Autor Wątek: zostać strażakiem  (Przeczytany 2041 razy)

gabi

  • Gość
zostać strażakiem
« dnia: Styczeń 03, 2009, 20:57:05 »
Witam serdecznie!
Mam pewnien problem, a więc chciałabym dostać sie do straży zawodowej i nie bardzo wiem jak to zrobić, mam 23 lata, w 2008r skończyłam 3letnie studia licencjackie o kierunku Administracja Bezpieczeństwa Publicznego, obecnie robię studia magisterskie w Poznaniu! Bardzo proszę o info co gdzie i kiedy należy złożyć i czy mam wogóle jakieś szanse!  :gwiazdki:

Offline TMK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: zostać strażakiem
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2009, 21:15:45 »
Na zadane przez Ciebie pytanie (w dodatku złym dziale) udzielone zostały już na tym forum odpowiedzi. Ich znalezienie nie stwarza jakiś specjalnych trudności. Zapraszam do działu Jak zostać strażakiem.

matej

  • Gość
Odp: zostać strażakiem
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2009, 21:17:27 »
Witam  -_-

Przed Toba jest droga wyboru bo jeśli chcesz sie dalej kształcić to możesz to zrobić w kirunku pozrniczym czyli szkoły pożarnicze do których nabór jest ciężkawy, drugą opcja jest pójscie do PSP z naboru "z ulicy" juz wyjasniam o co chodzi  dana jednostka w Twojej miejscowości ogłasza nabór na stanowisko... np strażak -ratownik wtedy składasz papiery i podchodzisz do testu spr potem jak sie dostaniesz to na badania  MSWIA oraz rozmowa wstepna tak pozniej po wyborze przez komendanta PSP zostajesz informowana czy sie dostałaś  :tuba:
 jest to bardzo długa droga
 ps . duzym plusem sa prawo jazdy na C , kursy OSP oraz naleznośc , kurs ratownika medycznego

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: zostać strażakiem
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2009, 23:49:37 »
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”