Autor Wątek: wizerunek OSP  (Przeczytany 1943 razy)

Offline kuba_strazak998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
wizerunek OSP
« dnia: Styczeń 14, 2009, 15:58:45 »
jak postrzegana jest Wasza OSP przez zwykłych ludzi (takich którzy nie mieli styczności z pożarnictwem)?

pozdrawiam  :mellow:

Offline pawel_jumper

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: wizerunek OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2009, 18:35:48 »
Nie ma to pytanie jednej odpowiedzi... Tyle ile ludzi, tyle różnych sposobów postrzegania ochotników... Wiele na forum o tym rozmów było...

Offline dawio112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: wizerunek OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2009, 19:01:45 »
Generalnie rzecz biorąc to nie ma szału. Raczej ludzie podchodzą z niechęcią do tematu OSP (nie wiem dlaczego tak jest) stan ten przeważnie zmienia się gdy coś się dzieje i OSP pomaga.

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: wizerunek OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2009, 19:42:12 »
jestem ochotnikiem i np o osp ktora jest 10km od mojej sam sie negatywnie wypowiadam,bo tam sa strazacy ktorzy bez kasy nic nie zrobie nawet jak maja obstawiac dozynki to chca kase wiec przez takie cos sobie szacunku nie zdobeda.Moja osp ludzie szanuja,co wiecej sa bardzo nam przychylni ale my jestesmy na kazde zawolanie i to bez zadnych korzysci majatkowych :mellow:

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: wizerunek OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2009, 14:07:12 »
wielu ludzi tak na prawdę nie zna nas z tej dobrej strony (bo jak się niby mają dowiedzieć?), więc ich zdanie nie może być pozytywne. mała statystyka zdań o OSP, które słyszałem ostatnio:

"w straży zawsze się piło" - ok. 727252628
"strażacy to pijacy" - ok. 84315743
"ochotnicza straż pijacka/ożarta straż pożarna" - ok. 345460973
"to OSP wyjeżdża też do ognia????????" - 1
"OSP wyginą śmiercią naturalną, są pasożytem...(etc., nie chce mi się tego pisać)" - 1
"ochotnicy ratują ludzi" - 0
"doceniam ochotników za ich poświęcenie" - 0
"OSP są niezwykle potrzebne" - 0

komentarz: zbędny
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline KSIĄDZ

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: wizerunek OSP
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 16, 2009, 15:51:13 »
witam serdecznie wszystkich druhów     :gitara:       jeśli chodzi o podjęty temat to powiem że nasza jednostka jest postrzegana w mieście  naprawdę dobrze    chociaż napewno pojawią się głosy i stwierdzenia wypisane przez kolegę    Jednak róbmy to co do nas należy a będziemy spełnieni   Pozdrowionka :krzyk: :krzyk: :krzyk: :krzyk:

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: wizerunek OSP
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2009, 16:40:58 »
To co powiem, może nie jest miłe i przyjemne, ale prawdziwe. W innych wioskach jesteśmy postrzegani jako zawodowcy (taką opinię już nie raz słyszałem, że o przyjechała Zawodowa Straż Pożarna). Opinia się zrodziła się może przez to, że od nas wszyscy zawsze są w pełni ubrani, a i nie raz jesteśmy w innych wioskach przed miejscową OSP.Ogólnie jesteśmy bardzo cenieni na terenie naszej i sąsiedniej gminy. Miejscowi maja znacznie gorsze opinie, że to pijaki itp. Gorzej wypadamy we własnej miejscowości. U nas wszyscy widzą tylko remizę i możliwość organizacji wesel, a raczej braku takiej możliwości. Dokładniej mówiąc miejscowi mają wieczne ale, że remizę trzeba zapisać no mniej więcej na rok - półtora do przodu. Poza tym wszyscy by chcieli, żeby cena była przez pół albo i za darmo dla miejscowych. Poza tym wszystkich chyba boli kasa, która jest właśnie z wynajmu remizy. Nikt nie widzi, że rok rocznie kupuje sie sprzętu ratowniczo - gaśniczego za kilkanaście - kilkadziesiąt tysięcy zł. Wszyscy myślą, że wą to 50 zł tak jak na targu kosztuje.

Podsumowując na opinie nie narzekamy. Oby się tak trzymało.

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: wizerunek OSP
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 17, 2009, 17:35:40 »
Nasza jednostka jest postrzegana bardzo optymistycznie. Ludzie często widzą to co robimy, ćwiczenia za remizą są na placu gdzie prawie pół wsi widzi bo jest położony w dole. I widzą ludzie ze coś robimy i idziemy do przodu. W sąsiednich miejscowościach też jesteśmy bardzo optymistycznie postrzegani gdyż np. ostatnio palił się dom w miejscowości położonej 10 km i moja osp była przed tą osp z tamtej miejscowości która miała 200m. (obie ksrg).

Offline mieszko

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: wizerunek OSP
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 20, 2009, 20:36:36 »
Myśle że jest nawet b.dobrze przykład to np kiedy walczylismy o nowe autko przyszło wielu ludzi na sesje aby "wywrzeć presje" na radnych a pani dyrektor jednej ze szkół na terenie gminy powiedziała że woli aby w szkole były stare okna niż by straż miała jeżdzić starymi samochodami .
Więc nie jest chyba tak żle :rofl: