Autor Wątek: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.  (Przeczytany 1013941 razy)

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1425 dnia: Styczeń 20, 2015, 20:55:42 »
Jak z nadgodzinami u kolegów bo już niektóre województwa wiedzą że Komendanci źle oszacowali środki na rekompensatę... znowu będą wybierać ponadstanowe w nowym okresie czyli 2015 i gromadząc w ten sposób kolejne na nowy okres...
Jak na razie oddają w naturze tylko tym którzy przekroczyli maksymalną ilość nadgodzin. A jest tego troszkę . Nic nie słychać aby były jakieś problemy z wypłatą rekompensaty za wypracowane godziny. U mnie tak jak zawsze prawie wszyscy mają max. A na obecne półrocze pewnie tak jak zawsze będziemy mieli tak jak zwykle :gwiazdki:prawie ful. :gwiazdki:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1426 dnia: Styczeń 22, 2015, 16:39:09 »
Odpowiedź MSW na wnioski KSP ws zmiany rozporządzeń o czasie służby i kwalifikacyjnego.

http://www.skpnszz.org/downloads/2015r/styczen/OdpMSW.pdf

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1427 dnia: Styczeń 23, 2015, 16:12:05 »
Odpowiedź MSW na wnioski KSP ws zmiany rozporządzeń o czasie służby i kwalifikacyjnego.

http://www.skpnszz.org/downloads/2015r/styczen/OdpMSW.pdf
W drugiej części odpowiedzi aż mnie zatkało . Interpretacja i odpowiedź jakiej można było się spodziewać. Strona służbowa tak manipuluje zapisami naszych przepisów i zapisami prawa pracy aby wyszło , że to oni mają rację {KG}. Uważam , że trzeba napisać pismo do MSW z tezami obalającymi przytoczone interpretacje bo wyjaśnienia KG nie oddają w pełni rzeczywistej sytuacji.
 
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1428 dnia: Styczeń 23, 2015, 16:24:22 »
Czyli wychodzi na to, że KG występuje przeciwko strażakom.

Offline kun998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1429 dnia: Styczeń 23, 2015, 18:18:19 »
Witam Panowie
Mam pytanie trochę z innej beczki ale dotyczące jak najbardziej tematu. Czy w Waszych komendach pracownicy systemu 8-godzinnego pełnią służbę w podziale bojowym w dni w których powinni pełnić obowiązki w swoim systemie pracy lub też w soboty i niedziele......? w ten sposób wypracowują sobie nadgodziny. ?
Pozdrawiam

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1430 dnia: Styczeń 23, 2015, 18:44:19 »
Witam Panowie
Mam pytanie trochę z innej beczki ale dotyczące jak najbardziej tematu. Czy w Waszych komendach pracownicy systemu 8-godzinnego pełnią służbę w podziale bojowym w dni w których powinni pełnić obowiązki w swoim systemie pracy lub też w soboty i niedziele......? w ten sposób wypracowują sobie nadgodziny. ?
Pozdrawiam
Może nie tyle na pb, ale regularnie pełnią służby na PSK. Na pb to dość często zastępstwa pełnią 11 i 12 . Czasami nawet w wekendy.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline kun998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1431 dnia: Styczeń 23, 2015, 18:53:07 »
Witam Panowie
Mam pytanie trochę z innej beczki ale dotyczące jak najbardziej tematu. Czy w Waszych komendach pracownicy systemu 8-godzinnego pełnią służbę w podziale bojowym w dni w których powinni pełnić obowiązki w swoim systemie pracy lub też w soboty i niedziele......? w ten sposób wypracowują sobie nadgodziny. ?
Pozdrawiam
Może nie tyle na pb, ale regularnie pełnią służby na PSK. Na pb to dość często zastępstwa pełnią 11 i 12 . Czasami nawet w wekendy.

