Autor Wątek: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety  (Przeczytany 44993 razy)

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 04, 2009, 21:20:10 »
Łe tam na pasku. Strona służbowa też nie jest zachwycona zmianami ( no może poza "zombi" przywróconych służbie), jej także zależy na utrzymaniu obecnego stanu, więc brak odzewu ZZ jest z pewnością spowodowany czym innym.

Offline HINDUS:-)

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 04, 2009, 21:27:04 »
No to jedzmy do Krakowa. Tylko tak możemy protestować

A KURCZE PRACUJE CHOLERCIA


1. Nie piszemy posta po poście - używaj funkcji "Modyfikuj"
2. Staraj się unikać postów jednozdaiowych i/lub nic nie wnoszących do tematu.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2009, 21:30:35 wysłana przez firewife »

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 04, 2009, 21:28:31 »
Cytuj
dlaczego- czyżby dlatego że jak coś pójdzie nie tak albo będzie nie wypał albo ktoś z rządu zarzuci że pikietujemy zamiast rozmawiać to Oni wtedy powiedzą że nie oni nas wysyłali, że ni Ich to inicjatywa...... co najmniej dziwna postawa
To właśnie nazywamy działaniem zachowawczym, czyli generalnie graniem na zwłokę. Zawsze można powiedzieć "To nie ja! To Kowalski z ostatniej ławki psze pani"
Do roboty ZZ, bo coś czuję, że po tych zawodach ubędzie wam wiele duszyczek. Czas na rozmowy już był, teraz trzeba pokazać, że w kupie siła.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 04, 2009, 21:30:52 »
w takim razie otwarcie pytam :
Panowie Przewodniczący ZZ:

Florian
Solidarność
NSZZ PP

jakie jest stanowisko  Panów i Związków zawodowych w sprawie niniejszehj pikiety ?


i tek pewnie pozostanie to pytanie jedynie pytaniem retorycznym....

Offline jeden z wielu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 05, 2009, 11:22:25 »

Widzę, że niektórzy przeginają. Ży....ać mi się chce jak  słucham co niektórych. Czego tak się czepiacie ZZ??? Z reguły tak jest, że ,,JAK TRWOGA TO DO BOGA". Znam takich, dla mnie to nic nie warci ludzie i z prawdziwym strażactwem niewiele mają wspólnego. To karierowicze, którym sie nie powiodło albo chwilowo są zblokowani na swoich stanowiskach, a wśród potencjalnych przyszłych emerytów sieją zamieszanie i namawiają do odejścia, po co??? Żeby wskoczyć na ich stanowiska!!!!!!! A najbardziej wk....a mnie ich postawa w pracy. Jak namawiałem ich do wstąpienia do ZZ to opór materii jakby ktoś chciał ich wsadzić do beczki z gorącą smołą!!!!, żeby tylko nie narazić sie pierwszemu. A jak rozmawiają między sobą, to tak potrafią młodych nakręcić, że Ci rezygnują z członkostwa. Efekt? Członków ZZ coraz mniej i siła przebicia już nie ta. Więc apeluję do wszystkich niezrzeszonych liżących rowy swoim przełożonym, którzy tak naprawdę nie mają odwagi zabrać głosu i ponarzekać przy komendancie tylko robią to pokątnie a winą obarczają związkowców - WSTĘPUJCIE DO ZZ I POKAŻCIE CO POTRAFICIE ZROBIĆ DLA INNYCH!!!!!!!!! :cooo:

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 05, 2009, 11:37:19 »
@emerku tu masz adresy, spróbuj tam wysłać zapytanie:
 :kwit: przewodniczacy@zzsflorian.pl
 :kwit: rosmycki@kgpsp.gov.pl
 :kwit: kmhetman@poczta.onet.pl

Moim zdaniem ZZ z pewnością ustosunkują się do tej pikiety.

Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 05, 2009, 11:44:03 »
Obawiam się, że będzie powtórka z "widelców" obym się mylił.

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 05, 2009, 11:51:54 »
Cytuj
,,JAK TRWOGA TO DO BOGA"
Taaa... Tylko zauważ. Ta trwoga nie zaczęła się od "Boga", a moim zdaniem powinna.
Teraz pytanie czy "Bóg" będzie z nami, czy zajmie się swoimi Boskimi sprawami. :fiuu:
Masz trochę racji w tym co piszesz "jeden z wielu". Tylko jeśli tak brakuje im członków, i mają tak małą siłę przebicia, to czemu nie korzystają z okazji teraz? Spójrz co się dzieje. Ludzie sami się ruszają. Nie dzielą, tylko łączą się z wszystkich służb. Tylko Was tu jeszcze brakuje. Na co więc czekasz?

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 05, 2009, 12:02:28 »
W Mazowieckim bylo spotkanie zwiazkowcow i zadne decyzje co do krakowa nie padly i dzis jestem na sluzbie i tez cisz
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2017, 11:50:19 wysłana przez emmil »

Offline blewe

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
  • 133
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 05, 2009, 12:16:06 »
Organizujcie się sami. Przekazujcie informacje kolegom, ponieważ bardzo dużo osób nic jeszcze nie wie. Nawiązujcie kontakty z policjantami ze swego rejonu. Jedźmy razem.
Już nic nie muszę..

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 05, 2009, 12:16:16 »
Tak się nieszczęśliwie składa, że ZZ obowiązuje ustawa o ZZ, w której są zapisy odnośnie form protestów itd. Tego nie da się przeskoczyć, no chyba, że chcecie potem oglądać TVN przez 2 dni, w którym nie będzie ani słowa o powodach demonstracji, za to będzie szukanie łosia, który zapłaci za niezgodne z prawem działania. Mieliśmy już przedsmak w postaci blokady biura poselskiego JE Donalda, czy też blokady kolejarzy. Jeśli o taki rozgłos chodzi, to chyba nie tędy droga. Przypomnijcie sobie. Czy ktoś pochylił się nad słusznymi postulatami, czy też kolejarze zostali przedstawieni, jako chuligani, łamiący prawo i będący największymi wrogami ludu pracy.

Protestować trzeba, jak trzeba to nawet kilka tyłków na taczkach wywieść. Jednak trzeba zachować ostrożność, żeby nie dać naszym baronom oręża do ręki. Też chciałbym, aby 19.02. stał się manifą wszystkich służb, wszystkich mundurowych, ich szanownego kierownictwa, a także ZZ
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2009, 12:21:33 wysłana przez sam_go »

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 05, 2009, 12:27:59 »
Cytuj
Czy ktoś pochylił się nad słusznymi postulatami, czy też kolejarze zostali przedstawieni, jako chuligani, łamiący prawo i będący największymi wrogami ludu pracy.
Fakt. Naród zawsze negatywnie zaopiniuje każde działanie które utrudni mu życie.
Nie pękaj, mieszkańcy Krakowa nie pozostawią na nas suchej nitki. A publikatory powiedzą to co zwykle. Znam uprawnienia ZZ. Mam pojęcie o sporach zbiorowych, i całym tym barachle. Tyle, że czasami się inaczej nie da. Zobacz przykład "Kilofków"
u nich na kopalni związków jak mrówków, a i tak rozmawiają za pomocą śrub, i petard. Może tak trzeba w tym kraju? Tradycja taka nowa.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 05, 2009, 12:41:06 »
Panowie z OSP - Pora wesprzec kolegow z PSP ! Chyba My tez sie przydamy, prawda?
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline pytek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 05, 2009, 12:48:15 »
Zobaczymy czy na śląsku też będziemy mieli manifę. Kolego jak piszesz o spotkaniu na śląsku zz to podawaj fakty bo są na śląsku 3 związki i ZZ. Ofic.i Asp. Tak naprawdę  posiedzenie miała "S-ka". "Florian i PP" są w Federacji i to ona mniemam będzie koordynować wszystkie akcje. Z uwagi na fakt ,że Policjanci są największą siłą w Federacji to Oni będą moim zdaniem będą nadawać ton w tym temacie, ustalać terminy z pozostałymi członkami Federacji w sprawie pikiet czy manifestacji.
poz. Pytek


Offline blewe

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
  • 133
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 05, 2009, 16:36:08 »
Związki  policyjne zabierają się do pracy.

http://www.nszzp.pl/?page=Structure& ... mp;nid=879



Cytuj
Warszawa, 5.02.2009 r.

ZZ-152/2009

KOMUNIKAT
Komisji Negocjacyjnej ZG NSZZ Policjantów
z dnia 5 lutego 2009 roku

Komisja Negocjacyjna ZG NSZZ Policjantów, zgodnie ze stanowiskiem Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych z dnia 3 lutego 2009 r., postanawia przekazać uwagi do założeń projektu ustawy o emeryturach i rentach dla funkcjonariuszy służb mundurowych otrzymanych 30 stycznia 2009 r.
w terminie ustawowym, zgodnie z art. 19 ust. 2 ustawy o związkach zawodowych (Dz.U. z 1991 r., nr 55, poz. 234 z późn.zm.).
 Wobec olbrzymiego zaniepokojenia całego środowiska policyjnego i innych służb mundurowych niekorzystną zmianą ustawy emerytalnej Komisja Negocjacyjna ZG NSZZP wychodząc naprzeciw żądaniom policjantów przekazanych w formie wniosków i stanowisk w celu publicznego okazania niezadowolenia – protestu, proponuje zorganizowanie pikiety w dniu 19 lutego 2009 roku w Gdańsku oraz Krakowie.
W celu podjęcia przez Zarząd Główny NSZZP decyzji zgodnie z § 27 ust. 4 lit. „l” w związku z § 35 ust. 1, na podstawie § 38 ust. 1 lit. „c” oraz zadań Związku określonych w § 9 ust. 1 i 9 Statutu NSZZP zwracamy się do zarządów wojewódzkich i szkolnych NSZZP o akceptację zorganizowania pikiet.
Zgodnie z § 40 ust. 4 Statutu, proszę w trybie pilnym o udzielenie odpowiedzi w formie pisemnej, oświadczenia „za” lub „przeciw” przez członków Zarządu Głównego NSZZP w terminie do dnia 10 lutego br. do godz. 12.00.
W przypadku pozytywnej odpowiedzi proszę o podanie liczby uczestników oraz miejsca (Kraków lub Gdańsk). Powyższe informacje będą niezbędne do zgłoszenia pikiety zgodnie z ustawą - prawo o zgromadzeniach (Dz.U.  1990 r., nr 51, poz. 297, z późn.zm.).
Zgodnie z uprawnieniami zawartymi w § 27 ust. 1 oraz § 29 ust. 1 Statutu, odpowiedzialnymi za przekazanie informacji są przewodniczący zarządów wojewódzkich i szkolnych NSZZP. Szczegóły w zakresie organizacji przekażemy w odrębnym komunikacie.
Niezależnie od tych działań przypominam o realizacji planu przyjętego przez Prezydium ZG NSZZP w dniu 30.01.2009 roku.
     
    Przewodniczący
Zarządu Głównego NSZZ Policjantów
      Antoni DUDA
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2009, 16:42:55 wysłana przez Butel »
Już nic nie muszę..

Offline Scubapro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 05, 2009, 19:58:29 »
Mam nadzieje że jednak dane będzie mi odejść na emeryturę na starych zasadach, chyba to że zatrudniony zostałem w roku 99 nie sprawia że jestem inny gorszy. Myślę teraz o tym że niepotrzebnie się tak eksploatowałem (od siedmiu lat nurkuje w służbie a w cywilu od 12) Jednak racje mogli mieć ci którzy odpuścili sobie tę część niewdzięcznej pracy w PSP. Czuje się oszukany , ciekawe tylko czy nie zostaniemy pozostawieni sobie samym czy starsi (ci sprzed 99 ) nie zostawią nas w imię pilnowania swojego interesu . Pozdrawiam.

katani

  • Gość
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 05, 2009, 21:37:31 »
Liczymy na Was koledzy !!! Jeżeli taka przemiana dokonała się w naszych ZZ to już samo to można ogłosić cudem.
Jedźcie w jak możliwie największej liczbie do Krakowa lub Gdańska, kogo jak kogo, ale Was nie może zabraknąć na proteście. Uczciwie powiem, że ze wszystkich służb mundurowych wśród opinii publicznej to właśnie Wy macie największy szacunek i wdzięczność (niewątpliwie zasłużoną). Policjant da mandat, CBA kojarzy się wszystkim z ludźmi zwalczającymi "normalność" w naszym kraju, SW tak naprawdę jest przeciętnemu obywatelowi zupełnie nieznana, BOR to dla "Kowalskiego" prawie jak Rząd, ABW  to sprawa "Blidy" i ciało polityczne, SG - połowa myśli, że już ich nie ma !!!

POMYŚLCIE !!! CZY KIEDYKOLWIEK W NASZEJ PRZESZŁOŚCI WSZYSCY RAZEM STANĘLIŚMY RAZEM W JEDNYM SZEREGU !!! TU JUŻ NIE CHODZI O PENSJĘ, DLA WIĘKSZOŚCI Z NAS TA SPRAWA ZAWAŻY NA RESZCIE NASZEGO ŻYCIA !!!



subiekt

  • Gość
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 05, 2009, 21:42:23 »
Cytuj
Obawiam się, że będzie powtórka z "widelców" obym się mylił.
operacja widelec pokazała, że można spontanicznie się zorganizować. Pokazała też siłę zwykłych funkcjonariuszy. To było tylko malutkie tupnięcie, bo sytuacja nie była aż tak poważna jak teraz.

Manifestacja w Krakowie powinna pokazać jedność wszystkich sił mundurowych MSWiA.
Wszystkich nas dotyka nowelizacja ustawy emerytalnej.
"starzy funkcjonariusze" maja mieć zagwarantowane "stare zasady". W założeniach do projektu jest zapis "poza niezbędnymi zmianami". Co się pod tym kryje tego nikt nie wie.
Okaże się, że nawet stare i już przyznane emerytury czy renty dotknie nowelizacja.

Zachęcam wszystkich do wzięcia udziały w manifestacji 19 lutego w Krakowie.
Jest miejsce zbiórki, jest trasa przemarszu, są deklaracje udziału.
Trzeba odłożyć wszelkie niesnaski i połączyć szeregi. Mam tu na myśli zarówno różnorodność służb jak i wszelkie animozje wewnętrzne. Wszyscy jedziemy na tym samym wózku. Wszyscy, zarówno związkowcy jak i niezrzeszeni, oficerowie i podoficerowie, ci w biurach i ci na ulicy czy w podziałach bojowych.
Każdego z nas dotknie oszczędność pana Schetyny.
Policyjne związki już zwierają szeregi. Myślę, że uczynią to również Wasze Związki.
Pojedynczo, czy nawet w niewielkich grupkach nic nie zdziałamy.
Trzeba pokazać siłę i gniew tych co na co dzień narażają swoje życie dla innych.
W zwartym szeregu umundurowanych służb musimy dać odpór tym co chcą nas sponiewierać oraz tej części zmanipulowanego społeczeństwa, która uważa, że okreslone przywileje daje się za "piękne oczy".
19 lutego 2009 r.Kraków godz. 13.30



W uzupełnieniu mojej poprzedniej wypowiedzi.

Termin 19 lutego nie jest przypadkowy.

" przez dwa dni Kraków będzie stolicą światowego bezpieczeństwa. Pod Wawelem 26 ministrów obrony państw NATO, 200 ekspertów i około 300 dziennikarzy. Krakowski szczyt uświetni 10. rocznicę wejścia Polski do Paktu Północnoatlantyckiego. Premier Donald Tusk dla uczestników nieformalnego szczytu NATO wyda uroczysty bankiet dla ok. 500 osób w Muzeum Narodowym w Krakowie. Spotkania ministrów obrony odbywać się będą w krakowskim hotelu Sheraton, a centrum prasowe zorganizowane zostanie w Audytorium Maximum UJ. I TO BĘDZIE TEN DZIEŃ."

« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2009, 11:47:52 wysłana przez Butel »

Offline walczysam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 06, 2009, 09:53:33 »
Niestety przewodniczący związku z mojej KP po rozmowie ze mną , w odp po dwóch dniach odpowiedział ż e on nic nie  może  w tej sprawie nic zrobić , że  to związek na szczeblu wojewódzkim powinien cosik ruszyc.W sumie niczego więcej się po nim jak i po naszych związkach nie spodziewałem - dobrze że dwa lata temu się wypisałem!
 A jeśli chodzi o moich kolegów z KP to szczerze nie liczę na nich> Po pierwsze ci urodzenie przed 1968 to sięcieszą że to ich nie dotyczy , choć Was podziwiają i sa za akcją , druga grupa ur po 1968 a przyjętych przed 1999 to spokojnie czekają bo mają prawo wyboru a całkiem młodzi to wolą siedzieć cicho bo sięboją wychylić. Tak więc sądzę ze bede sam z mojej KP . Musze się tylko skontaktować z policjantami z mojego miasta.
Pozdrawiam
PS . Taka jest prawda , że bedzie nas strażaków tylko garstka

Znając życie to Policjanci i pozostałe służby pokażą się w przyzwoitej liczbie a nas strażaków będzie garstka.....
Geddeon ma racje.
Dojdzie do tego ,że policjanci wywalczą o swoich i w nowej ustawie emerytalnej będzie zapis pozostają na starych zasadach (nie dotyczy funkcjonariuszy PSP)
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2009, 11:45:44 wysłana przez Butel »

Offline nomex38

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 06, 2009, 13:12:40 »
Mimo tego, że jestem urodzony przed '68 rokiem i przyjęty przed '99 i tak w Krakowie będę. Mam też nadzieję, że zbiorę sporą grupę kolegów. Nie interesuje mnie podział biuro-podział, starzy-młodzi. Nie wypina się d..ą do kolegów jak jest źle, wtedy trzeba być właśnie razem.

Offline walczysam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 06, 2009, 13:39:07 »
Bravo nomex38!!
Ja tam jade ! Nie można patrzeć ciągle na siebie ( co jest nieustannie praktykowane w naszej formacji) trzeba raz się zebrać i opowiedzieć się czy jesteśmy razem czy osobno.
Pozdrawiam

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 06, 2009, 21:35:44 »
Przypominam, że są dwa zjazdy.... w zależności komu bliżej!!

Południe - Kraków - Północ - Gdańsk!! (wiem, że Kraków ważniejszy....)

Cytuj
U C H W A Ł A NR 7 / 08

ZARZĄDU WOJEWÓDZKIEGO NSZZ POLICJANTÓW

WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

Z DNIA 02 lutego 2009 R.



Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. pomorskiego w celu obrony praw nabytych funkcjonariuszy Policji postanawia zorganizować pikietę w dniu 19 lutego 2009 roku przed Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku.

Jednocześnie odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w trakcie trwania pikiety będą członkowie ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego


podpisali:

ZW Przewodniczący
ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego
Józef Partyka

I Wiceprzewodniczący
ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego
Jan Lewiński
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2009, 21:39:22 wysłana przez MisiaczekM »
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 06, 2009, 21:48:01 »
Jeśli ktoś ma wątpliwości jechać czy nie to proponuję rozwiązanie jakie ja wybrałem.
Do Krakowa jedziemy całą rodziną a następnego dnia w góry na weekend.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

subiekt

  • Gość
Odp: Operacja "19.02.2009r. w Krakowie" - same konkrety
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 06, 2009, 23:27:53 »
Cytuj
Niestety przewodniczący związku z mojej KP po rozmowie ze mną , w odp po dwóch dniach odpowiedział ż e on nic nie  może  w tej sprawie nic zrobić , że  to związek na szczeblu wojewódzkim powinien cosik ruszyc.W sumie niczego więcej się po nim jak i po naszych związkach nie spodziewałem - dobrze że dwa lata temu się wypisałem!
chyba trochę się mija z prawdą. Wyjazdy mogą organizować również zarządy terenowe.
Cytuj
PS . Taka jest prawda , że bedzie nas strażaków tylko garstka

Znając życie to Policjanci i pozostałe służby pokażą się w przyzwoitej liczbie a nas strażaków będzie garstka.....
nie będzie tak źle. Dużo strażaków udaje sie wspólnie z policjantami. Przy wspólnym wyjeździe istnieje mozliwość wynajecia autobusów. Zawsze to taniej.

Mamy również poparcie wojska.
Cytuj
Jako Założyciel i Administrator Niezależnego Forum o Wojsku ( www.nfow.pl ) postanowiłem Waszą akcję rozpropagować wśród żołnierzy,i pracowników wojska, emerytów i rencistów wojskowych.
Jako jedyna ze służb mundurowych NIE MAMY PRAWA DO STRAJKÓW oraz PRAWA DO ZRZESZANIA SIĘ W ZWIĄZKACH, więc niech gestem poparcia będzie udział pracowników wojska oraz emerytów, a żołnierze oddadzą krew.