Autor Wątek: Gdzie sprawdzić czy dana osoba posiada uprawnienia ppoż.  (Przeczytany 4995 razy)

Offline waski336

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Mam pytanie. Gdzie otrzymam informacje nt. posiadanych uprawnień przez Pana czy Panią X. Przykład- chciałbym powiedzmy kogoś zatrudnić- inspektora ppoż, który podaje mi swój numer uprawnień RD-./.../.../..     . Ja mam wątpliwości, czy ta osoba posiada uprawnienia, bądź czy uprawnienia tej osoby są nadal aktualne. Do kogo dzwonię? (Z rzeczoznawcami nie ma kłopotu, bo listy rzeczoznawców są na bieżąco aktualizowane, a inspektorzy? )

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.954
    • JRG SGSP
Odp: Gdzie sprawdzić czy dana osoba posiada uprawnienia ppoż.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2009, 14:00:36 »
Informacje możesz zdobyć we własciwej szkole PSP która te uprawnienia nadała.

Offline waski336

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Gdzie sprawdzić czy dana osoba posiada uprawnienia ppoż.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2009, 15:28:20 »
Aha, czyli nie istnieje nic takiego, jak ogólnie dostępna lista inspektorów do wglądu?

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Gdzie sprawdzić czy dana osoba posiada uprawnienia ppoż.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2009, 15:34:51 »
Aha, czyli nie istnieje nic takiego, jak ogólnie dostępna lista inspektorów do wglądu?

A powiedz mi kolego, czy jak idziesz do lekarza, to pytasz go o dyplom ukończenia studiów medycznych i świadectwo specjalizacji? Pewnie nie... Więc skąd u ciebie taka paranoja:)?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Gdzie sprawdzić czy dana osoba posiada uprawnienia ppoż.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2009, 17:17:16 »
Kolego każdy kto skończył szkołę aspirantów PSP oraz główną ma takie uprawnienia jako inspektor ppoż.

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Gdzie sprawdzić czy dana osoba posiada uprawnienia ppoż.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 02, 2009, 22:04:13 »
Lang to nie jest paranoja. Jak kogosz chcesz zatrudnić to masz prawo go sprawdzić, zweryfikować. jak idziesz do lekarza to oczywiście, że go nie weryfikujesz. Ale firma która tego lekarza zatrudnia to na pewno go zweryfikuje.
Wąski336 nie ma ogólnej listy inspektorów do wglądu. Ja na twoim miejcu zażyczyłbym od tej osoby oryginału zaświadczenia potwierdzajacego posiadane kwalifikacje. W zaświadczeniu zawsze widnieje wydajacy i nr dokumentu. Wiec na tej podstawie wiemy kto wydał taki dokument i możemy sie zwrócić do wydajacego o potwierdzenie tych uprawnień.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Gdzie sprawdzić czy dana osoba posiada uprawnienia ppoż.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 02, 2009, 22:29:00 »
kwas - to jest paranoja:) każdy technik pożarnictwa ma uprawnienia inspektora ochrony ppoż. i nie potrzebuje do tego żadnego zaświadczenia. Potwierdzeniem jego kwalifikacji jest świadectwo ukończenia SA PSP lub CS PSP. Jeśli pracodawca odczuwa taką potrzebę, żeby sprawdzić oryginalność tego świadectw, to niech sobie sprawdza we właściwej szkole. Tylko powiedzcie mi ilu znacie takich pracodawców? Tzn. takich, którzy sprawdzają każde świadectwo, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia lub dokument stwierdzający uprawnienia. Potrafi ktoś sobie wyobrazić jakby to wyglądało w praktyce - przyjmujesz gościa do pracy: sprawdzasz świadectwo dojrzałości w szkole, prawo jazdy w starostwie, jak ma jakieś kursy doskonalące to też oczywiście sprawdzasz. A ponieważ jesteś paranoikiem, to udajesz się jeszcze do organu, który wydał dowód osobisty i weryfikujesz jego autentyczność.Nie wspominając już o tym, że zatrudniając gościa na jakże bardzo odpowiedzialnym stanowisku np. kierowcy, oczywiście przeprowadzasz zorganizowany wywiad środowiskowy, poddajesz kandydata obserwacji, udajesz się do wszystkich jego poprzednich pracodawców celem weryfikacji świadectw pracy i co ci tam jeszcze do głowy może wpaść (trudno zgadnąć co może wymyślić paranoik).

„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Gdzie sprawdzić czy dana osoba posiada uprawnienia ppoż.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2009, 06:59:30 »
Lang ja nie napisałem że jak kogoś zatrudniasz to za każdym razem go sprawdzasz. Napisałem, że masz prawo go sprawdzić.
Jeśli masz cień wątpliwości czy dana osoba posiada jakieś tam uprawnienia to masz prawo go sprawdzić. Dzisiaj ludzie podrabiają różnego rodzaju dokumenty. Można trafić np. na lekarza któy nie jest lekarzem. Na moim terenie się to zdarzyło. Więc jak masz wątpliwosci to dla własnego bezpieczeństwa jako pracodawca sprawdź go. Bo potem będziesz odpowiadał.

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Gdzie sprawdzić czy dana osoba posiada uprawnienia ppoż.
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 03, 2009, 21:56:33 »
dodam tylko że akurat taką osobę warto sprawdzić bo tu akurat jest na szali aby ci się "chałupa" nie spoliła:D :szalony:

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.954
    • JRG SGSP
Odp: Gdzie sprawdzić czy dana osoba posiada uprawnienia ppoż.
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 03, 2009, 23:11:29 »
@Dzumsi
W całej tej zabawie nie chodzi o to żeby Ci się "chałupa" nie spaliła, tylko żeby spaliła się zgodnie z przepisami  :mellow:

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Gdzie sprawdzić czy dana osoba posiada uprawnienia ppoż.
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 15, 2009, 19:11:32 »
Hm...
Cytuj
Jeśli masz cień wątpliwości czy dana osoba posiada jakieś tam uprawnienia to masz prawo go sprawdzić. Dzisiaj ludzie podrabiają różnego rodzaju dokumenty. Można trafić np. na lekarza któy nie jest lekarzem. Na moim terenie się to zdarzyło.
A... Również nie powiem - zdarzało się!  :angry:
Swego czasu m.in. np: funkcję K-dta Pow. pełnił mgr z "lewym papierem" Uniwerku Ekonom. Kilku pseudo aspirantów również <przyłapano>  :wacko:
Więc w razie jakichkolwiek uzasadnionych podejrzeń, raczej warto sprawdzić. Gdzie? Chyba najlepiej u tego kto wydał papier:kwit:
Pozdr.
Ps. Z tego, co się orientuję  :pyt:. W świetle prawa włos z głowy oszustom nie spadł - może ewnt. posiwiał.  ^_^  /Niska szkodliwość społeczna czynu/. Poza nieco szybszym odejściem na emki oraz degradacją.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.