Autor Wątek: Płonący Autobus  (Przeczytany 3957 razy)

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Płonący Autobus
« dnia: Marzec 20, 2005, 14:48:39 »
http://www.mp3s.pl/bus/
 

 Jedna gaśnica nie wystarczyła.... Nawet trzy nie dały rady...
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Płonący Autobus
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2005, 16:00:13 »
Albo ten autobus się tak szybko palił, albo straż tak długo jechała. Dziwią mnie też jadący drogą kierowcy, żaden się nie zatrzymał. Być może widzieli, że ludzie już są ewakuowani, ale sam fakt, że w Polsce zatrzymali się by chociaż popatrzeć! Mogli też poóc gaśnicami.. 3 nie dały rady, ale kolejne już by na pewno pomogły ;)  

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Płonący Autobus
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2005, 16:36:21 »
Hm... "piękne" zdjęcia  ;) Pomijając już fakt, że nikt z przejeżdźajacych nie udzielił zdajsie pomocy to nawet przy szybkim /napewno/ rozwoju pożaru - nikt z pasażerów stojących i siedzacych obok nie zadbał nawet o własne bagaże! Zdarzenie to ma chyba miejsce w RFN - może są tak dobrze ubezpieczeni :)
Czy kolejne gaśnice, by pomogły? Śmiem watpić <_< Napewno w pierwszej fazie ważniejsze było życie i mienie przewożonych osób.  Samochodu osobowego również zazwyczaj nie ugasimy sami, mając jedynie do dyspozycji bedący na wyposażeniu "dezodorant" /gaśnicę/. Przypuszaczam, że u nas było by bardzo podobnie - no może gapiów było by napewno więcej. B)  
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Płonący Autobus
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 22, 2005, 22:01:56 »
hm ciekawe czy odłączyli akumulator...
chyba tutaj trzeba szukać błędu..

Cytuj
Albo ten autobus się tak szybko palił, albo straż tak długo jechała

hm..a może było niedokładne zgłoszenie albo daleki dojazd?  
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Płonący Autobus
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2005, 10:19:10 »
Fajne zdjęcia. U nas w Polsce też nie raz dojeżdża się do pożaru pojazdu który już się mocno rozwinął. Przyczyn jest wiele.  

Offline ahrek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Płonący Autobus
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2005, 11:46:59 »
wydaje mi się, że kierowca nie potrzebnie otworzył tylną klapę.  

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Płonący Autobus
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2005, 20:38:57 »
:P No, ale ja i tak nie mogę przeżyć tych bagażów, z tego, co widać był czas na ich odsunięcie??!!
Może naprawdę były dobrze ubezpieczone hihihi :lol:  :D  :)
 
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline michal

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Płonący Autobus
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2005, 21:31:44 »
też się zgadzam co do klapy
a co do bagarzy to można jeszcze wiele powoedzieć

Offline rademenes99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Milczenie jest złotem, mowa żródłem nieporozumień.
Płonący Autobus
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 25, 2005, 21:09:26 »
Miałem podobne zdarzenie..czas dojazdu ok 17 minut.. odległość od JRG 20 km gdy dojechaliśmy na miejsce nie było juz co gasić , niestety bagaży nie wyniesiono bo pasażerowie byli na grzybach..., nawet nie wiedziałem, że autobus może się spalić tak doszczętnie...
Ekspert to człowiek który przestał myśleć - on wie ;).

Offline naczelnikosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Płonący Autobus
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 29, 2005, 23:31:29 »
Znając trochę naród niemiecki to niema się co dziwić.Oni mają od wszystkiego odpowiednich ludzi.Całe to zdarzenie napewno ich całkowicie zaskoczyło tak jak zima naszych drogowców.Zresztą przewóz zorganizowany jest od takich zdarzeń ubezpieczony i za bagaże niezle skasują.
Cytuj
Miałem podobne zdarzenie..czas dojazdu ok 17 minut.. odległość od JRG 20 km gdy dojechaliśmy na miejsce nie było juz co gasić
rademenes99 ma rację.Autostrada podzielona jest na odcinki od wjazdu do wjazdu i najbliższa od ostatniego wjazdu straż (na pewno była to ochotnicza)zaalarmowana musiała się zebrać i dojechać paręnaście kilometów a nawet kilkadziesiąt.Pod prąd przecież nie wolno jechać.Innych dojazdów do autostrady raczej nie ma.
Pozdro  

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Płonący Autobus
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 31, 2005, 08:52:21 »
Cytuj
Autostrada podzielona jest na odcinki od wjazdu do wjazdu i najbliższa od ostatniego wjazdu straż (na pewno była to ochotnicza)zaalarmowana musiała się zebrać i dojechać paręnaście kilometów a nawet kilkadziesiąt.Pod prąd przecież nie wolno jechać.Innych dojazdów do autostrady raczej nie ma.

i tu jest pies pogrzebany, o to chodziło
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Płonący Autobus
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 09, 2005, 17:44:53 »
z tego co ja zauważyłem to kierowca otworzył klapę bagażnika (chyba że się mylę) a tam już pożar był zapewne w pełni rozwiniety. może jak by najpierw usunieto bagaże z wewnątrz a potem gasić to pewnie efekt byłby lepszy a tak to co widać

Offline fedyk998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Płonący Autobus
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 20, 2005, 08:40:33 »
Cytuj
Autostrada podzielona jest na odcinki od wjazdu do wjazdu i najbliższa od ostatniego wjazdu straż (na pewno była to ochotnicza)zaalarmowana musiała się zebrać i dojechać paręnaście kilometów a nawet kilkadziesiąt.Pod prąd przecież nie wolno jechać.Innych dojazdów do autostrady raczej nie ma.
 
Z tego co widać zdarzenie miało miejsce na autostradzie, więc przyłączam się do powyższej opinii. Zwróciliście uwage na sposób operowania gaśnicą? Wiem, że w tej sytuacji trudne do wykonania było "celne" kierowanie strumienia proszku, ale "operator"gaśnicy robił to troche na oślep, więc i trzy gaśnice nie starczyły.
Pozdro. ;)  

Offline pk998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Płonący Autobus
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 20, 2005, 13:17:44 »
Czesc- na jednym ze zdjęć widać, że  gdy pożar rozwija się palą sie przednie światła autobusu- prąd więc nie został odłączony. Byłem kiedys świadkiem - 15 lat temu- podobnego zdarzenia. Na autostradzie pod Berlinem przed moim samochodem zaczął palić się jadąc cały czas samochód- camping. Jako strażak chciałem zaraz powiadomić kierowcę,próbowałem wyprzedzić go, ale nie mogłem. Mrugałem światłami- nic nie dało.INNI KIEROWCY nie reagowali !!! Po kilku kilometrach kierowca zauważył co się dzieje- tył wozu już sie palił cały. Zjechał na pas boczny, ja razem z nim. Próbowałem pomóc, ale widać była że nie chcą pomocy od obcokrajowca. Wykonał telefon do straży. INNI KIEROWCY wcale nie zatrzymali się. A ja ... dostałem lekki opieprz od strażaków, którzy sugerowali że moje zatrzymanie się było zagrożeniem dla ruchu na "banie" i nie powinienem tego robić. Wybaczyli tylko dlatego, iż powiedziałem że jestem także strażakiem. Widać takie są u nich zasady i nie należy ich łamać. Pewnie mają rację.
Pozdro.