Autor Wątek: wypadek drogowy z udziałem GLBA 1/01 prawdopodobnie ze Swiebodzina  (Przeczytany 1925 razy)

Offline firemaniak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: wypadek drogowy z udziałem GLBA 1/01 prawdopodobnie ze Swiebodzina
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2009, 20:04:01 »
Współczuje, życzę szybkiego powrotu do zrdowia a kierowcy pozytywnego zakończenia tego zdarzenia bo wenie będzie do niego wiele pytań.


PS.
Czy ten samochód miał na pokładzie narzędzia hydrauliczne, pachołki, deskę, itp?

Offline b07

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Everyone goes home
Odp: wypadek drogowy z udziałem GLBA 1/01 prawdopodobnie ze Swiebodzina
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2009, 21:48:04 »
Jak już pisałem w temacie 'Fotki wozów po wypadkach': http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,7538.msg119901.html#msg119901

Wypadkowi uległo Iveco SLRt z JRG Świebodzin: http://www.firerescue.pl/displayimage.php?album=123&pos=12 , choć 'siostrzane' GLBA 1/1 owa JRG tez posiada, jako '21'.

Tym samym SGRT (jest jeszcze SCRd i SDz) została pozbawiona swojego technika. Dobrze, ze nikt nie odniósł groźnych obrażeń, choć na początku była informacja, że wspomniany strażak został poważnie ranny.

Wymieniony sprzęt samochód ten posiada ponad wszelka wątpliwość.

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: wypadek drogowy z udziałem GLBA 1/01 prawdopodobnie ze Swiebodzina
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2009, 12:47:37 »
Pytałem o sprzęt na pokładzie dlatego, że zastanwaia mnie nazywanie "technika" tak jak gdyby był pojazdem gaśniczym czyli jak w temacie: GLBA 1/01 - co - jak wiemy - oznacza pojazd lekki gaśniczy. Skoro ma narzędzia hydrauliczne i tylko jakiś mały agregat gaśniczy to wg. mnie powinien to być SLRt.

Ale wyjaśniłeś wszystko - pisząc, że jednak wypadek miał właśnie SLRt a nie ten co jest wymieniony w temacie.


Co do samego zdarzenia to jeszcze zapytam jak wygląda u was sprawa opon zimowych w takich "lekkich technicznych"?

Czy ten ze Świebodzina miał "zimówki" i czy w innych jednostkach wymieniacie na zimowe?

Pozdrawiam

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: wypadek drogowy z udziałem GLBA 1/01 prawdopodobnie ze Swiebodzina
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2009, 13:51:14 »
Nam pobliski serwis ogumienia, bodajże w zeszłym sezonie, zasponsorował komplet zimówek dla SLRt (Transit). Bez nich byłoby naprawdę nieciekawie.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: wypadek drogowy z udziałem GLBA 1/01 prawdopodobnie ze Swiebodzina
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 19, 2009, 22:12:21 »
My mamy fabrycznie wielosezonowe (Iveco Daily). Jak pytaliśmy w serwisie, to powiedzieli, że nie ma lepszych opon niż te. Na śliskim asfalcie droga hamowania z 60km/h wynosi ponad 100 m (sprawdzałem)