Pożarnictwo > SK-CPR-CZK

Oj, Zapłacimy

(1/3) > >>

firetom:
Za onetem:

Polsce grozi kara za brak numeru "112"


 Polska jest jedynym krajem UE, który spóźnia się z uruchomieniem europejskiego numeru alarmowego "112", za co grozi wszczęcie postępowania przed Trybunałem Sprawiedliwości w Luksemburgu - poinformował rzecznik Komisji Europejskiej Martin Selmayr.

Numer "112" to specjalny numer telefoniczny, pod który Europejczycy mogą za darmo dzwonić z każdego miejsca we wszystkich krajach UE w nagłych przypadkach: by wezwać pogotowie, policję czy straż pożarną. Usługa ta powinna być dostępna zarówno u operatorów telefonii stacjonarnej jak i komórkowej.

"Polska jako jedyny kraj dotychczas nie wdrożyła tego obowiązku - powiedział PAP Selmayr, rzecznik odpowiedzialnej za społeczeństwo informacyjne i media komisarz Viviane Reding. Dodał, że Komisja Europejska już od grudnia bada, dlaczego z telefonów stacjonarnych w Polsce nie można dzwonić pod numer 112.

Obowiązek uruchomienia numeru 112 narzuca na kraje UE dyrektywa o usługach powszechnego dostępu. Stare kraje UE musiały to uczynić już w lipcu 2003 roku. Nowe, w tym Polska, powinny były wprowadzić w życie dyrektywę od 1 maja, z dniem wejścia do UE.

Selmayr przyznał, że Polska została już listownie ostrzeżona o możliwości wszczęcia procedury karnej. "Trwają rozmowy wyjaśniające z Polska" - dodał. Przyznał, że jeśli w ciągu najbliższych tygodni - do dwóch miesięcy - sprawa nie zostanie rozwiązana, Polsce grozi wszczęcie procedury przed Trybunałem Sprawiedliwości w Luksemburgu, a w konsekwencji kary.

Polska wciąż zalega też z przyjęciem dyrektywy umożliwiającej zmianę operatora sieci komórkowej z zachowaniem numeru.

Komisja Europejska zapowiedziała, że niebawem przedstawi raport na temat stanu przyjmowania przez kraje członkowskie unijnych dyrektyw dotyczących elektronicznej komunikacji.

"Aż dziewięć krajów, w tym Polska, ma zaległości" - powiedział Selmayr.


No to chłopaki - szykujcie kaskę  B)
 
 

SenseY:
Mi się wydaje że cała wina stoi w MSWiA. Ktos winien za to polecieć.

sisiek2:
Znalezc winnych i dopieprzyc kazdemu. Takie mam zdanie. Moze dzieki temu cos ruszy do przodu. W ubieglym tygodniu na nowej autostradzie k/Poznania mielismy przyklad. Zeby po pol godziny dojechac na miejsce zdarzenia! I to kilkanascie km od Poznania.

osposie:
Polski rząd gdy ma odebrać od podatników kase to wie jak to zrobić i udaje mu sie to bardzo szybko, lecz gdy ma im ułatwic życie to wtedy nikomu się nie spieszy, a teraz za opieszałość przyjedzie zapłacić podatnikom!!

Ajax:
O tym się już głośno "trąbi" od jak dobrze pamiętam chyba, co najmniej 3 lat i <echo> <_< Cóż Polska to przecie bogaty kraj - skubią z każdej strony i jeszcze jest. ;) To tak mimochodem, ale co się dziwić - skoro u mnie, zwykłej na pozór sieci tel. kom. nie udało się narazie dopracować właściwego przekierowania nr. tel. alarmowych pod właściwą rejonizację. Pomocy oczywiście udzielamy, będąc lub informując innych o zaistniałych zdarzeniach. Tylko ten czas..... :(
Może ten "bat" nad głową to usprawni?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej