Autor Wątek: umundurowanie  (Przeczytany 3616 razy)

Offline kalarus74

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
umundurowanie
« dnia: Styczeń 24, 2009, 18:30:52 »
Mam pytanie moze ktoś się w tym temacie oriętuje i da mi konkretna odpowiedz, czy przechodząc do słuzby stałej w 2004r należał mi sie kompletyny mundur wyjściowy mój  kwatermistrz  twierdzi że nie , jeśli mógłby mi ktoś podpowiedzieć gdzie jest taki zapis w ustawie z góry dzięki za pomoc.

Offline 01greg1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: umundurowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2009, 19:17:18 »
mogłeś dostać ale nie musiałeś przepis mówił że się należy lecz nie wskazywał kto jest odpowiedzialny za niewydanie , Od 2005 każdy strażak dostaje kompletne umundurowanie PW pierwsze wydanie za darmo a odpowiedziwlny za to jest Komendant

Offline Kwitagoras

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: umundurowanie
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2009, 21:10:04 »
Należy Ci się mundur służbowy w służbie przygotowawczej, a wyjściowy w momencie przejścia do stałej. Jeżeli Kwatermistrz tego nie wie, to jest niedouczony. U mnie w KM 01 też próbował stażystów i przechodzących do stałej rolować, ale wzięły się za to związki i mu to ukróciły. Ustawa to reguluje. Tak więc wszyscy u mnie mundury dostali lub dostają. Nie dajcie się rolować, ponieważ temat mundurów jest problemem w wielu komendach. K-ci próbują na tym oszczędzać... najczęściej twierdzą: "dostałeś mundurówkę to sobie kup!!!", a to jest naciąganie tematu delikatnie mówiąc! Jeżeli macie konkretne ZZ to im nakreślcie temat, to może zajmą się tematem.
Pzdr.

Offline kalarus74

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: umundurowanie
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2009, 09:22:54 »
ale mój kwaatermistrz twierdzi że dopiero od 2005 roku naży się umundurowanie a kto  prtzechodził do służby stałej  przed 2005 roku to  mundur wyjściowy się nienależy

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: umundurowanie
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 27, 2009, 18:40:13 »
A skąd twojemu peudo kwatermistrzowi wziął się rok 2005 - ustawa obowiązywała wcześniej.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline 1000marek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: umundurowanie
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2009, 18:41:51 »
no właśnie, u nas mówią ze jak jesteś w przygotowawczej to po co wydawać na ciebie kasę, kto wie czy zostaniesz i nie dają munduru !!!!
A jak przejdę na stałe to dostaje wyjściowy, powinienem dostać. Ale czy powinienem tez upomnieć sie o służbowy którego nie dostałem w służbie przygotowawczej? czy już przepadł???
Dla odczepnego dali beret i pantofle.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: umundurowanie
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 27, 2009, 19:00:27 »
A u nas jest słoń na ..................... i mówią, że ..................
Zapraszam do przeczytania:
Rozporządzenia MSWiA z dnia 30 listopada 2005 r.
w sprawie umundurowania strażaków Państwowej Straży Pożarnej.
A potem zapraszam do dyskusji.
Napisz raport do KM/P o wydanie przedmiotów mundurowych zgodnie z załącznikiem cytowanego rozporządzenia przewidzianych dla strażaków w służbie przygotowawczej lub mianowanych na stałe.

Offline marcin44

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: umundurowanie
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 27, 2009, 19:22:19 »
no właśnie, u nas mówią ze jak jesteś w przygotowawczej to po co wydawać na ciebie kasę,...

Po to żeby nie pokazywać strażaków w czasie uroczystości w "roboczych" koszarówkach! Pozdro

Offline 1000marek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: umundurowanie
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 27, 2009, 19:38:37 »
A u nas jest słoń na ..................... i mówią, że ..................
Zapraszam do przeczytania:
Rozporządzenia MSWiA z dnia 30 listopada 2005 r.
w sprawie umundurowania strażaków Państwowej Straży Pożarnej.
A potem zapraszam do dyskusji.
Napisz raport do KM/P o wydanie przedmiotów mundurowych zgodnie z załącznikiem cytowanego rozporządzenia przewidzianych dla strażaków w służbie przygotowawczej lub mianowanych na stałe.
weź i napisz. Odezwij sie a zobaczysz jak sie to skończy. Co z tego ze jest rozporządzenie jak robią co chcą.

Offline Fireman21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: umundurowanie
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 28, 2009, 12:17:49 »
Przed 2005 komendant miał do wyboru : wydać całe umundorowanie dla strażaka przechodzącego w służbę stałą albo dać ekwiwalent pieniężny za miesiące do  1 kwietnia. Komendzie opłaciło się dać  kasę niż kupować wszystkie rzeczy przysługujące strażakowi. PZDR

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: umundurowanie
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 28, 2009, 21:17:43 »
Jest tak jak mówi Fireman21. Ze swojej strony mogę dodać, że strażacy którzy przyszli do służby po szkołach i przeszli do służby stałej po wydaniu Rozporządzenia MSWiA z dnia 30 listopada 2005 r. jeżeli nadal nie dostali jakiegoś umundurowania mają prawo je dostać bez potrącenia z mundurkowi (pierwsze umundurowanie w służbie). Ci z przed obowiązującego rozporządzenia niestety za darmo już nic nie dostaną bo powinni za niepobrane umundurowanie dostać kasę. Czemu nie dostali to już ina sprawa.
Proponuje tym co muszą zaopatrzyć się sami w jakiś sort by  nie kupowali tego umundurowania przez kwatermistrzostwo (stawki wynikające z rozporządzenia) tylko robili zakupy na własna rękę. Będzie taniej!