Autor Wątek: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.  (Przeczytany 1014727 razy)

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1475 dnia: Październik 16, 2015, 08:26:38 »
A ty dalej swoje

Kadeci w to nie wchodzą jednostki centralne (rozczaruję cię, ale też wypracowują nadgodziny popytaj a się przekonasz)
Mamy stałe około 270 wakatów reszta to króciutkie fluktuacje natychmiast uzupełniane około 400 KM/P oraz KW, którzy nie wyrabiają nadgodzin i jakaś połowa Z-ca KP, którzy także ich nie mają reszta wyrabia + księgowi i innej maści osoby niewyrabiające nadgodzin powiedzmy 1000
Zaokrąglijmy wszystkich do 2000 tys.

Tym sposobem doszliśmy do 231 godzin na etat na cały rok, co daje około 115- 120 nadgodzin na okres tak przyjmuje się średnio na okres ( u mnie I okres to 120 nadgodzin a drugi 110 zaplanowane przez KW dla KP)
Musiał byś naprawdę wiele etatów wywalić, aby uzyskać maks na etat. ( 13500 etatów pozwoli CI uzyskać maksa)

480 nadgodzin możliwych na 231 zapewnione środki kolejny raz CZY WIDZISZ RÓŻNICE


PS* ze swojej strony zakończyłem te przekomarzania, bo do niczego nie prowadzą ( nie akceptujesz żadnych argumentów)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1476 dnia: Październik 16, 2015, 11:28:23 »
Nie akceptuje z innej przyczyny....
JNP Generał Bombardier na jednym ze spotkań w którym i ja uczestniczyłem stwierdził że na nadgodziny jest pełne pokrycie. I każdy przypadek blokowania wypłat należy zgłaszać do niego. Kwota 98,5 mln zł to kwota wydana na wypłatę nadgodzin jak by brakowało uległa by zwiekszeniu ... A co do wakatów nie masz racji.
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1477 dnia: Październik 16, 2015, 14:41:31 »
Orzeczenie TK niekorzystne dla Strażaków..
Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 5 października 2015 r. w sprawie zasad przyznawania rekompensaty finansowej za służbę w czasie wolnym od służby w Straży Pożarnej SK 39/14.
http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=5928:orzeczenie-tk-niekorzystne-dla-straakow&catid=14:aktualnoci-prawne&Itemid=16

Offline klon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1478 dnia: Październik 19, 2015, 22:42:09 »
co znaczy pełne pokrycie Eqinox ??? 216 godzin na etat na cały rok czyli na jedno półrocze wychodzi 108 czy tak?. Co będzie jeśli godzin jest więcej?  i gdzie wtedy jest to pełne pokrycie.
Piszesz że jak będzie brakowało ulegną zwiększeniu, ale czemu tak się nie dzieje?

Co Komendant Główny powie na wykonywanie pracy w PSP w tym samym czasie na 2 stanowiskach, bo taki występuje sposób zbijania nadgodzin przez biuro  w ciągu tygodnia czy to dopuszczalne?

 Z tego co mi wiadomo PB otrzymuje dodatkowe pieniądze nie za darmo dostaje je za godziny spędzone w pracy, godziny fizycznie przepracowane.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1479 dnia: Październik 20, 2015, 07:16:11 »
co znaczy pełne pokrycie Eqinox ??? 216 godzin na etat na cały rok czyli na jedno półrocze wychodzi 108 czy tak?. Co będzie jeśli godzin jest więcej?  i gdzie wtedy jest to pełne pokrycie.
Piszesz że jak będzie brakowało ulegną zwiększeniu, ale czemu tak się nie dzieje?
Co Komendant Główny powie na wykonywanie pracy w PSP w tym samym czasie na 2 stanowiskach, bo taki występuje sposób zbijania nadgodzin przez biuro  w ciągu tygodnia czy to dopuszczalne?
 Z tego co mi wiadomo PB otrzymuje dodatkowe pieniądze nie za darmo dostaje je za godziny spędzone w pracy, godziny fizycznie przepracowane.
O tym było pismo które zakazywało pracy przez 8 godzin na PB przez 8-godzinnych.
Powiem tak ludzie czy wy w ogóle wiecie gdzie pracujecie?
Jak pracowałem na zmiany miałem dwukrotnie zapłacone za około 240 godzin. 90% mojej jednostki ma płacone praktycznie maksy.
Wiec coś się w twoich wyliczeniach nie zgadza! 
PS.komenda powyżej 100 etatów.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1480 dnia: Październik 20, 2015, 09:41:26 »
co znaczy pełne pokrycie Eqinox ??? 216 godzin na etat na cały rok czyli na jedno półrocze wychodzi 108 czy tak?. Co będzie jeśli godzin jest więcej?  i gdzie wtedy jest to pełne pokrycie.
Piszesz że jak będzie brakowało ulegną zwiększeniu, ale czemu tak się nie dzieje?
Co Komendant Główny powie na wykonywanie pracy w PSP w tym samym czasie na 2 stanowiskach, bo taki występuje sposób zbijania nadgodzin przez biuro  w ciągu tygodnia czy to dopuszczalne?
 Z tego co mi wiadomo PB otrzymuje dodatkowe pieniądze nie za darmo dostaje je za godziny spędzone w pracy, godziny fizycznie przepracowane.
O tym było pismo które zakazywało pracy przez 8 godzin na PB przez 8-godzinnych.
Powiem tak ludzie czy wy w ogóle wiecie gdzie pracujecie?
Jak pracowałem na zmiany miałem dwukrotnie zapłacone za około 240 godzin. 90% mojej jednostki ma płacone praktycznie maksy.
Wiec coś się w twoich wyliczeniach nie zgadza! 
PS.komenda powyżej 100 etatów.
U mnie jest tak samo . Praktycznie wszyscy mają wyrobione nadgodziny na maxa i nie zdarzyło się aby nie były za nie zapłacone. Co prawda wypłata rekompensaty następuje  w ostatnim możliwym terminie ale jest. Co prawda jakiś czas temu zdarzyło się raz ,że wypłacona została na dwie transze - 1 to 60% należności ale dość szybko dopłacono pozostałe 40%.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1481 dnia: Październik 20, 2015, 10:19:36 »
U mnie jest tak samo . Praktycznie wszyscy mają wyrobione nadgodziny na maxa i nie zdarzyło się aby nie były za nie zapłacone. Co prawda wypłata rekompensaty następuje  w ostatnim możliwym terminie ale jest. Co prawda jakiś czas temu zdarzyło się raz ,że wypłacona została na dwie transze - 1 to 60% należności ale dość szybko dopłacono pozostałe 40%.
Własnie dlatego mnie tak denerwuje! Ludzie pieprzą trzy po trzy a KM/KP przenosi kasę na rzeczówkę i ich doi a oni myślą że tak musi być bo ktoś gdzies cos powidział. U nas też płaca 30 września lub pod koniec marca ale to standard.
Bzdury, macie związek to wybierzcie na przewodniczącego gościa który cokolwiek wie o funkcjonowaniu Komendy, nie macie ZZ załóżcie i zacznijcie walczyć o swoje bo bez ZZ bedą was rzeźbić zawsze! 
W moim województwie tam gdzie funcjonuje "S" nie zdarzył się przypadek ograniczenia wypłaty nadgodzin.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2015, 10:22:38 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1482 dnia: Październik 22, 2015, 14:11:38 »
Własnie dlatego mnie tak denerwuje! Ludzie pieprzą trzy po trzy a KM/KP przenosi kasę na rzeczówkę i ich doi a oni myślą że tak musi być bo ktoś gdzies cos powidział. U nas też płaca 30 września lub pod koniec marca ale to standard.
Bzdury, macie związek to wybierzcie na przewodniczącego gościa który cokolwiek wie o funkcjonowaniu Komendy, nie macie ZZ załóżcie i zacznijcie walczyć o swoje bo bez ZZ bedą was rzeźbić zawsze! 
W moim województwie tam gdzie funcjonuje "S" nie zdarzył się przypadek ograniczenia wypłaty nadgodzin.
U nas istnieją trzy związki zawodowe ale cokolwiek działają to  NSZPP i troszkę zamieszania robi Florian... " S " zasnęła snem sprawiedliwego, ... .
  A co do terminów wszelkich należności nie tylko rekompensaty za nadgodziny  to KM/P jest na prawie- dotrzymuje przewidzianych przepisami terminów- to i nie ma za co się do niego przyczepić. I w tym temacie ZZ nic nie zdziałają bo nie mają podstaw aby cokolwiek zarzucić dla 01.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1483 dnia: Październik 22, 2015, 19:50:02 »
U nas istnieją trzy związki zawodowe ale cokolwiek działają to  NSZPP i troszkę zamieszania robi Florian... " S " zasnęła snem sprawiedliwego, ... .
  A co do terminów wszelkich należności nie tylko rekompensaty za nadgodziny  to KM/P jest na prawie- dotrzymuje przewidzianych przepisami terminów- to i nie ma za co się do niego przyczepić. I w tym temacie ZZ nic nie zdziałają bo nie mają podstaw aby cokolwiek zarzucić dla 01.
U mnie są dwa :) i działa "S" tak że w każdej KM/KP jest inaczej i mysle że to bardziej kwestia przewodniczącego/prezydium jeslo chłopaki się nie boją, maja jaja i wiedze to nazwa ZZ nie ma znaczenia
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1484 dnia: Październik 27, 2015, 09:39:32 »
U mnie są dwa :) i działa "S" tak że w każdej KM/KP jest inaczej i mysle że to bardziej kwestia przewodniczącego/prezydium jeslo chłopaki się nie boją, maja jaja i wiedze to nazwa ZZ nie ma znaczenia

