Autor Wątek: Zaoczne Studium Aspirantów - warunki - wątpliwości...  (Przeczytany 1694 razy)

Offline memer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Zaoczne Studium Aspirantów - warunki - wątpliwości...
« dnia: Styczeń 14, 2009, 10:23:10 »
Witam. Pytanie to zamieściłem w dziale "Szkolenie, doskonalenie, ćwiczenia > Szkoły" dnia 13 listopada 2008r. ale niestety nie otrzymałem żadnej odpowiedzi więc postanowiłem napisać tutaj.

Precyzując temat:
Mam wątpliwości co do jednego z warunków przyjęcia na ww. Studium.
Chodzi dokładnie o pkt. III ppkt. 2 "Zasad rekrutacji na Zaoczne Studium Aspirantów w Centralnej Szkole PSP i Szkołach Aspirantów PSP" - zatwierdzone przez KG PSP w dniu 12 stycznia 2006:

"Kierowanych na studium obowiązują warunki stawiane kandydatom na technika pożarnictwa, określone w "Programie nauczania w systemie przemiennym dla zawodu technik pożarnictwa" oraz conajmniej dwuletni staż służby na stanowiskach przewidzianych dla podoficerów."

I teraz chodzi o to czy ten warunek zostaje spełniony przez funkcjonariusza na stanowisku młodszego technika na etacie dyżurnego operacyjnego powiatu (etat aspirancki)? Staż na tym stanowisku (etacie aspiranckim) wynosi więcej niż 2 lata.

Co nalezy rozumieć pod stwierdzeniem "stanowiska przewidziane dla podoficerów"?

JA
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2009, 14:43:13 wysłana przez bulon »

Offline essi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Zaoczne Studium Aspirantów - warunki - wątpliwości...
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2009, 11:07:57 »
To masz etat młodszego technika czy dyżurnego operacyjnego?? Wydaje mi się, że chodzi o to żebyś nie zajmował stanowisk niższych niż przewidziane dla podoficerów...

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Zaoczne Studium Aspirantów - warunki - wątpliwości...
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2009, 12:57:52 »
Podejrzewam, że kolega jest zatrudniony na stanowisku "starszy technik" (podoficerskie) natomiast faktycznie pełni obowiązki "dyżurnego operacyjnego" i zajmuje ten etat.
Punkt regulaminu rzeczywiście jest sformułowany nieprecyzyjnie, chodzi o to, żeby kandydat był przynajmniej przez dwa lata na stanowisku podoficerskim a nie przewidziano, że nie-aspirant może być na stanowisku aspiranckim.
Niemniej raczej nie widzę tu problemu.

Offline memer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Zaoczne Studium Aspirantów - warunki - wątpliwości...
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 14, 2009, 14:07:47 »
Stanowisko to młodszy technik (wg. Rozporządzenia MSWiA w sprawie stanowisk służbowych w jedn. organizacyjnych PSP ...), a zajmowany etat dyżurny operacyjny powiatu (wg. Regulaminu organizacyjnego KP) - pełnię obowiązki dyżurnego operacyjnego- tak jak napisał rafal.bula.