Autor Wątek: Przynależność do 2 OSP jednocześnie  (Przeczytany 2014 razy)

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Przynależność do 2 OSP jednocześnie
« dnia: Marzec 27, 2005, 11:58:14 »
Czy możliwa jest służba w dwóch OSP w jednym czasie. Chodzi mi o to gdy ktoś często bywa w dwóch gminach i spędza tam po połowie swojego czasu to może być zapisany do dwóch jednostek??

POZDRAWIAM!! :D  

Offline michal

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
2 X Osp
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2005, 14:35:26 »
OSP jest stowarzyszeniem jak ktoś chce to może należeć do kilku jednocześnie.
Problem w tym żeby wywiązywał się ze swoich obowiązków w każdej jednosce.
Podobny temat poruszany był na stronie ZOSP.

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
2 X Osp
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 28, 2005, 12:52:55 »
Gościu straż to coś więcej niż zabawa!!! Młody jeszcze jesteś zapaleniec to dodrze.... Ale posłuchaj jednej rady: skup się na jednej jednostce!!! Pięciu srok za ogon nie utrzymasz :P . OSP to społeczność nie wiem może to zabrzmi dramatycznie, ale coś jak kompania braci B)  a jak będziesz w kilku jednostkach to może zdarzyć się, że nie będą Cię akceptować w żadnej!!! Bo będziesz taki autsajder nigdzie nie będziesz tak naprawdę w domu :blink: !!! Pozdrawiam  ;)  
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
2 X Osp
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2005, 10:27:16 »
To zalęzy od Ciebie. Możesz się zapisywać do tylu straży ile Ci się spodoba. Kwestia tylko czy dasz radę dla nich wszystkich pracować i wszędzie uregulawać skladki członkowskie (troszkę się tego nazbiera). Jednak najlepiej jest być w jednej OSP, jest wtedy łatwiej tobie i innym druhom. Już widzę tą kłótnię odnośnie zakupu umundurowania (jedna jednostka będzie patrzeć na drugą i odwrotnie). Zostań lepiej przy jednej jednostce.

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
2 X Osp
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 29, 2005, 10:52:47 »
Szczerze mówiąc, też mam takie obawy odnośnie szkoleń, mundórów itd. na pewno było by tak jak pisze SenseY, a co do wywiązywania się z obowiązków wydaje mi się, że można by było dać radę ;)  Ogónie mówiąc, na pewno trudno było by złapać zwyczaje i klimat innego OSP, a po za tym nigdy nie zdobył bym pełnego zaufania w ani jednej z jednostek. Dlatego pozostane przy mojej ukochanej OSP ;)  ale czasem śmiesznie to wygląda bo jestem w miejscowościa A i wyje syrena, pojade do B zjem coś, usiąde przed kompem i wyje syrena :D  :D  

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
2 X Osp
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 29, 2005, 10:54:49 »
Musialbyś jeszcze ksywkę przedłużyć :lol:  

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
2 X Osp
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 29, 2005, 19:32:12 »
Ksywka musi zostać, bo to jest właśnie moja ukochana jednostka :D  :D  :D  

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
2 X Osp
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 12, 2005, 13:06:22 »
W mojej jednostce służy gościu który jest zarazem członkiem zarządu innej OSP. Ale u nas jest zwykłym strażakiem i jeździ zazwyczaj z nami tylko na zawody.  
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline pastor

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Przynależność do 2 OSP jednocześnie
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 28, 2006, 14:21:17 »
Mam Pytanie czy można jednocześnie należeć do więcej niż jednej jednostki??


Dop. moderatora: Nowy wątek @pastora połączyłem z prowadzoną tu jakiś czas temu dyskusją na ten sam temat. /Sylwek
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2006, 14:46:49 wysłana przez Sylwek »