Autor Wątek: Etaty w OSP  (Przeczytany 7633 razy)

Offline KOLOR

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Etaty w OSP
« dnia: Styczeń 06, 2009, 23:37:57 »
Jakie macie koledzy zdanie na temat etatów w osp. Chodzi mi o to, żeby np. w gminie zrezygnować z jednostek gdzie nie ma wozu, lub wyjazd roczny nie przekracza 10 wyjazdów a bardziej inwestować w jednostki które mają więcej wyjazdów i tam zrobić etaty. Jakie jest wasze zdanie na takiego typu temat?

Czytaj tematy - wątki Forum!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2009, 23:42:53 wysłana przez Ajax »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Etaty w OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2009, 00:13:12 »
U nas dwa etaty, 6:00 - 22:00 pon-pt zawsze jest dyżurujący na miejscu kierowca. Sprawdza się to bardzo dobrze.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline KOLOR

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Etaty w OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2009, 15:52:48 »
Powiedz mi jak długo to się u was sprawdza? Tygodniowo macie chociaż jeden wyjazd i jak to jest opłacalne?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Etaty w OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2009, 16:58:07 »
Więc tak:
Mam teraz 21 lat i z tego co pamiętam jest tak... od zawsze. ;-)
Ile wyjazdów tygodniowo? Ciężko powiedzieć, w zeszłym roku 139. Plus tego wszystkiego jest taki, że auta codziennie są przepalane, tak jak i część najważniejszego sprzętu spalinowego. Wyjazdy są bardzo szybkie, chwilę po załączeniu alarmu z PSK (smsy) garaże są otwarte, (zadysponowane) auta wyprowadzone, garaże zamknięte -> gdy ludzie zaczynają się zbiegać, auta są już na zewnątrz, chwila na poprawienie ciśnienia w układach pneumatycznych w przypadku dwóch GCBA i... rura. Przynajmniej zawsze wyjedziemy jednym autem, bo jeden kierowca jest na bank, na miejscu.

A czy jest opłacalne? Myślę, że korzyści płynące z szybszych wyjazdów /mniejsze straty w wyniku pożar itp./ "refundują" to. Nie mówiąc już o wypadkach itp.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

MichuSAA

  • Gość
Odp: Etaty w OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2009, 15:37:12 »
U nas na etacie jest 8 osób. Ale 2 osoby mieszkają poza granicami miasta i na alarmie ich nie ma. Nad czym ubolewamy. :/ Co do samego alarmu to lecą sms-y plus niekiedy syrena, no i zawsze jedna osoba w remizie musi zostać w razie drugiego alarmu (obstawa). I w tym czasie gdy wyjedzie jeden samochód, jedna osoba zostaje w remizie i zbiegają się następne gotowe na drugi wyjazd jak by co. Chociaż wiadomo jak to jest na drugi samochów góra 3 osoby są, musi się naprawdę zdarzyc jakiś cud by były 4.
Wyjazdów w tym roku około 177, a no i na etacie 3 kierowców, więc przeważnie dwóch jedzie na alarm, a jeden zostaje na obstawie.
Pozdrawiam.

Offline 507021236

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Etaty w OSP
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2009, 15:57:05 »
8 etatów w OSP. Trochę nie za dużo?? Gmina nie ma na co pieniędzy wydawać?? ja bym zostawił maks 3 a pieniądze z  pozostałych 5 etatów przeznaczył na sprzęt. Myślę że w remizie sheldona jest to idealnie rozwiązane.

MichuSAA

  • Gość
Odp: Etaty w OSP
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 08, 2009, 19:05:45 »
To jest coś takiego, że 6 osób jest zatrudnionych jako pracownicy urzędu przydzieleni do OSP, a 2 osoby (na okres 6 miesięcy) niby jako pracownicy interwencyjni, choć i tak przydzieleni do OSP. Dla nas to rozwiązanie dobre, ponieważ zawsze więcej ludzi na alarmie, a jak mówiłem za dużo nas nie jest.
Na rance około 3-4 osoby na dyżurze, popołudniówka 2 oraz nocka 1. W dzień powszedni. Natomiast weekend na każdej zmianie tylko 1 osoba. Wiadomo mają też dni wolne i tak jakoś jest grafik rozplanowany.
A co do pieniędzy gminnych, gmina nie jest aż tak bogata, radni są od cholery nie chcą nam samochodu na raty kupić mimo, że mamy załatwione zwrot połowy kosztów, ale nie wiem dokładnie jakim sposobem, nie siedzę w tym aż tak. A dwudziestokilku Star powinien iść na zasłużoną emeryture. :) 5 lat temu za czasów poprzedniego burmistrza, który był bardzo związany z OSP dało się załatwić GBARt Iveco. A teraz już ciężko o wymianę. Także jak widać gmina aż bogata nie jest, nie ma w niej dużo przedsiębiorstw, zakładów wielkich.

