą na służbie mogą w jakiś sposób też wyrazić ......Może ktoś cokolwiek wie na ten temat?

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #110 dnia: Luty 16, 2009, 21:44:30 »
A jak wywiesisz transparent o treści "POPIERAMY PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH" na budynku komendy to nie będzie wyrazem poparcia? Myślę, że nie jest to zakazane, a wręcz wskazane.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #111 dnia: Luty 16, 2009, 22:05:19 »
KOMUNIKAT I
 :krzyk: Uczestnicy manifestacji w Krakowie występujący w ubraniu cywilnym, powinni mieć zawiązaną na lewej ręce, powyżej łokcia, szeroką wstążkę koloru niebieskiego.
Pozwoli to na odróżnienie nas od ewentualnych osób, które chciałyby rozbijać pikietę od środka.
Podczas dojazdu do Krakowa, oprócz białych kartek za przednią szybą z dużym P , na antenach samochodów powinny być też wstążki koloru niebieskiego.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Piotr25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Gdańsk, Kraków, Poznań, Warszawa
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #112 dnia: Luty 16, 2009, 23:19:21 »
Policjanci pojadą na pikietę do Gdańska
2009-02-16
http://dziennikelblaski.wm.pl/Policjanci-pojada-na-pikiete-do-Gdanska,64272 

Na konia też zabraknie
http://www.trybuna.com.pl/n_show.php?code=2009021706


Mundurowi szukają wsparcia u parlamentarzystów
dziś
http://gdansk.naszemiasto.pl/wydarzenia/961786.html
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2009, 06:36:46 wysłana przez Butel »
Państwowa Straż Pożarna, Straż Więzienna, Straż Graniczna i Policja to jest nasza koalicja.

Offline diabel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #113 dnia: Luty 16, 2009, 23:52:45 »
witam z maojej KP jedzie do Krakowa większość młodych, oczywiście ja też tam bedę.

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #114 dnia: Luty 17, 2009, 00:24:28 »
Witam
Mnie również  bardzo martwi i wkurza bierna postawa dużej rzeszy "młodych" i trochę mniejszej grupy "starych" strażaków w mojej jednostce. W końcu same założenia do ustawy emerytalnej i obłudne tłumaczenie zawsze pogodnego Grzegorza Schetyny, że „robi dobrze mundurowym” nawet dla początkującego funkcjonariusza (policjant, strażak itd.) powinno być jak puszczenie hafta prosto w twarz! A wy co? Zastanawiacie się czy jechać do Krakowa czy do Gdańska. A może lepiej zostać w domu, przecież można w tym czasie trochę dorobić do nędznej zapomogi (czyt. wypłaty). Bo przecież jest zimno i mokro, a Kraków i Gdańsk są daleko i w dodatku te wszystkie pikiety nic nie dadzą. Może, żeby protest był gdzieś bliżej, tak by tylko z dwie godzinki na to poświęcić.
Dzięki takiej postawie będziecie musieli dorabiać do 55 roku życia i potem jeszcze więcej pracować będąc na emeryturze.
Często w rozmowach  pada pytanie: "a co da ta pikieta?" Odpowiadam - nie wiem, ale za to wiem co da wasza bierność.
Pewnie za jakiś czas, jak zwykle będziecie mieli pretensje w stylu: "a co robiły związki zawodowe", "znowu się dogadali za naszymi plecami".
Nie, rządzący od początku pokazują, że olewają w tej kwestii opinię ZZ:
- brak konsultacji w sprawie założeń do ustawy emerytalnej ze stroną związkową;
- podawanie w pierwszej kolejności ww założeń mediom i prasie a nie stronie związkowej;
- nie przestrzeganie ustawowych terminów na zaopiniowanie i wniesienie uwag do powyższych założeń;
- tylko jedne spotkanie w komisji trójstronnej dotyczące kwestii przyszłych emerytur;
- brak rozmów na temat wprowadzanych "oszczędności" ze stroną związkową.
To tylko kilka przykładów. Mam nadzieję, że mylę się w swoich spostrzeżeniach i że w trakcie nadchodzących protestów będzie nas jak najwięcej.
p.s.- mam też nadzieję, że ZZ są już przygotowane na duuużo ostrzejsze formy protestu i raczej współpracują ze sobą a nie rywalizują?

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #115 dnia: Luty 17, 2009, 06:51:03 »
dezerter112   całkowicie popieram twoją  wypowiedź....

Zobaczcie jaki absurd jest na pomorzu a Grzegorz twierdzi że cięć na paliwo nie ma -kłamca  :

W związku z wprowadzeniem limitów przejechanych kilometrów w ciągu doby proszę o bezwzględne przestrzeganie i stosowanie się do poleceń Pana Komendanta Powiatowego. Poniżej wykaz limitów dobowych:
Polonez - 28 km,
Polonez - 29 km
Skoda Octawia - 30 km
Fiat Doblo - 37 km
Fiat Ducato - 27 km
Kia Ceed - 37 km.
   
  źródło   http://www.tvn24.pl/-1,1586641,0,1,poscig-za-przestepca-przez-29-kilometrow,wiadomosc.html

Taka sytuacja w Policji jest na całym pomorzu sprawdziłem u siebie  i faktem jest że takie limity rozesłano po komendach ..Większego zakłamania Polskiego rządu nie widziałem .Czas coś tym zrobić i najlepszym sposobem na chwile obecna jest wyjazd do Gdańska lub Krakowa 19 lutego , a biadolenie że to nic nie da jest błędem  bo rząd tylko czeka na takich słabeuszów ...Jeżeli  nie będziemy umieli się zjednoczyć to Tusk nas zje na śniadanie  :wall:

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #116 dnia: Luty 17, 2009, 09:30:06 »
Oszczędności ? A kancelaria Prezydenta ogłosiła przetarg na 360.000 litrów paliwa dla swojej floty....
http://www.tvn24.pl/12690,1586574,0,1,kancelaria-prezydenta-skapana-w-benzynie,wiadomosc.html

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #117 dnia: Luty 17, 2009, 10:11:06 »
http://www.youtube.com/watch?v=_MF3hZTYTsU - 5:11
Jedynie tak można to skomentować  :gwiazdki:
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #118 dnia: Luty 17, 2009, 10:30:53 »
A ja jadę do Gdańska, bo to także o mnie chodzi - choć jestem tylko ochotnikiem, obywatelem tego państwa rządzącego przez chorych ludzi. Dzisiaj zaczynam zbierać także chętnych ochotników, by ramie w ramie z Wami zawalczyć o lepsze jutro.

Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Piotr25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Gdańsk, Kraków, Poznań, Warszawa
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #119 dnia: Luty 18, 2009, 08:03:48 »
Czy mnie jeszcze pamiętasz???  Ale to już było!!! Czy w PSP służą jeszcze strażacy którzy brali udział w I manifestacji służb mundurowych pod Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku 21.11.2003r.?
Warto przypomnieć młodszym kolegom, że nic nie jest dane raz na zawsze.... o swoje trzeba się upominać.
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/news.php?id_news=9991

Spotykamy się na Pikiecie służb mundurowych w Gdańsku dnia 19.02.2009r. godz. 11.00 - 13.00

Informacja z ostatniej chwili Tj. dziś g.12.28:
Strażacy z Zachodnio Pomorskiego jadą na Pikietę:
NSZZ "Solidarność" - 90,
ZZS "Florian" - 50,
Policja - 140.

Strażacy z Warmińsko  - Mazurskiego:
NSZZ "Solidarność" -20,
ZZS "Florian" - 20,
Policja -80.


Dla tych co liczą ilu nas będzie jeszcze jedna informacja:
Woj. pomorskie:
NSZZ Solidarność -350,
ZZS Florian - 100,
ZZ PP - 50.
Razem 500 na 1700 zatrudnionych.

Organizatorzy Pikiety Służb Mundurowych w Gdańsku uprzejmie proszą o nie wnoszenie na miejsce
pikiety materiałów pirotechnicznych i nie spożywanie alkoholu.

Mile widziane są gadżety: syreny, gwizdki, transparenty, flagi związkowe, znicze, a także aparaty fotograficzne dla utrwalenie niezapomnianych chwil :straz: :kask: :straz: :kask: :straz: :kask:
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2009, 12:52:39 wysłana przez Butel »
Państwowa Straż Pożarna, Straż Więzienna, Straż Graniczna i Policja to jest nasza koalicja.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #120 dnia: Luty 18, 2009, 13:18:28 »


Dla tych co liczą ilu nas będzie jeszcze jedna informacja:
Woj. pomorskie:
NSZZ Solidarność -350,
ZZS Florian - 100,
ZZ PP - 50.
Razem 500 na 1700 zatrudnionych.



Ludzie myślicie że ktoś za was będzie załatwiał wasze (do cholery wasze sprawy) Ja np. mogłem olać wyjazd na protest mówiąc sobie chłopie przecież to ciebie nie dotyczy masz pełna emkę wiec pakuj się do cywile .Nie tego nie powiem bo bezpieczeństwo ludzi i strażaków pełniących służbę bezpośrednio w zagrożeniom nie są dla mnie obojętni .Pamiętam  2003rok  i muszę przyznać  że mało nas tam było a najmniej ludzi  którzy którzy siedzą na stołku(bez urazu ) ale przecież ta sprawa powinna wszystkich zjednoczyć 8 godz.-24. godz .-związkowiec -nie związkowiec- obrażony na świat i ten co kocha wszystko ....- dosłownie wszystkich Więc ruszać 4 litery i na pikietę nie rząd zobaczy ilu jest nie zadowolonych To jest nas los jak już uchwalą to nie biadolić że mogłem coś zrobić (jest okazja )  :kwit: pozdrawiam i zabierać gwizdki (jak ktoś nie ma to w kiosku ruchu są po 5zł )

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.935
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #121 dnia: Luty 18, 2009, 13:59:29 »
OGN.FOX masz rację.Organizowałem w swojej jednostce wyjazd oprócz tamtej w 2003 roku jak i teraz na 19.02 Szoku jakiego doznałem w trakcie rozmów z ludźmi nie jestem w stanie wytłumaczyć....krzykacze typu "związki nic nie robią , dlaczego nie wprowadzimy czegoś drastyczniejszego ..itp" teraz na zapytanie czy zabierają się z nami odpowiadają że to młodzi powinni pokazać coś od siebie, poczekamy jeszcze, kto mu zwróci czas za wyjazd itp.Aż mnie szlag trafia że tacy pracują w jednostkach bo wiem że jest to nagminne.Szczycę się że jestem związkowcem ale to co dzieje się dziś w PSP a sytuacja dotyczy wszystkich przerasta mnie.
Informacyjnie:
oprócz związkowców z FLORIANA, PP, SOLIDARNOŚCI jadą także niezrzeszeni...odemnie 15 osób.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #122 dnia: Luty 18, 2009, 14:08:28 »
PILNIE POSZUKUJĘ DWÓCH MIEJSC NA WYJAZD DO KRAKOWA Z TERENU ŁODZKIEGO (SIERADZ, ŁASK, ZD-WOLA, PABIANICE, PODDĘBICE)

7.   Nie pisz WIELKIMI literami (wielkie litery oznaczają krzyk).
Zdecydowana większość potrafi czytać!  ^_^

« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2009, 16:15:09 wysłana przez Ajax »
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #123 dnia: Luty 18, 2009, 16:08:44 »
Olivier - ja jadę z policjantami z Łodzi. Czekam na konkrety i jak będą miejsca to Ci napiszę dzisiaj.

PW!!!
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2009, 16:13:03 wysłana przez Ajax »

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #124 dnia: Luty 18, 2009, 17:59:58 »
PILNIE POSZUKUJĘ DWÓCH MIEJSC NA WYJAZD DO KRAKOWA Z TERENU ŁODZKIEGO (SIERADZ, ŁASK, ZD-WOLA, PABIANICE, PODDĘBICE)

kontakt: z userem "pieskowa" na ifp.
Cytuj
Mamy jeszcze wolne miejsca- koszt 25 zł od osoby, wyjazd 6,00 Zduńska Wola, 6,30 Łask, jak nie macie kasy to zabierzemy za " co łaska" nie ma sprawy, wiadomości na PW
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk