Autor Wątek: Wiek emerytalny i lata w zakładówce  (Przeczytany 3929 razy)

Offline deimos21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Wiek emerytalny i lata w zakładówce
« dnia: Styczeń 28, 2009, 12:19:32 »
Problem jest następującej kwestii.
W 1994 roku przyjąłem się to zakładowej straży kolejowej. W 2001 roku zakładówka została zlikwidowana i zostałem przeniesiony do PSP. Obecnie do lat, z których naliczana jest emerytura zaliczone mam 3 lata odrabiania wojska w zakładówce w latach 70-tych i okres od 2001 do teraz czyli w sumie 11 lat. Okres przepracowany w kolejówce w ogóle nie jest zaliczony ze względu, że nie podpisałem tzw. "akcesu" w 1992 roku, w którym deklarowało się chęć pracy w PSP. Akcesu tego nie mogłem podpisać, bo przyjąłem się do zakładówki dwa lata po jego ogłoszeniu i już nie miałem takiej możliwości. Jest to jednak 6 lat pracy.. tym bardziej, że osoby które ze mną wtedy pracowały (te które podpisały "akces") mają wliczone te lata w wiek emerytalny.

Jest jakakolwiek szansa na zaliczenie lat z zakładówki? Czy spotkał się może ktoś z podobnym problemem?

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Wiek emerytalny i lata w zakładówce
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2009, 14:25:05 »
U mnie był taki gościu i też mu tych lat nie zaliczyli ,sprawa jest jest trudna do załatwienia.Miał podobny przypadek jak ty i brak akcesu dyskwalifikował sprawę.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline STRAŻAK___!!!

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Wiek emerytalny i lata w zakładówce
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2009, 14:27:56 »
Tak spotakałem się z podobnym problemem... I powiem Ci kolego, że dupa zbita... Powiem szczerze, że wobec obiecanych cudów których obecnie doświadczamy nie masz co liczyć...
Znam gości, którzy próbowali coś zdziałać, pisać pisma do KG i odpowiedź, że nie ma podstawy prawnej by cokolwiek zalczyć... NIE MA CO LICZYĆ, ŻE JEŚLI JESZCZE WAM NIE ZALICZYLI, TAMTYCH LAT TO NAGLE GDY WSZYSTKIM ZABIERAJĄ WAM COŚ DADZĄ.... PANIE i PANOWIE CUDA obiecane cuda... a za kolejne dwa lata będziemy już pracować do 60 i 65 roku życia. a no po drodze wybory ale wierzmy w cuda...

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Wiek emerytalny i lata w zakładówce
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2009, 00:41:20 »
Wszystko szło w  dobrym  kierunku  za  czasów poprzedniej opcji politycznej.  Od czasów  wyborów  wszystko zaczęło się walić i nikt z nami teraz rozmawiać nie chce.   :wall:
Pozostało tylko dupkę  ścisnąć  ^_^ i  czekać aż nas  lekarz  odstrzeli.  Bo  do  60 lat to rzadko komu zdrówko pozwoli w  tym zawodzie pracować.
Polecam kontakt z  Portową Strażą Pożarną  "FLORIAN"  oni prowadzili bazę danych, propozycje zmian ustawy itp. 
Obecnie kontakt ucichł,  więc sam nie wiem czy jeszcze jest jakaś iskierka nadziei.
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline and998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Wiek emerytalny i lata w zakładówce
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2009, 09:55:10 »
Witam! Jestem w podobnej sytuacji. Od 1995 do 2001 zakładówka (6 lat). Od 2004 do teraz PSP (od 2004 bo wcześniej nie udało się przyjąć – blokada etatów, brak etatów itd. itp.). W sumie by było już 11 lat a tak jest dopiero 5. Szukałem, pytałem i nic nie znalazłem – brak akcesu, brak mianowania z tamtego okresu (w zakładówkach po 1992r. już mianowań nie było). :wall: Myślę, że takich jak my jest dużo, dużo więcej.
Może warto podrążyć ten temat!  :pyt:

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Wiek emerytalny i lata w zakładówce
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 30, 2009, 12:47:35 »
... Może warto podrążyć ten temat!  :pyt:
Temat był już drążony wielokrotnie przez różne osoby, organizacje i instytucje w różnych gremiach z wiadomym skutkiem.  :wall:
W moim odczuciu sprawa zakończona i wszelkie dalsze działania będą jedynie biciem piany.  -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline AREK 92

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wiek emerytalny i lata w zakładówce
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 30, 2009, 15:53:05 »
Ja karierę zaczynałem w 1992 w ZZSP ( tzw. kolejówka!) przyjmował mnie do służby!!! komendant ZZSP i mianował na stanowisko pom.przodownika roty , w 1993 ukończyłem kurs podstawowy PSP a w latach kolejnych szereg innych specjalistycznych kursów ( chemiczne , pił partner , agregatów , ubrań gazoszczelnych itd.) do zdarzeń wyjeżdżaliśmy bardzo często czy to w mieście czy na terenie powiatu razem z PSP , do zdarzeń drogowych jeździliśmy my (psp do pomocy gaśniczym) bo posiadaliśmy sprzęt ratownictwa drogowego  i nie tylko !!! nie ubliżając PSP ale w tamtych latach tak było  ( to u nas i od nas uczyli się strażacy z PSP pracować na sprzęcie ratownictwa drogowego w czasie tj. około 1994/95 jak do PSP wprowadzono T4 z wyposażeniem !! ) a zresztą szkoda opisywać tamte czasy bo to już historia dla niektórych może śmieszna ale prawdziwa . ja osobiście i moi koledzy nie raz naraziliśmy własną skórę dla ratowania inny jak to wpisane jest w naszym zawodzie i rocie ślubowania!!! trochę powiało sentymentem  przepraszam !! ale piszę tak jak w danej chwili czuję i JEST MI PO POROSTU ŹLE ŻE TE LATA BĘDĄ ZMARNOWANE !!  robiłem to samo a nawet więcej co ten sam ratownik pod inną "nazwą" a zostałem - (liśmy!!!) na lodzie ,bo po prostu o nas zapomniano albo inaczej jest nas za mało żeby cokolwiek zrobić w dobie narastających problemów w tym pięknym ukochanym przez naszą brać strażacką kraju ( BRAĆ STRAŻACKA  - MAM NA MYŚLI LUDZI KTÓRZY NA TO SŁOWO ZASŁUGUJĄ !!! - A TO KAŻDY Z NAS POWINIEN WIEDZIEĆ SAM !!!)  więc  ludzie którzy by to mogli zmienić nie mają czasu dla garstki funkcjonariuszy pożarnictwa z min. kolejówek!!!

                                          Dlatego :

            Dzięki za to że związałem się z tym zawodem
            Dzięki że moja rodzina to wytrzymuje!!!
            Dzięki że ja od początku wykonywania tego zawodu do dnia dzisiejszego nie straciłem nadziei w ludzi !!! może ktoś się w końcu obudzi i to ureguluje !!!!!!!!!!!

Pozdrowienia dla braci strażackiej .
 przesyła strażak z 17 latami pracy w zawodzie strażaka ,
 a   z 8 latami w psp !!!

« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2009, 16:33:18 wysłana przez AREK 92 »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Wiek emerytalny i lata w zakładówce
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 30, 2009, 16:06:22 »
Przykro mi bardzo, ale nie rozumiem waszego jołczenia:( - przyjmując się do zakładówek wiedzieliście jakie są warunki, więc o co teraz larum?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

NIE

  • Gość
Odp: Wiek emerytalny i lata w zakładówce
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 30, 2009, 17:30:50 »
Witam!

Hmm znam kilka osób które przeszły z kolejówki do PSP i jest to niestety banda xxxxxxx, max podoficerowie jeżdżący po młodych, wydający im rozkazy nie mając do tego uprawnień...

Dzięki bogu ze już nie muszę z nimi służyć i w końcu trafiłem do normalnej JRG gdzie trzeba coś zrobić to robią ci co są wyznaczeni a nie jak poprzednio ze jak trafił ci się do pomocy z kolejówki albo ty jemu to musiałeś sam sobie radzić... nie wspominając już o tym że ryli.. niby trudno zgadnąć kto jest kretem  :krzyk:

Trzeba też oddać sprawiedliwość - z 20 co przeszło do PSP jeden to był prawdziwy autorytet i dużo się można było od niego nauczyć...

Po moich doświadczeniach kolejarzom mówię zdecydowanie NIE!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2009, 14:34:00 wysłana przez Butel »

Offline darek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Wiek emerytalny i lata w zakładówce
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 30, 2009, 19:12:27 »
Jarosławie, kawalerze nasz dzielny - DZIĘKUJEMY!


Przykro mi bardzo, ale nie rozumiem waszego jołczenia:( - przyjmując się do zakładówek wiedzieliście jakie są warunki, więc o co teraz larum?
A Tobie kolego lang dzięki za zrozumienie. Nie pomyslałeś czasem, że chodzi tu też o inne kwestie?
Będę ratownikiem do 65 roku życia(!). Naprawdę chciałbyś, aby ludzie w tym wieku, może i sprawni (jak na swój wiek) nieśli Ci pomoc? Doświadczenie nie zawsze jest w stanie zastąpić siłę, wytrzymałość i sprawność.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2009, 19:19:13 wysłana przez darek »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Wiek emerytalny i lata w zakładówce
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 30, 2009, 21:42:40 »
po pierwsze: do 60
po drugie: nie za bardzo widzę możliwość objęcia systemem emerytur policyjnych PRACOWNIKÓW, którzy:
- nierzadko zarabiają znaczne większą kasę niż na równorzędnych stanowiskach w PSP
- korzystają z propracowniczych regulacji zawartych w kodeksie pracy (wymieniać?)
- nie podlegają szczególnej dyscyplinie
po trzecie: nikt nie zmusza nikogo, żeby przez całe życie wykonywał jeden zawód, a może jeszcze w jednej firmie - takie idą czasy, że ludzie będą zmieniac nie tylko pracodawców, ale też i zawody
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline darek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Wiek emerytalny i lata w zakładówce
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 30, 2009, 22:45:53 »
Wszystko prawda. Każdy kij ma dwa końce. Dlaczego niby mundurowi maja miec wcześniej emeryturę?
"... nikt nie zmusza nikogo, żeby przez całe życie wykonywał jeden zawód, a może jeszcze w jednej firmie - takie idą czasy, że ludzie będą zmieniac nie tylko pracodawców, ale też i zawody"

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Wiek emerytalny i lata w zakładówce
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 31, 2009, 12:53:05 »
Witam i jak w końcu wyszło już zatwierdzili tą ustawę czy nie?

Offline AREK 92

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wiek emerytalny i lata w zakładówce
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 31, 2009, 21:37:12 »
odp. do NIE

napisz gdzie tak było czy jest ? ja też jestem z KOLEJÓWKI i czuję się delikatnie mówiąc w........!!!   i poniżony ale wszędzie się znajdą ludzie i ludziska więc pisz o tych dziewiętnastu który znasz  i dali ci w kość. a  nie obrażaj innych  tzw. KOLEJARZY !!! którzy pewnie mają troszkę więcej pojęcia i doświadczenia o tej robocie co TY nie obrażając Twojej osoby !!!
Pozdrawiam Kolejarz !!!

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Wiek emerytalny i lata w zakładówce
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 31, 2009, 22:34:06 »
Kolego LANG  powiem  krótko:  PUNKT WIDZENIA ZALEŻY OD PUNKTU SIEDZENIA  :tuba:
To co piszesz to zwykłe bicie piany.  (nie pasuje do twojego profilu)
Potwierdzam, że temat wałkowany już kilka razy na tym forum.  Czy warto?  Czy to coś zmieni ?

Pozdrawiam  wszystkich  pokrzywdzonych i tych krótkowzrocznych
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl