Autor Wątek: Gdzie To Mogę Znaleźć !  (Przeczytany 4726 razy)

Offline BodekPSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Gdzie To Mogę Znaleźć !
« dnia: Marzec 18, 2005, 22:26:57 »
Witam wszystkich ! Szukam aktualnych przepisów dotyczących służby wewnętrznej w OSP. Powyższe materiały potrzebuję na szkolenie które mam przeprowadzić w ramach kursu podstawowego dla członków OSP. Materiały które mam w JRG pochodzą z lat siedemdziesiątych i napewno nie są aktualne . Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Gdzie To Mogę Znaleźć !
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2005, 12:02:37 »
O aktualności materiałów świadczy to co nam wciskają właśnie na kursach. Jest to czasem śmiechu warte.  Ale problem, wbrew pozorom, wcale nie jest taki prosty. Zasadniczym przepisem dla OSP jest ustawa o stowarzyszeniach i ustawa o ochronie przeciwpożarowej.  Na stronie internetowej naszego związku można też pobrać kilka  obowiązujących nas regulaminów:   www.zgzosprp.pl  (zakładka regulaminy).  Ale pozostałe przepisy każda OSP ma już swoje własne i wcale nie musza być takie same.  Jest to przede wszystkim  statut OSP i wydane z jego upoważnienia regulaminy wewnętrzne. Najważniejszy z nich to regulamin jednoski operacyjno-technicznej, zespołu ratowniczego, grupy operacyjnej (różnie to się nazywa w różnych statutach). W tym tregulaminie powinny być zapisane podstawy dotyczące działalności bojowej i szkoleniowej.  Wiele OSP nigdy takiego regulaminu nie uchwaliło.  Jednostki w KSRG obowiązują te same przepisy wykonawcze co PSP, zwłaszcza rozporządzenia dotyczące organizacji systemu.  Jeżeli zadasz jakieś szczegółowsze zapytanie, a ja będę znał odpowiedź, chętnię ci odpowiem. Pozdrowienia Krzysiek.  

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Gdzie To Mogę Znaleźć !
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2005, 13:39:29 »
Cytuj
Szukam aktualnych przepisów dotyczących służby wewnętrznej w OSP.
Nie znajdziesz.
Cytuj
Materiały które mam w JRG pochodzą z lat siedemdziesiątych i napewno nie są aktualne
Nie są aktualne ale nowszych nie ma. Dopiero w projekcie nowelizacji ustawy o PSP pojawił się zapis aby KG wydał odpowiednie przepisy ale kiedy to wejdzie (i czy wogóle wejdzie to zobaczymy).
Na razie możesz posiłkować się ceremoniałem, który niby obowiązuje, chociaż też jest tro do dyskusji.
Możesz dodatkowo (na własną odpowiedzialność B) ) dostosować do swoich potrzeb informacje z:
starego regulaminu służby wewnętrznej straży pożarnych
regulaminu musztry straży pożarnych
dodatkowo z:
Regulaminu Ogólnego Sił Zbrojnych RP
Regulaminu Musztry Sił Zbrojnych RP
Ceremoniału Wojskowego
i policyjnych odpowiedników
/cutuję z pamięci więc tytuły mogą różnić się szczegółami/
- dostosowując je do potrzeb zajęć. Generalnie służba wewnętrzna w straży zawsze opierała się na wojskowej i wszelkie regulaminy są "przeróbkami" wojskowych.

PS. Ważne też jest jaki to ma być zakres i ile masz na to godzin
 
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2005, 15:48:14 wysłana przez Zubek73 »

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Gdzie To Mogę Znaleźć !
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2005, 14:10:23 »
Ja do szkoleń OSP używam: "ABC strażaka ochotnika - kurs szeregowych" tam jest dzial na ten temat.

Offline BodekPSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Gdzie To Mogę Znaleźć !
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 21, 2005, 20:48:40 »
:) Dzięki za informacje.  

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Gdzie To Mogę Znaleźć !
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2005, 15:06:50 »
Może i to Ci się przyda:

Służba wewnętrzna
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Gdzie To Mogę Znaleźć !
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 17, 2005, 23:38:48 »
Czasem przeraża mnie wiedza pracowników PSP, sam też tam pracuje.
Chłopie wstydziłbyś sie prośić o takie materiały ochotników.

Offline BodekPSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Gdzie To Mogę Znaleźć !
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 21, 2005, 20:13:19 »
Nie wstydzę się szukać aktualnych materiałów na tym forum i każdego mogę prosić o pomoc, nie czując w tym żadnej ujmy. Wśród ochotników także są ludzie interesujący się pożarnictwem i posiadający w tym zakresie dużą wiedzę. Trochę szacunku i skromności panie strazakg.  

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Gdzie To Mogę Znaleźć !
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 21, 2005, 22:41:06 »
Do strazakg- sorry ale jeżeli ktoś o coś pyta, to pyta aby się dowiedzieć, a nie słuchać słow krytyki od frumowiczów, którzy na strazak.pl są od kilku dni!! Skoro nie wiedział, a jak widzę wiedział, ale potrzebował więcej, a ty nie miałeś nic do przekazania na ten temat to nie pisz takich bezsansownych postów. Sam nie jestem długo na tym forum, ale jeszcze za to, że ktoś pytał nie zdarzyło mi się karcić.. a staje także w jego obronie, bo sam o wiele pytam i niechciałbym, aby jakiś "cwaniak" mnie za to krytykował!!

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Gdzie To Mogę Znaleźć !
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 22, 2005, 02:10:55 »
Do osposie: czytaj forum dokładnie a krytyka Twoich pytań bedzie faktem dla Ciebie.

 Do Bodek PSP: to, ze wsród  członków OSP sa pasjonaci i ludzie z wiedza to nie musisz mi mówic bo sam sie z OSP wywodze gdzie nadal jestem mocno zaangazowany i wiekszosc doswiadczenia jakie posiadam to własnie z tych szeregów. Ale napisałem Ci, ze przykro jest jak wykładowca PSP, który ma szkolic ochotników czerpie wiedze własnie od nich. Sam jak brałem udział w takich szkoleniach to oficer PSP byl dla mnie autorytetem wiedzy, której czesc moze mi przekazac. Rzeczywistosc mnie jednak rozczarowała bedac juz w szeregach PSP i czytajac to forum.

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Gdzie To Mogę Znaleźć !
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 22, 2005, 07:53:44 »
a mi wydawało się że forum tematyczne jest po to aby wymieniać się doświadczeniami i wiedzą a nie jak w tym przypadku formą kryptoreklamy (strażaq) zresztą z marketingu miałbyś 2!

w temacie: skup się na podstawach: umundurowaniu, noszeniu munduru, zachowaniu podczas uroczystości- możesz poćwiczyć musztre w wydaniu jak na zawodach OSP  
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Gdzie To Mogę Znaleźć !
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 22, 2005, 18:57:53 »
Przepraszam wszystkich, ze to nie na temat. Ale nie potrafie odmówic komentarza gorex-owi.
Musztry na zawodach OSP juz od kilku lat nie ma, moze dlatego  nie cwicze. A tak na marginesie to mam juz dosyc Twoich komentarzy gorex i to nie tylko w stosunku do mojej osoby.

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Gdzie To Mogę Znaleźć !
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 22, 2005, 19:26:44 »
no to Strazakg musisz się przyzwyczaić... gorex komentuje zazwyczaj z racją i wierz mi ten człowiek  ma wiedzę i potrafi też nakierować na dobrą drogę, a także pomóc z problemem.. więc reszte zrozum sam ;)  

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Gdzie To Mogę Znaleźć !
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 22, 2005, 21:46:51 »
strazakg ! Mam również nieodparte wrażenie, że po prostu w niektórych tematach zwyczajnie /może z premedytacją?/"mącisz" <_<  
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Gdzie To Mogę Znaleźć !
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 23, 2005, 21:14:27 »
Przykro mi Ajax, ze tak odbierasz ale ja moze zbyt dosadnie pisze o tym co mysle, taki juz jestem.

Offline chylus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Gdzie To Mogę Znaleźć !
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 23, 2007, 18:28:32 »
Witam.Mam pytanko jaka jest górna i dolna granica wieku oby osoba mogłą wyjeżdzać do akcji??I czy jest na to jakieś zewnętrzne postanowienie.Pozdrawiam

**Kolego, odkopałeś ten temat żeby zadać pytanie kompletnie nie związane z tematem. Robisz bałagan. Temat zamykam,bo jest już historyczny. Jeśli szukasz informacji przestrzegaj regulaminu!**
dago
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2007, 19:02:52 wysłana przez dago »