Autor Wątek: Jak zostać strażakiem po technikum  (Przeczytany 2530 razy)

Offline tomas89pl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Jak zostać strażakiem po technikum
« dnia: Styczeń 01, 2009, 19:48:13 »
Witam interesuję się strażą od młodych lat od 16tego roku życia jestem zapisany w straży, od 18tego roku życia biorę czynny udział w akcjach, życie chciałbym związać ze strażą.Mam potrzebne kategorie prawa jazdy,z budową ciał tez wszystko ok. Chciałem najpierw odbyć służbę w straży półtorej roku a dopiero iść na strażaka zawodowego. Czy nadal jest taka możliwość że mogę odbyć służbę?

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Jak zostać strażakiem po technikum
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2009, 20:05:13 »
Obowiązkowy pobór do wojska się skończył a co za tym idzie możliwość odbycia zastępczej służby wojskowej w PSP.

Do wyboru masz w tej sytuacji:
1. nabór "z ulicy"
2. szkołę aspirantów
3. Szkołę Główną Służby Pożarniczej - konieczna jest matura.

Myślę, że jak przewertujesz trochę głębiej to forum znajdziesz więcej wyczerpujących odpowiedzi na dręczące cię pytania.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Jak zostać strażakiem po technikum
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2009, 20:13:02 »

Offline konrad rzeszów

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Jak zostać strażakiem po technikum
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2009, 12:56:52 »
witam jestem zainteresowany szkołą aspirantów najlepiej w krakowie bo jestem z rzeszowa i byłoby najbliżej chciałem sie dowiedzieć czy naprawde aż tak ciężko sie tam dostać i jeżeli jest tutaj ktoś z moich okolic to jak to jest z miejscem pracy w rzeszowie albo okolicach po skończeniu tej szkoły?

Konkretnie nt. Udaj się do najbliższej KP/KM lub najlepiej KW. Powodzenia!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2009, 20:30:45 wysłana przez Ajax »

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: Jak zostać strażakiem po technikum
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2009, 19:55:43 »
Powitac ziomala z rzeszowa :) powiem Ci tak, że w rzeszowie bardzo ciężko dostać pracę, szczególnie po szkole. Nie orientuję się jak jest z przyjęciami tam z ulicy. Jestem po SAPSP w krakowie i ubiegałem sie później o przyjęcie do rzeszowa później do okolic ale było ciężko. Skończyłem we Wrocławiu i nie żałuję :D przy okazji pozdrawiam kolegę Łukasza Tellusa :)
Mam w rzeszowie znajomego w jrg, jeśli chcesz wiedzieć więcej do pisz na gg.

Offline Pumba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Jak zostać strażakiem po technikum
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2009, 21:32:09 »
Powiedzcie mi,czy jak skończę technikum to mogę się starać dostać do PSP czy muszę iść do SAPSP?
Xyz

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Jak zostać strażakiem po technikum
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2009, 22:13:16 »
możesz:) zależy na kogo będzie zapotrzebowanie, ale jak najbardziej możesz, tylko zdaj maturę - przyda się, a potem komenda sama Cię może skierować do SA

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

q-bash

  • Gość
Odp: Jak zostać strażakiem po technikum
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2009, 23:11:56 »
a co z wojem? :rolleyes: poza tym z tym skierowaniem to tez nie jest tak "hop siup" mam kolege na podziale - po 3 latach dorobil sie starszego strazaka i chcial isc do bydgoszczy do szkoly to sie nie mogl doporosic komendanta a juz o SA nie wspomne. Moze to pojedynczy przypadek ale pokazuje ze nie jest tak latwo. Ja na twoim miejscu staralbym sie dostac do szkoly ale to moje zdanie;) jako ze "kazdy żyd swoje chwali" polecam SGSP:P pozdro