Autor Wątek: Kiedy wypłata za styczeń 2009??  (Przeczytany 6064 razy)

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Kiedy wypłata za styczeń 2009??
« dnia: Styczeń 04, 2009, 18:48:05 »
Nieskromnie zapytam kolegów kiedy wpłynęła wam wypłata za miesiąc styczeń 2009??
Bo ja sprawdzam konto i .....
a raty trzeba płacić...

Wszystkiego naj... w nowym Roku
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2009, 19:19:35 wysłana przez firepl »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Kiedy wypłata??
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2009, 18:52:39 »
bezproblemowo na konto 2 stycznia.... ale tez się obawiałem że będzie później. Na szczęście wszystko się da.... pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Kiedy wypłata za styczeń 2009??
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2009, 19:29:03 »
no właśnie . ciekawe czy jest jakiś przepis do kiedy ma być wypłacona kasa. widac że nie tylko u mnie panie księgowe wzięły sobie urlopik i maja wszystko w d....... . a tu nie ma nawet za bardzo  za co się odstresować :karabin:

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Kiedy wypłata za styczeń 2009??
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2009, 19:52:15 »
@ stycznia był dniem pracującym, to że niektórzy wzięli sobie wolne to ich prywatna sprawa. Ale zgodnie z prawem 2 stycznia pieniądze powinny wyjść z konta. O ile dobrze pamiętam w przepisie jest napisane że pensję strażak otrzymuje pierwsze, pracującego dnia miesiąca, a wiec w tym wypadku jest to 2 stycznia. Nikt nie ogłosił tego dnia wolnego od pracy. Więc można by udać się do sądu pracy za łamanie praw pracowników. 

Offline fajerktoś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Kiedy wypłata za styczeń 2009??
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2009, 20:56:47 »
akurat w śląskim KW ogłosił 2 stycznie dniem wolnym od pracy więc kasa dopiero 5 stycznia popłynie na konta...
szkoda bo w grudniu wydatki, święta i sylwek, ale chyba KW ma to w nosie  :cooo:

Offline Polifon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Kiedy wypłata za styczeń 2009??
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2009, 21:14:35 »
W Opolskim KW też ogłosił 2 stycznia dniem wolnym od pracy a wypłata jest już na koncie. Z tego wynika, że dla chcącego nic trudnego.
Pozdrawiam.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Kiedy wypłata za styczeń 2009??
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 04, 2009, 21:26:44 »
w dobie kont i przelewów elektronicznych nie wiem skąd i dlaczego pojawiają się takie problemy... Każdy przelew można zaprogramować jako wypływający w danym dniu i godzinie....

Offline lupus78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Kiedy wypłata za styczeń 2009??
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 04, 2009, 21:52:00 »
akurat w śląskim KW ogłosił 2 stycznie dniem wolnym od pracy więc kasa dopiero 5 stycznia popłynie na konta...
szkoda bo w grudniu wydatki, święta i sylwek, ale chyba KW ma to w nosie  :cooo:
A ja też w Śląskim robie i 2 miałem na koncie. Konto mam w tym samym banku co Komenda, może dla tego.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Kiedy wypłata za styczeń 2009??
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 05, 2009, 09:16:36 »
 :kwit: Ustawa o PSP Art. 90. 1. Uposażenie zasadnicze i dodatki do uposażenia o charakterze stałym są płatne miesięcznie z góry w pierwszym dniu roboczym miesiąca, za który przysługuje uposażenie.
 :kwit: Rozporządzenie MSWiA w sprawie pełnienia służby ... § 11. 1. Komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, w uzgodnieniu z Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej, w komendzie wojewódzkiej i komendach powiatowych (miejskich) Państwowej Straży Pożarnej na terenie województwa, a Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej w pozostałych jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej, może ustalić dniem wolnym od służby, dla strażaków pełniących służbę w codziennym rozkładzie czasu służby, ...
To, że KW ustalił 2 stycznia dniem wolnym od służby nie zwalnia KP z wypłaty uposażenia w pierwszym dniu roboczym miesiąca.  :o
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline jacekk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kiedy wypłata za styczeń 2009??
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2009, 09:31:13 »
śląskie - własnie sprawdziłem konto pensja nie wpłynęła a dziś już 5 styczeń super.

