Autor Wątek: Ochotnicze Stowarzyszenie Pijackie  (Przeczytany 51211 razy)

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ochotnicze Stowarzyszenie Pijackie
« Odpowiedź #175 dnia: Marzec 15, 2009, 10:12:11 »
jeżeli ten gostek jest ochotnikiem a nie tylko \\\"dla jaj\\\" założył mundur żeby sobie zrobić zdjęcie to ze skutkiem natychmiastowym powinien zostać wyp...lony.
To tyle. Bo szkoda nawet pisać o tego rodzaju idiotach...


PS. I jeszcze na dodatek salutować nie potrafi

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Ochotnicze Stowarzyszenie Pijackie
« Odpowiedź #176 dnia: Marzec 15, 2009, 13:32:23 »
U nas w OSP od dłuższego czasu nie ma problemu z alkoholem, a na ostatnim Walnym została podjęta ustawa, której sens mniej więcej brzmi: Jesteś po alko i pojechałeś do akcji-automatycznie wylatujesz z OSP!!
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline strazaczka87

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
    • http://www.osp-soleckujawski.pl
Odp: Ochotnicze Stowarzyszenie Pijackie
« Odpowiedź #177 dnia: Marzec 21, 2009, 09:51:18 »
Nie wiem jaka satysfakcja płynie jeżeli strażak jedzie na akcje po alkoholu.. Kilka razy zdarzyło się coś takiego,że brałam udział w zdarzeniu z podchmielonymi strażakami. Wstyd,i onieśmielenie sytuacją to mało powiedziane. Teraz jest już inaczej,może poszli po rozum do głowy. Jednak co by się stało jakby "zaprzyjaźniona" policja coś wywęszyła...wole nawet nie gdybać. Alkohol jest dla ludzi owszem :P ale z rozsądkiem.  :stop:
"Pamiętaj, że wielu ludzi ginęło za swe przekonania. To dość powszechne. Prawdziwa odwaga polega na tym, by żyć i cierpieć za to, w co wierzysz."

www.zanimnapiszesz.info

Offline futrzak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Ochotnicze Stowarzyszenie Pijackie
« Odpowiedź #178 dnia: Marzec 21, 2009, 14:45:27 »
Panowie nie rozumiem w czym jest sprawa???????? Kupiliśmy do OSP profesjonalny alkomat który jest na samochodzie i kierowca zanim wyjedzie ma za zadanie dmuchnąć w niego. później dowódca i po kolei wszyscy jak ktoś jest pijany to jedzie za darmo i nie wysiada z samochodu chociaż by się paliło hehe. to jest dobre rozwiązanie panowie naczelnicy spróbujcie.

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Ochotnicze Stowarzyszenie Pijackie
« Odpowiedź #179 dnia: Marzec 21, 2009, 16:23:31 »
jak ktoś jest pijany to jedzie za darmo i nie wysiada z samochodu chociaż by się paliło hehe.
A tak sie glupio za pytam po co??

Offline fireman90

  • Jajakobyły...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Ochotnicze Stowarzyszenie Pijackie
« Odpowiedź #180 dnia: Marzec 21, 2009, 20:34:26 »

[/quote]
A tak sie glupio za pytam po co??
[/quote]
A tak głupio odpowiem- pewnie po to żeby wg "starych" standardów był komplet (np. 6 osób)obsady.
Na szczęście wg "nowych" standardów do zdarzeń o małym zagrożeniu może wyjechać zastęp 3-osobowy (dot. chyba PSP)

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Ochotnicze Stowarzyszenie Pijackie
« Odpowiedź #181 dnia: Marzec 21, 2009, 22:48:09 »
Przestańcie pisać głupoty - jedni piszą że trzeba alkomaty wozić - inni, że 3 osoby wystarczą do wyjazdu - i przeczyta taką wypowiedź ktoś kto pierwszy raz zawitał na to forum i pomyśli sobie - "Czy to jest oficjalne forum strażaków? Czy może kólko różańcowe?" W każdym razie drugi raz na tego forum nie odwiedzi...

Zastanówmy się 3 razy zanim zaczniemy pisać co nam ślina na język przyniesie.

Moim zdaniem zmuszanie ludzi do dmuchania w alkomat jest naruszeniem wielu praw. (Mimo dobrych chęci) -

@futrzak - wszyscy dmuchają w ten sam alkomat? No to rozumiem że masz na aucie 6 ustników, które wymieniasz po każdym wyjeździe. Bo ja nie dmuchnę "po kimś". No i oczywiście doliczasz jakieś 2 minuty do czasu wyjazdu bo każdy musi "dmuchnąć". A już wogóle nie biorę pod uwagę sytuacji, że np. 2 osoba z kolejki jest "pod wpływem" - i co wtedy? Alkomat już przecież nic dalej nie wykaże...

