Autor Wątek: Logo KSRG  (Przeczytany 15527 razy)

Offline tenn87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Logo KSRG
« dnia: Styczeń 02, 2009, 10:31:42 »
Witam ma problem,
znaczek ten u dołu KSRG jest opdowiedni dla OSP, przecierz to symbol PSP.



 :gwiazdki:

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2009, 10:49:37 »
Ano, to logo to troszkę taka przekombinowana sprawa ;-) Wynalazek, o.
1) Logo PSP
2) użycie złotego koloru dla napisu KSRG (dla OSP zarezerwowany jest kolor srebrny...)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline firetom

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 310
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2009, 12:43:40 »
Cytuj
Ano, to logo to troszkę taka przekombinowana sprawa

To wcale nie jest przekombinowana sprawa – trzeba nazywać rzeczy po imieniu – to po prostu złodziejstwo, kradzież znaku graficznego.
Temat stary jak świat. Wzór emblematu dla PSP zawiera załącznik 12 (wzory znaków identyfikacyjnych) ROZPORZĄDZENIA MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 30 listopada 2005 r. w sprawie umundurowania strażaków Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z dnia 10 stycznia 2006 r.).  :kwit:
Śmieszą mnie te próby dowartościowania się ochotników, poprzez obszywanie się emblematami PSP, ale i dziwi milczenie poszczególnych komend, pozwalających na ten stan rzeczy.
Sam walczę z tym jak tylko mogę. „Nauczyłem” już pewnego pośrednika przyjmującego takie zlecenia aby zwracał uwagę klientom, że to nie regulaminowe posunięcie. Żona też jest uprzedzona i chcącym tak sie obszywać proponuje inne rozwiązania.
Czemu tak się dzieje?
Większość próbuje sztucznie dorównać kolegom zawodowcom i wykorzystuje w tym celu logo PSP, by mamić ludzi ułudą profesjonalizmu działań.
Te jednostki OSP, które potrafią na prawdę działać profesjonalnie, wręcz szczycą się tym, że są jednostką ochotniczą i zamawiają indywidualne emblematy jednostki.
U nas zastosowaliśmy takie rozwiązanie.
Zarząd podjął uchwałę o przyjęciu logo jednostki. Jest ono wyhaftowane na standardowej tarczy emblematu, z tym, że działacze noszą nad nim napis OSP, natomiast członkowie jednostki operacyjno – technicznej napis JOT, pod spodem nazwa miejscowości.
Niektóre z jednostek zamawiają w miejsce identyfikatora miejscowości napis KSRG, natomiast inne np. JOT III.
Nie jest to może do końca zgodne z regulaminem mundurowym, zatwierdzonym przez ZOSP RP, ale mimo wszystko chyba lepsze rozwiązanie niż stosowanie przez ochotników emblematów PSP.
Jeżeli pamiętacie, były ogłaszane konsultacje w sprawie zmian w regulaminie mundurowym, dotyczącym naszywek. Napisałem, a jak, między innymi i o tym i o innych sprawach. Do dzisiaj ani „dziekujemy” ani „pocałujcie nas w d...” się nie doczekałem.  :cooo:
Mam cichą nadzieję, że nie dożyję takich czasów, kiedy w ramach modnej jak widać kradzieży znaków graficznych, na ochotniczych emblematach pojawią się logo Pumy, Nike'a, czy Adidasa.  :szalony:
Doświadczenie jest czymś, co zdobywamy, kiedy nie zdobywamy tego, co chcemy zdobyć

Offline bary 41

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2009, 13:27:04 »
 No ja pierdzielę: A to co znowu za "wynalazek"? Na górze KSRG, na dole O...S...P... a znaczek PSP. No tak:- przecież trzeba się dowartościować, tak? Przecież jestem z KSRG, mam "odpowiednio wysoką" kategorię JOT. Ci spoza systemu, z niższą cyferką to już tacy gorsi, słabsi... Ja to jestem "wozaka"!
  Tak już na marginesie - temat pochodny: śmieszne są te numery "998" lub nawet "112" na autach OSP gdzie stanowisko dyspozytora będzie. Może w XXIII wieku.
 P.S. Na naszych naszywkach mamy u góry napis "OSP", na dole nazwa miejscowości, w środku herb miasta (może i powinno być logo ZOSP ale mamy co mamy).

Offline marcin44

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 02, 2009, 13:29:32 »
Cytuj
...Większość próbuje sztucznie dorównać kolegom zawodowcom i wykorzystuje w tym celu logo PSP...

Niestety tak jest panowie, osobiście wolał bym żeby OSP nosiło na mundurach logo ZOSP taki ładny krzyż i napisy "straż" na pomarańczowym tle, również żeby hełmy były białe a najlepiej żeby jeszcze wszyscy działali w USP a nie koszarówkach i gumofilcach i tak dalej i tak dalej... ale mało komu zależy na tym żeby wszyscy noszący mundur i reprezentujący służbę społeczeństwu wyglądali jednakowo i profesjonalnie.

PS. Wojskowa Straż Pażarna również używa logo PSP na pomarańczowym lub czerwonym tle

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 02, 2009, 14:05:19 »
  Tak już na marginesie - temat pochodny: śmieszne są te numery "998" lub nawet "112" na autach OSP gdzie stanowisko dyspozytora będzie. Może w XXIII wieku.

A niby jakie mają być? Siedmiocyfrowe z numerem kierunkowym, żeby ludzie ludzie mogli je zakonotować i w razie potrzeby dzwonili bezpośrednio do OSP?

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline tenn87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 02, 2009, 14:35:03 »
Czyli te logo jest nie dopuszczalne.
Dziękuje za odpowiedz.
Widzialem takie logo na ramieniu strażaków z Góry Kalwari i mnie to bardzo zdziwiło.
W dodatku  KSRG to system, a nie jakaś wyspecjalizowana jednostka jak np.: JRG, czy JOT

 :zamknij:

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 02, 2009, 14:53:04 »
Witam:)
Ja osobiście co nie którym kolegom napomnę o tym iż są w Polsce OSP używające i obsługujące numer 998 lub 112, jestem takiego zdania że prędzej czy później w Polsce będzie to samo co w innych krajach europy (już pomału się robi ta przemiana) Nie będzie jednostek PSP będą tylko ochotnicy ale do tego jeszcze daleka droga ale tak będzie niestety i co niektórzy muszą się z tym pogodzić :)
A numery 998 czy 112 są po to umieszczane na wozach żeby ludzie się oswoili i nie zapomnieli tych numerów, a moja wypowiedź w sprawie naszywki jest taka niech związek OSP pójdzie do przodu a nie wiecznie z tyłu i niech już pozmieniają w końcu parę rzeczy w strukturach OSP...a nie "wiecznie za murzynami"...
Czy logo srebrne czy złote co to za różnica w końcu razem jesteśmy strażakami czy OSP czy PSP robimy ta samą robotę Panowie .

Pozdrawiam i myślę że ten rok będzie dla nas wszystkich udany i lepszy niż ostatni.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 02, 2009, 15:09:27 »
Hmmmmmmmmm

Znaczek jest chyba jednak OK.  z merytorycznego punktu widzenia  :szalony:.

Organem tworzącym i  nadzorującym KSRG jest w myśl ustawy Państwowa Straż Pożarna .  Każda JRG tworzy KSRG podobnie jak jednostki OSP włączone do systemu .  Wiec teoretycznie emblemat mogli by nosić funkcjonariusze JRG jak i OSP w KSRG .

Tylko pytanie jest  jak zawsze jedno – po co . :gwiazdki:

By Ci teoretycznie lepsi wytykali tym teoretycznie gorszym że ukradli im logo . Logo czegoś obowiązującego - Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, który tworzy Państwowa Straż Pożarna , a jedni i drudzy są jego elementami.  Już ponad 10 lat to funkcjonuje a dla wielu jest nie pojęte . No ale co zrobić , tak to jest w kraju odwrotnym .

Pozdrawiam JA

Offline marcin44

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 02, 2009, 15:38:00 »
Wydaje mi się że jest to logo PSP zarezerwowane tylko i wyłącznie dla PSP a nie dla innych jednostek z KSRG więc teoretycznie emblematu tego nie powinni nosić strażacy ochotnicy

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 02, 2009, 16:07:10 »


My mamy coś takiego, na każdym mundurze taka sama, z nazwą miejscowości.
Na tej naszywce przedstawionej przez @tenn87 nie podoba mi się to, że jest to naszywka PSP tylko lekko przerobiona. Tego typu naszywki omijam wielkim łukiem.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 02, 2009, 16:24:38 »
Sprawa emblematów PSP w sądzie:
http://prawoautorskie.info/index.php?str1=&str2=&action=show&newsId=21&PHPSESSID=c5c0e8d7682acf4e8903cefad80ec8da

Popieram wypowiedź firetom, każda jednostka może indywidualnie stworzyć wzór emblematu z nazwą i herbem miejscowości:
http://paramedyk.sklep.pl/emblemat-indywidualny-wzor-p-176.html

Jeżeli chcą iść na łatwiznę można wybrać standardowe:
http://www.strazacy.info/umundurowanie_osp_emblematy.html
http://allegro.pl/item517777426_naszywka_naramienna_osp_psp_oryg_material_rzep.html
wzór nr 8 i 9

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 02, 2009, 18:28:33 »
Kolejna jałowa dyskusja.
1. Strażacy PSP
http://www.straz.gov.pl/upload/binaries/pdf/prawo/rozp._min._swia_z_dnia_30_listopada_2005_r._w_sprawie_umundurowania_straakw_pastwow_stra_poarn.pdf
2. Strażacy OSP
http://www.zosprp.pl/php/regulaminy/umundurowanie.pdf

i nigdzie nie ma emblematu dla KSRG bo jako instytucja taki twór nie istnieje.
Takie bzdury raczej są dla mało dowartościowanych ochotników, którzy chcą się wyróżnic na tle innych jednostek OSP.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2009, 18:53:48 wysłana przez oliwier »
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 02, 2009, 23:14:59 »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 02, 2009, 23:33:42 »
Nie ma co, napisy super dokładnie naszyte :D A JOT PSP - Owned, myślałem, że nic mi dziś już humoru nie poprawi :-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 02, 2009, 23:45:50 »
O cholera a ktoś mówił że materiały naszych mundurów to tandeta z przetargu a tu proszę  :rofl:

● oryginalny materiał używany przez Państwową Straż Pożarną  :pomysl:


grzela to się nadaje na post miesiąca  ^_^
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Pumba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 02, 2009, 23:49:49 »
Szczerze powiedziawszy link z Allegro mnie rozwalił i powalił na kolana
Xyz

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 02, 2009, 23:54:01 »
http://allegro.pl/item517777426_naszywka_naramienna_osp_psp_oryg_material_rzep.html
wzór nr 1
sorki, że nie w temacie ale czy w PSP są JOT-y???
zaciekawiła mnie ta naszywka....
(prywatne moje zdanie na ten temat: zmierzamy chyba k....a w stronę skautów, gdzie będziemy oblepiani różnymi naszywkami - o różnych zdolnościach, umiejętnościach, pochodzeniu, itp..... - jestem na NIE takiemu podejściu)
pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 02, 2009, 23:59:25 »
http://allegro.pl/item517777426_naszywka_naramienna_osp_psp_oryg_material_rzep.html
wzór nr 1
sorki, że nie w temacie ale czy w PSP są JOT-y???

krótko i na temat: nie ma :mellow: :szalony:

pozdr

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 03, 2009, 00:08:02 »
właśnie też mi się tak wydawało że JOT-y dotyczą tylko OSP (na razie w przepisach nie znalazłem niczego by w PSP funkcjonowały JOTy - choć szkoły kończyłem dawno a z aktualizacjami przepisów prawa to dość ciężko to spływa na PB). A podpis we wzorze (z allegro) mówi JOT a u dołu Państwowa Straż Pożarna  :szalony: :szalony: :szalony: Więc chciałem się upewnić, że mnie jakaś aktualizacja przepisów ominęła...
A poza tym to jest negatywna reklama dla ludzi chcących na siłę doprowadzić do upiększenia obecnego stanu
pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline poniatowski.jakub

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 03, 2009, 00:32:54 »
Przecież "Polak wszystko potrafi"  :rofl:

Offline bary 41

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 03, 2009, 17:38:01 »
  Zwracam "honor" wszystkim jednostkom OSP, które obsługują już numery 998 i 112 i mają je "wyryte" na swoich autach.
 P.S. Wiem, wiem że nie na temat ale coś tam o tym wspominałem i koledzy mnie naprowadzili na "właściwy tor" co nie oznacza, że zmieniam zdanie (widziałem wytyczne co do numerów operacyjnych i  napisów "STRAŻ"- to wszystko).
 Nie ma JOT PSP? A JOT ER GIE PSP to co? Tam tylko zabrakło miejsca na R i G. No.:-)

Offline Tomcio1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 114
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 03, 2009, 17:57:05 »
Cytuj
A niby jakie mają być? Siedmiocyfrowe z numerem kierunkowym, żeby ludzie ludzie mogli je zakonotować i w razie potrzeby dzwonili bezpośrednio do OSP?

Witold, pewnie potraktowałeś to jako rzecz niemożliwą, a ja już spieszę z udowodnieniem Ci tego, że w Polsce wszystko jest możliwe.  -_-

Pozwolę sobie posłużyć się zdjęciem autorstwa Pana Łukasza Telusa. A więc Szanowny Witoldzie - zapraszam tutaj ---> http://www.lukasz-telus.com/albums/osp_wroclawski_zorawina/film0131_36a.jpg

Zdjęcia szpecić nie chciałem, ale myślę, że to zauważysz - tył pojazdu, na skrytkach.  -_-
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2009, 18:01:20 wysłana przez Tomcio1 »

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 03, 2009, 19:27:35 »
@bary 41, @Tomcio1:
Napisałeś bary 41, że śmieszy Cię pisanie numerów 112 lub 998 na samochodach OSP. Moim skromnym zdaniem, umieszczanie innych numerów na samochodzie OSP nie ma sensu. Powody:
1. Mamy powiedzieć społeczeństwu, że ma zapamiętać numer siedmiocyfrowy? Bez sensu.
2. Czy ten numer alarmowy na tym samochodzie jest odbierany o każdej porze? Bo jeśli tak, to nie widzę powodu, żeby nie podpiąć pod tą linię (do tej OSP) numeru 998.
3. Jeżeli jednak nie jest odbierany o każdej porze, to umieszczanie takiego numeru uważam za szkodliwe, bo może wprowadzić kogoś w błąd. Będzie człek próbował dodzwonić się na taki numer i tylko opóźni się wezwanie pomocy.
4. Moja OSP nie obsługuje numeru 112 ani 998, ale niech mi ktoś powie jaki jest sens pisania numeru bezpośrednio do jednostki? Człek ma zadzwonić na 112/998 a CPR/PSK/MSK ma zaalarmować OSP (selektywnie). Śmiem twierdzić, że jak ktoś uważa inaczej, to mieszka na innej planecie (chyba, że to ja mieszkam na innej planecie, ale jakoś mi się nie wydaje ;) ).
5. No chyba że - teraz mi przyszło do głowy - że OSP nie ma selektywnego alarmowania i CPR itp. muszą dzwonić do strażaków. Ale też mi się nie wydaje, żeby opłacało się wprowadzać dyżury przy telefonie alarmowym a nie zainwestować w DSP. No chyba, że druchowie służbę przy telefonie alarmowym pełnią za darmo. Wtedy to gratuluję zapału  (niekoniecznie jednak zdrowego rozsądku).

Podsumowując: uważam, że nie ma nic śmiesznego (tak jak Ty twierdzisz) w umieszczaniu numerów 112 lub 998 na wozach OSP. Powiem więcej: inne rozwiązania są błędne (również w sensie organizacji powiadamiania alarmowego w danym rejonie).

No i sorry za off-topic.

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Logo KSRG
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 03, 2009, 19:37:30 »
998 i 112 są zgodne z prawem. Rozdział III
http://www.straz.gov.pl/upload/binaries/pdf_2/za_1.pdf
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)