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Kiedy wypłata za styczeń 2009??
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2009, 10:11:10 »
Podlaskie 2.01 jak w zegarku szwajcarskim

Offline Fenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Kiedy wypłata za styczeń 2009??
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 05, 2009, 12:31:13 »
W naszym przypadku (i chyba również u większości) wszystko zależy od tego kiedy samorząd (starostwo) prześle pieniądze na wynagrodzenia. Zwracając uwagę na fakt iż pracujemy w budżetówce i na koniec roku trzeba wyjsc na 0 na koncie, Starostwo przesyła pieniądze na konto nasze również wyjątkowo  w styczniu pierwszego dnia roboczego nowego roku - czyli 02.01.2009. I w zależności czy straż ma konto w tym samym banku (nie ma wtedy problemu) czy w innym (jest problem) wpływa na czas wypłaty. Bo jeśli w innym to zanim bank w trakcie sesji dziennych prześle kase na konto może troszkę potrwać bo jeśli np Starostwo prześle pieniądze w pierwszej sesji o 9 rano to w innym banku beda dopiero koło 14-15 i wtedy dopiero nasz bank wydaję dyspozycję do przelewów i te przelewy również trafiają na te śmieszne sesje. A że 03 i 04 stycznia wypadły w sobote i w niedziele a wtedy sesje nie idą - stąd pieniądze lądują dopiero w poniedziałek na naszych miłych kontach. Jaśniej nie umiem  :szalony:

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Kiedy wypłata za styczeń 2009??
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 05, 2009, 13:27:25 »
W naszym przypadku (i chyba również u większości) wszystko zależy od tego kiedy samorząd (starostwo) prześle pieniądze na wynagrodzenia. Zwracając uwagę na fakt iż pracujemy w budżetówce i na koniec roku trzeba wyjsc na 0 na koncie, Starostwo przesyła pieniądze na konto nasze również wyjątkowo  w styczniu pierwszego dnia roboczego nowego roku - czyli 02.01.2009. I w zależności czy straż ma konto w tym samym banku (nie ma wtedy problemu) czy w innym (jest problem) wpływa na czas wypłaty. Bo jeśli w innym to zanim bank w trakcie sesji dziennych prześle kase na konto może troszkę potrwać bo jeśli np Starostwo prześle pieniądze w pierwszej sesji o 9 rano to w innym banku beda dopiero koło 14-15 i wtedy dopiero nasz bank wydaję dyspozycję do przelewów i te przelewy również trafiają na te śmieszne sesje. A że 03 i 04 stycznia wypadły w sobote i w niedziele a wtedy sesje nie idą - stąd pieniądze lądują dopiero w poniedziałek na naszych miłych kontach. Jaśniej nie umiem  :szalony:

Ale co to kogo obchodzi i jak to się ma do zapisów ustawy o PSP Art. 90. 1. Uposażenie zasadnicze i dodatki do uposażenia o charakterze stałym są płatne miesięcznie z góry w pierwszym dniu roboczym miesiąca, za który przysługuje uposażenie.
I co z tego że KW ogłosił 2 stycznia dniem wolnym. Ten dzień trzeba będzie odpracować, a wiec nie był tak do końca dniem wolnym, został wyznaczony inny dzień do odpracowania. 2 stycznia był normalnym dniem pracy więc tego dnia strażak chciał nie chciał musi otrzymać wynagrodzenie. W taki własnie sposób łamane są podstawowe prawa pracowników. Sprawa nadaje się do sądu.

Offline obserwator112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kiedy wypłata za styczeń 2009??
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 05, 2009, 14:27:00 »
A ja otrzymałem info z banku, że mam niewystarczającą ilość środków na koncie do pokrycia zobowiązań (zlecenia stałe + spłata kredytu). Zejdzie na debecie albo będą naliczane odsetki za nieterminowe spłaty. I co w takiej sytuacji? Kto poniesie odpowiedzialność za taki stan rzeczy skoro to wina leży po stronie pracodawcy a nie mojej.

Offline fajerktoś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Kiedy wypłata za styczeń 2009??
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 05, 2009, 22:38:08 »
W naszym przypadku (i chyba również u większości) wszystko zależy od tego kiedy samorząd (starostwo) prześle pieniądze na wynagrodzenia. Zwracając uwagę na fakt iż pracujemy w budżetówce i na koniec roku trzeba wyjsc na 0 na koncie, Starostwo przesyła pieniądze na konto nasze również wyjątkowo  w styczniu pierwszego dnia roboczego nowego roku - czyli 02.01.2009. I w zależności czy straż ma konto w tym samym banku (nie ma wtedy problemu) czy w innym (jest problem) wpływa na czas wypłaty. Bo jeśli w innym to zanim bank w trakcie sesji dziennych prześle kase na konto może troszkę potrwać bo jeśli np Starostwo prześle pieniądze w pierwszej sesji o 9 rano to w innym banku beda dopiero koło 14-15 i wtedy dopiero nasz bank wydaję dyspozycję do przelewów i te przelewy również trafiają na te śmieszne sesje. A że 03 i 04 stycznia wypadły w sobote i w niedziele a wtedy sesje nie idą - stąd pieniądze lądują dopiero w poniedziałek na naszych miłych kontach. Jaśniej nie umiem  :szalony:

ja też nie umiem jaśniej...
pieniądze wyszły z KM 5 stycznia...
jeśli ktoś ma konto w innym bamku to dopiero pieniądze dostanie  6-ego..

Offline minimalista

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kiedy wypłata za styczeń 2009??
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 05, 2009, 23:05:32 »
Fenix napisał to bardzo obrazowo i tak powinno być, a Ty fajerktoś  lepiej sprawdź czy juz nie masz pienięzy na kącie, fakt że z dużym opóźnieniem.

Offline fajerktoś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Kiedy wypłata za styczeń 2009??
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 06, 2009, 03:56:20 »
Fenix napisał to bardzo obrazowo i tak powinno być, a Ty fajerktoś  lepiej sprawdź czy juz nie masz pienięzy na kącie, fakt że z dużym opóźnieniem.

nie miałem co sprawdzać bo wiem od księgowej że pieniądze poszły dopiero dzisiaj...
takie zarządzenie KM w związku z ustaleniem 2 stycznia dniem wolnym przez KW

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: Kiedy wypłata za styczeń 2009??
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 06, 2009, 08:09:41 »
u nas zarządzili 2 stycznia dniem wolnym z odpracowaniem w następną sobotę, ale kasa przykładnie w piątek, 2-go, wczesnym popołudniem pojawiła się na koncie.  :gitara:  :rolleyes:
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline DOP1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Kiedy wypłata za styczeń 2009??
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 06, 2009, 10:27:10 »
Witam. Feniks jeżeli jest sytuacja taka jak opisujesz to tylko świadczy o fachowości księgowych. Przede wszystkim Starostwo i KP powinny mieć konta w tym samym banku. A księgowa w danej KP nie powinna wysyłać pieniędzy późniejszymi sesjami popołudniowymi. Ponieważ banki na tym zarabiają. W większych firmach jest to nie do pomyślenia, żeby kasa nie wyszła na konta pracowników do południa. A w przypadkach gdy jest dłuższy okres pieniądze są lokowane na tzw. nocnych lub świątecznych lokatach. Przy większych sumach jest to sporo. Pozdrawiam.

Offline Fenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Kiedy wypłata za styczeń 2009??
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 06, 2009, 13:06:17 »
DOP1 - jak mozna puścić wczesniej pieniądze zanim się je dostanie??????????????????????????????????????????? Co do banków to nie trzeba miec w tym samym banku co starostwo bo jesli inny złoży lepszą ofertę i to na pismie to nie masz wyjscia i musisz wybrac ja zeby nie narazic sie na dyscypline finansową.

Ale ludzie  - taka sytuacja ma miejsce tylko w styczniu bo normalnie od lutego do grudnia kasa zawsze wpływa na conajmniej 2 dni wcześniej niż robi się wypłatę. Tylko styczeń taki jestbo to BUDŻETÓWKA gdzie trzeba na koniec roku zejsc do "0"!!!!!!!!!!!
A kasę na wypłatę dostajesz pierwszego dnia roboczego czyli 2 stycznia i pewnie nie wczesniej niz o 12 :zamknij:

Offline DOP1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Kiedy wypłata za styczeń 2009??
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 06, 2009, 13:55:28 »
Może i trochę chaotycznie napisałem bo czas mnie gonił. Logicznym jest, że nie może puścić czegoś czego się jeszcze nie ma. No ale widocznie trzeba pisać dokładnie po kolei. A co do dyscypliny finansowej nie mówię, że nie masz racji myślę, że skoro piszesz to wiesz. A tak, żeby było bezpieczniej koledzy jak macie możliwość przeniesienia terminów rat i stałych zleceń na kilka dni później to proponuje tak zrobić, żeby na przyszłość nie było podobnych sytuacji. Ja brałem dwa kredyty i terminy spłat miałem na ok. 8 dnia miesiąca i  nigdy ze spłatą się nie spóźniłem. Biorąc kredyt w obcej walucie jest to nawet opłacalne finansowo ale to już inna bajka. Pozdrawiam.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Kiedy wypłata za styczeń 2009??
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 03, 2011, 18:07:20 »
Nie zakładając nowego wątku...
Czy sytuacja z wypłatami jest analogiczna do lat poprzednich?
Dzisiaj pierwszy roboczy dzień miesiąca a u mnie wiatr hula na koncie :(
Czy ktoś z łódzkiego sprawdzał już swoje konto?? :'(

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Kiedy wypłata za styczeń 2009??
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 03, 2011, 20:53:06 »
cały wątek przeczytałem i pomimo tego, że mam zdolnośc do empatii w miarę rozwiniętą, to nie rozumiem, jak można rozporządzać tak budżetem domowym, żeby wydatkowac środki finansowe z miesiąca na miesiąc; nie twierdzę, że tak jest zawsze, ale pilnuje tego, żeby mieć zawsze w dyspozycji środki wystarczające na pokrycie niezbędnych wydatków w perspektywie najbliższego półrocza; jeśli ktoś żyje z "miesiąca na miesiąc", "od pierwszego do pierwszego", to jest bardzo zły sygnał; od takiego stanu budżetu domowego do stanu w jakim znajduje się nasz budżet państwa jest już maleńki krok; osobiście mało mnie obchodzi, czy uposażenie będę miał na koncie 1, 5 czy 10; dalej to co najwyżej rozważyłbym możliwość upomnienia sie o odsetki za nieterminowe wywiązanie się z zobowiązania;)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Kiedy wypłata za styczeń 2009??
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 03, 2011, 23:03:54 »
kolego, jak byś spłacał kredyt za mieszkanie i do tego był na stażu to byś żył "od 1 do 1".
Nie wszyscy mogą sobie pozwolić aby odłożyć jakąś kwotę co miesiąc. Dobrze wiesz, że nie zarabiamy milionów. :szalony:
Ja tylko pytam jak jest z wypłatą w tym miesiącu a nie, że mi jutro na bułki brakuje  :P
(Na szczęście mi nie brakuje:P)

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Kiedy wypłata za styczeń 2009??
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 03, 2011, 23:59:16 »
biorąc kredyt wystarczyło ustalić datę spłaty na 10 i nie byłoby problemu
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie