Autor Wątek: Nasze legitymacje  (Przeczytany 39064 razy)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasze legitymacje
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 06, 2015, 21:47:07 »
Ogarniam kolego...Tylko rozumuje po swojemu.Po prostu rozsądnej i z głową.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Nasze legitymacje
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 07, 2015, 08:41:07 »
Sam fakt, że zgłoszona jako zagubiona powoduje, ze jest nieważna. Jak znalazłeś tą co zgubiłeś to powinieneś oddać a nie używać. Tak samo możnaby zrobić z DO (i np. zaciągnąć kredyt) czy PJ. Nie rozpatruję który dokument jest ważniejszy . Wszystkie są dokumentami. Nie twierdzę że pójdziesz za to siedzieć ale nieprzyjemności możesz mieć na pewno.
Zdarza się że policjant nawet przy kontroli drogowej spisuje dane z legitymacji - co z tym potem robia? nie wiem ale nie chciałbym się znaleźć w sytuacji gdy zadzwonią z ciekawości do kadr.
Wydaje mi się że sam wiesz o co chodzi a brniesz niepotrzebnie zamiast się przyznać, że za daleko się posunąłeś w opinii na ten temat.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nasze legitymacje
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 07, 2015, 09:58:37 »
tak dla przypomnienia:
kol. Kamaras rozpoczął żale na temat: policjantom znów zmieniają, a nasze dalej takie be; żałosne to trochę i trąci z jednej strony gadżeciarstwem (skórki z blaszkami, naklejki strażak na samochodzie  itp), a z drugiej strony niezrozumieniem faktu, że legitymacje policyjne są dużo bardziej istotne niż nasze; wręcz dla policjanta legitymacja jest narzędziem pracy - umożliwia mu ona wykonywanie wielu czynności jedynie po jej okazaniu, chociaż wiele z nich musi być później zatwierdzone przez organ śledczy
następnie kol. Sheldon zasugerował, że dobrym wyjściem byłoby wożenie ze sobą zalaminowanej poświadczonej kserokopii - i słusznie; na co kol. Korek odpowiedział, że kontrolnych to nie satysfakcjonuje;

wobec powyższego opisałem co można zrobić, żeby mieć ZAWSZE legitymację w sytuacji służbowej, a jednocześnie móc z niej skorzystać w sytuacji podbramkowej (pozasłużbowej); jak słusznie kol. Levy zauważył, przekładanie legitymacji nie sprawdza się w przypadku każdego strażaka; o ile przed służbą nie jest problemem przełożenie, to po służbie albo sama legitymacja, albo też wraz z kompletem dokumentów zostaje w JRG; jak ktoś mieszka blisko, to problemu nie ma, ale dla dojeżdżających może to rodzić trochę komplikacji, zwłaszcza np. przed WZS lub urlopem; oczywiście zaraz można stwierdzić , że wystarczy pamiętać:) ale też odrobina empatii przyda się, a podobno jest to podstawa w tym zawodzie;
podsumowując: jak ktoś jest na tyle nie do końca zdyscyplinowany, że zdarza mu się na zmianie służby nie mieć legitymacji, albo też pozostawić ją w JRG po zmianie służby, a pewniej się czuje, mając ją jednak przy sobie to moje rozwiązanie jest interesujące; a jedyne "nieprzyjemności" to pogrożenie palcem i skarcenie wzrokiem przez 01 - u stażysty może to wywoła dreszcz w okolicach karku, ale u mnie jedynie cień uśmiechu; a jako że z natury jestem tolerancyjny, to proszę w o wyrozumiałość dla mojego podejścia do tematu legitymacji służbowej;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Nasze legitymacje
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 07, 2015, 23:20:10 »
lang - to nie żale tylko stwierdzam fakt.... skleroza?

http://bip.msw.gov.pl/bip/projekty-aktow-prawnyc/2009/17914,dok.html

http://bip.msw.gov.pl/download/4/4225/Zalaczniknr1.pdf

Tak samo skończy się "wymiana" ubrań bojowych jak i wymiana legitymacji :)

"Zgodnie z art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej
(Dz. U. z 2009 r. Nr 12, poz. 68), Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji określa, w
drodze rozporządzenia, rodzaje i wzory dokumentów osobistych, organy właściwe do ich
wydawania oraz szczegółowe zasady dokonywania wpisów w tych dokumentach.
Konieczność wydania nowego rozporządzenia regulującego powyższą materię wynika
z wdrożenia w Państwowej Straży Pożarnej nowego wzoru legitymacji służbowej strażaka.
Dokument ten będzie zabezpieczony przed podrobieniem oraz personalizowany w Centrum
Personalizacji Dokumentów MSWiA. Rozwiązanie analogiczne wdraża obecnie Policja, a inne
służby mundurowe podległe Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowują się
do jego wdrożenia. Wymiana dotychczasowych wzorów legitymacji służbowych w pionach
MSWiA posiada akceptację Wicepremiera – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Dodatkowo, nowa postać legitymacji – karta ID-1 – ma możliwość kodowania na
mikroprocesorze dodatkowych informacji, zgodnie z potrzebami służby.
Środki finansowe na wdrożenie rozporządzenia przewidziane są w budżecie Państwowej
Straży Pożarnej i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (CPD) na 2009 r."

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nasze legitymacje
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 08, 2015, 07:31:37 »
może ktoś doszedł do słusznego wniosku, że strażakom takie legitymacje nie są potrzebne? a może torcik był za mały, i macherzy woleli zająć się innymi projektami? a może po prostu kołderka za krótka się okazała?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasze legitymacje
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 08, 2015, 13:05:42 »
Gwoli przypomnienia.. Wymiana ubrań toczy się od 2007 roku a Panowie Brygadierzy biorą pod kilka tysięcy złotych do dnia dzisiejszego. Jak napisał kolega Kamaras to samo dotyczy legitymacji... Według mnie powinien powstać zespół złożony z conajmniej kilku osób którzy także będą brali pod kilka tysięcy złotych. Proponuję także powołać zespoły od....kominiarek, rękawic, butów itp.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Nasze legitymacje
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 08, 2015, 14:47:36 »
Gwoli przypomnienia.. Wymiana ubrań toczy się od 2007 roku a Panowie Brygadierzy biorą pod kilka tysięcy złotych do dnia dzisiejszego. Jak napisał kolega Kamaras to samo dotyczy legitymacji... Według mnie powinien powstać zespół złożony z conajmniej kilku osób którzy także będą brali pod kilka tysięcy złotych. Proponuję także powołać zespoły od....kominiarek, rękawic, butów itp.

Panom Brygadierom już dawno powinno być przedstawione votum nieufności. Związki do roboty.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasze legitymacje
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 08, 2015, 15:04:58 »
Panom Brygadierom już dawno powinno być przedstawione votum nieufności. Związki do roboty.

Jeden ze ZZ działających w PSP już nawet  :kwit:

Cytuj
Członkowie Rady Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ”Solidarność” wyrazili bardzo duże niezadowolenie zaistniałą sytuacją i w związku z tym rozważała możliwości różnych działań. W czasie dyskusji analizowano postępowanie Komendanta Głównego PSP, w wyniku czego wniesiono rozważenie udzielenia Komendantowi Głównemu PSP votum nieufności. Rozważano również rozpoczęcie Akcji Protestacyjnej. Rada Sekcji przeanalizowała również działania innych związków w kwestii braku podwyżek.

http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=608

Miało to nastąpić w dniu 18 grudnia podczas pikiety pod sejmem  :tuba:

http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=614

ale dlaczego do tego nie doszło o to zależy zapytać p. Przewodniczącego.  :gwiazdki:



Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasze legitymacje
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 08, 2015, 18:28:33 »
To może ja zapytam...tak jak kiedyś pisaliśmy do KG. Pytam Pana Panie Przewodniczący jakie są obecnie kolejne plany oprócz tego śmiesznego z grudnia.... chodzi o manifestację. czy pojechał Pan do Komendy Głównej i zapytał czy Nasz 01 poda się do dymisji?  Tu już nie chodzi o jakiejś tam wotum zaufania.... Wy.....lać jak się nic nie robi.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasze legitymacje
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 11, 2015, 14:29:24 »

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Nasze legitymacje
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 15, 2015, 20:16:00 »
parę dni temu  podbijałem moja legitymacje służbową i nie ukrywam, że głupio mi że żyjemy w  21 wieku a legitymacja jak z lat 80 od Gierka

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasze legitymacje
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 15, 2015, 21:20:05 »
Najciekawsze że w całej naszej kochanej Polsce nawet dowody zmieniają.... U mnie chyba nie będzie problemu z legitymacją bo kolega zakupił 3 D...Wszystko można zrobić.