Autor Wątek: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety  (Przeczytany 45130 razy)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 12, 2009, 23:17:08 »
Hm...
Ze Związkami (gł. typu: "SOLIDARNOŚĆ") w PSP na razie mi jakoś /szczególnie ostatnio/ nie po <drodze>, więc konkretnie w tym dniu oddam krew (0 Rh+) - może również będzie jakiś... Konkretny pożytek!  :wacko:
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2009, 23:39:43 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 13, 2009, 13:09:52 »
Ajax. Myślę, że w obecnej chwili musimy odłożyć nasze animozje na bok. Każdy podział w szeregach będzie skwapliwie wykorzystywany, dół, czy góra, biurowiec, czy podziałowiec, związkowiec, czy bezpartyjny. Jednakowo dostaniemy po dupsku. Nie każę Ci zakopywać topora, powinieneś tylko odłożyć go na półkę.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 13, 2009, 13:45:38 »
Pytanie mam :  Czy słyszeliście  że pojazdy prywatne przyjeżdżające na protest mają mieć za szyba autka biała  kartkę z literką P Proszę o potwierdzenie tej plotki ...PANOWIE TROSZKĘ NAS BĘDZIE  :straz:

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 13, 2009, 14:24:17 »
Ogniowy leniu !!!! kilka postow wyzej !!

Cytuj
Autokary i inne pojazdy, przyjeżdżające na pikietę, powinny posiadać białą kartkę z dużą literą „P” umieszczoną na podszybiu.
Uczestnicy pikiety wysiadają w okolicach Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku ul. Okopowa 21/ 27, natomiast autokary udadzą się w miejsce wskazane przez służby porządkowe.
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Piotr25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Gdańsk, Kraków, Poznań, Warszawa
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 13, 2009, 14:50:36 »
Komitet Organizacyjny Pikiety Służb Mundurowych pod Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku w dniu 19.02.2009r. godz. 11.00 - 13.00
informuje, że na chwilę obecną przewidywana liczba uczestników wynosi 3200.  W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy potwierdzenei uczestnictwa 2 autokarów (80 strazaków) z woj. Kujawsko pomorskiego w tym NSZZ "Solidarność' 40 strażaków i ZZS "Florian" 40 strażaków. Województwo Warmińsko - Mazurskie - jeszcze nie potwierdziło udziału w Pikiecie. Trwają rozmowy z Policjantami.....
Koledzy, a Kraków na ilu uczestników liczy???
Państwowa Straż Pożarna, Straż Więzienna, Straż Graniczna i Policja to jest nasza koalicja.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 13, 2009, 15:03:43 »
Ogniowy leniu !!!! kilka postow wyzej !!

Cytuj
Autokary i inne pojazdy, przyjeżdżające na pikietę, powinny posiadać białą kartkę z dużą literą „P” umieszczoną na podszybiu.
Uczestnicy pikiety wysiadają w okolicach Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku ul. Okopowa 21/ 27, natomiast autokary udadzą się w miejsce wskazane przez służby porządkowe.

Przepraszam ,ale tak jakoś byłem tą wiadomością pod jarany (hehehe) że jak się dowiedziałem że zaraz na stronkę i buuu .Masz racje trzeba czytać forum co chwile bo wiadomości do nas dochodzą błyskawicznym tempie . Pozdrawiam  :straz:

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Piotr25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Gdańsk, Kraków, Poznań, Warszawa
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 13, 2009, 15:49:52 »
Jeżeli mogę prosić o pomoc w ustaleniu hasła na transparenty koledzy strażacy pomożecie!!!
Moje propozycje:
"Oszukali nas - PO"
"POsłowie na wcześniejsze emerytury"
"Państwo PO-prawa"
"POprawiamy emerytury wszystkim"
"Wcześniejsze emerytury dla rządu" ect. (ecetera)
Może coś konkretnego i do wykorzystania nie tylko w Gdańsku ale też w Krakowie
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2009, 20:39:56 wysłana przez Piotr25 »
Państwowa Straż Pożarna, Straż Więzienna, Straż Graniczna i Policja to jest nasza koalicja.

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 13, 2009, 21:27:45 »
Jeżeli mogę prosić o pomoc w ustaleniu hasła na transparenty koledzy strażacy pomożecie!!!
...
Może coś konkretnego i do wykorzystania nie tylko w Gdańsku ale też w Krakowie

Poczytaj może coś znajdziesz  :straz:
http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=31561
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

subiekt

  • Gość
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 13, 2009, 22:57:14 »
zapraszam na stronę:

http://www.ifp.pl/index.php?module=PostWrap&page=protest

może Ci niezdecydowani się zdecydują.

Moje motto na ifp: EMERYT NIE  MUSI, EMERYT MOŻE

Ja nie muszę, ale chcę. Dla Was, czynnych funkcjonariuszy służb podległych MSWiA


Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 14, 2009, 08:36:35 »
GDZIE SA MOJE NADGODZINY
260 NADGODZIN ROCZNIE A GDZIE PIENIADZE
TY TEZ MOZESZ ZOSTAC STRAZAKIEM-ZA 1400zlMIESIECZNIE
JAK DLUGO MOZNA PRACOWaC KU CHWALE PANSTWA

7.   Nie pisz WIELKIMI literami (wielkie litery oznaczają krzyk).
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2009, 19:21:13 wysłana przez Ajax »

Offline fieman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 14, 2009, 17:53:36 »
Nasze zarobki są Prawie takie same jak na zachodzie- PRAWIE robi wielką różnicę!!!
oto jedno z hasełek jakie mi wpadło do głowy.

Offline Piotr25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Gdańsk, Kraków, Poznań, Warszawa
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 14, 2009, 20:03:06 »
Pikieta w Gdańsku bez zmian 19.02.2009r. 11.00-13.30. 
Gościnna ziemia gdańsko - pomorska powita na pikiecie strażaków  związkowców z Białegostoku 50x :straz: oraz 2 autokary ze 100 "niebieskimi".  :gwiazdki: :gwiazdki:
 :tuba: Komitet Organizacyjny Pikiety Służb Mundurowych w Gdańsku przypomina na autokarach litera "P"
(czarna na białym tle)... oznacza chęć udziału w pikiecie.
Pozdrawiam.
Państwowa Straż Pożarna, Straż Więzienna, Straż Graniczna i Policja to jest nasza koalicja.

subiekt

  • Gość
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 15, 2009, 01:32:51 »
Cytuj
Komitet Organizacyjny Pikiety Służb Mundurowych w Gdańsku przypomina na autokarach litera "P"
(czarna na białym tle)... oznacza chęć udziału w pikiecie.
podobne kartki obowiązują w Krakowie.

Offline kiligoznales

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 15, 2009, 13:03:02 »
od nas z jrg jedzie ok 20 osób do Krakowa , ja razem z nimi , pozdrawiam i do zobaczenia

Offline Piotr25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Gdańsk, Kraków, Poznań, Warszawa
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 16, 2009, 07:59:21 »
Protest tysięcy pomorskich funkcjonariuszy
13.02.2009
http://gdansk.naszemiasto.pl/wydarzenia/960568.html


Pomorscy policjanci połączyli siły ze strażakami, Strażą Graniczną i służbą więzienną. Już w przyszły piątek w Gdańsku odbędzie się protest, w którym udział weźmie 3 tys. funkcjonariuszy z całego Pomorza.

Funkcjonariusze złożą petycję do premiera na ręce wojewody pomorskiego i marszałka województwa.
Następnie przejdą pod pomnik Trzech Krzyży, gdzie złożą hołd poległym stoczniowcom i funkcjonariuszom. Chodzi o plany zmian w emeryturach mundurowych. Mają one na celu m.in. odebranie funkcjonariuszom prawa do przejścia na wcześniejszą emeryturę.

Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli przedstawiciele związków zawodowych policji, Straży Granicznej i straży pożarnej.
- Państwo polskie samo zachęcało mnie do wstąpienia do służby. Składając przysięgę, że poświęcę swoje życie i zdrowie, strzegąc porządku, w zamian od państwa dostałem np. prawo do przejścia na wcześniejszą emeryturę - mówi Józef Partyka, szef NSZZ Policjantów w województwie pomorskim. - Teraz czuję się oszukany przez rząd i ministra Grzegorza Schetynę.

Związkowcy stwierdzili, że i tak rzadko który z nich korzysta z przywilejów emerytalnych. W ubiegłym roku w skali całego kraju na wcześniejszą emeryturę odeszło jedynie 270 funkcjonariuszy.
- Policjanci nie chcą odchodzić z pracy - mówił Partyka. - Lubią swój zawód i większość z nich pracowałaby bardzo chętnie 35 albo i 40 lat. Tylko niech państwo zapewni im godziwe płace.

Oprócz piątkowej demonstracji, pomorscy mundurowi planują szereg innych akcji protestacyjnych.
- W planach jest protest włoski oraz działania, które z pewnością najbardziej spodobają się społeczeństwu. Zaprzestaniemy karać mandatami za wszelkie wykroczenia - dodał Partyka.

Działania policjantów w pełni popierają strażacy oraz Straż Graniczna.

- Ze względu na charakter naszej służby wszelkie protesty są bardzo utrudnione - mówi Mariusz Paprocki, szef ZZS "Florian" na Pomorzu. - Nie możemy przecież przestać wyjeżdżać do pożarów.
- Planujemy jednak wszelkie inne dozwolone prawem formy protestu - dodał Mirosław Chojak, szef NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej na Pomorzu.

Na wczorajszej konferencji Józef Partyka złożył też oświadczenie. Stwierdził, że jest w posiadaniu informacji na temat fatalnej decyzji wydanej przez szefa MSWiA Grzegorza Schetynę. Decyzja ta, według Partyki, ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa mieszkańców Pomorza.
- W tym celu wysłałem list do premiera z prośbą o natychmiastowe spotkanie - powiedział Partyka.
Partyka nie chciał jednak ujawnić, jakie są to informacje
.


Robert Kiewlicz  -  POLSKA Dziennik Bałtycki

Informacja ze strony Regionu Gdańskiego NSZZ "Solidarność"

Strażacy będą pikietować     12.02.2009. 
Komitet Organizacyjny Służb Mundurowych woj. pomorskiego zapowiedział przeprowadzenie 19 lutego br. pikiety przeciwko przygotowywanym przez rząd planom zmian w ustawie o emeryturach i rentach dla funkcjonariuszy służb mundurowych.

http://www.solidarnosc.gda.pl/index2.php?option=com_content&task=view&id=1221&pop=1&page=0
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2009, 08:16:43 wysłana przez Butel »
Państwowa Straż Pożarna, Straż Więzienna, Straż Graniczna i Policja to jest nasza koalicja.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #90 dnia: Luty 16, 2009, 09:34:38 »
Ponowie moje pytanie - Czy strażacy z OSP mogą wesprzeć kolegów i pojawić się także na pikiecie? Jeśli tak to na jakich zasadach?
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #91 dnia: Luty 16, 2009, 09:53:27 »
Ponowie moje pytanie - Czy strażacy z OSP mogą wesprzeć kolegów i pojawić się także na pikiecie? Jeśli tak to na jakich zasadach?

pisz wszystkiego się dowiesz na e-mail subiekt_56@o2.pl
Przeciwwskazań jako takich nie ma.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #92 dnia: Luty 16, 2009, 10:00:24 »
Ja nie widzę sensu ani takiej potrzeby. OSP nie jest utrzymywane z budżetu MSWiA.
Swoją drogą druhowie postrzegają PSP jako tych, którzy "przyjadą, porządzą a i tak całą robotę przewalają ochotnicy" (np. przy stodole).
Niemniej jednak tych, co by chcieli tak jak kol. Porta przyjechać z OSP na Protest z całego kraju zmieścił by w jeden autokar :)

P.s. tak, jestem również druhem OSP od 9 lat.

(to tylko moje skromne zdanie)

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #93 dnia: Luty 16, 2009, 10:12:30 »
Hmm ... Jestem innego zdania na temat PSP. Razem pracujemy, mamy tą samą pasję - Czemu więc Wam nie pomóc? Musimy się wspierać, nie jednokrotnie koledzy z zawodówki pomagali nam, teraz jest okazja by znowu połączyć siły i walczyć o Wasze (nasze także, bo wielu z nas widzi przyszłość w Waszych szeregach)!
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #94 dnia: Luty 16, 2009, 11:39:59 »
od nas z jrg jedzie ok 20 osób do Krakowa , ja razem z nimi , pozdrawiam i do zobaczenia

A będzie rozróba ? :)

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #95 dnia: Luty 16, 2009, 12:06:43 »
właśnie w TVN24 konferencja służb mundurowych. :tuba:
ok to była powtórka i tylko w skrócie- ponoc niedługo odpowiedziec ma  minister Schetyna
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2009, 12:09:55 wysłana przez emer »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 16, 2009, 12:24:16 »
Swoją drogą druhowie postrzegają PSP jako tych, którzy "przyjadą, porządzą a i tak całą robotę przewalają ochotnicy" (np. przy stodole).
Niemniej jednak tych, co by chcieli tak jak kol. Porta przyjechać z OSP na Protest z całego kraju zmieścił by w jeden autokar :)
Ja postrzegam druhów PSP przez pryzmat wielkiego szacunku, a taki mam do chłopaków z "mojej" KP PSP/JRG. I do biur, i do podziału. Zastanawiam się czy nie podłączyć się pod protest Gdański (mam tam o wiele bliżej), zawsze jedna osoba więcej, a sam w niedalekiej przyszłości mam w planach powiązanie życia z PSP, także po części też mnie to dotyczy. Poza tym - jestem po Waszej stronie.

Cytuj
Na wczorajszej konferencji Józef Partyka złożył też oświadczenie. Stwierdził, że jest w posiadaniu informacji na temat fatalnej decyzji wydanej przez szefa MSWiA Grzegorza Schetynę. Decyzja ta, według Partyki, ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa mieszkańców Pomorza.
Ciekawe, czy chodzi tylko o pomorze czy może cały kraj. Ciekawe o co chodzi...
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline kiligoznales

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 16, 2009, 12:41:22 »
do BRAVEHEART

z naszej strony napewno nie bedzie . ale widze ze ty bys chciał

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #98 dnia: Luty 16, 2009, 12:59:16 »
Cytuj
Ja postrzegam druhów PSP przez pryzmat wielkiego szacunku
Cytuj
sam w niedalekiej przyszłości mam w planach powiązanie życia z PSP

Hehe, no właśnie. takie podejście mają Ci, którzy starają się do PSP.
To zależy od rejonu ale po części Ci, co się nie starają do PSP mają odmienne zdania o "zawodowcach".
(znam to z autopsji) Niektóre OSP nawet pomiędzy sobą się "gryzą"
Wracając do protestu...
Generalnie nie mam nic przeciwko - ale po co? Na ilość? :)
To jest protest służb podległych i finansowanych przez MSWiA.
Ale jeśli będzie tam kilku kolegów druhów to zapewne będzie to na plus a nie na minus  :kask:

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 16, 2009, 13:10:58 »
OSP spokojnie może jechać jako strażacy w mundurach, bo mają prawo noszenia mundurów.
Przecież w proteście chodzi nie tylko o ochronę praw nabytych dla zawodowców, ale i tez bezpieczeństwo obywateli.

Pozdrawiam
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk