Autor Wątek: Telefon - przypisanie dźwięku sms dla grupy numerów  (Przeczytany 8072 razy)

Offline przemo571

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Telefon - przypisanie dźwięku sms dla grupy numerów
« dnia: Styczeń 11, 2009, 15:07:56 »
Witam wszystkich
Poszukuje modeli telefonów komórkowych, które mają funkcję przypisania dźwięku SMS dla danego numeru/grupy numerów. Jeśli w OSP macie alarmowanie SMS napiszcie jakich modeli telefonów używacie (żeby na każdy SMS sie nie stresować) ^_^ Z góry dziękuje za odpowiedzi  -_-

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Telefon - przypisanie dźwięku sms dla grupy numerów
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2009, 18:44:38 »
Witaj,
Sony-Ericsson C702 posiada wbudowaną taką funkcję (działa również na smsy typu flash).

W sumie wszystkie Nokie z Symbianem S60 v3 (np. E66) - idzie wgrać program, który nie dość, że zagra inny dzwonek, to zacznie mrugać, wibrować jak oszalały a wyłączyć alarm idzie dopiero długim przytrzymaniem wybranego przycisku. Niestety, nie działa na wiadomości typu flash, ale są one zbędne, ponieważ wyświetla na ekranie wielki napis z nadawcą i pierwszymi znakami SMSa. Świetna sprawa. Troszkę się jednak trzeba z nim nakombinować, żeby zaczął działać poprawnie ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Telefon - przypisanie dźwięku sms dla grupy numerów
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2009, 19:02:22 »

W sumie wszystkie Nokie z Symbianem S60 v3 (np. E66) - idzie wgrać program, [...] T
roszkę się jednak trzeba z nim nakombinować, żeby zaczął działać poprawnie ;-)


Jeśli  możesz to podaj jaki to program i opisz co i jak trzeba zrobić, żeby zadziałało.


Gdzieś kiedyś czytałem, że dużo Motoroli ma taką opcję że przypisuje się jednocześnie sygnał do dzwonienia i sms dla danego numeru.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Telefon - przypisanie dźwięku sms dla grupy numerów
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2009, 19:06:49 »
http://s60ticker.stoeger-it.de/ - oto ten program. Posiadam licencję na niego do mojego telefonu. Ale... PM.

Podstawową sprawą jest to, że żeby go zainstalować, trzeba mieć "złamany" system = zdjęte zabezpieczenia, a to już troszkę zachodu :/

Przepraszam, jutro opiszę całość krok po kroku // wyedytuję tego posta.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline pawel_jumper

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Telefon - przypisanie dźwięku sms dla grupy numerów
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2009, 18:30:19 »
Co do motoroli... Ja mam V3... Tak jak w większości motek, przypisany dzwonek jest zarówno od połączeń jak i od smsów... Ale podczas akcji dostaję flash'a i chodź od tego numeru jest ustawiony inny dzwonek, to i tak słyszę standardowy dzwonek sms :/

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Telefon - przypisanie dźwięku sms dla grupy numerów
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2009, 18:35:20 »
Ano, flashe są przez telefon inaczej interpretowane i nie wszystkie telefony są w stanie sobie z tym poradzić. A czy nie masz możliwości ustawienia innego dzwonka dla flashów ogólnie?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Telefon - przypisanie dźwięku sms dla grupy numerów
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 15, 2009, 20:04:25 »
Terminal DGT Digitexa pozwala do każdego numeru indywidualnie przypisać jak alarmować. W terminalu Roboteca, który my mamy, jakaś taka wersja 2006-2008 przypisuje się dla wszystkich to samo - zwykły sms, flash albo clip. W niektórych modelach Nokii przy odbieraniu flash sms nie da się nic zrobić z sygnałem - jest tylko cichutkie plumknięcie, dlatego my przestawiliśmy to na zwykłe smsy.
Paweł pogadaj z kolegami, bo więcej może mieć problem z alarmem flash - może warto u Was też to przestawić.

matej

  • Gość
Odp: Telefon - przypisanie dźwięku sms dla grupy numerów
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 15, 2009, 20:40:38 »
 :tuba: w mojej jednostce OSP jest system flash i nie narzekamy na to  -_- ja sam jestem zadowolony z Tego bardzo  na liscie jestem wpisany na 3 miejscu wiec szybko do mnie dochodzi :) a posiada ktoś z Was terminal z KRAMSKA ??

Offline pawel_jumper

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Telefon - przypisanie dźwięku sms dla grupy numerów
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 15, 2009, 20:55:21 »
@sheldon
Przeszperałem naprawdę wszystkie opcje w telefonie i nie ma oddzielnych ustawień dla flash'y...

@Sylwek
Dzięki za podpowiedź, porozmawiam z naczelnikiem...

Ogólnie to też jesteśmy zadowoleni z flash'y, bo bezpośrednio na ekranie jest ALARM, ale dokucza to, że nie można zmienić dźwięku i każdy bzdurny sms stawia na równe nogi...

Pozdrawiam...

matej

  • Gość
Odp: Telefon - przypisanie dźwięku sms dla grupy numerów
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 15, 2009, 21:03:17 »
no dokładnie a jak siedze u swojej kobiety i nie raz napisze ktos msm to  sie wkurza na mnie ze takie dzwieki mam ustawione :P :tuba: dobra sprawa to jest ztym terminalem bo mam do straznicy 1000m. a  okna plastiki juz tak nie slychac syreny no coz ale zawsze zdążam do strazy :)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Telefon - przypisanie dźwięku sms dla grupy numerów
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 15, 2009, 21:32:07 »
Dokładnie, gdy nie miałem jeszcze możliwości przypisania dzwonka do strażowego smsa - miałem ustawiony dzwonek, który w nocy zrywał cały dom na nogi, ale przynajmniej budził mnie. Szlag mnie trafiał, jak jakiś znajomy po imprezie zaczynał pisać czy coś w okolicach 3:00 i wiadomo co wtedy się działo...

A co do DTG - fakt, w wersji 53 i 52 można wybrać dla danych numerów treść jak i typ alarmowania (sms, flash sms, "strzałka" = CLIP) dla danego zdarzenia. U nas funkcjonariusz, który zarządza naszymi DTG.. zawsze się Mu bardzo mocno spieszy i ciężko wynegocjować ustawienia indywidualne ;-)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2009, 21:41:42 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline przemo571

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Telefon - przypisanie dźwięku sms dla grupy numerów
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 17, 2009, 21:06:01 »
W samsungu X510 można przypisać inny dzwonek SMS dla grupy numerów, ale trzeba korzystać z dzwonków dostępnych na telefonie -_-

matej

  • Gość
Odp: Telefon - przypisanie dźwięku sms dla grupy numerów
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 18, 2009, 12:52:35 »
a mam pytanie czy jest mozliwośc zapisania tej wiedomości w waszych tel ???

 w jakim odstepie czasowym to jest wysyłane czy jednocześnie do wszystkich???

pozdrawiam

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Telefon - przypisanie dźwięku sms dla grupy numerów
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 18, 2009, 13:58:57 »
Niektóre telefony mają opcję zapisania tej wiadomości. U mnie jest tylko Usuń/Zapisz, nie ma innych typu wyjdź itp.

Wylatują średnio co 3-6 sekund z terminala.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

matej

  • Gość
Odp: Telefon - przypisanie dźwięku sms dla grupy numerów
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 18, 2009, 17:14:39 »
 :tuba: no dzieki za inf. chociaż ostatnio w taka pogodę to nawet nie potrzeba sms bo tak słychac "kataryne"  :tuba: w piątek tak miałem ze śniło mi sie że kreci syrena a tu bach otwieram oczy i niespodzianka godz 06.25  :o zdazyłem sie ubrac a sms tak gdzies w połowie przyszedł... :krzyk:

Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Telefon - przypisanie dźwięku sms dla grupy numerów
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 31, 2009, 11:12:31 »
Jednak nie ma to jak pager, nie ma nie uzasadnionych zrywów. Zwłaszcza jak ktoś dostaje dużo sms dziennie to można oszaleć. U nas sms mają tylko kierowcy, bo do wszystkich by za długo szło. A tak każdy ma pagera i syrena też jest.
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Telefon - przypisanie dźwięku sms dla grupy numerów
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 31, 2009, 11:42:19 »
a no nokia 6300 grupa kontaków wybieram grupa OSP i ustawiam dźwieki na sms a jak z SK to tyż mom ustwiony odpowiedni dzwon dostępny w telefonie  :fiuu:

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Telefon - przypisanie dźwięku sms dla grupy numerów
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 31, 2009, 11:51:32 »
Kurde, w nokii e66 niestety przy grupie idzie ustawić dźwięk, ale tylko na dzwonienie :-(
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline przemo571

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Telefon - przypisanie dźwięku sms dla grupy numerów
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 04, 2009, 16:50:09 »
W większości telefonów jest tylko na dzwonienie  :-\

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Telefon - przypisanie dźwięku sms dla grupy numerów
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 18, 2010, 18:42:51 »
Witam, czy coś zmieniło się w tym temacie. W mojej OSP chcemy zamontować terminal GSM, ale niestety tylko 1 osoba ma telefon z symbianem. Macie jakiś sposób aby na zwykłej nokii zmienić dzownek? za pomocą jakiegoś programu albo cuś?

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Telefon - przypisanie dźwięku sms dla grupy numerów
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 18, 2010, 20:15:32 »
Z tego co wiem a też szukałem sporo to nie.
Na dzień dzisiejszy tylko nokia z symbianem lub sony erricson z serii C.
Swoją drogą mam od tygodnia SE c901 i jestem bardzo zadowolony.
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Odp: Telefon - przypisanie dźwięku sms dla grupy numerów
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 18, 2010, 20:48:16 »
Witam, czy coś zmieniło się w tym temacie. W mojej OSP chcemy zamontować terminal GSM, ale niestety tylko 1 osoba ma telefon z symbianem. Macie jakiś sposób aby na zwykłej nokii zmienić dzownek? za pomocą jakiegoś programu albo cuś?

obawiam się, że na zwykły telefon nic takiego nie wgrasz, możesz dograć grę, dzwonek, ale nie fukcje żeby Ci przypisywał sygnał. Chyba, że jakiś na prawde hacker albo inny mózg, ale wątpie szczerze. Bez systemu operacyjnego nic nie zmienisz grubszego. ;)
jakbyś chciał telefon kupić z symbianem to odezwij się na PW.

pozdro
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Telefon - przypisanie dźwięku sms dla grupy numerów
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 18, 2010, 20:53:42 »
a mam pytanie czy jest mozliwośc zapisania tej wiedomości w waszych tel ???

 w jakim odstepie czasowym to jest wysyłane czy jednocześnie do wszystkich???

pozdrawiam

Z tego co wiem te sms'y zapisują się napewno w nokiach. W SE 550i nie, ale za to mogę przypisać inny dźwięk dla wiadomości (różny dla różnych kontaktów).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2010, 20:58:25 wysłana przez Oomphiak »

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Telefon - przypisanie dźwięku sms dla grupy numerów
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 18, 2010, 21:02:18 »
Oomphiak  jest możliwe przypisanie dla paru modeli aktualnie taki posiadam ale sms nie otrzymuje się jednocześnie tylko co 3 sek. jak miałbym czekać na sms to alarm już dawno przestał by wyć.

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Telefon - przypisanie dźwięku sms dla grupy numerów
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 18, 2010, 22:43:17 »
Skoro w temacie pada pytanie dla jakich modeli jest mozliwe takie a nie inne przypisanie dźwięku, to nie rozumiem czemu się czepiasz ?

Poza tym gdzie w mojej wypowiedzi słowo "jednocześnie"  jeśli odpowiadasz matej'owi to to zaznacz bo wprowadzasz czytelnika w błąd.

Wogóle weź przeczytaj temat bo jakaś ta Twoja wypowiedź "ni przypiął ni przyłatał".

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein