Autor Wątek: Minister - out  (Przeczytany 8493 razy)

Offline BRANDMAN

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Minister - out
« dnia: Grudzień 11, 2008, 06:55:48 »
Po wczorajszej wypowiedzi naszego Ministerka w sprawie emerytur ( może bardziej o wydłużeniu wieku em. ) -- reakcja przewodniczącego ZZ Policji była natychmiastowa ..."odwołać Schetyne".... .
A nasze wsie związki ? Cisza jak makiem zasiał , a może gro osób na górze nie oriętuje się że emka Policyjna to takrze nasza emka......

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Minister - out
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2008, 08:10:15 »
Władze krajowe związków jeszcze nie zdążyły się zebrać, a zabrać głos indywidualnie to strach - zarówno przed stroną służbową  jak i związkowcami.  :rofl:
Działać trzeba, niemniej hasło odwołać ministra jest tylko pustą retoryką. -_-
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2008, 09:35:11 wysłana przez piotr998 »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Minister - out
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2008, 09:17:05 »
No tak i znowu ujawnia sie mentalność nas dzielnych strażaków i policjanów, jeśli tylko ktos coś powie nie tak jak byśmy sobie życzyli od razu go oaut. Chemy czy nie chcemy reformy i tak będę i jak nie za tego to za innego. powiedzmy sobie szczerze każda ekipa od sl po szlahetnch pis-owców mieli w szuladach plany refomy mundurówki i jak tylko zaczęło być o tym głośno zamaiatali sprawe pod dywan, i pewnie w tym przypadku tak będzie, im biżej wyborów tym ciszej będzie sie robiło o tym pomysle Schetyny. Krzyczenie odwołać ministra ip. tylko nas osmiesza i stawia w jednym rzędzie z bezmyślnymi związkowcami którzy sa wodzenie za nos a awt nie wiedza o co stajkują, ostatnio podczas strajku pytani strajkujący na ulicy o co stajkuja: odpowiedź: o lepsze jutro- a konkretnie o co- nei wiem przewodniczący wiedzą, drugie pytanie a co to pan ma za flgi -odp. a nie wiem takie mi dali to je bire...
Dlatego chcą być uwazanym za rozsądnego parnera do rozmowy  przedstawmy KONKRETNE propozycje zmian które i tak sa nie uniknione a nie populistyczne okrzyki w stylu  schetyna out!Poczekajmy na konkretny projekt, propozycje zmian legislacyjnych a potem zacznijmy krzyczeć i i żucac kamieniami.

Pozdrawiam

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Minister - out
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2008, 09:46:52 »
Problem emer w tym, że uzgodnienia z tym rządem nic nie dadzą. Z nami uzgodnią jedno a pod głosowanie i tak pójdzie to co oni chcą.
Ale ogólnie rzecz biorąc masz rację.

Offline piana1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Minister - out
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2008, 09:54:47 »
Zgadzam się z Emerem. Już krzyczymy o protestach. Przeciwko czemu chcemy protestować? Jak niektóre związki czy politycy dla zasady - nie bo nie?
Nie spinajmy się poczekajmy na konkretne propozycje reform. Dopiero potem brońmy swoich racji. Nic przecież o niej nic nie wiemy tylko same domysły i plotki z niewiadomego źródła. Ten czas trzeba wykorzystać na zwarcie szeregów i porozumienie z innymi służbami w sprawie celów jakie chcemy i możemy osiągnąć. Potem skonfrontujmy te cele z już przedstawionym projektem. Wiem, że zmiany raczej nie będą dla nas korzystne, ale może nie na tyle, że nie będzie ich można zaakceptować.
Semper Paratus

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Minister - out
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2008, 10:56:31 »
Witam !
Cytuj
Krzyczenie odwołać ministra ip. tylko nas osmiesza i stawia w jednym rzędzie z bezmyślnymi związkowcami którzy sa wodzenie za nos a awt nie wiedza o co stajkują, ostatnio podczas strajku pytani strajkujący na ulicy o co stajkuja: odpowiedź: o lepsze jutro- a konkretnie o co- nei wiem przewodniczący wiedzą, drugie pytanie a co to pan ma za flgi -odp. a nie wiem takie mi dali to je bire...
Emer - z całym szacunkiem dla Ciebie - nie powielaj idiotyzmów oglądanych zapewne w TVN . Cała ta retoryka zaczyna przypominać czasy , kiedy pod stocznie podstawiano autokary , które zabierały stoczniowców uzbrojonych w pałki żeby zaganiali strajkujących studentów do nauki . Nie dajmy się zwariować i używajmy własnego rozumu . Pozdrowienia.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Minister - out
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2008, 12:31:27 »
... uzgodnienia z tym rządem nic nie dadzą. Z nami uzgodnią jedno a pod głosowanie i tak pójdzie to co oni chcą. ...
Znam uzgodnienie podpisane jeszcze z rządem SLD, renegocjowane przez kolejne lata (w tym z rządem PiS) i do dnia dzisiejszego nie wypełnione. Tak więc nie jest to problem tylko tego rządu - niestety.
Czy się to nam podoba, czy nie niezbędne są twarde negocjacje w których przedstawiciele funkcjonariuszy będą mówili jednym głosem czując ich poparcie.
Być może trzeba będzie - mając pełną świadomość ryzyka - złożyć raporty o przejście na emeryturę.  :piwo:
Ale wątpię w pozytywne skutki negocjacji, jeżeli związki będą mówiły różnymi głosami > patrz wypowiedź przewodniczącego KK "Solidarności" p. Śniadka.  :karabin:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Minister - out
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 11, 2008, 12:43:31 »
Co do POTVN mam ugruntowane zdanie i nic tego nie zmieni (choćby przez pół czasu antenowego transmitowali msze święte.
Chciałem tylko zwrócić Wam uwagę, na ciekawy trend w przedstawianiu wiadomości.
 :krzyk:"Białe miasteczko" - zły Kaczyński zagłuszał komórki siostrzyczek, dobra pani Kopacz częstowała napojami.
 :krzyk: strajk celników - przez złych celników biedni kierowcy stali w wielogodzinnych kolejkach, trzeba ich było dokarmiać (kto jeździł ten wie), kierowcy dalej tak samo stoją, ale to już nie przeszkadza.
 :krzyk: źli związkowcy okupują (pewnie z nudów) biuro  dobrego premiera.
 :krzyk:źli nauczyciele nie przyszli do pracy pewnego dnia ( dla checy) - dobrzy rodzice mieli problem, co zrobić tego dnia z pociechami. No, ale nauczyciele przypomnieli Donkowi, że są trzonem  (poza Irlandią oczywiście)jego elektoratu i co? pewnie będą mieli przepisy przejściowe.
 :krzyk:nieludzcy kolejarze (oczywiście tylko związkowcy, bo tylko im przeszkadza nowa ustawa pomostowa) zablokowali tory i biedni obywatele nie mogli pojeździć koleją.

I nagle pan Schetyna wysprzęgla się z pomysłu nt. emerytur mundurowych i co się dziele? Źli związkowcy zapowiadają akcje protestacyjne w obronie "nieuzasadnionych przywilejów". Oczywiście tylko dla związkowców, bo cała reszta mundurowych z utęsknieniem czekała na możliwość pracy do usranej śmierci, za niewygórowane wynagrodzenie. Opowiada się bajki o 35 letnich emerytach dorabiających się fortun itp. Nikt nawet się nie zająknął o 40% emerytury, o ograniczeniach dorabiania, o średniej długości pobierania emki (dziwnie emeryci mundurowi jakoś krótko żyją).

Na koniec: "patrzeć, nie znaczy widzieć" można lampić się w telewizor i gówno zobaczyć, a w zasadzie zobaczyć to co chcą pokazać.
Owocnych przemyśleń.
Pozdrawiam.

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Minister - out
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 11, 2008, 13:25:02 »
Panowie:
Po pierwsze nie brońmy tego co chore i co napewno zabiorą bo to było wiadomo nawet 10 lat temu, kwestią było tylko kiedy - a więc emka po 15 latach.
Po drugie walczyć trzeba aby z tą emką za dużo nie zabrali, czyli np nie 15 lat, a np: 20 - 25 lat z odpowiednim oprocentowaniem
Po trzecie, aby przy okazji nie zabrali nam: procenty za wyjazdy, procenty dla nurków, wysokosciowców, za granicą itp, itd.

Nie dajmy się ukrzyzować za 15 lat bo przegramy. nikt oprócz nas nie poprze nas! społeczeństwo od dawna nam zadrości.
Dajmy im coś, ale w zamian.  Jeśli się uprzemy przy 15-u to zrobią jak będą chcieli i tyle. a tak krakowskim targiem może nie skorzystamy, ale za duzo nie stracimy.

W koncu bez jaj, przychodzi młody do roboty, ma 20 lat. I co? po 15 odchodzi na emke? Jasne, ze nie. Pracuje dalej. Jednak przy 20 - 25 już się zastanawia. I tu trzeba piłować!
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Minister - out
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 11, 2008, 13:36:08 »
Cytuj
Nie dajmy się ukrzyzować za 15 lat bo przegramy. nikt oprócz nas nie poprze nas! społeczeństwo od dawna nam zadrości.
I z tej zazdrości zarówno Policja, jak też PSP mają coraz większe problemy z naborem do służby?? Zastanów się.

Co do odwołania ministra, to też uważam, że nie ma to sensu, bo nic lepszego nie dostaniemy, a Schetyna przynajmniej nie owija w bawełnę, chociaż nie do końca wszystko mówi.

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Minister - out
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 11, 2008, 13:59:16 »
Witam ! Nie wiem , jak to sie stało ale odpowiedź na ten wątek pojawiła  "mnie sie" tutaj :
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,3877.msg115769.html#msg115769

Offline hart

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Minister - out
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 11, 2008, 18:06:55 »
nasi przewodniczący związków już sie nachapali, każdy ustawił sie na odpowiednim stołku i aby tylko do emeryturki przelawirować a gdyby coś to zawsze papierami można rzucić i iść z kasą

Offline Jaro_998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Minister - out
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 11, 2008, 18:13:44 »
nasi przewodniczący związków już sie nachapali, każdy ustawił sie na odpowiednim stołku i aby tylko do emeryturki przelawirować a gdyby coś to zawsze papierami można rzucić i iść z kasą


widzę że jesteś znakomicie poinformowany , moja propozycja zostań przewodniczącym i się też nachapiesz

piszesz bzdury więc lepiej nic nie pisz

pozdro :piwo:

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.957
    • JRG SGSP
Odp: Minister - out
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 11, 2008, 18:19:02 »
Koledzy wypowiadający się na temat ZZ w tym wątku i innych:
załóżcie sobie temat "Żale do Związków Zawodowych" i nie zaśmiecajcie każdego wątku tą tematyką. Co drugi wątek w który by sie nie weszło to zawsze znajdzie się jakiś maruder któremu związki wyrządziły ogromną krzywdę. Może i tak jest ale dajcie sobie na wstrzymanie i nie dozorganizujcie forum bo tego już naprawdę nie da się czytać.

Offline BRANDMAN

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Minister - out
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 11, 2008, 18:40:23 »
Zakładając ten temat chodziło mnie  o to że Policyjne związki reagują " on-line" a my jak zwykle nie za bardzo sie wychylać i nie za bardzo głosu dawać . Jak w każdej kwestji "mundurowej" liczymy na to co Koledzy z Policji wywalczą a my pod to się podłączymy. Troszkie nie ....OK...
Propozycje z tego co udało mnie sie ustalić są dwie;
1. 25 lat - 50% , 30 lat - 75% , 35 lat - 100%
2. odejście po 55 roku życia , a kto do końca 2009 uzyska prawa ten je utrzymuje.....

łahhahahahhaaaa fajne opcje co?

Offline zmianowy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Minister - out
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 11, 2008, 19:23:08 »
Panowie:
Po pierwsze nie brońmy tego co chore i co na pewno zabiorą bo to było wiadomo nawet 10 lat temu, kwestią było tylko kiedy - a więc emka po 15 latach.
Po drugie walczyć trzeba aby z tą emką za dużo nie zabrali, czyli np nie 15 lat, a np: 20 - 25 lat z odpowiednim oprocentowaniem
Po trzecie, aby przy okazji nie zabrali nam: procenty za wyjazdy, procenty dla nurków, wysokosciowców, za granicą itp, itd.

Nie dajmy się ukrzyżować za 15 lat bo przegramy. nikt oprócz nas nie poprze nas! społeczeństwo od dawna nam zadrości.
Dajmy im coś, ale w zamian.  Jeśli się uprzemy przy 15-u to zrobią jak będą chcieli i tyle. a tak krakowskim targiem może nie skorzystamy, ale za dużo nie stracimy.

W końcu bez jaj, przychodzi młody do roboty, ma 20 lat. I co? po 15 odchodzi na emke? Jasne, ze nie. Pracuje dalej. Jednak przy 20 - 25 już się zastanawia. I tu trzeba piłować!
Popieram SPECJALISTĘ, ma rację, emerytura po 15 latach można poświęcić w zamian za wyższe wynagrodzenia i dodatkowe % do emerytury ponad 30 lat pracy, np. do 100% po 35 latach. Ponadto dodatkowe % za wyjazdy itp. praktycznie przepadają po 30 latach pracy. Może powine być doliczane gratis do emerytury niezależnie od lat pracy? Ilu przechodzi na emerytury po 15 latach? Większość jednak po co najmiej 25 - 30 latach!
Rację ma również "EMER", jeszcze nie ma nawet projektu, a lament jest wielki. Poczekajmy na zarys projektu, dogadajmy się między sobą i naszymi związkami, następnie wszystkimi związkami mundurowymi i dopiero możemy rozmawiać z ministrem, posłami i co najważniejsze opinią publiczną. Jeżeli nie będziemy mieć poparcia społeczeństwa to jesteśmy przegrani i przeforsują projekt jaki będą chcieli.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Minister - out
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 11, 2008, 19:42:24 »
Policzmy może na szybkiego: 100% emerytury po 35 latach służby - da się osiągnąć, niestety na PB to ewenement w skali krajowej i z pewnością do naszego muzeum się kwalifikuje. Proszę pamiętać, że w PSP służą nie tylko generałowie, inni oficerowie i aspiranci. Całe szczęście trafiają się rodzynki w postaci podoficerów, którzy ledwo dorabiają do 30, o 35 nie wspomnę. Oni nie mają szans na dorobienie do 100% za biurkiem. Czy koledzy, którzy z taką łatwością handlują naszymi prawami (PRAWAMI nie przywilejami) mają dla tych ludzi zadowalające propozycje?

Co do ZZ to brak wpisów na forum, nie upoważnia do stwierdzenia, że nic nie robią - po prostu związkowy PR (pijar, nie polskie radio :rolleyes:) nigdy nie dorówna koalicji. 

Offline pytek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Minister - out
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 11, 2008, 20:42:03 »
Myślę ,że nie oglądacie Panowie telewizji . Wczoraj na Polsacie godzina około 16 wypowiadał się Florian i dzisiaj na 2 w Panoramie wypowiadał się Florian. Może będą nadawali w Panoramie wieczornej. Łatwo oskarżać jak nic w tej sprawie się nie robi. Poz. Pytek

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Minister - out
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 11, 2008, 21:26:38 »
Zgadza się ! Jak narazie nasze i policyjne związki mówią jednym głosem co nie znaczy , że władza nie wysmaży nam gniota w postaci " zapłacimy Wam za nadgodziny za dwa lata ale urlop zabierzemy Wam już dziś " a za dwa lata nie będzie za co płacić . Jest jeszcze druga strona medalu zmian . Otóż kiedy zaczynałem swoją przygodę w Straży Pożarnej wkońcu lat 80 -tych , byłem jednym z nielicznych ze średnim wykształceniem i z zadowoleniem obserwowałem jak w ciągu tych  20-tu lat się to zmienia . Było tak dlatego ,że każdy kto miał jakieś wykształcenie olewał Straż , Milicję czy Wojsko . Wydaje mi się , że ewentualne duże zmiany w naszych prawach cofną naszą i nie tylko  a może przede wszystkim inne formacje w lata 90 - te . Pozdrawiam.

Offline Jaro_998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Minister - out
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 11, 2008, 22:20:50 »
Nie potrafię zrozumieć dlaczego co niektórzy z kolegów tak łatwo się poddają i chcieli by poświęcić naszą emeryturę po 15 latach w zamian za coś ..tylko co , wyższe pensje ? wyższa emerytura ? Ciekawe !!!!!
 A może co niektórzy słyszeli jak wygląda czarny scenariusz ?
 Naobiecywać , podnieść wiek emerytalny co jest w sumie dla rządzących najważniejsze a jak to osiągną to naliczanie 1,3 za rok służby i emerytura nawet 100% ale od podstawy , i wtedy mamy pozamiatane, a na burzenie się będzie już za późno


pozdro :piwo:

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Minister - out
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 11, 2008, 23:06:57 »
Cytuj
nasi przewodniczący związków już sie nachapali, każdy ustawił sie na odpowiednim stołku i aby tylko do emeryturki przelawirować a gdyby coś to zawsze papierami można rzucić i iść z kasą
Typowe Polskie piekiełko......  Czemu kolego nie startowałeś na przewodniczącego ?? Żal ci było paru groszy na zz czy po prostu za cienki jesteś a jedyne mądrości wygłaszasz tylko na forum bo Cię nie widać ??
Jak czytam niektóre posty to żałuję że żyję w tym kraju......  :angry: 
jak związki coś robią to jest atak, że srają we własne gniazdo, bo któregoś tam komendanta co sobie przywłaszczył komendę napadają i krzywdę wielka mu robią.
Jak nie robią nic to tez są do dupy i w ogóle lenie i nieroby i mają posadki pod siebie, kupę kasy i w ogóle Disneyland !!
Cytuj
Nie dajmy się ukrzyzować za 15 lat bo przegramy. nikt oprócz nas nie poprze nas! społeczeństwo od dawna nam zadrości.
Jeśli przegramy 15 to też później 20 a później..... samorządy i ZUS. A społeczeństwo ?? Cóż.... społeczeństwo w większości nie bardzo myśli.... Większość daje sobą manipulować poprzez media i sondaże.  To media mówią kto ma szansę wygrać w wyborach a na kogo nie warto głosować.... Sondaże (sztucznie tworzone) maja nas do tego przekonać. Niestety, ale Polacy to taki naród (przykro mi to pisać) że wierzy we wszystko co pokaże telewizja. Nie przeczyta programów wyborczych danych partii tylko głosuje na PO przeciw PiS i na PiS przeciw PO.
Nie ważne programy.... ważne żeby dowalić bez względu na skutki temu czy temu.
I tak tez jest w naszym przypadku. Dlaczego w ankietach czy należy nam się emerytura po 15 latach nie dopisano, że 40 % ???  Bo wyniki mogłyby być inne.....??  A tak ...chcieli mieć takie wyniki i mają. Sukces ! Zwycięstwo, Lenin...
Cytuj
W koncu bez jaj, przychodzi młody do roboty, ma 20 lat. I co? po 15 odchodzi na emke?
Ja osobiście znam jeden taki przypadek, że ktoś w wieku 35 lat poszedł na emkę... Reszta poszła co najmniej w wieku 39-47 lat.  Dlatego, że jest to po prostu nie opłacalne. Reszta odchodzi w większości na stan zdrowia.
  A co będzie jak przyjdzie gość 30 letni ?? I w wieku 45 lat dorwie go choroba albo uraz lub jakiś przykry wypadek w akcji ?? Nie ma nabytych praw emerytalnych i ..... zwolnią go lub wypierdzielą na rentę ?? A po 3-4 latach komisja stwierdzi że jednak nadaje się do pracy ?? Czy straż znów go przyjmie ??
Myslisz, że nowa reforma będzie to przewidywała ??
Tak ma zawsze ten manewr z niską, ale emeryturą....
Kto będzie pracował 10 lat dłużej jak już teraz na badaniach prawie połowa (30-40 latków)ma jakieś dolegliwości i zdolność podbija sie na pół roku ???  Oni chcą żeby 50 latek miał zdrowie 20 latka.
A tu k...a coraz więcej testów, srarvardów, komór i ch... wie co jeszcze wymyślą nasi przełożeni w przyszłości.
  Co zrobili nasi kolejni ministrowie, niektórzy komendanci różnych szczebli, żeby zachęcić jednak do jak najdłuższej służby ??
Chyba nie wiele. Za to wymagania coraz większe i co raz to nowe egzaminy, recertyfikacje, a czasem "prywatne folwarki", aferki, przekręty, prywata - aż chce się służyć.

Cytuj
Zakładając ten temat chodziło mnie  o to że Policyjne związki reagują " on-line" a my jak zwykle nie za bardzo sie wychylać i nie za bardzo głosu dawać .
MY to znaczy kto ????  Związki ?? Komendanci ??? Strażacy ??
W panoramie oprócz pana Dudy była wypowiedź pana Puchalskiego. Dla mnie wystarczająca. Delikatna nie agresywna, zwracająca uwagę na ten problem. Na wstępie wystarczy.
Cytuj
Jak w każdej kwestji "mundurowej" liczymy na to co Koledzy z Policji wywalczą a my pod to się podłączymy. Troszkie nie ....OK...
Już była jedna wspólna akcja pod sejmem w latach 90-tych. I co ?? Nie wiem czy strazaków było nawet 1200.
gdzie była reszta naszej strażackiej braci ?? Ano ci co nie mogli (służba) to nie pojechali a ci co mogli to stwierdzili że to związkowcy (przypominam, że to też strażacy tyle że zapisani do ZZ) mają jechać a jak coś wywalczą to oni też dostaną.  Oni nie są związkowcami więc srają na to.  To też było .... troszkę nie...OK...
Więc nie dziwi mnie co piszesz na temat "podłączania się", bo najpierw trzeba zrobić porządek na własnym podwórku a później patrzeć dalej.
Gdyby teraz doszło do kolejnej wspólnej manifestacji podejrzewam że liczba uczestników z naszej strony byłaby bardzo zbliżona do poprzedniej.


Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Minister - out
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 12, 2008, 13:44:32 »
Minister chyba porostu Palnął sobie w nogę , powinien ustąpić miejsce temu który miej klepie jęzorem ,jeżeli chodzi o mnie  to dołączam się do policjantów żądając  dymisji pan Schetyny z naszego ministra ...POWÓD NIE UFAM MU starczy chyba tak ????

    
Szef związku policjantów: odwołać Schetynę
Policyjni związkowcy domagają się dymisji ministra spraw wewnętrznych i administracji Grzegorza Schetyny. Mówi o tym dziennikowi "Polska" szef NSZZ Policjantów Antoni Duda. Jego zdaniem wypowiedź Schetyny o podwyższeniu wieku emerytalnego służb mundurowych była nieprzemyślana.

Duda dodaje, że środowisko policyjne przez związki zawodowe wystosuje oficjalne pismo w tej sprawie w najbliższych dniach.

Szef NSZZ Policjantów straszy masowymi odejściami funkcjonariuszy z policji oraz niechęcią do wstępowania w szeregi służb. Już teraz policja ma grubo ponad 5 tysięcy wakatów.

- Trzeba dać policjantom odejść wcześniej, ale z mniejszą emeryturą, albo później z większą. I tak funkcjonariusze odchodzą ze służby po 25-27 latach - mówi "Polsce" szef NSZZ Policjantów.

Według Antoniego Dudy od czasu, gdy mówi się o zmianie ustawy o emeryturach służb mundurowych, ze strachu przed utratą przywileju z policji odeszło już 22 tysiące pracowników.

Część funkcjonariuszy, którzy mają już ponad 15 lat służby, ostrzega, że pójdzie na emeryturę przed wprowadzeniem zmian. Dziś na emeryturę może odejść ponad 33 tysiące policjantów, czyli jedna trzecia wszystkich.
źródło : http://www.nszzp.pl/?page=Structure&id=19&nid=813


"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Minister - out
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 12, 2008, 13:47:18 »
Znam środowisko policyjne dość dobrze, kilku gliniarzy w rodzinie. I faktycznie, temat ten jest coraz częściej poruszany i rozważany przez dość sporą część funkcjonariuszy (odejście przed 2010).
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline misiek666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • rezerwista
Odp: Minister - out
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 12, 2008, 13:57:53 »
...co do odejścia z firmy...spójrzcie na moją sygnę (ale w mojej sytuacji to raczej konieczność) - zegar tyka :fiuu:...Schetyna nie powiedział o emeryturach "na odczepnego" coś się kroi pytanie tylko w jakiej to będzie formie: korzystnej? śmiem wątpić, nie będą się oglądać na Euro2012 takie jest moje zdanie...

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Minister - out
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 13, 2008, 17:09:33 »
1. Jak do tej pory to nikt nie widział "projektu" zmian ustawy emerytalnej, ale kazdy już krzyczy, że zmiany bedą bardzo niekorzystne.

2. Strasznie wkurwiają mnie debile, którzy chcą zabłyszczeń - ich zdaniem - krzykliwym hasłem. Przykładów można mnożyć, ale dobił mnie poniższy:
hart
Cytuj
Grudzień 11, 2008, 18:06:55
nasi przewodniczący związków już sie nachapali, każdy ustawił sie na odpowiednim stołku i aby tylko do emeryturki przelawirować a gdyby coś to zawsze papierami można rzucić i iść z kasą

a jeszcze dwa lata temu w kwietniu pisał:
Cytuj
Kwiecień 01, 2006, 22:10:52
witam zamierzam wstąpić do szkoły strazackiej i mam pytanko
1.kto wyłancza prad gdy pali się mieszkanie w bloku -strażacy czy pog. energetyczne
2.czy wyłanczany jest prąd głównym wył czy od konkretnego mieszkania-czy wył gł odetnie prąd do wszystkich klatek bloku czy tylko do konkretnej
3.czy energetycy moga wyłaczyć prad do konkretnego bloku z zakładu energet. (bez wył gł)-od siebie z biura

3. Co do tezy o odwołaniu Schetyny, uważam, że jest przedwczesna - tym bardziej, że nie tylko on sam jest pomysłodawcą i twórcą projektu - którego nikt nie widział.


"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.