Autor Wątek: Awans na stanowisku  (Przeczytany 2536 razy)

Offline tomek73

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Awans na stanowisku
« dnia: Styczeń 25, 2009, 22:55:06 »
WITAM
Jakie uprawnienia są potrzebne aby uzyskać stanowisko st. operatora sprzętu specjalnego. Czy np. kurs sternika , kurs na sprężarki itp wystarczy. Macie może jakieś stronki z rozporządzeniami na ten temat.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2009, 07:49:43 wysłana przez bulon »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: AWANS W STANOWISKU
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2009, 23:14:07 »
To wszystko zależy do posiadanego stopnia przez Ciebie, ilości lat przepracowanych (stażu służby -  bo na pewno po 3 latach pracy nie dostaniesz tego stanowiska), oraz głównie od nastawienia d-cy do Ciebie (czyli jak Cię widzi...).
Poza tym tylko posiadanie kursu sternika, czy sprężarek to wg mnie dużo za mało by mieć st. op. sprz. spec. - Prawo jazdy na C E, + drabiny (podnośnik) + dobrze by było dźwigi + jeszcze coś....
Ale to wszystko zależy od jednostki, d-cy, pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline speedfire

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Awans na stanowisku
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2009, 21:29:49 »
Panowie ponawiam swoje zapytanie ?
Jeżeli strażak ukończył służbę przygotowawczą i od 2 lat pracuje na PSK posiadając stopień podoficerski to należy mu się najniższa grupa na tym stanowisku czyli dyzpozytor (4). U nas praktykuję się że taki gość otrzymuję grupę 2 to jest młodszego technika. Moim zdanie to jest żywne robienie nas w ch....
Po pierwsze młodszy technik to stanowisko przeznaczone dla systemu codziennego!
Proszę o radę z góry dzięki.
Pozdrawiam.

Offline kemotb555

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Awans na stanowisku
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2009, 14:23:16 »
Miałem tę samą sytuację. Pracowałem na PSK jako dubler już po pół roku stażu. Po 1, 5 roku zostałem na stałe w PSK. Cały czas miałem 1 grupę. Kończąc staż chieli mi dać 2-ą grupę czyli młodszego technika. Masz całkowitą rację, pracować w PSK na stałe, pełniąc obowiązki dyspozytora - a pieniądze nie takie- to nieporozumienie. Upominając się o stanowisko biorąc pod uwagę całą moją sytuację -  w końcu dostałem to stanowisko., czyli dyspozytora. Wcześniej rozeznałem się też w przepisach, wychodziło na to, że wymagania wszystkie spełniałem - ale nie ma przepisu mówiącego, że muszą mieć grupę dyspozytora (minimalną grupę jaką się przewiduje na tym stanowisku 4-a) pełniąc służbę na PSK, więc to dobra wola Komendanta.
Pozdrawiam!!!  :straz:

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Awans na stanowisku
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2009, 15:08:27 »
Wcześniej rozeznałem się też w przepisach, wychodziło na to, że wymagania wszystkie spełniałem - ale nie ma przepisu mówiącego, że muszą mieć grupę , więc to dobra wola Komendanta.
:

No właśnie czy nie za dużo zależy od KOMENDANTA wolałbym aby to zależało więcej od przepisów prawnych - bo w innym razie robią sobie folwarki ze straży a my musimy tańczyć jak nam zagra 01

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Awans na stanowisku
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2009, 17:30:55 »
W ustawie o PSP jest m.in. taki zapis:
Art. 37a. Strażakowi można powierzyć pełnienie obowiązków służbowych zgodnie jego kwalifikacjami na innym stanowisku w tej samej jednostce organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej na okres do 6 miesięcy w roku kalendarzowym. W okresie tym strażakowi przysługuje uposażenie stosownie do zajmowanego stanowiska, lecz nie niższe od dotychczasowego.
Zakres czynności technika nie pokrywa się z zakresem czynności dyspozytora. Jeżeli dany strażak pełniący służbę na stanowisku mł.technika posiadający kwalifikacje do zajmowania stanowiska dyspozytora pełni obowiązki dyspozytora, to przysługuje mu za ten okres uposażenie dyspozytora > z mocy ustawy a nie chciejstwa komendanta.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline speedfire

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Awans na stanowisku
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 02, 2009, 21:20:07 »
Dzięki panowie za odpowiedzi  myślę że przydadzą się.
Teraz czujemy się jak bohater w pustyni i w puszczy. Kali ma słuchać swojego pana bo jak nie to jest odrębna bajka
Czekam na spostrzeżenia innych.
Pozdrawiam