Offline Kuba85

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Etaty w OSP
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2009, 19:07:04 »
Etat dla  kierowcy by sie raczej sprawdzil u nas w OSP, zawsze ich brakuje, a wyjazdów mamy ponad 100.

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Etaty w OSP
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 09, 2009, 08:52:53 »
Ale wójt może zawsze powiedzieć, że lepiej utrzymać 6 jednostek OSP, które może wyjadą, niż w jednej opłacać ludzi. Jest bezpieczeństwo zapewnione? No jest, a jak ktoś nie wyjedzie, lub coś się sfajczy, to ma do kogo ludzi odesłać. (oczywiści do puki nie trafi na cwaniaka, który nie przyjdzie z prawnikiem).

Offline KOLOR

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Etaty w OSP
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 09, 2009, 15:34:51 »
Ale wójt może zawsze powiedzieć, że lepiej utrzymać 6 jednostek OSP, które może wyjadą, niż w jednej opłacać ludzi. Jest bezpieczeństwo zapewnione? No jest, a jak ktoś nie wyjedzie, lub coś się sfajczy, to ma do kogo ludzi odesłać. (oczywiści do puki nie trafi na cwaniaka, który nie przyjdzie z prawnikiem).
Witaj! Powiem ci że są "dwie strony tego medalu" co ty mówisz, ponieważ jednostka co wyjedzie do 10 razy na rok co ma za doświadczenie?? Ciekawe jak w takich jednostkach są prowadzone ćwiczenia?? Dlatego moim zdaniem lepiej jest pakować siano w jedną lub dwie jednostki które mają większe doświadczenie bo mają więcej wyjazdów i przede wszystkim są zgrani ludzie, (gdzie jeden na drugiego może liczyć) Etat w takich jednostkach jest jak najbardziej mile widziany wg. mnie. Fajnie to ma opisane sheldon. Sam mieszkam w regionie gdzie jest 12 jednostek w tym dwie tylko są w KSRG. Pozdrawiam

Offline pietro3006

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Etaty w OSP
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 13, 2009, 23:25:44 »
Zapewniam Panie KOLOR,że strażacy w OSP,które mają mniej wyjazdów też mogą na siebie liczyć i wbrew pozorom mogą się doskonale dogadywać ;p

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Etaty w OSP
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 14, 2009, 08:25:12 »
Panie @Kolor tylko tak jak mówie, mogą wszyscy w tym kraju mówić, że lepiej jest dać kasę na jedną dobrą jednostkę i zatrudnić kogoś, niż utrzymywać 10 innych, których możliwość wyjazdu jest poz znakiem "?", a wójt powie, że nie i tak musi być. On jest Panem i Władcą. To jest taka sama sytuacja, jak staramy się wywalczyć GCBA (mamy GBA, SRt i GLM/SKw/SLOp - ciężko dokładnie powiedzieć co to jest służy do wszystkiego), to słyszymy, że jest to duży koszt utrzymania, ale w 6 innych jednostkach utrzymywać po GBA i GLM na Żuku, który robi do 100km rocznie (w dodatku tylko na imprezach, bo w akcji to tylko z jednej jednostki jeździ), to koszt nie jest za duży. Ale "PAN i WŁADCA" tak mówi, i nic Ci nie da nawet opinia Pana Boga, że na 2 gminy pasuje choć jedno GCBA, a nie same GBA i GLM.

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Odp: Etaty w OSP
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 14, 2009, 12:56:32 »
Panie @Kolor tylko tak jak mówie, mogą wszyscy w tym kraju mówić, że lepiej jest dać kasę na jedną dobrą jednostkę i zatrudnić kogoś, niż utrzymywać 10 innych, których możliwość wyjazdu jest poz znakiem "?", a wójt powie, że nie i tak musi być. On jest Panem i Władcą. To jest taka sama sytuacja, jak staramy się wywalczyć GCBA (mamy GBA, SRt i GLM/SKw/SLOp - ciężko dokładnie powiedzieć co to jest służy do wszystkiego), to słyszymy, że jest to duży koszt utrzymania, ale w 6 innych jednostkach utrzymywać po GBA i GLM na Żuku, który robi do 100km rocznie (w dodatku tylko na imprezach, bo w akcji to tylko z jednej jednostki jeździ), to koszt nie jest za duży. Ale "PAN i WŁADCA" tak mówi, i nic Ci nie da nawet opinia Pana Boga, że na 2 gminy pasuje choć jedno GCBA, a nie same GBA i GLM.


Polityka Panie.

Pomyśl ile głosów by mu odpadło gdyby zaprzestał dofinansowania żuczka+kierowcy - czyli w ogólnym mniemaniu zlikwidował OSP e w tej miejscowości.
Tu nie chodzi o zdrowy rozsądek ale o głosy - nawet nie o kasę. Wsparcie  najbardziej mobilnych i wyjeżdżających jednostek zatrudnienie tam po 2 kierowców na etatach
 zaprzestanie finansowania ( nie zlikwidowanie) OSP nie jeżdżących do akcji to dobry pomysł tylko nie każdy wójt chce to zrozumieć.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2009, 13:06:32 wysłana przez beniok »
http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Etaty w OSP
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 14, 2009, 13:43:40 »
@Beniok, ale ja mówię, że te jednostki mają po GBA na różnych samochodach i po Żuczku, ale jak krzynką, że oni Żuka nie wycofają, tylko chcą na małe poprawki 3000 zł, to jest cacy.

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Odp: Etaty w OSP
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 14, 2009, 14:02:36 »
Zbytnio zbaczamy od tematu wątku.
nie chodzi i o samochody i koszta

Moje zdanie jest takie że każdy rozsądnie i ekonomicznie a nie wyborczo myślący wójt
powinien zatrudnić po  2 kierowców na etaty w swoich jednostkach w KSRG
(inna sprawa jest taka że rzadko  który kierowca z C a czasem i E przyjdzie na etat za jakieś marne grosze  -ewentualnie emeryci lub pasjonaci).
i przestać finansować jednostki pozostałe .
Niech sobie one istnieją natomiast niech nie będą finansowane z gminy.
Wiem że wbijam szpile jednostkom spoza KSRG ale takie jest moje osobiste odczucie w tym temacie.
Wiem że trochę radykalne ale jedyne rozsądne pozwalające być w zgodzie z przepisami a jednocześnie w zgodzie z rozsądkiem.


Dodam tylko że nie dotyczy to 100% naszego kraju
Są gminy bardziej i mniej rozległe
Są takie które mają więcej KSRG
Do sprawy trzeba podejść ze zdrowym rozsądkiem a nie kierując się wyborami i innymi mniej ważnymi czynnikami








« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2009, 14:32:18 wysłana przez beniok »
http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Etaty w OSP
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 14, 2009, 14:20:15 »
Niestety masz rację. Troszkę nowego sprzętu wpadło do jednostek naszej gminy (węże, prądownice typu turbojet itp.). Jeśli chodzi o sposób ich rozdzielania przez komendanturę gminną, jest następująco:
Czym mniej jednostka wyjeżdża, mniej sprzętu używa - tym więcej zyska.
Morał?
Cytuję: "sprzęt, który leży - niszczy się i starzeje. sprzęt używany - nigdy się nie zniszczy".

POLSKA!
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline norbertkazik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: Etaty w OSP
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 16, 2009, 19:50:28 »
U nas też miały być trzy etaty ale musieli byśmy płacić z własnego budżetu a to rocznie duże pieniądze bo nikt za 200 złotych nie będzie siedział a nasz urząd miasta nie chce dać na to pieniędzy.Z tego tytułu mam pytanie jak załatwić sprawę pieniędzy myślę o kwocie po 2 tysiące na osobę miesięcznie czyli wychodzi razem 6 tysięcy dodam że my w zeszłym roku mieliśmy 421 wyjazdów.Podsuńcie jakiś pomysł.
Bóg stworzył mnie po to abym pomagał bliźnim nawet za cenę własnego życia

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Etaty w OSP
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 17, 2009, 11:24:18 »
Moje zdanie jest takie że każdy rozsądnie i ekonomicznie a nie wyborczo myślący wójt
powinien zatrudnić po  2 kierowców na etaty w swoich jednostkach w KSRG
(inna sprawa jest taka że rzadko  który kierowca z C a czasem i E przyjdzie na etat za jakieś marne grosze  -ewentualnie emeryci lub pasjonaci).
i przestać finansować jednostki pozostałe .
Niech sobie one istnieją natomiast niech nie będą finansowane z gminy.
Wiem że wbijam szpile jednostkom spoza KSRG ale takie jest moje osobiste odczucie w tym temacie.
Wiem że trochę radykalne ale jedyne rozsądne pozwalające być w zgodzie z przepisami a jednocześnie w zgodzie z rozsądkiem
I to według Ciebie ma być dbałość o bezpieczeństwo obywateli?
To teraz wyobraź sobie taką sytuację. Masz dwie jednostki w KSRG, przechodzi trąba powietrzna, szczęśliwie "zmiata" Ci tylko jedną (remiza i pojazdy zniszczone, strażacy wśród poszkodowanych) oraz ze sto gospodarstw i domów w trzech miejscowościach w gminie. Kilkadziesiąt osób uwięzionych w zawalonych domach do tego dwa pożary na gruzach tych budynków. Fantazjuję?
Zapraszam na Śląsk - rok ubiegły. Życzyłbym powodzenia z takimi siłami.
Acha takie działanie, jakie proponujesz jest jak najbardziej niezgodne z przepisami (ustawa o ochronie p.poż.) a  rozsądek to rzecz względna i osobiście za taki to ja dziękuję, raczej nazwałbym takie działanie głupotą.
Dziwi mnie, że z takimi pomysłami "wychodzi" strażak(?).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2009, 00:30:41 wysłana przez Fredek »

Offline dawio112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Etaty w OSP
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 17, 2009, 14:31:13 »
Powiem tak: W mojej malutkiej gminie (12 wiosek) jest 11 OSP (2 w KSRG) Mamy 1 GBA (KSRG) 2 GCBAM (1 w KSRG) i 8 GLM. Wszystkie te auta są mocno przestarzałe (mieszczą się w przedziale 1956-1982). Uważam iż jedyną receptą na tą sytuacje jest redukcja GLM, gdyż większość z nich nie jest na chodzie. Zaoszczędzone pieniądze można by przekazać na pozostałe jednostki i na etaty dla kierowców w jednostkach z KSRG. Wojt jasno i wyraznie powiedzial ze nie ma pieniedzy na finansowanie remontow w GLM-ach. Jednakze podkreslil ze jednostek tych nie zlikwiduje. Moim skromnym zdaniem to jakas paranoja gdyz mimo ze jednostki te nie sa mobilne ciagle dostaja nowoczesny sprzet ktorego brakuje we wspomnianych jednostykach z KSRG. (w ubieglym roku jedna z takich niemobilnych jednostek otrzymala 10 nowych nomexow a w jednostkach z KSRG chlopaki maja mocno wysluzone UPS-y? i co wy na to?)

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Etaty w OSP
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 17, 2009, 19:00:39 »
Cytat: Fredek
To teraz wyobraź sobie taką sytuację. Masz dwie jednostki w KSRG, przechodzi trąba powietrzna, szczęśliwie "zmiata" Ci tylko jedną (remiza i pojazdy zniszczone, strażacy wśród poszkodowanych) oraz ze sto gospodarstw i domów w trzech miejscowościach w gminie. Kilkadziesiąt osób uwięzionych w zawalonych domach do tego dwa pożary na gruzach tych budynków. Fantazjuję?
A wyobraź sobie taką sytuację: przechodzi GIGANTYCZNA trąba powietrzna, która obejmuje cały świat i szczęśliwie zmiata tylko połowę wszystkich jednostek straży pożarnej na ziemii i oczywiście bardzo duży procent budynków. setki tysięcy osób jest uwięzionych w zawalonych domach, a trzeba dodać że płoną też wszystkie lasy kuli ziemskiej i co ci w takiej sytuacji po tych 10 jednostkach w gminie? fantazjuję? a gdzie tam! ja przecież tylko argumentuję mój pogląd! :rolleyes:

dlaczego zawsze gdy ktoś chce przekonać kogoś do swojej racji, wymyśla skrajnie ekstremalną hipotezę tak, by ta druga osoba musiała przyznać mu rację?

Cytat: dawio112
(w ubieglym roku jedna z takich niemobilnych jednostek otrzymala 10 nowych nomexow a w jednostkach z KSRG chlopaki maja mocno wysluzone UPS-y? i co wy na to?)
gmina myśli przyszłościowo. w takiej jednostce nomexy to zakup na dłuuuuuuugie lata, a w jednostkach z KSRG szybko by się zużyły...



///
kurde coś chyba jestem dzisiaj cyniczny
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Etaty w OSP
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 17, 2009, 19:20:06 »
Cytat: dawio112
(w ubieglym roku jedna z takich niemobilnych jednostek otrzymala 10 nowych nomexow a w jednostkach z KSRG chlopaki maja mocno wysluzone UPS-y? i co wy na to?)
gmina myśli przyszłościowo. w takiej jednostce nomexy to zakup na dłuuuuuuugie lata, a w jednostkach z KSRG szybko by się zużyły...

Morał?
Cytuję: "sprzęt, który leży - niszczy się i starzeje. sprzęt używany - nigdy się nie zniszczy".
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Etaty w OSP
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 17, 2009, 21:00:06 »
 My mamy jednego etatowego kierowcę niedługo może będzie drugi, sprawdza się to u nas bardzo dobrze nawet jak syrena nie zawyje z braku prądu czy coś (było tak pare razy jesienią podczas wichur) to kierowca zdzwania załoge i wyjazd

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Etaty w OSP
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 17, 2009, 23:31:22 »
Cytat: Fredek
To teraz wyobraź sobie taką sytuację. Masz dwie jednostki w KSRG, przechodzi trąba powietrzna, szczęśliwie "zmiata" Ci tylko jedną (remiza i pojazdy zniszczone, strażacy wśród poszkodowanych) oraz ze sto gospodarstw i domów w trzech miejscowościach w gminie. Kilkadziesiąt osób uwięzionych w zawalonych domach do tego dwa pożary na gruzach tych budynków. Fantazjuję?


dlaczego zawsze gdy ktoś chce przekonać kogoś do swojej racji, wymyśla skrajnie ekstremalną hipotezę tak, by ta druga osoba musiała przyznać mu rację?

kurde coś chyba jestem dzisiaj cyniczny
W tej hipotezie, tylko te dwa pożary oraz uszkodzone samochody w OSP są wymyślone. Reszta się wydarzyła, łącznie z "zdziesiątkowaniem" jednostek. Na szczęście na terenie gmin, w których włodarze myślą inaczej niż proponuje @beniok i jednostek raczej nie zabrakło.
Skrajna hipoteza to byłaby wtedy, gdyby trąba jeszcze zaatakowała miasto. Czy, aby ekstremalnie nieprawdopodobna?
Niestety zgadzam się z Twoją ostatnią myślą.

Cytuj
Wojt jasno i wyraznie powiedzial ze nie ma pieniedzy na finansowanie remontow w GLM-ach. Jednakze podkreslil ze jednostek tych nie zlikwiduje
Wójt nie ma takiego prawa! Ma za to obowiązek finansowania gotowosci bojowej tych jednostek.

Cytuj
U nas na etacie jest 8 osób
To jeszcze OSP? Czy raczej gminna zawodowa straż pożarna?

Cytuj
(w ubieglym roku jedna z takich niemobilnych jednostek otrzymala 10 nowych nomexow a w jednostkach z KSRG chlopaki maja mocno wysluzone UPS-y? i co wy na to?)

W mojej gminie praktykuje się przekazywanie używanego, a jeszcze sprawnego uzbrojenia jednostkom mniej mobilnym a nowe kupuje się tym, które częściej wyjeżdżają do zdarzeń i raczej wszyscy są z tego zadowoleni.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2009, 00:42:59 wysłana przez Fredek »

Offline dawio112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Etaty w OSP
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 18, 2009, 11:12:12 »
Cytuj
W mojej gminie praktykuje się przekazywanie używanego, a jeszcze sprawnego uzbrojenia jednostkom mniej mobilnym a nowe kupuje się tym, które częściej wyjeżdżają do zdarzeń i raczej wszyscy są z tego zadowoleni.

U nas nowy sprzęt rozdaje się wszystkim a od jednostek z KSRG wymaga się aby używany sprzęt przekazywały do tych mniej mobilnych jednostek. Bez sensu jest takie postępowanie. (Argumentują to tym, że mamy dotacje z KSRG więc gmina nie musi nam pomagać - bzdury.)

MichuSAA

  • Gość
Odp: Etaty w OSP
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 18, 2009, 11:26:40 »
Fredek to jest jeszcze OSP, nie gminna Zawodowa Straż Pożarna.
Pozdrawiam