Autor Wątek: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.  (Przeczytany 1013117 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2275 dnia: Wrzesień 22, 2023, 19:36:40 »
Dobre. Pozdrawiam. Trzeba to śmiechem brać 😉😉
No ale realnie @kiligonzales co za różnica czy odebrałeś w sierpniu czy w grudniu... Jedyna jest taka, że kadrowa strasznie zepsuła temat w komendzie bo nie ma gwarancji, że będzie rezerwa w 2024 wiec sprawa się ma tak, że teraz z rezerwy dostaniecie mniej o 48h x liczba etatów na JRG x 38 zł sorry ludzie którzy nie rozumieją zasad nie powinni podejmować decyzji...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kiligoznales

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2276 dnia: Wrzesień 22, 2023, 19:41:32 »
Dziękuję za wytłumaczenie

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2277 dnia: Wrzesień 25, 2023, 12:21:50 »
Wracając do tematu nadgodzin. KG przelał środki na nadgodziny. W mojej KP jednak powstała duża rozbieżność pomiędzy środkami z KW, a rzeczywistą potrzebą. Komendant coś przebąkiwał nawet, że z pieniędzy na wypłaty będzie musiał wziąć. Jak u was? U nas jutro posiedzenie związków  w tej sprawie.

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2278 dnia: Wrzesień 25, 2023, 15:26:14 »
Potwierdzam, że środki zostały uzupełnione w kwocie ponad 40 mln. Jedyny problem to czas ale zrobimy wszystko żeby się wyrobić. Może być kłopot w pojedynczych komendach gdzie trzeba będzie chwilowo przesunąć środki z innych paragrafów ale będzie to uzupełnione! Także proszę być spokojnym. To samo z mieszkaniówka rezerwa została uruchomiona i będą wyrównania. Pozdrawiam serdecznie

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2279 dnia: Wrzesień 25, 2023, 20:24:29 »
Ja dziękuję i popieram, trzymam kciuki żeby udało się to połapać.

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2280 dnia: Wrzesień 25, 2023, 22:51:38 »
Potwierdzam, że środki zostały uzupełnione w kwocie ponad 40 mln. Jedyny problem to czas ale zrobimy wszystko żeby się wyrobić. Może być kłopot w pojedynczych komendach gdzie trzeba będzie chwilowo przesunąć środki z innych paragrafów ale będzie to uzupełnione! Także proszę być spokojnym. To samo z mieszkaniówka rezerwa została uruchomiona i będą wyrównania. Pozdrawiam serdecznie
No i to jest dobra wiadomość, bo już się martwiliśmy.

Offline Bambaryło

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2281 dnia: Wrzesień 26, 2023, 12:42:11 »
Panie Komendancie – super.  Tylko dlaczego Komendanci wstrzymują urlopy by w pierwszej kolejności wybierać nadgodziny jako wolne , a zdarza się że proponują wyższe stanowisko za zrzeczenie się nadgodzin.  Czyli dalej mamy do czynienia z kreatywną księgowością. Te urlopy i tak będzie trzeba kiedyś wydać co wygeneruje nadgodziny.
Nie musisz mnie obrażać wystarczy że mnie zacytujesz

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2282 dnia: Wrzesień 26, 2023, 13:04:22 »
Panie Komendancie – super.  Tylko dlaczego Komendanci wstrzymują urlopy by w pierwszej kolejności wybierać nadgodziny jako wolne , a zdarza się że proponują wyższe stanowisko za zrzeczenie się nadgodzin.  Czyli dalej mamy do czynienia z kreatywną księgowością. Te urlopy i tak będzie trzeba kiedyś wydać co wygeneruje nadgodziny.
Dla dobra strażaków. Bo oczywiście wiedzą, że nadgodzina będzie więcej warta za rok niż teraz  ^_^

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 372
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2283 dnia: Wrzesień 26, 2023, 13:26:03 »
Panie Komendancie – super.  Tylko dlaczego Komendanci wstrzymują urlopy by w pierwszej kolejności wybierać nadgodziny jako wolne , a zdarza się że proponują wyższe stanowisko za zrzeczenie się nadgodzin.  Czyli dalej mamy do czynienia z kreatywną księgowością. Te urlopy i tak będzie trzeba kiedyś wydać co wygeneruje nadgodziny.
Taki komendant to skarb😉
Teraz za 100 godzin zapłacić 30 a w przyszłym roku za 100 zaległych po 35. Kreatywna księgowość

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2284 dnia: Wrzesień 26, 2023, 15:48:19 »
Tylko dlaczego Komendanci wstrzymują urlopy by w pierwszej kolejności wybierać nadgodziny jako wolne , a zdarza się że proponują wyższe stanowisko za zrzeczenie się nadgodzin.  Czyli dalej mamy do czynienia z kreatywną księgowością. Te urlopy i tak będzie trzeba kiedyś wydać co wygeneruje nadgodziny.
Dyletant a nie komendant  :rofl: Naraża budżet komendy na straty i to dość wysokie. Natomiast z punktu widzenia strażaków takie chomikowanie urlopów to najlepsza lokata kapitału bo żaden bank nie da 25% w skali roku a ten komendant tak  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2285 dnia: Wrzesień 26, 2023, 18:26:53 »
Tylko bank daje Ci gwarancję że odda pieniądze z tym procentem, a u mnie w woj to pierwszy rok że zapłacą wszystkie nadgodziny i boję się że to była jednorazowa akcja. To samo próbujemy powtarzać, że rolowanie godzin na kolejne okresy to tylko zwiększenie ich kosztów w przyszłości, niestety zderzalismy się ze ścianą i gdyby nie akcja z rezerwą w tym roku też by tak było.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2286 dnia: Wrzesień 26, 2023, 20:34:28 »
Tylko bank daje Ci gwarancję że odda pieniądze z tym procentem, a u mnie w woj to pierwszy rok że zapłacą wszystkie nadgodziny i boję się że to była jednorazowa akcja. To samo próbujemy powtarzać, że rolowanie godzin na kolejne okresy to tylko zwiększenie ich kosztów w przyszłości, niestety zderzalismy się ze ścianą i gdyby nie akcja z rezerwą w tym roku też by tak było.
Lubię Ciebie bo jesteś młody dociekliwy związkowiec więc skoro chcesz podrążyć temat to masz dwa pytania które na twoim podwórku zadziałają  :wacko:
1. Jak to możliwe, że plan budżetowy na nadgodziny dla twojego województwa w roku 2021 wynosił 8 794 000 zł natomiast po podwyżce wynagrodzeń wiec i stawki w roku 2022 został obniżony do kwoty 8 193 000 zł... Skoro w innych województwa przygranicznych plan rósł i to mniej więcej o taką kwotę jaką spadł u ciebie...
2. Kto wydał najwięcej na skutki finansowe wprowadzenia dodatku funkcyjnego w PL (z pominięciem dodatku minimalnego 20%)  w przeliczeniu na strażaka? Żeby uzmysłowić sobie sytuację bo wiem, że wiesz kim jestem to u mnie wydano 2,5 raza mniej...
Czasem to nie kasa jest problemem ale to jak się ją wydaje  :wacko: To samo z głupotą, przebywasz z głupimi ludzi i chłoniesz ten styl życia z pod znaku Zarządu Krajowego F a to poziom poniżej jakiejkolwiek krytyki  :rofl:
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2287 dnia: Wrzesień 27, 2023, 00:06:26 »
Zanim ocenisz czy ktoś jest głupi przeprowadź z nim osobiście parę rozmów, posłuchaj co ma Ci do odpowiedzenia na trudne pytania a nie opieraj się na przekazach innych, którzy mogą mieć własny cel w tym żebyś tak myślał...

Co do tematu - odpowiedziałem na PW żeby nie było offtopu.

Offline michal32

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2288 dnia: Wrzesień 29, 2023, 17:09:51 »
Tylko dlaczego Komendanci wstrzymują urlopy by w pierwszej kolejności wybierać nadgodziny jako wolne , a zdarza się że proponują wyższe stanowisko za zrzeczenie się nadgodzin.  Czyli dalej mamy do czynienia z kreatywną księgowością. Te urlopy i tak będzie trzeba kiedyś wydać co wygeneruje nadgodziny.
Dyletant a nie komendant  :rofl: Naraża budżet komendy na straty i to dość wysokie. Natomiast z punktu widzenia strażaków takie chomikowanie urlopów to najlepsza lokata kapitału bo żaden bank nie da 25% w skali roku a ten komendant tak  :rofl:

Eqinox skąd Ci wyszło 25%? Może coś źle rozumiem, ale wydaje mi się ze w skali roku podwyżka nie wyniesie więcej niż 13%, więc dwa razy mniej niż napisałeś. Jestem ciekawy jak to liczysz, bez uszczypliwości.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2289 dnia: Wrzesień 29, 2023, 18:01:16 »
12.3% zysku po 6 miesiącach to 24.6% oprocentowania w skali roku.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline michal32

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2290 dnia: Wrzesień 29, 2023, 22:24:36 »
6 miesięcy? przecież 12,3% będzie dopiero wliczane do średniej za rok, za "nadgodziny" za pierwszy okres rozliczeniowy 2024 wypłacone we wrześniu 2024, więc błąd. W dodatku wypłacone wcześniej "nadgodziny" np. teraz można obrócić, niż trzymać w skarpecie więc 24,6% to mocne nadużycie w sprawie lokaty kapitału dla w miarę ogarniętej osoby ;)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2291 dnia: Wrzesień 29, 2023, 22:31:23 »
6 miesięcy? przecież 12,3% będzie dopiero wliczane do średniej za rok, za "nadgodziny" za pierwszy okres rozliczeniowy 2024 wypłacone we wrześniu 2024, więc błąd. W dodatku wypłacone wcześniej "nadgodziny" np. teraz można obrócić, niż trzymać w skarpecie więc 24,6% to mocne nadużycie w sprawie lokaty kapitału dla w miarę ogarniętej osoby ;)
Skoro komendant daje odbiór teraz  (w sensie II półrocza) to kiedy odda urlop najprościej tłumaczę jak potrafię.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Diabełcspsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2292 dnia: Październik 29, 2023, 20:17:01 »
witam
czy po przejściu na dodatek funkcyjny muszę wypracowywać podobną liczbę nadgodzin co inni funkcjonariusze na zmianie? u mnie dca JRG podpiera się równym obciążeniem służby

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2293 dnia: Październik 29, 2023, 20:19:11 »
witam
czy po przejściu na dodatek funkcyjny muszę wypracowywać podobną liczbę nadgodzin co inni funkcjonariusze na zmianie? u mnie dca JRG podpiera się równym obciążeniem służby
Nie musisz nic takiego robić.  Równomierne obciążenie jest przy planowaniu a nie realizacji.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2294 dnia: Październik 29, 2023, 20:24:47 »
witam
czy po przejściu na dodatek funkcyjny muszę wypracowywać podobną liczbę nadgodzin co inni funkcjonariusze na zmianie? u mnie dca JRG podpiera się równym obciążeniem służby
Nie musisz nic takiego robić.  Równomierne obciążenie jest przy planowaniu a nie realizacji.

@eqinox - to jaką ilość nadgodzin może wypracować?
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2295 dnia: Październik 29, 2023, 20:28:25 »

@eqinox - to jaką ilość nadgodzin może wypracować?
Skoro nie można mu za to zapłacić ani oddać to powinno się planować w grafikach miesięcznych tak aby nie miał godzin ponad normatyw.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Diabełcspsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2296 dnia: Październik 29, 2023, 20:51:35 »
hmmm, to u mnie dca JRG twierdzi że musze mieć taka samą liczbę nadgodzin co inni bo nie będę równo obciążony służbą i będzie to łamanie prawa pracy, nie zapytałem jakie przepisy będą łamane bo nie chciało0 mi się prowadzić daremnej dyskusji.
A regulują to jakieś przepisy ??? - ktoś w temacie zorientowany???

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2297 dnia: Październik 29, 2023, 20:56:00 »
Niech twój dowódca też wyrabia taką samą ilość nadgodzin jak strażak bez funkcyjnego.
Napisz raport do Komendanta o wyjaśnienie sytuacji z nadgodzinami. Będziesz miał czarno na białym
EGO = 1 / wiedza

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2298 dnia: Październik 30, 2023, 17:51:44 »
hmmm, to u mnie dca JRG twierdzi że musze mieć taka samą liczbę nadgodzin co inni bo nie będę równo obciążony służbą i będzie to łamanie prawa pracy, nie zapytałem jakie przepisy będą łamane bo nie chciało0 mi się prowadzić daremnej dyskusji.
A regulują to jakieś przepisy ??? - ktoś w temacie zorientowany???
Masz wypracować godziny nominalne..

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #2299 dnia: Październik 30, 2023, 19:01:52 »
hmmm, to u mnie dca JRG twierdzi że musze mieć taka samą liczbę nadgodzin co inni bo nie będę równo obciążony służbą i będzie to łamanie prawa pracy, nie zapytałem jakie przepisy będą łamane bo nie chciało0 mi się prowadzić daremnej dyskusji.
A regulują to jakieś przepisy ??? - ktoś w temacie zorientowany???
Nie żaden przepis o tym nie mówi który strażaków dotyczy. Co do prawa pracy to wytłumaczyć możesz koledze dowódcy ze w PSP nie ma nadgodzin i nie dotyczą nas zapisy prawa pracy w tym zakresie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.