Autor Wątek: Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany  (Przeczytany 23271 razy)

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany
« dnia: Styczeń 28, 2009, 21:04:34 »
Witam
Założyłem ten wątek bo jak wiadomo forum jest monitorowane przez osoby z górnej półki mundurówki, ministerstw oraz prasy więc skoro wszyscy naraz nie możemy się spotkać z KG to proponuję tutaj zamieszczać pytania i cierpliwie czekać może KG lub MSWiA zbierze się na odwagę i na jakieś odpowie.
Na początek ja mam pierwsze pytania:
1. Co zrobią strażacy, którzy zostaną objęci nowymi warunkami odejścia na emeryturę jak w wieku np. 44 lat zajdą na badania okresowe i wyjdą z wynikiem negatywnym a staż służby będzie 16 lat i nic więcej??
2. Czy nie powinno odbyć się referendum lub jakakolwiek ankieta w sprawie nowelizacji  ustawy emerytalnej w gronie prawdziwych strażaków???
3. Czy ktokolwiek bierze pod uwagę specyfikę pracy prawdziwego strażaka oraz wpływ na psychikę takich ludzi???
4. Jaką opinię na temat sprawności fizyczno-psychiczną osoby w wieku 55 lat mają psycholodzy z grupy powołanej przy KG???
5. Czy ktoś zastanowił się nad tym jak będzie wyglądało prowadzenie jakichkolwiek działań przez strażaków w średnim wieku 45 - 50 lat?
6. Czy osoby pracujące nad nowelizacją ustawy emerytalnej uważają że wyszkolenie podstawowe strażaka jest wystarczające do tego aby jeden strażak z doświadczeniem poradził sobie przy poważnej akcji gaśniczej z grupą takich młodych ratowników?? (nie twierdze tutaj że młody nic nie umie)
Pozdrawiam i zapraszam do zadawania pytań może znajdziemy odpowiedzi


Wszystkim tym, co już zdołali obrazić moderatorów tylko dlatego, że nie potrafią czytać ze zrozumieniem uświadamiam co następuje:
ten topik służy do zadawania pytań do Komendanta Głównego. Jeśli KG nie odniesie się do nich, pytania zostana zestawione i wysłane do Rzecznika KG PSP.
pozdrawiam- dupoliz KG - bulon
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2009, 22:34:30 wysłana przez bulon »

strazak1982

  • Gość
Odp: Pytania do Komendanta Głównego
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2009, 22:12:06 »
1. Ponad wszelką watpliwość od 01.07.2005 czas służby strażaka nie może przekroczyć 40 godzin tygodniowo (zapis w ustawie, a więc w akcie nadrzędnym do rozporządzenia)Już na początku lipca 2005 gotowy był projekt rozporządzenia Ministra SWiA dotyczący czasu pracy strażaka,samo rozporządenie weszło w życie 29.12.2005 (półroczny poślizg wynikający chyba z opieszałości ministerstwa, zresztą nie jedyny w roku 2005 nasze rozporządenie płacowe z roku2005 mialo poślizg podobny).
Jak KG zamierza rozwiązać problem nadgodzin za pierwszy okres rozliczeniowy
01.07.2005-31.12.2005
2.Dyżury Domowe czy ktoś wreszcie pokusi sie o określenie w jakich dniach mogą być planowane. Dotychczasowa praktyka ustalania DD w trakcie odbioru godzin nadliczbowych (już wypracowanych) jest niezgodna z prawem pracy.

Offline piter_psp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Pytania do Komendanta Głównego
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2009, 22:34:20 »
1. Proszę o odpowiedź na pytanie, czy wg Pana trzyosobowa obsada wozu bojowego może prowadzić bezpieczne działania ratowniczo-gaśnicze? Proszę o krótkie tak/nie z uzasadnieniem.
2. Proszę o krótki elaborat na tematy nurtujące brać strażacką, a dające się ująć w jednym zwrocie: "bałagan", tj. kiedy bałagan w służbie dotyczący nadgodzin, łamania BHP od wielu lat, emerytur, systemu służby zostanie uporządkowany. Czy istnieje pogląd na te sprawy w kierownictwie KG PSP i jakie są kierunki rozwiązania tych spraw. Prosze o przedstawienie planów na najbliższe lata, gdyż dotycząc strażaków, plany rozwiązania tychże spraw powinny być strażakom powszechnie znane.
Dziękuje i pozdrawiam.

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Pytania do Komendanta Głównego
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2009, 22:45:48 »
Komunikat 01/01/09
Poruszono temat związany z zapowiedzią reformy systemu emerytalnego służb mundurowych. Komendant Główny nie dysponuje na dzień dzisiejszy stosowną wiedzą w tym zakresie. Stwierdził, że jakiekolwiek zmiany zapisów w/w ustawy zostaną przekazane do szerokiej konsultacji społecznej.
Kto kłamał? :straz: :cooo:
POZDRAWIAM

Offline M_Walles

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Pytania do Komendanta Głównego
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2009, 22:58:56 »
1. Czy (i kiedy) będzie transparentność  naboru do szkół PSP. Mam na mysli uzyskane wyniki na testach sprawnościowych i pisemnych, (dane osobowe w formie inicjałów, pesel, województwo itp.). Sprawa dotyczy również wyników historycznych od czasu powstania PSP.
2. Czy i kiedy wyciągnięte zostaną wnioski o odebranie stopni w przypadkach osób, które nie powinny być zakwalifikowane do SA i SG? Przyczyna: uzyskania negatywnych ocen na testach nie mówiąc o nieobecności na nich.
3. Czy oficer w dyspozycji KP/KM, który jest uprawniony do przejęcia dowodzenia jest zwolniony z kursu uzupełniającego w SGSP tylko dlatego, że jest pracownikiem biurowym? (art. 36 pkt 5 Ust. o PSP). Jeśli nie to co w przypadkach kiedy dano pierwsze stopnie oficerskie biurowcom mimo, że nie spełnili wymagań.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2009, 23:18:35 wysłana przez M_Walles »
"Ten kto biernie akceptuje zło, jest za nie tak samo odpowiedzialny jak ten, co je popełnia."
— Martin Luther King

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Pytania do Komendanta Głównego
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2009, 01:02:09 »
1.Z dnia na dzień wzrasta ilość osób zagłaszających akces odejścia na zaopatrzenie emerytalne, czy KG PSP ma plan w jaki sposób i kim, zapełnić lukę po odchodzących strażakach (oficerowie, aspiranci, podoficerowie - z wieloletnim stażem służby)?
2. W jaki sposób zostanie uregulowana kwestia generowanych obecnie nadgodzin strażakom pozostającym w służbie, którzy ze względu na prawną konieczność oddania nadgodzin odchodzącym na emeryturę, muszą pełnić służbę bez możliwości odbierania czasu wolnego w obecnym okresie rozliczeniowym?
3. Perspektywa wydłużenia czasu służby do chwili nabycia praw emerytalnych może spowodować odejście ze służby strażaków z krótkim okresem służby (1-6 lat) (posiadają prawojazdy A,B, C, D, a nawet E oraz uprawnienia SEP, na drabiny mechaniczne i podnośniki),czy stać jest koemndy powiatowe i miejskie PSP, aby dokonać wpłaty za ubezpieczenie ZUS za tych pracowników, którzy zrezygnują z dalszej służby? Po odejściu doświadczonych podoficerów (najczęściej kierowców-ratowników, operatorów, st. operatorów itd.) na zaopatrzenie emrytalne oraz zwolnieniu się ze służby pracowników z krótkim czasem służby, ale posiadających ww. kwalifikacje może zabraknąć ludzi, którzy dowiozą strażaków do zdarzenia, czy ktoś przewidział takie skutki planowanej reformy?
4. Czy kiedykolwiek w informacjach przedstawianych mediom Pan Komendant Głowny PSP przedstawi rzetelne informacje na temat faktycznej średniej wysługi strażaków odchodzących na emeryturę? Czy Pan komendant zechciałby poinformować Pana ministra SWiA G. Schetynę, że jego celowe działania (przedstawianie informacji o planowanej reformie emerytu mundurowych środkom masowego przekazu, zamiast wcześniejszej dyskusji z zainteresowanymi, a co za tym idzie spowodowanie masowego odchodzenia na emeryturę doświadczonych funkcjonariuszy wszystkich służb mundurowych, stanowi realne zagrożenie bezpieczeństwa państwa i obywateli, co może być podstawą do postawieniem go przed Trybunałem Stanu - może ktoś to przeciw naszem kochanemu ministrowi wykorzystać, kto wie?)
5. Czy na stronie internetowej KG PSP ukażą się kiedykolwiek szczere informacje o pracach KG i  decyzjach dotyczących żywotnych interesów strażaków (jeśli wogóle takie są?!), czy nadal, jak to obserwujemy od ponad roku, pojawiać sie będą tylko informacje o uczestnictwie w imprezach i spotkaniach świątecznych, oraz relacje z ćwiczeń i sympozjów?
Dla ułatwienia poszukiwań link do strony KG PSP
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Pytania do Komendanta Głównego
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2009, 18:02:23 »
Panie Komendancie
1.Ile miesięcy może pracować ten śmieszny pana zespół do spraw wynagrodzeń i wymagań co do pełnienie stanowisk w KP.
Jeżeli tak długo pracują znaczy że są nieudolni lub na Pana polecenie opóźniają prace aby wyrywać nam pieniążki z kieszeni .
Już Pan raz zastosował technikę opóźniania pracy nad ekwiwalentem za nadgodziny i przez to kradnie Pan nam Kase od przynajmniej dwóch lat.
Szybciej od Pana zespołów pracuje Boni i Schetyna którzy w ciągu jednego miesiąca opracował plan reformy o którym Pan oczywiście nic nie wiedział.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline Wilk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Pytania do Komendanta Głównego
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 29, 2009, 20:42:14 »
Panie Komendancie

Czy jest możliwość podjęcia dodatkowej pracy na pół etatu w innej jednostce PSP (innym mieście) ? . Jeśli nie, to jakie regulują to przepisy. Dziękuję za odpowiedź. :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2009, 20:48:55 wysłana przez Wilk »

Offline roco

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Pytania do Komendanta Głównego
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 29, 2009, 22:04:39 »
Witam oto moje pytanka:
1. Dlaczego  i na jakiej podstawie prawnej strażacy KP i KM nie mogą dorabiać sobie na stanowiskach w zakładach pracy związanych z ochroną p.poż. na terenie powiatu. A strażacy KW i KG mogą sobie dorabiać do woli na terenie swojego województwa czy kraju. Czy nie powinno być tak, że wszyscy mamy takie same warunki.
2. Kiedy zostanie zlikwidowana KG, przecież i tak nam strażakom z dołu nie jest do niczego potrzebna, bo nas nie reprezentuje.

To tyle i życzę dalszej błogości na zasłużonym stanowisku.

Offline Jaro_998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 29, 2009, 23:18:21 »
a ja mam jedno pytanie

1. Dlaczego Pan Panie Komendancie kłamie swoich podwładnych ??


ps. przykład Częstochowa ........

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 30, 2009, 07:40:42 »
A ja mam (właściwie prośbę) ...

1.czy mógłby Pan spytać swojego(bo chyba naszego nie -jak nie chce rozmawiać) ministra MSWiA pana Grzegorza SCHETYNA dlaczego nie reaguje na wołanie swoich podwładnych o konieczność rozmowy na temat naszych emerytur.Dlaczego nie chce rozmawiać ,a tylko się dziwnie uśmiecha w TVN24 ....

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 30, 2009, 14:21:40 »
Panie Komendancie.

Stan zmiany 15 ludzi ,na zaopatrzenie emerytalne może w roku 2010 odejść 8 doskonale wyszkolonych ratowników,kursy spec.:
-rat.chemiczne
-rat.wysokościowe (I,II stopień,współpraca ze śmigłem)
-rat.medyczne
-operatorzy sprzętu kat C,E, drabiny,podnośniki itd.....itd....

Jak według resortu MSWiA ma wyglądać bezpieczeństwo Polaków.Chcecie Panowie doprowadzić do sytuacji podobnej ,jaka zdarzyła się w Anglii??

Nie ma możliwości w tak krótkim czasie wyszkolenia ratowników aby zajęli nasze stanowiska.....???

Resztę pozostawiam pod rozwagę włodarzom MSWiA.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 30, 2009, 14:45:09 »
Witam.
Pytanie związane z moim przedmówcą...
Panie Komendancie.

Stan Jednostki 31 ludzi ...,
na zaopatrzenie emerytalne może .. a jest to bardzo prawdopodobne ...w roku 2010 odejść UWAGA 16  wyszkolonych ratowników - DOSKONALE WYSZKOLONYCH.

Pytanie.
Co Pan na to?

Offline chorążyJRG

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 30, 2009, 15:26:57 »
Witam.
1. Czy nadal twierdzi pan (KG), że nic pan nie wie o pracach nad naszymi emeryturami???

2. Jeśli tak to kto kłamie, bo... pełnomocnik pana minister SWiA mówi co innego : ..."Znajdują się one w fazie dyskusji ścisłego kierownictwa MSWiA oraz szefów podległych służb."

link do pisma z którego zaczerpnięto cytat.
http://www.zzsflorian.pl/files/File/zalaczniki/komunikaty/2009/inne/odpowiedz_reforma_emerytalna.pdf
" To, że milczę, nie znaczy , że nie mam nic do powiedzenia."

Offline BAJBUS

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 01, 2009, 10:33:15 »
Szanowny Panie komendancie, KG, związkowcy itp. czy coś wam wiadomo o realizowanym w Czechach i na Słowacji, a nie realizowanym u nas (Polska nie chciała podpisać i nie podpisała) programie Unijnym.  Czechy, Słowacja i chyba Węgry realizują projekt reformy tych służb z pieniędzy Unii Europejskiej. Projekt działa na podobnych zasadach, jak realizowane w Polsce programy Unijne (np: prgram restrukturyzacja i modernizacja rolnictwa, kapitał ludzki, itp.). Zgodnie z realizowanym programem pensje w służbach mundurowych wzrosły o 100%. Wzrost płac o te 100% przez pięć lat pokrywa Unia Europejska. W Polsce ten projekt też mógł być realizowany, ale polski Rząd (MSWiA, a może KG PSP też?)  nie były i chyba nadal nie są zainteresowane podpisaniem i wprowadzeniem tego projektu w Polsce. TO FAKTY!!! Ale dlaczego tak jest? KTO NIE CHCIAŁ I NIE CHCE REALIZACJI TEGO PROGRAMU?! W rolnictwo, ochronę środowiska, restrukturyzację i modernizację przedsiębiorstw,(jakąś modernizację rybołówstwa ) ładuje się ogromne pieniądze, realizuje się różne projekty, a projektu który poprawiłby bezpieczeństwo obywateli, państwa, sytuacje finansową służb mundurowych ich bezpieczeństwo pracy, a tym samym wzrost dobrobytu w społeczeństwie. Nikt nie chce podpisać i wprowadzić. Panowie Tusk, Pawlak, Kaczyński wzrosłaby wewnętrzna konsumpcja co mogłoby złagodzić, albo zatrzymać obecny kryzys finansowy.  Proszę skupić się nad tym aby  nam się lepiej pracowało  i godnie żyło. Może ktoś, wie więcej o tym programie Unijnym realizowanym w Czechach i na Słowacji?   

** Szanowny kolego, a teraz się skup i zastanów. Co będzie, jeśli każdy użyje Twojej metody i wklei w 3 miejsca na forum ten sam tekst. Nie traktuj ludzi jak idiotów. Raz napisałeś na forum, wystarczy, wszyscy lepiej lub gorzej potrafimy czytać.
2 z 3 tych postów zostanie skasowanych.
dago**
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2009, 22:42:19 wysłana przez dago »

Offline BAJBUS

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 03, 2009, 22:50:20 »
Do „moderatora dago”. Szanowny kolego. Nie mam nikogo za idiotę i nikogo tak nie traktuje. Tak samo Ty mnie nie traktuj, komentarz. Umieściłem ten sam tekst, w trzech różnych tematach. Dlaczego? Dlatego, że nie wszyscy czytają, wszystkie zawarte na forum wątki/tematy. Każdy z nas czyta to, co go interesuje. Umieszczony przeze mnie post w trzech miejscach, został umieszczony akurat w nich świadomie, gdyż bezpośrednio i pośrednio ich dotyczył. Również, dlatego że cieszą się one ogólnym zainteresowaniem forumowiczów. Chciałem, aby jak największa ich ilość przeczytała mój post i w miarę swojej wiedzy podzieliła się z nami swoją wiedzą na poruszone zagadnienie.

     Do "firemanek"- myśleć nie musiałem, to oczywiste.Chyba każdy wie, że po pięciu latach całą pulę na wypłaty pokrywałby nasz rząd. Projekt realizowany w Czechach i Słowacji, byłby unas dobrym przednówkiem przed wejścia Polski do strefy EURO. Dlaczego? Dlatego, że ten program pomógłby urealnić nasze zarobki w stosunku do zarobków sąsiadów za miedzy. Przynajmniej do takiego poziomu, abyśmy nie czuli się gorsi od nich. Przy dzisiejszym kursie euro moje 1900 zł=431euro, śmiesznie i poniżająco wygląda na tle 1500-2000euro sąsiada za Odry. Nie znam realizowanego w Czechach i na Słowacji programu. Patrząc na dotychczasowy rozwój tych krajów, a Polski. Nie mam podstaw sądzić, że podpisały i realizują u siebie projekt działający na ich szkodę obecnie, czy po pięciu latach. Więc myślę, że warto zainteresować się tym programem i poznać jego warunki. Wtedy moglibyśmy podyskutować coś więcej i na temat.  Nie patrząc tylko na nas, te pieniądze przydałyby się i Polsce. Szczególnie teraz, bo pracowałyby na dobrobyt ogółu. Każdy pieniądz spoza kraju buduje nasz dobrobyt i powinniśmy z tego korzystać. Pozdrawiam.

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 04, 2009, 00:19:48 »
Mam pytanie do Pana Komendanta.
Czy będzie Pan obecny?
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,12304.0.html

Offline szwd77

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 09, 2009, 20:11:25 »
Szanowny Panie Komendancie mam pytania dotyczące tegorocznych awansów w związku z wprowadzaniem nowego rozporządzenia kwalifikacyjnego:
1. Czy po wprowadzeniu w/w rozporządzenia osoby spełniające wymienione w nim warunki uzyskają w tym roku wyże stopnie??
2. Czy strażak posiadający odpowiednie kwalifikacje powinien być awansowany np. z korpusu aspiranckiego do oficerskiego, mimo że w regulaminie organizacyjnym na danym stanowisku nie ma korpusu oficerskiego a w komendzie są wolne etaty oficerskie (w ty momencie powstaje również pytanie czy regulamin organizacyjny nie powinien być dostosowany do rozporządzenia?? które ma większą moc prawną a stanowiska tego wymagają)

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 24, 2009, 16:03:02 »
Panie KG oraz inni K dlaczego Was nie było z nami w Krakowie i Gdańsku???
Czy dołączycie do Nas w Warszawie??
Chyba to są nasze wspólne sprawy a nie tylko nas najniższych???

ps. ja nie byłem z przyczyn narodzinowych córki ale warszawa jest w zasięgu
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2009, 19:00:09 wysłana przez ognista fala »

Offline speedfire

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 24, 2009, 22:10:21 »
Panie Komendancie dlaczego tak mozolnie wygląda proces kształcenia w szeregach PSP. Mamy tyle wojewódzkich  ośrodków szkolenia tyle osób siedzi bez czynnie a na tym etapie posiadamy gro nie wyszkolonych funkcjonariuszy. Tyle osób czeka na kurs podstawowy czy podoficerski.

Offline FIREMICHAL

  • Firenurek
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 03, 2009, 11:15:40 »
Panie Komendancie,dlaczego już drugi rok nie ma programu szkolenia na nurków M.S.W i A.?

ja

  • Gość
Odp: Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 05, 2009, 23:04:07 »
5. Czy ktoś zastanowił się nad tym jak będzie wyglądało prowadzenie jakichkolwiek działań przez strażaków w średnim wieku 45 - 50 lat?. -niestety na to pytanie to juz nam odpowiedziano,niestety nie mam pamięci jaki to Nasz władca powiedział bo za szybko się znieniają by ich spamiętać.Otóż z ust jednego z Naszych mądrych panów politylów wypłyneła taka oto treść,w dużym skrócie: - przecież strażak w cale nie musi ,,dożywotnio,, być strażakiem,bo według teogo mądrego pana strażak może być np.bibliotekażem... zamiast w wieku owych 45-50 lat łazić po trzydziesto metrowej drabinie i ratować babcię z kotkiem z pożaru,przecież (bez urazy!) zrobi to będący na jego miejsce świeży strażak (jeszcze bez kursu podstawowego bo czeka aż go w końcuuu wyślą) ŻYCZE POWODZENIA W DALSZYM UNICESTWIANIU WŁASNYCH PODWŁADNYCH (może i to o to chodzi,bo jak wszyscy co mogą pouciekają na emerytury to w tedy nasze stanowiska zajmą ci ,,prawdziwi,, strażacy z za biurek... bo to przecież oni codziennie narażają własne życie ratując ludzi,dobytek włączając długopis za biurkiem przy kawce... no i w tedy to dpiero posypią sie podwyżki i postulaty do rządu,bo się przekonają jaka to ta praca strażaka z dołu jest lekka) W TEDY TO MOŻE NAWET I P.KOMENDANT PUJDZIE ZA SWOIMI LUDZMI I PRZESTANIE WYKONYWAĆ POLITYKĘ RZĄDU A ZAINTERESUJE SIĘ ,,DOŁEM,,(NAMI)

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 06, 2009, 16:12:51 »
Jak długo będzie pan brał w obronę ośmiogodzinnych a podział traktował jak niepotrzebne zło.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

strazak1982

  • Gość
Odp: Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 13, 2009, 12:00:59 »
Panie Komendancie czy w obliczu tragedii w Kam. Pomorskim podejmie Pan w koncu dzialania w celu unormowania kwesti nadgodzin i zaniżonych stanow osobowych.
Ilu naszych kolegów pelnilo słuzbe feralnej nocy w Kam ,Pomorskim??
Moze wreszcie czas przyjąć odpowiedzialność za taki stan rzeczy, taka tragedia moze miec miejsce w kazdym mieście tego biednego kraju każdego dnia.

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Pytania do Komendanta Głównego- ściśle moderowany
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 14, 2009, 19:21:52 »
Panie Komendancie Główny PSP pana wypowiedź w TVP to była tak na poważnie, czy tak dla.... (nie wiem co napisać, bo tylko śmiać mi się chce).

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem