Autor Wątek: niewiasciwy ubior  (Przeczytany 1113 razy)

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
niewiasciwy ubior
« dnia: Styczeń 08, 2009, 21:27:27 »
witam koledzy mam takie pytanie czy u was w powiatach zdarzaja sie czlonkowie osp (ksrg) ktorzy np do pozaru jade w gorze od nomexu i spodniach od dresu? ja przed chwila ogladalem foty z sasiedniego powiatu i tam jest pozar domu a ochotnicy wlasnie w takich strojach. Troche mnie to przerazilo bo ja mam krotki staz ale zawsze jestem w pelnym ubraniu,wlasnie przez takie sceny ochotnicy sa zle odbierani np przez media.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: niewiasciwy ubior
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2009, 21:32:32 »
Fakt faktem, że czasami pełne umundurowanie nie jest czymś mega niezbędnym (np. potrącony rowerzysta) do udzielenia pomocy, ale... mimo wszystko jestem zwolennikiem pełnego umundurowania. Dlaczego? Jestem cholernie mocno zżyty z moją OSP i zależy mi jeszcze cholerniej mocniej na jej dobrym imieniu i na tym, żeby była ikoną profesjonalnego działania, a w dzisiejszych czasach slogan "jak cię widzą tak cię piszą" jest jak najbardziej aktualny. Poza tym - przy części zdarzeń, z pozoru wyglądających na bezpieczne (płonący śmietnik itp.) może czasami zrobić się niezłe kongo (nie wiesz, co jest w tym śmietniku).
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: niewiasciwy ubior
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2009, 22:15:29 »
temat był już wałkowany na forum tyle razy, że aż mi się nie chce szukać ale Tobie hubert17 polecam...Tobie sheldon zresztą też


http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

pozdrawiam