Jaja w tym wypadku nic nie pomogą, jak wiesz  wszystko musi być robione zgodnie z prawem. Działacze ZZ muszą być otrzaskani z prawem nie tylko związkowym ale też z naszymi przepisami aby w porę reagować i przeciwdziałać samowoli przełożonych. Ale  ich działalność nie może wykraczać poza normy prawne, a każde działanie czy interwencja ZZ musi być poparta odpowiednim zapisem prawnym... . :straz: Ale to już inna bajka...  :straz:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1485 dnia: Październik 27, 2015, 09:46:10 »
Jaja w tym wypadku nic nie pomogą, jak wiesz  wszystko musi być robione zgodnie z prawem. Działacze ZZ muszą być otrzaskani z prawem nie tylko związkowym ale też z naszymi przepisami aby w porę reagować i przeciwdziałać samowoli przełożonych. Ale  ich działalność nie może wykraczać poza normy prawne, a każde działanie czy interwencja ZZ musi być poparta odpowiednim zapisem prawnym... . :straz: Ale to już inna bajka...  :straz:
W dobie internetu porad prawnych za 3 zł. nie widze konieczności wiedzy prawniczej a jedyie umiejętność szukania tego czego akurat się potrzebuje. A pisząc jaja miałem namyśli odwagę wsadzać palca w mrowisko.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1486 dnia: Październik 27, 2015, 10:07:57 »
Jaja w tym wypadku nic nie pomogą, jak wiesz  wszystko musi być robione zgodnie z prawem. Działacze ZZ muszą być otrzaskani z prawem nie tylko związkowym ale też z naszymi przepisami aby w porę reagować i przeciwdziałać samowoli przełożonych. Ale  ich działalność nie może wykraczać poza normy prawne, a każde działanie czy interwencja ZZ musi być poparta odpowiednim zapisem prawnym... . :straz: Ale to już inna bajka...  :straz:
W dobie internetu porad prawnych za 3 zł. nie widze konieczności wiedzy prawniczej a jedyie umiejętność szukania tego czego akurat się potrzebuje. A pisząc jaja miałem namyśli odwagę wsadzać palca w mrowisko.
Uwież mi, że wiedza a raczej dobre oreintowanie się w naszych przepisach  wszystkich przydaje się. Nawet prawnicy zatrudnieni przez "regiony" nie zawsze chcą się wgłębiać w nasze niuanse . To raczej specjaliści od prawa pracy a u nas jest potrzeba szerszej znajomości aby  mieć tą świadomość , że mam podstawy aby "włożyć ten  palec w mrowisko" i czy to  przyniesie przewidywany skutek.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline fireproof

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1487 dnia: Listopad 10, 2015, 09:41:27 »
Jechałem samochodem służbowym na szkolenie z kolegą który był kierowcą szkolenie trwało 4 h z czego podróż w dwie strony 2 h ile przysługuje mi nadgodzin, skoro nie byłem kierowcą i poproszę podstawę prawną jeśli można

Offline siema

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1488 dnia: Listopad 10, 2015, 10:50:35 »
U nas liczą : kolega4 a TY 2 . na dziś dokładnie nie wiem z czego tak liczą, chyba, że byłeś na służbie lub w ten dzień miałeś mieć to 4

Offline fireproof

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1489 dnia: Listopad 10, 2015, 11:58:52 »
miałem w ten dzień wolną służbę a nie znasz podstawy prawnej takiego sposobu naliczania

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1490 dnia: Listopad 10, 2015, 15:47:32 »
miałem w ten dzień wolną służbę a nie znasz podstawy prawnej takiego sposobu naliczania

 :kwit:  :wall:

Cytuj
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
z dnia 29 grudnia 2005 r. z póź. zmianami (Dz. U. Nr 266, poz. 2247 oraz z 2008 r. Nr 73, poz. 442 oraz z 2011 Nr 69, poz. 371)
w sprawie pełnienia służby przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej

Offline siema

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1491 dnia: Listopad 10, 2015, 18:51:53 »
Nie znam , bo nie mogę znać wszystkiego na pamięć a jak Cię  cy ..ek piecze to poszukaj a nie wyskakuj z pretensjami. u nas tak liczą  a zaczeło z testami do komory dymowej.

Offline fireproof

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1492 dnia: Listopad 10, 2015, 19:10:56 »
Dziękuje za pomoc zastosuję się do art16 pkt3 ppkt 2 przedstawionego przez Ciebie Rozporządzenia

Offline siema

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1493 dnia: Listopad 10, 2015, 19:13:19 »
No i gitara <>

leszno

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1494 dnia: Luty 25, 2016, 14:53:21 »
Witam mam pytanie czy u was też to stosują w celu obcięcia nadodzin bo nam już od lutego obniżono stany -  gdzie jeszcze w wlkp.? może teraz sie to zmieni za nowego KW

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1495 dnia: Luty 25, 2016, 15:50:42 »
Witam mam pytanie czy u was też to stosują w celu obcięcia nadodzin bo nam już od lutego obniżono stany -  gdzie jeszcze w wlkp.? może teraz sie to zmieni za nowego KW
Jeśli u Was obniżyji to gdzieś podnieśli. Zwykle takie zabawy odbywają się na prośbę KP/KM który chce przyoszczędzić i ma wyższy stan proc. od innych.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

leszno

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1496 dnia: Luty 25, 2016, 16:09:56 »
a jak do tego ma się BHP i to ze jest grupa specjalistyczna chem i ze stany obnizane co polrocze na wiecej miesiecy i wczesniej czy tylko chodzi o oszczednosci kosztem pb  ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1497 dnia: Luty 25, 2016, 16:25:26 »
a jak do tego ma się BHP i to ze jest grupa specjalistyczna chem i ze stany obnizane co polrocze na wiecej miesiecy i wczesniej czy tylko chodzi o oszczednosci kosztem pb  ?
Zawsze oszczędza się na PB, idę o zakład, że wasz KP dostał zgodę od poprzedniego KW.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

leszno

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1498 dnia: Luty 25, 2016, 18:54:37 »
oczywiście że tak i zawsze dostawal  jak pisal tylko chodzi o to zeby to nie bylo patologią tylko to ukrócic  a najlepsze ze do odwołania bez terminowo

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1499 dnia: Luty 25, 2016, 20:57:05 »
U nas rotacyjnie cały rok tak jest  :gwiazdki: