Autor Wątek: To My !  (Przeczytany 5851 razy)

Offline SHAG|:|PDOBS

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
To My !
« dnia: Kwiecień 02, 2005, 20:59:44 »
2.04.2005 Będąc na podwórku z kolegą , zauważyłem wielki dym unoszący sie tuż za moim domem . Bez namysłu udałem sie na pole w celu zorientowania sie w bieżącej sytuacji mej własności . Dym był ogromny i ciemny . Paliło sie wszystko . Jak wszyscy wiecie trawy o tej porze roku są wyjątkowo suche i długie . Każdy potrafi sobie wyobraźić jak wielki to był pożar , gdyż moje pole jest naprawde bardzo duże . Nie wiadomo kto podłożył ogień ale palily sie w pobliżu także działki sąsiadów . Gdy zorientoweł się w tej sytuacji Ja wraz z przyjacielem Jakubem ( pseudo  SASIK ) zkoordynowaliśmy się i dokonalismy korelacji . Krzyknąłem wysokiem tonem do mojej matki by zadzwoniła po straż pożarną . W tym czasie my staraliśmy się opanować bieżącą sytuacje . Zauważyłem że ogień zbliża się do mojego domu , paląc trawy na szerokości 20 metrów . Stojąc blisko ognia sięgaliśmy do granic naszej plastycznosći  . Wybieglismy w szybkim tempie z pola i udaliśmy sie do mej nowoczesnej komórki - pomieszczenia gospodarczego . Zauważyłem tam dwa wolnostojące szpadle ( Łopata o płaskiej komorze nośnej ) Rzuciłem jednym w kolegę który złapał go w pozycji jakby tańczył krokiem księżycowym ( ręka do przodu w góre biodra ) Udaliśmy się na pole aby rozpocząć działania operacyjne . Dokonaliśmy bilansu Sił i Środków po ktorym stwierdziliśmy iż gaszenie ognia szpadlem moze następować jedynie w sposób uderzania nim o palące sie źdźbła trawy i buchający ogień . Ciężko pracując w wielkim pocie i zmęczeniu  zaczeliśmy zwyciężać szalejący żywioł . To była walka na śmierć i życie . Całe szczęście w naszej doskonałej taktyce współpracy która zapewniła nam opanowanie ognia . Oczywiście przed rozpoczęciem działań bojowych ewakuowalismy wszystkie zwierzęta i ludzi z łąki . Gdy już ugasiliśmy płonący i rozszerzający się ogień na szerokości 60% mego pola , odkryliśmy iż pozostałą część płonie zbyt intensywnie aby można było ją gasić w wyżej opisany sposób . Ja jako dyspozytor akcji wydałem rozkazy  slużbowe koledze by wykopać przeciwogniowy rów . Była to ciężka praca gdyż czasu było niewiele , ogień cały czas sie zbliżał . Udało nam sie jednak wykopać ten  rów na czas i zatrzymaliśmy rozprzestrzenianie się pożaru . Po paru minutach przyjechała straż pożarna co było zbyt opóźnioną reakcją gdyż mogło przez nią zginąć wielu ludzi ( gdyby nie nasz bohaterski czyn ) . Pogratulowaliśmy sobie naszej wygranej i udaliśmy sie na koferencje w moim pokoju . Ustalilismy na niej iż od tej pory mamy zamiar działać w obronie przyrody , czyniąc powinności strażackie z poczucia odpowiedzialności za nasze otoczenie . Od dzisiaj nasza grupa nazywa się PDOBS ==> Pierwsza Dąbrowska Ochotnicza Brygada Strażacka która cały czas rośnie w siłe i liczebność . Mamy nadzieje , iż takich ludzi jak my jest w tym kraju więcej.  :)  

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
To My !
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2005, 21:05:37 »
Ile masz lat?

Offline SHAG|:|PDOBS

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
To My !
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2005, 21:07:12 »
MaM lat 15 --> Czyż to nie piękne zostać bohaterem w tak młodym wieku B)  

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
To My !
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2005, 21:13:25 »
Tak myslałem. Jesli interesuje Cię coś co jest związane z pożarnictwem to zapisz się do Młodzieżowej Druzyny Pożarniczej, jeżeli takowa u was jest. Troszkę popracowałeś, poznałeś przyjemność przebywania w wysokiej temperaturze.

Zastanawiam się czy jutro wam ten bakcyl nie przejdzie. Na razie życzę powodzenia.

Ps. U nas na forum jest wiele miejsc nie musiałeś z tym wchodzić na forum zawodowców, mogłeś napisać np. w miejscu "a u nas panie to".

Offline SHAG|:|PDOBS

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
To My !
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 02, 2005, 21:16:54 »
Dziękuje ci za poparcie , bardzo sie ciesze iż popierasz naszą decyzje i zamierzam poszukać takiej drużyny . W każdym bądź razie Dziękuje :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2005, 21:17:17 wysłana przez SHAG|:|PDOBS »

Offline Natka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
To My !
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 02, 2005, 21:20:53 »
Oj Oj Oj cóż za piękny czyn - Jesteście Moimi Bohaterami  :D  

Offline Natka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
To My !
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 02, 2005, 21:23:34 »
Oj Oj Oj cóż za piękny czyn - Jesteście Moimi Bohaterami  :D  

Offline Jimmy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
To My !
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 02, 2005, 21:52:01 »
Cytuj
MaM lat 15 --> Czyż to nie piękne zostać bohaterem w tak młodym wieku B)
Też mam 15, ale stety/niestety jeszcze podobnych akcji nie miałem  B)  

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
To My !
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 03, 2005, 00:16:34 »
Przeczytałem cały Twój post dwa razy i drugi raz dziwi mnie twoja skromność, a właście jej brak.. Cała ta formułka brzmi jak baśń dla małych dzieci i niestety wydaje mi się mało prawdopodobna.. no ale cóż, jesteście bohaterami uratowaliście życie tylu ludzi, tylko szkoda, że miano bohaterów nadaliście sobie sami. Wierzcie mi są ludzie na tym forum, którzy średnio raz dziennie ratują człowieka bądź jego dobytek i nie spotkałem się, aby którykolwiek z Nich tak się przechwalał.. ja sam nie jestem stary i moje zasługi w ratowaniu są na pewno skromne w porównaniu np. do kolegi Ajaxa, ale też byłem w Waszym wieku i nigdy nie popadłem w taki samozachwyt...

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
To My !
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 03, 2005, 00:48:37 »
Świetna opowieść.....
Ja też ostatnio miałem grożny pożar. Gdybyśmy przyjechali 2 dni później było po wszystkim....napewno już żadne działania nie miałyby sensu. ;)

 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2005, 01:04:38 wysłana przez Geddeon »

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
To My !
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 03, 2005, 00:53:51 »
Cytuj
Przeczytałem cały Twój post dwa razy i drugi raz dziwi mnie twoja skromność, a właście jej brak.. Cała ta formułka brzmi jak baśń dla małych dzieci i niestety wydaje mi się mało prawdopodobna.. no ale cóż, jesteście bohaterami uratowaliście życie tylu ludzi, tylko szkoda, że miano bohaterów nadaliście sobie sami. Wierzcie mi są ludzie na tym forum, którzy średnio raz dziennie ratują człowieka bądź jego dobytek i nie spotkałem się, aby którykolwiek z Nich tak się przechwalał.. ja sam nie jestem stary i moje zasługi w ratowaniu są na pewno skromne w porównaniu np. do kolegi Ajaxa, ale też byłem w Waszym wieku i nigdy nie popadłem w taki samozachwyt...
osposie - potraktowałeś te opowieść zbyt poważnie, widać że gościu napisał to dosyć humorystycznie ;)  
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Natka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
To My !
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 03, 2005, 07:50:50 »
To żadna opowieść czy baśń jak to wy nazywacie to sie naprawde stało !! Wiecie nie każdy w tak młodym wieku może ugasić taki wielki ogien jaki był tam na miejscu u chłopaków. Chyba każdy ma prawo opowiedziec swoją historie o ogniu a że kolega lubi sie rozpisywać i pisac prawidziwe historie z lekkim humorek to chyba jego sprawa :P  :D  

Offline Natka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
To My !
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 03, 2005, 07:53:32 »
Osposie - nie bierz sobie tego tak dosłownie i na poważnie on poprostu lubi humor  :D  

Offline VerB

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
To My !
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 03, 2005, 15:14:20 »
Brawo SHAG jak tak dalej pójdzie to w przyszłości strażakiem bedziesz:P

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
To My !
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 03, 2005, 21:09:02 »
No to coś nowego mamy na forum. Jest tu już kilka pokrewnych tematów, ale ten jest super.... :rolleyes: Nieźle się uśmiałem do kompa..... to ma być żart pima^aprilis?
Gdyby ta barwna opowieść pojawiła się w innym miejscu może....  ;)
Kolego - nieco skromności. Zarejestrowałaś się, żeby zaimponować, ale komu... choć jak widzę, co niektórzy już to docenili! Hmm... forum jest - jak to już nie raz pisałem ogólnodostepne dla różnych osób i myśli.... :lol: Może i dobrze. He..he..
Powodzenia! :)  
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
To My !
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 03, 2005, 22:01:45 »
:lol:  
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
To My !
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 03, 2005, 22:21:03 »
hehehe Ajax - nic dodać nic ująć
Ci którzy nie przeczytali  pierwszego postu -  polecam przeczytać (super historia)  :lol:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2005, 22:21:29 wysłana przez Piotreq88 »
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

mario

  • Gość
To My !
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 03, 2005, 23:37:34 »
nono...za bogadztwo środków poetyckich i kompozycje wypowiedzie +6, :D ( ach te porównania :lol: ),,,,,ale cuż gratuluje reakcji przynajmniej :)  

Offline michal1980@op.pl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
To My !
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 05, 2005, 17:33:12 »
Rozumiem że ta "bohaterska opowieść" to na prima-aprilis?Idżcie się leczyć!!!
FIREMICHAŁ

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
To My !
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 05, 2005, 19:52:41 »
Skoro miałabyć na prima a'prilis to wobec tego ktoś ma spóźniony refleks. Bo post ukazał się 2 kwietnia więc w dzień po. No chyba, że bohaterowie jak to się pięknie nazwali mają internet z prędkością 1 bita/s i zaczeli pisać w piątek, a skończyli w sobotę przesył  ;)  

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
To My !
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 06, 2005, 10:20:26 »
Nie wysmiewajcie ich.
Przecież to są jeszcze młode chłopaki, spójrzcie jaką oni mają wielką radość z tego co zrobili.
To że tak bajkowo napisali i sami siebie chwalą, to nie znaczy że nalezy ich na starcie zdyskwalifikować. Oni dorosną i być może będą z nich ludzie.
Wydaje mi się że jakby takich chłopaków było więcej to bysmy mieli wyjazdów do traw dużo mniej.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
To My !
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 07, 2005, 22:54:29 »
Jak łatwo zostać "bohaterem"!
Cytuj
spójrzcie jaką oni mają wielką radość z tego co zrobili.
Przecież, aż nadto jawnie widać po co i na co! Pozatem <SHAG...> i <Natka> to mam wrażenie ta sama osoba. &lt;_&lt;
Cytuj
Oni dorosną i być może będą z nich ludzie.
Tego, akurat nie byłbym taki pewien.

Powodzenia! Mimo wszystko robi "wrażenie" - chyba o to własnie chodzi! ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2005, 23:05:40 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Mateusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
To My !
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 10, 2005, 23:14:58 »
nic nad zwyczajnego pozar tawy jak pozar trawy nic nad zwyczajnego zero bochaterstwa a smie sondzic ze troszke to podkolorowane koledzy :D  :lol:
i popieram Ajaxsa tez odniosłem wrazenie ze natka i SHAG|:|PDOBS a pozatym to troszke tu ..........
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2005, 23:33:06 wysłana przez Mateusz »

Offline HAZMAT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 377
  • jeden wielki rozpiździej
To My !
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 12, 2005, 10:53:32 »
&lt;_&lt; no comment
Pozdro dla wszyskich PODZIAŁOWCÓW i Chemików po fachu