Autor Wątek: Pomoc dla dziecka strażaka z Sieradza  (Przeczytany 5112 razy)

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Pomoc dla dziecka strażaka z Sieradza
« dnia: Styczeń 31, 2009, 14:51:02 »
Strażacy z KP PSP w Sieradzu i OSP w Sieradzu proszą o pomoc dla małego Aleksa
 Wszystkich ludzi dobrej woli, którym cierpienie dzieci nie jest obojętne prosimy o pomoc synkowi naszego kolegi – strażaka Rajmunda Lidackiego.
W czerwcu zeszłego roku Rajmund został szczęśliwym ojcem małego ALEKSA. Niestety Aleks jest ciężko chory i praktycznie od urodzenia przebywa w szpitalu przechodząc już kilka skomplikowanych operacji. Chłopiec urodził się z „długoodcinkową niedrożnością przełyku. Krótko mówiąc ma niewykształcony przełyk z 4-centymetrową przerwą. Aleks nie może jeść jak normalne dzieci, nie może poczuć smaku potraw, gdyż pokarm podawany jest za pomocą specjalnej pompy. Dziecko ma wyłonioną przetokę ślinową, dzięki której ślina może uchodzić do worka stomijnego. Aleks czeka na kolejne operacje, leczenie oraz rehabilitację, a opieka nad nim związana jest z ciągłymi zakupami odpowiedniego sprzętu i środków medycznych, które niestety nie są w większości refundowane przez NFZ.

 Aleks od stycznia tego roku jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, dzięki czemu każdy z nas może przekazać na jego leczenie 1 % swojego podatku.

Jak to zrobić ? To całkiem prosta czynność która  dla chłopca być może okazać się bezcenną.

 W swoim zeznaniu rocznym PIT w pozycję „Nazwa OPP” wpisz :
            - Fundacja Dzieciom ”Zdążyć z Pomocą”  ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

Następnie w pozycję „Numer KRS” – wpisz nr 0000037904; następnie wylicz 1% swojego podatku i wypełnij pole „ Wnioskowana kwota”.

W „Informacje uzupełniające” formularzy: PIT-28 w poz. 133, PIT-36 w poz. 309, PIT-36L w poz. 109, PIT-37 w poz. 128, PIT-38 w poz. 62 – podaj szczegółowy cel przeznaczenia kwoty 1 % - wpisz: „Dla Aleksa Lidackiego”

Chcecie pomóc inaczej – wszystkie ewentualne darowizny z przeznaczeniem dla Aleksa prosimy kierować na konto Fundacji w Banku PEKAO S.A. Oddział 1 w Warszawie pod nazwą:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

41 1240 1037 1111 0010 1321 9362

Z dopiskiem: Darowizna na leczenie i rehabilitację Aleksa Lidackiego

Za okazaną pomoc i życzliwość serdecznie dziękujemy!!!

« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2009, 16:18:29 wysłana przez oliwier »
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

matej

  • Gość
Odp: Pomoc dla dziecka strażaka z Sieradza
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2009, 12:56:39 »
 :straz: Juz wczesniej się z Tą sprawą zapoznałem i ze wszystkich sił co bede mógł to wspomogę oraz nagłośnie w mojej OSP Tą inicjatywę aby przekazać 1 % na fundacje  Której podopiecznym jest Synek Rajmunda  -_-
Pozdrawiam  -_- OSP Warta

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Pomoc dla dziecka strażaka z Sieradza
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2009, 14:47:30 »
KOMENDA POWIATOWA PSP W SIERADZU
MA ZASZCZYT ZAPROSIĆ NA PIKNIK RODZINNY
POŁĄCZONY ZE ZBIÓRKA PIENIEDZY NA LECZENIE SYNA NASZEGO KOLEGI - ALEKSA LIDACKIEGO.

ROZPOCZECIE IMPREZY 5 KWIETNIA 2009 O GODZINIE 11
NA TERENIE KOMENDY POWIATOWEJ PSP W SIERADZU
UL. GRZESIKA I PIWNIKA  1

ATRAKCJE DLA DUŻYCH I MAŁYCH


- Jedyny w Polsce symulator pożarów mieszkań
- Komora dymowa DRAGER
- SH-50
- Poduszkowiec
- Quady, motocykle
- Pokazy pirotechniczne
- Wycieczka po Zbiorniku Jeziorsko z Państwowa Strażą Rybacką
- Miasteczko rowerowe
- Rajd sprawnościowy dla kierowców
- Troley, test Stewarda
- Dmuchany zamek dla maluchów
- kiełbaski, wojskowa grochówka
- loteria fantowa
i wiele wiele innych
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2009, 12:01:19 wysłana przez oliwier »
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Pomoc dla dziecka strażaka z Sieradza
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 14, 2009, 09:01:26 »
Podsumowanie Pikniku z Aleksem

            Niedzielny Piknik z Aleksem przerósł oczekiwania organizatorów. Na pomoc Aleksowi ruszyły całe rzesze sieradzan, a nasi strażacy przygotowali dla nich mnóstwo atrakcji. Furorę robiły przejażdżki wozem bojowym, które wywoływały entuzjazm nie tylko milusińskich ale i ich rodziców. W głębi placu czekały quady, na których można było pojeździć po naszym rozkopanym poligonie. Motocykle w liczbie około 90 maszyn woziły za niewielka opłata przybyłych mieszkańców, a ich właściciele to w dużej części strażacy, którzy zamienili mundury na skórzane, motocyklowe kombinezony. Były zatem maszyny z Sieradza, Zduńskiej Woli, Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Błaszek, Kalisza oraz Opola. Wszystkim Wam w imieniu Rajmunda – ojca Aleksa serdeczne dzięki. Nowy podnośnik woził do góry tych którzy kupili bilet, komora dymowa zamieniła się w Figloraj, firma COMPACT z Poznania robiła pokazy wybuchów aerozoli i uczyła posługiwania się gaśnicą. Pokazy wspinania przy użyciu drabiny hakowej zaprezentowali nasi mistrzowie Sławek Osiewała i Nikodem Balcerzak. Kucharz serwował flaki, grochówkę i coś tam jeszcze z grilla. Symulator pożarowy uruchamiał wyobraźnię zwiedzających go gości. Na placu zewnętrznym w jeździe na trolejach można było poćwiczyć jazdę samochodem w poślizgu, a na wewnętrznym trwał widowiskowy Konkurs Zręczności Kierowców zorganizowany przez AUTOKLUB SIERADZ. Śmigały po placu prawdziwe „wyścigówki” jak np. Subaru Impreza czy też maluch z 70-konnym motorem pod maską. Na boisku za to, na spragnionych wrażeń czekał prawdziwy poduszkowiec. Słuchawki na uszy, wiatr we włosach i kilka rund wokół boiska dostępne od ręki po niewielkiej wpłacie na Aleksa. Kasa zlokalizowana przy wejściu na naszym Staromanie była bardzo oblegana. Na pikniku miała też swoją premierę nasza maskotka, czyli oficjalna maskotka strażaków powiatu sieradzkiego. Niestety 30 szt. rozeszło się  w pierwszych minutach pracy naszej kasy, zanim ktokolwiek zdążył je obejrzeć. O 16-tej przybyła delegacja Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia. Nasi koledzy w mundurach przekazali ojcu Aleksa zebrane wśród żołnierzy pieniądze, a było ich około1300 zł. Na scenie, którą było I piętro wspinalni  przeprowadzono kilka licytacji. Oglądanie panoramy miasta z podnośnika SH-50  wylicytowano za 310 zł. Przejazdy Subaru Imprezą po torze to wydatek rzędu 150 zł. Pod koniec pikniku we współpracy z łódzkim Megacity nasz zastęp SRT  przeprowadził pokaz ratownictwa drogowego doprowadzając poloneza do takiego stanu że nawet polski blacharz go nie wyklepie. Piknik dla Aleksa to spontaniczna akcja sieradzkich strażaków. Jednak nie wszystko by się udało, gdyby nie nasi darczyńcy, których jest tak wielu, że nie sposób ich tu wymienić, zresztą nie o to chodzi. Najlepszym podziękowaniem będzie zdrowie chłopca o imieniu Aleks, który choć jeszcze taki mały, połączył wielu ludzi, a że przy tym była jeszcze dobra zabawa to tym lepiej. Nikt nam nie powie ze Polacy to oziębły i egoistyczny naród. Wręcz przeciwnie – wszyscy czujemy się lepiej, gdy żyjemy w przekonaniu że zrobiliśmy coś dla innych. Piknik dla Aleksa przyniósł dochód w wysokości prawie 9 tys zł., które zostaną przekazane ojcu Aleksa na uroczystej zmianie służby w JRG w Sieradzu.
http://www.strazsieradz.nasze.pl/1234.htm

PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline adi1860

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Pomoc dla dziecka strażaka z Sieradza
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2016, 13:16:19 »
Pomoc dla dziecka naszego strażaka z OSP Jankowice.


Nazywam się Maksymilian Ciemięga. Na świat przyszedłem 17 sierpnia 2014r jako skrajny wcześniak. Był to dopiero 24 tydzień ciąży, ważyłem więc tylko 730 gram.

Prawie 5 miesięcy spędziłem w inkubatorze. Zmagałem się z dysplazją oskrzelowo-płucną, retinopatią, niewydolnością oddechowo-krążeniową oraz sepsą. Kilkukrotnie przeszedłem wylewy krwi do mózgu IV stopnia. Przechodziłem różne zabiegi: laseroterapię, operację jelit, przetaczanie krwi.

Teraz choruję na Dziecięce Porażenie Mózgowe oraz padaczkę, jestem też dzieckiem niedowidzącym. Mam bardzo słabe napięcie mięśniowe, dlatego nie potrafię samodzielnie siedzieć ani nawet utrzymać główki.

Wspólnie z rodzicami wierzymy, że dzięki Waszej pomocy uda nam się kupić wózek inwalidzki, siedzisko ortopedyczne, a także niezbędny sprzęt, który pomoże mi w rehabilitacji.

https://web.facebook.com/MaksymilianCiemiegaPomagam/?fref=photo

My Jako jednostka w tym roku nie prowadzimy kampanii 1% dla straży lecz przekazujemy nasz 1% podatku dla Maksia. Chcieliśmy również was prosić o przekazanie 1%.





[załącznik usunięty przez administratora]

Offline bj32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Pomoc dla dziecka strażaka z Sieradza
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 20, 2016, 18:36:16 »
Adi: czy kwestie orzeczenia ZON są załatwione? Wniosek do PFRON złożony? Rehabilitacja tylko NFZ, czy w jakimś ośrodku prowadzonym przez organizacje pozarządowe?

Procenta nie dam, bo nie płacę podatków, ale w kwestiach administracyjno - prawnych, związanych z niepełnosprawnością służę wszelką pomocą: odwołania, dofinansowania, refundacje - przepisy i tak dalej. Siedzę w temacie od 8 lat i coś tam wiem. Gdyby rodzice potrzebowali podpowiedzi - daj znać.
"Pobłogosław Jezu drogi, tym co Dudę nam wybrali, Niech ten stan tak piękny, drogi na wiek wieków się utrwali :) "
[by Andrzej Stodolny prodakszyn]