Autor Wątek: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.  (Przeczytany 1014168 razy)

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1575 dnia: Wrzesień 20, 2017, 17:26:08 »
w łódzkim wypłacili :)

leszno

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1576 dnia: Wrzesień 20, 2017, 19:37:01 »
WLKP zapłacili

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1577 dnia: Wrzesień 22, 2017, 19:02:56 »
Łódzkie  19 nadgodzin super w tym było zawody dzień strażaka i ćwiczenia wojewódzkie pod łowiczem

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.364
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1578 dnia: Wrzesień 22, 2017, 19:07:30 »
Łódzkie  19 nadgodzin super w tym było zawody dzień strażaka i ćwiczenia wojewódzkie pod łowiczem
Strasznie mało, z ciekawości ilu wynosi stan minimalny zmiany a ile etat?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1579 dnia: Wrzesień 22, 2017, 22:14:48 »
U mnie 11 etatów, stan min 6 i wyrobiłem 8 nadh :mellow:

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.364
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1580 dnia: Wrzesień 22, 2017, 22:29:42 »
U mnie 11 etatów, stan min 6 i wyrobiłem 8 nadh :mellow:
Szok, przecież spokojnie można w 7 służyć jak pół Polski.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1581 dnia: Wrzesień 23, 2017, 18:30:12 »
Łódzkie  19 nadgodzin super w tym było zawody dzień strażaka i ćwiczenia wojewódzkie pod łowiczem
Strasznie mało, z ciekawości ilu wynosi stan minimalny zmiany a ile etat?
już piszę 17 na zmianie ogólnie 32 jedna zmiana liczy

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.364
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1582 dnia: Wrzesień 23, 2017, 19:46:00 »
już piszę 17 na zmianie ogólnie 32 jedna zmiana liczy
Tu masz przyczynę stan minimalny na poziomie 53%. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1583 dnia: Wrzesień 24, 2017, 13:46:37 »
Jeśli chodzi o łódzkie to taka była decyzja Skulicha co do stanów minimalnych

Offline KowalQ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1584 dnia: Listopad 02, 2017, 15:23:10 »
Jestem obecnie na kursie  pododicerskim w Bydgoszczy.Na 2 bloku miałem służby w macierzystej jednostce-3 miesiące 28 służb.Czy za okres szkolenia i tych służb należy się wypłata nadgodzin?

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1585 dnia: Listopad 02, 2017, 15:48:04 »
Swego czasu była interpretacja KW PSP ze czas ten rozliczamy jako szkolenie więc wychodzisz na 0. Jeśli ktoś na inne zdanie to proszę mnie poprawić.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1586 dnia: Listopad 02, 2017, 16:05:29 »
Jestem obecnie na kursie  pododicerskim w Bydgoszczy.Na 2 bloku miałem służby w macierzystej jednostce-3 miesiące 28 służb.Czy za okres szkolenia i tych służb należy się wypłata nadgodzin?
żadnych nadgodzin, jesteś na kursie i tzw. praktykach z kursu w macierzystej jednostce. Podobny przykład gdy w ramach COO szkoła pojedzie na usuwanie skutków nawałnic i będziesz tam 72 godz. Ty i twój kolega który w tym czasie będzie w SP macie na koniec tyle samo nadgodzin czyli 0.
pozdrawiam

Offline firesam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1587 dnia: Listopad 24, 2017, 23:39:05 »
Szanowni koledzy mam pytanie jak u Was rozliczane jest szkolenie. Poniżej przedstawiam konkretny przykład. Pełnię służbę w podziale bojowym pewnego razu dowódca JRG wytypował kilka osób na szkolenie z obsad stanowisk kierowania. Moja osoba znalazła się w tym kręgu. Na szkoleniu przebywałem 9 dni x 8godzin wiec przepracowałem 72godziny. Niestety w harmonogramie programu SECS przypadły mi w czasie szkolenia dwie służby wolne i dlatego dowódca JRG zaliczył mi do czasu służby 24 godziny. Czy takie wyliczenie jest prawidłowe. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 351
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1588 dnia: Listopad 25, 2017, 00:23:44 »
Wg mnie to że miałeś wolne służby działa na Twoja korzyść i powinien Ci zaliczyć całość szkolenia, wiec nie wiem skąd tylko 24h. Może się mylę dlatego chętnie przyjrze się dalszej dyskusji.

Offline strazaczek76

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1589 dnia: Listopad 25, 2017, 01:10:16 »
Jeśli w harmonogramie półrocznym miałeś wolne to dobrze ci policzył. Panowie definicja szkolenia, delegacji oto głównie chodzi. Niestety ale w SECSie ciężko jest zinterpretować inaczej.  Powiem inaczej na to samo szkolenie pojedzie 3 osoby i zgodnie z definicjami wyjdzie że 3  różne będą zaliczone godziny. Na tą chwilę jest to parodia. Kilka razy było to zgłaszane KG , ale cisza w temacie. Wiem też że związki coś nawet proponowały ale to też się zejdzie.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.364
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1590 dnia: Listopad 25, 2017, 10:41:17 »
Szanowni koledzy mam pytanie jak u Was rozliczane jest szkolenie. Poniżej przedstawiam konkretny przykład. Pełnię służbę w podziale bojowym pewnego razu dowódca JRG wytypował kilka osób na szkolenie z obsad stanowisk kierowania. Moja osoba znalazła się w tym kręgu. Na szkoleniu przebywałem 9 dni x 8godzin wiec przepracowałem 72godziny. Niestety w harmonogramie programu SECS przypadły mi w czasie szkolenia dwie służby wolne i dlatego dowódca JRG zaliczył mi do czasu służby 24 godziny. Czy takie wyliczenie jest prawidłowe. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.
Niestety, ale prawidłowe.
Wg mnie to że miałeś wolne służby działa na Twoja korzyść i powinien Ci zaliczyć całość szkolenia, wiec nie wiem skąd tylko 24h. Może się mylę dlatego chętnie przyjrze się dalszej dyskusji.
Sam sposób liczenia szkoleń wg obecnie obowiązującego rozporządzania jest bardzo kulawy ale można go wykorzystać również na plus dla PB, np. strażak(który uczy się w SGSP/SA) rozliczający czas służby robi harmonogram półroczny w taki sposób aby uwzględnić plan zjazdów i jest w przypadku SGSP +/- 240 godzin :).
Mała rada dla strażaków uczących się w szkołach jak macie dobrego rozliczającego to dajcie harmonogram zjazdów przed stworzeniem harmonogramu ECS, jeśli to dziad co tnie godziny to dawajcie już po zatwierdzeniu... 
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2017, 10:55:07 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline keram998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1591 dnia: Listopad 25, 2017, 10:57:30 »
Jeśli w ECS wpiszesz w każdy dzień szkolenia K08 to wszystko będzie sprawiedliwie

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.364
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1592 dnia: Listopad 25, 2017, 11:00:38 »
Jeśli w ECS wpiszesz w każdy dzień szkolenia K08 to wszystko będzie sprawiedliwie
Zarzucili mi podczas kontroli, że to niezgodne z rozporządzeniem, na szczęście nie kazali poprawiać bo to były początki płacenia za nadgodziny i oni też się uczyli.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline keram998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1593 dnia: Listopad 25, 2017, 11:01:58 »
oczywiście nie licząc SA, SGSP, SP PSP gdzie należy podpisać tylko K w każdy dzień.

Offline tomekiks

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1594 dnia: Listopad 25, 2017, 15:28:24 »
Jestem pracownikiem 8 godzinnym, uczę się w SGSP. Czy za sobotę i niedzielę powinni naliczyć mi nadgodziny ? W skrócie po każdym zjeździe powinienem mieć 16 godz. na plus?

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1595 dnia: Listopad 25, 2017, 15:36:13 »
Jestem pracownikiem 8 godzinnym, uczę się w SGSP. Czy za sobotę i niedzielę powinni naliczyć mi nadgodziny ? W skrócie po każdym zjeździe powinienem mieć 16 godz. na plus?
nie wolno, a jak ktoś tak zrobi to może mieć duży problem ponieważ to jest jasne w przepisach dot. służby i rozliczania czasu na szkołach.
pozdrawiam

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1596 dnia: Listopad 25, 2017, 15:46:32 »
Jeśli w ECS wpiszesz w każdy dzień szkolenia K08 to wszystko będzie sprawiedliwie
Zarzucili mi podczas kontroli, że to niezgodne z rozporządzeniem, na szczęście nie kazali poprawiać bo to były początki płacenia za nadgodziny i oni też się uczyli.
na podstawie czego zarzucili ?
Nasza kadrowa i 01 od radcy prawnego komendy dostali kiedyś opinię o tym że strażak, który uczy się SGSP, SA PSP, SP PSP ma liczone właśnie tak jak wg harmonogramu półrocznego, a każde szkolenie, kurs, doszkalanie ma być rozliczane zgodnie z tym co dany strażak przepracował rzeczywiście czyli od długiego czasu w naszym użyciu jest właśnie k08 i kilka kontroli było czasu służby - żadnych zarzutów. Powiem więcej - pojawia się raz na jakiś czas zapis więcej niż k08 np. k10, k11, jak jest to uzasadnione programem szkolenia czy też w związku z programem szkolenia i dojazdem lub powrotem.
pozdrawiam   

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1597 dnia: Listopad 25, 2017, 16:11:10 »
Jakby mógł ktoś doprecyzować dlaczego niby strażak, który w danym dniu służbowym nie ma zaplanowanych godzin pracy (ma WS) miałby nie mieć nadgodzin z tytułu narzucenia mu zadań służbowych przez przełożonego? U mnie funkcjonują zasady jak u peterka i nikt niegdy nie miał z tym problemu. Jedynym wQrw... było/jest to, że jadąc w Polskę na szkolenie miałeś i tak 8 godzin dziennie, a byłeś/jesteś ubezwłasnowolniony przez pracodawcę swoją lokalizacją.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.364
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1598 dnia: Listopad 25, 2017, 19:42:21 »
Jakby mógł ktoś doprecyzować dlaczego niby strażak, który w danym dniu służbowym nie ma zaplanowanych godzin pracy (ma WS) miałby nie mieć nadgodzin z tytułu narzucenia mu zadań służbowych przez przełożonego? U mnie funkcjonują zasady jak u peterka i nikt niegdy nie miał z tym problemu. Jedynym wQrw... było/jest to, że jadąc w Polskę na szkolenie miałeś i tak 8 godzin dziennie, a byłeś/jesteś ubezwłasnowolniony przez pracodawcę swoją lokalizacją.
Jak sam napisałem było to na początku płacenia czyli gdzieś 2010-2011 i sprawdź łaskawie jak wyglądało rozporządzanie z 2005 r. bez nowelizacji która weszła w życie w lipcu 2011 r.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1599 dnia: Lipiec 24, 2018, 10:18:22 »
Jaka jest teraz stawka za nadgodziny od maja po podwyżce?