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Ochotnicze Stowarzyszenie Pijackie
« Odpowiedź #182 dnia: Marzec 22, 2009, 19:27:33 »
Zasada jest prosta nie stwierdzisz że jest ktos pod wpływem i koniec nie ma takiej możliwości, oczywiście ten kto jest nachlany i to czuć oraz widać w zachowaniu takiej osoby to nie jedzie taka osoba ( ja jako Naczelnik w mojej jednostce staram się wyłapywać takie przypadki bo owszem zdarzają się )
Poprostu zrobić zebranie ze swoimi ludzmi i konkretnie wyłożyć im karty na stole "Panowie ustalamy jedną regułę piłeś a dostaniesz info o "WYJEZDZIE" nie jedź i tyle nam pozostaje.
Pozdrawiam


Offline galazkairek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Ochotnicze Stowarzyszenie Pijackie
« Odpowiedź #184 dnia: Sierpień 30, 2009, 15:20:21 »
alkohol jest dla ludzi mądrych. a człowiek mądry nie będzie się pchał do boju po kielichu. chociaż bardzo ciężko jest zbadać organoleptycznie spożycie. zapach po karmi lub bezalkoholowym jest taki sam jak po tradycyjnej piance. alkomaty to raczej kiepski pomysł ... chociaż na dobrą sprawę zawsze to jest jakiś straszak. zresztą na dobrą sprawę przy sobocie lub innym wieczorem miło jest wypić sobie zimne piwko z pianką a nie czekać aż syrena zawyje. jasne że ledwo stojących na nogach nie powinno się angażować a akcje ratunkowe, i oto powinni zadbać dowódcy. sprawa się również częściowo rozwiązuje na stanowczym zakomunikowaniu ogółowi druhów i późniejszym realizowaniu zagadnienia, jedna dwie odpowiedzialne interwencje dowódcy a druhowie sami włączają rozum i nie pchają się do pojazdu na rauszu, jeśli chodzi o spożywanie w remizie to dlaczego nie, zazwyczaj jest to przy jakiejś robocie gospodarskiej czy konserwatorskiej lub przy okazji świątecznej uroczystości. tylko pić to trzeba z głową. mamy taką mentalność narodową i miną wieki zanim to zmienimy. a remiza jest dla ludzi, kulturalne spożycie alkoholu nikomu nie zaszkodziło, robienie burd i awanturnictwo nie wchodzi w grę. takich nie ogarniętych eliminujemy grzecznie z towarzystwa wskazując drzwi żeby nie psuli więce atmosfery. i sprawa jest rozwiązana. pozdrowienia dla wszystkich.     

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Ochotnicze Stowarzyszenie Pijackie
« Odpowiedź #185 dnia: Wrzesień 01, 2009, 13:06:36 »
Plama na mundurze u naczelnika

http://www.nowosci.com.pl/look/nowosci/article.tpl?IdLanguage=17&IdPublication=6&NrIssue=1116&NrSection=200&NrArticle=138474&IdTag=1636

http://poboczem.pl/dajemy-w-palnik/news/strazak-tez-czlowiek-pic-musi,1311097,3887

Nie tak do końca plama - inny naczelnik odmówił jazdy do zdarzenia za co prawomocnym wyrokiem sądu za "bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia". Myślę, że  naczelnik z wypadku powinien wziąć poprzedni wyrok sądu na swoją obronę!! Ukazując tym samym bezsens naszego wymiaru sprawiedliwości...
Jak by nie patrzył - dupa z tyłu.
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline krystian0079

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Zapraszam na www.kaziustrazak.blog.onet.pl
Odp: Ochotnicze Stowarzyszenie Pijackie
« Odpowiedź #186 dnia: Wrzesień 01, 2009, 21:48:17 »
Z jednej strony człowiek nie wielbłąd pic musi a co do wyjazdów pod wpływem alkoholu mówię NIE, ale z drugiej strony nikt przez cały Np: tydzień lub dzień nie wypije piwa, bo będzie czekał na alarm....Trochę chore…. Ale w takiej sytuacji liczy się (dużymi literami) ROZUM, bo jeżeli jest alarm i masz wypite odpuść nie biegnij do remizy, bo zrobisz krzywdę i będą problemy jesteś trzeźwy zapraszamy do brania udziału w akcjach....
JESTEŚ TRZEŹWY?TO JEDZ!!!!
Nie powiem po u nas zdarza się ze przybiegają pod wpływem w tedy są wypraszani z pojazdu a nawet z remizy nikt nie będzie za nikogo opowiadał tym bardziej dowódca…. Pozdrawiam  :straz:


Offline matti84

  • OSP Zduny
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
  • pokaż co potrafisz a potem oceniaj innych
Odp: Ochotnicze Stowarzyszenie Pijackie
« Odpowiedź #187 dnia: Wrzesień 02, 2009, 14:18:23 »
zgadzam się z wami. Ja jestem przeciwny piciu w miejscu pracy a tym bardziej jesli chodzi o nas,ochotników picia przed akcją. Nie można wiedzieć kiedy nadejdzie alarm i nie pić całe życie ale warto sobie uświadomić pewną rzecz...jedziemy ratować innych i jeśli przez to ,że ktoś miał wypite coś złego się stanie to lepiej nie myśleć co będzie...PIŁEŚ NIE JEDŹ-to chyba najprostsze hasło
Gdy obowiązek wezwie mnie Tam wszędzie, gdzie się pali, Ty mi, o Panie siłę daj, Bym życie ludzkie ocalił.

Offline mieszko

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: Ochotnicze Stowarzyszenie Pijackie
« Odpowiedź #188 dnia: Wrzesień 08, 2009, 16:47:02 »
http://nidzica.wm.pl/Pijani-strazacy-ochotnicy-zabezpieczali-dozynki--uszkodzili-trzy-auta,78105
Kolejna plama w Naszych szeregach jestem ciekaw kiedy się to skończy.
A swoją drogą pewnie nigdy czytając opinję pewnych strażaków że po jednym czy dwóch piwkach to można na akcję.

Offline matti84

  • OSP Zduny
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
  • pokaż co potrafisz a potem oceniaj innych
Odp: Ochotnicze Stowarzyszenie Pijackie
« Odpowiedź #189 dnia: Wrzesień 09, 2009, 10:44:30 »
ręce opadają...sam widziałem już nieraz mojego naczelnika jak sie zatacza... nieważne czy byla okazja czy nie ale jak byłbym tak narąbany to wolałbym się w mundurze nawet w koszarówce, nie pokazywać...idąc na imprezę gdzie jest alkohol,a ktoś nie może się powstrzymać, niech weźmie inne rzeczy i się przebierze żeby nie było widać ze to strażak
Gdy obowiązek wezwie mnie Tam wszędzie, gdzie się pali, Ty mi, o Panie siłę daj, Bym życie ludzkie ocalił.

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Ochotnicze Stowarzyszenie Pijackie
« Odpowiedź #190 dnia: Wrzesień 23, 2009, 13:05:05 »
Bolków: Pijany strażak jechał wozem gaśniczym

Cytuj
Nietrzeźwego strażaka, który kierował wozem gaśniczym, zatrzymała we wtorek wieczorem policja w Bolkowie.

Strażak z ochotniczej straży pożarnej w Bolkowie wjechał późnym wieczorem wozem gaśniczym w uliczkę, na której obowiązywał zakaz wjazdu. Zatrzymał się przy hydrancie, by uzupełnić wodę po akcji gaśniczej. Złamanie zakazu drogowego przez straż zwróciło uwagę policjantów.

Zatrzymali więc kierowcę do kontroli drogowej. Okazało się, że 43-letni strażak we krwi miał 1,69 promila alkoholu. Teraz za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi mu do dwóch lat więzienia.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

P.S.
Wypadek OSP Bolków

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ochotnicze Stowarzyszenie Pijackie
« Odpowiedź #191 dnia: Wrzesień 23, 2009, 17:56:52 »
No tak - zestawiając jedno z drugim na pewno wójt kupi im nowy samochód....

Offline reporter998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
    • REPORTER998.pl - Dolnośląski serwis ratowniczy
Odp: Ochotnicze Stowarzyszenie Pijackie
« Odpowiedź #192 dnia: Listopad 24, 2009, 21:41:03 »
Wchodzę sobie dzisiaj na drugie forum, na którym się udzielam (dużo bardziej niż na tym). Mamy tam dział "Trochę humoru". No i co widzę? Ano widzę takie piękne zdjęcie:

Doprawdy piękną wizytówkę niektórzy z Was Panowie po sobie zostawiacie... Nóż się w kieszeni otwiera.

http://www.reporter998.pl - Dolnośląski serwis ratowniczy, Przemysław Tkacz

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Ochotnicze Stowarzyszenie Pijackie
« Odpowiedź #193 dnia: Listopad 24, 2009, 21:42:57 »
Wchodzę sobie dzisiaj na drugie forum, na którym się udzielam (dużo bardziej niż na tym). Mamy tam dział "Trochę humoru". No i co widzę? Ano widzę takie piękne zdjęcie:

Doprawdy piękną wizytówkę niektórzy z Was Panowie po sobie zostawiacie... Nóż się w kieszeni otwiera.

Dobrze, że noża w kieszeni nie nosisz, bo byś sobie krzywdę zrobił.
Strażakom ze zdjęcia pozostaje pogratulować zgrania co jest niezwykle ważne w tej formacji ratowniczej.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Ochotnicze Stowarzyszenie Pijackie
« Odpowiedź #194 dnia: Listopad 24, 2009, 22:12:42 »
A może napiszesz co na ten temat piszą na tym forum na którym bardziej się udzielasz. Bo zgodnie z zasadą logiki składni  to w tej wypowiedzi jest dla ciebie najważniejsze . Same zdjęcie oraz to co ono przedstawia jakoś tak na drugim planie .

Normalnie pismaków chyba takie foty tylko podniecają .   :wall:  :wall:  :wall:

Offline reporter998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
    • REPORTER998.pl - Dolnośląski serwis ratowniczy
Odp: Ochotnicze Stowarzyszenie Pijackie
« Odpowiedź #195 dnia: Listopad 24, 2009, 22:16:02 »
Nic nie piszą, zdjęcie pojawiło się w wątku humor, ktoś kto je zamieścił prawdopodobnie zakładał, że wywoła ubaw publiki. Prawdopodobnie u niektórych wywołał. Ogólnie w dziale, w którym to się pojawiło raczej nie ma komentarzy, jutro to zdjęcie będzie zasypane kolejnymi, świeższymi o innej tematyce.

Nie zrozumiałem co masz na myśli pisząc o pismakach - piszesz o tych, którzy to zdjęcie opublikowali, czy o kim?

http://www.reporter998.pl - Dolnośląski serwis ratowniczy, Przemysław Tkacz

Offline kamcio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Ochotnicze Stowarzyszenie Pijackie
« Odpowiedź #196 dnia: Listopad 24, 2009, 22:20:28 »
panowie troche luzu :mellow: może chłopaką się nudziło i pozy są specjalnie pod fotke :szalony:


Ogólnie moim zdaniem fotka  powinna być w innym dziale :komp:

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Ochotnicze Stowarzyszenie Pijackie
« Odpowiedź #197 dnia: Listopad 24, 2009, 22:22:50 »
Spokojnie jutro napiszą że zalana została cała ulica heheh :)
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Ochotnicze Stowarzyszenie Pijackie
« Odpowiedź #198 dnia: Listopad 24, 2009, 22:38:34 »
No widzisz  - bo na tym twoim forum na którym się tak udzielasz , ktoś inteligentny umieścił te zdjęcie tam gdzie ewentualnie powinno trafić .  Tobie nie koniecznie się to udało i nie moja wina że nie możesz tego zrozumieć .  :cooo:

Offline reporter998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
    • REPORTER998.pl - Dolnośląski serwis ratowniczy
Odp: Ochotnicze Stowarzyszenie Pijackie
« Odpowiedź #199 dnia: Listopad 24, 2009, 22:49:03 »
Przytoczę pewną sytuację. Byłem nie tak dawno na pewnych ćwiczeniach. Ćwiczenia te były z noclegiem. Organizatorzy poprosili o ograniczenie spożycia wiadomych trunków i zachowanie powagi w miejscach publicznych, którą napis "Straż" na plecach nakazuje. Rano wszyscy zostali poproszeni na zbiórkę. Okazało się, że organizator ćwiczeń zdążył już przejrzeć poranną prasę internetową, a na pierwszej stronie pojawiły się różne komentarze lokalnej społeczności, że chyba strażacy mają jakieś ćwiczenia, bo zaopatrują się w monopolowym i obsikują pobliski murek.

Zamieściłem to zdjęcie nie dlatego, że szukam sensacji, tylko myślałem, że niektórzy czegoś się nauczą i pomyślą przed oblewaniem ścian - na serio, czy na żarty - w ubraniu koszarowym, bojowym, czy mundurze galowym. Jeden z tego zrobi dowcip (też potrafię się śmiać, więc to rozumiem), ale niestety inny puści to do "Faktu" i poczytamy sobie rankiem, że strażacy to obszczymury. "Nie moja wina że nie możesz tego zrozumieć."  :cooo:

http://www.reporter998.pl - Dolnośląski serwis ratowniczy, Przemysław Tkacz