Dziękuję za odpowiedź, mam rozumieć że macie braki stanowe na PSK i w podziale bojowym że pracownicy 8-godzinni muszą pełnić zastępstwo ?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1432 dnia: Styczeń 23, 2015, 23:24:32 »
Zazwyczaj każdy ma braki w postaci różnicy pomiędzy średnim czasem dostępnością strażaka w służbie a koniecznym zapewnieniem określonego przesłużonego przez strażaków czasu w okresie rozliczeniowym to po pierwsze. ( Niepotrzebne są wakaty wystarczą uzgodnione stany minimalne)

Po drugie nieprawidłowością jest, gdy strażacy z systemu codziennego pełnią służbę na PB lub SK w ciągu tygodnia.
Po trzecie nie ma żadnych przeciwwskazań a wręcz są zalecenia pełnienia służb przez codziennych na PB lub SK w soboty lub niedziele ( urlop w poniedziałek)
Po czwarte a co w tym złego, iż codzienni też wypracowują nadgodziny czy to nie są strażacy, czy jak pójdą w sobotę lub niedzielę to nie robią tego, co do nich należy?.  Ważne, aby w miarę równomiernie mieli nadgodziny wszyscy i bez przegięć.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1433 dnia: Styczeń 23, 2015, 23:42:17 »
Uważam , że trzeba napisać pismo do MSW z tezami obalającymi przytoczone interpretacje bo wyjaśnienia KG nie oddają w pełni rzeczywistej sytuacji.
Jesli oficjalnie nikt nie pokaze tego co powstało to ja to wkleje :) (odczekam uczciwie 7 dni)
Powiem tylko tyle w odpowiedzi na to pismo spadną wam buty ze śmiechu i z wrażenia :)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kun998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1434 dnia: Styczeń 24, 2015, 10:12:47 »
Zazwyczaj każdy ma braki w postaci różnicy pomiędzy średnim czasem dostępnością strażaka w służbie a koniecznym zapewnieniem określonego przesłużonego przez strażaków czasu w okresie rozliczeniowym to po pierwsze. ( Niepotrzebne są wakaty wystarczą uzgodnione stany minimalne)

Po drugie nieprawidłowością jest, gdy strażacy z systemu codziennego pełnią służbę na PB lub SK w ciągu tygodnia.
Po trzecie nie ma żadnych przeciwwskazań a wręcz są zalecenia pełnienia służb przez codziennych na PB lub SK w soboty lub niedziele ( urlop w poniedziałek)
Po czwarte a co w tym złego, iż codzienni też wypracowują nadgodziny czy to nie są strażacy, czy jak pójdą w sobotę lub niedzielę to nie robią tego, co do nich należy?.  Ważne, aby w miarę równomiernie mieli nadgodziny wszyscy i bez przegięć.

Witam dziękuję za wypowiedź.
odniosę się do kolegi wypowiedzi.
Po pierwsze "zazwyczaj każdy ma braki",  "Niepotrzebne są wakaty wystarczą uzgodnione stany minimalne" nie rozumiem tego, wiadomo że są stany minimalne u mnie np 8 w służbie 5 na WS wiadomo że są miesiące kiedy są tzw. niedoróbki..... to chciał kolega powiedzieć ?
Po drugie w pełni się z kolegą zgadzam ale czy jest to tylko niesprawiedliwość czy jest to łamanie przepisów ?
Po trzecie rozumiem że gdy 8-godzinny pełni służbę w sobotę lub niedzielę powinien wziąć urlop w poniedziałek ?
Po czwarte pełna zgoda codzienni jak najbardziej mogą wypracowywać nadgodziny...... ale jest jedno ale może powinni wypracowywać te nadgodziny w swoim systemie pracy ?

Mam nadzieję że pomożecie mi rozwiązać tą kwestię..... w naszej jednostce nie ma związków zawodowych więc nie ma za bardzo do kogo się zwrócić o wyjaśnienie.
Pozdrawiam

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1435 dnia: Styczeń 24, 2015, 10:52:55 »
A więc tak:
Masz uzgodnione stany minimalne np. stan zmiany 11 konieczność utrzymywania 7 ( średnia dostępność strażaka w okresie to około +- 830 h ( nominał – połowa urlopu – od 3 do 6% nominału innych usprawiedliwionych nieobecności chorobowe delegacje zawieszenia itp.itd.)
W takim przypadku uzgodniony przez KW stan minimalny z automatu generuje nadgodziny i nie potrzebne są do tego wakaty ( wakaty tylko zwiększą ilość nadgodzin).

W zakresie chodzenia codziennych na 24 h
W ciągu tygodnia codzienny idzie na 24 h to komendant powinien przenieść go decyzją na ten dzień do systemu zmianowego odnotowując to w BSIŚ jednak jest to takie tworze wakatu bez wakatu.
Jeśli idzie na 24 h bez decyzji komendanta to staje się Duchem Św. i występuje w kilku postaciach, bo w systemie codziennym nie znika, ( bo przecież nie jest zawieszony nie jest na urlopie ani na innej nieobecności usprawiedliwionej, więc powinien być w służbie a jak niema go z któregoś wymienionego tu powodu to ma go nie być ) a przypomnę, iż dostajemy pensję z góry, co w tym wypadku zdecydowanie komplikuje sprawę.

Jak pełni służbę w sobotę to nie musi brać urlopu, jeśli pełni w niedzielę lub inny dzień tygodnia to nie może przyjść na drugi dzień do służby gdyż po 24 h służbie obowiązuje go poza sytuacjami szczególnymi 24h wolnego?

Czy codzienni mogliby wypracowywać nadgodziny w systemie codziennym? Pewnie, iż mogliby tylko, że większość KW chce płacić tylko i wyłącznie za nadgodziny wynikające z zapewnienia gotowości operacyjnej jednostki a nadgodziny wynikające z innych zadań służbowych każe odbierać.

Offline kun998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1436 dnia: Styczeń 24, 2015, 11:24:27 »
Witam
Rozumiem że stan minimalny generuje nadgodziny i się tego nie przeskoczy.... moje pytanie do kolegi mirek1 było trochę ironiczne czy mają braki stanowe na PSK i PB że muszą codzienni ratować gotowość operacyjną jednostki  :wall:  gotowość operacyjna jednostki przy zapewnieniu stanów minimalnych jest NIEZAGROŻONA !!!!! gdyż na przykładzie mojej jednostki 5 strażaków czeka w domu na możliwość przyjścia do służby w tym 1 a czasami nawet 2 czeka na dyżurze domowym. Czy to jest normalne czy jest to patologia ? Jak u Was to wygląda ?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1437 dnia: Styczeń 24, 2015, 21:03:14 »
U mnie tak że płacą za maksa nadgodzin... A jak chłopaki nie wyrobią w innych bo wszystko idzie zgodnie z harmonogramem to już inna sprawa.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1438 dnia: Styczeń 26, 2015, 15:59:28 »
Witam Panowie
Mam pytanie trochę z innej beczki ale dotyczące jak najbardziej tematu. Czy w Waszych komendach pracownicy systemu 8-godzinnego pełnią służbę w podziale bojowym w dni w których powinni pełnić obowiązki w swoim systemie pracy lub też w soboty i niedziele......? w ten sposób wypracowują sobie nadgodziny. ?
Pozdrawiam
Może nie tyle na pb, ale regularnie pełnią służby na PSK. Na pb to dość często zastępstwa pełnią 11 i 12 . Czasami nawet w wekendy.

Dziękuję za odpowiedź, mam rozumieć że macie braki stanowe na PSK i w podziale bojowym że pracownicy 8-godzinni muszą pełnić zastępstwo ?
Pracownicy ośmiogodzinni zastępują strażaków P/M/SK w dni ,które dyżurnym wypada wolna służba.  W wielu KM/P/ zdarza się że to strażacy podziału uzupełniają P/M/SK. Przecież P/M/SK jest częścią/ sekcją w wydziale operacyjnym/ komendy i to oczywiste , że pracownicy komendy uzupełniają stanowisko kierowania.
A to  co się tyczy zastępstw pełnionych  przez 11 i 12 to zazwyczaj tylko wówczas kiedy sportowcy wyjeżdżają na zawody i aby nie piętrzyć nadgodzin bo i tak przy normalnej obsadzie stany minimalne są tek wyśrubowane , że inaczej się nie da inaczej. Z grafików półrocznych i tak mamy zawsze ponad 180 nadgodzin planowych. No i nadmienię , że  nie ma u nas wakatów , bo jeśli bu takowe były to chyba nikt by nie miał w ogóle wolnego .
Nadmienię jeszcze , że strażakom systemu codziennego u nas nie płacą za nad godziny lecz są one oddawane  w takiej ilości jakie mają wypracowane. 
A więc tak:
Masz uzgodnione stany minimalne np. stan zmiany 11 konieczność utrzymywania 7 ( średnia dostępność strażaka w okresie to około +- 830 h ( nominał – połowa urlopu – od 3 do 6% nominału innych usprawiedliwionych nieobecności chorobowe delegacje zawieszenia itp.itd.)
W takim przypadku uzgodniony przez KW stan minimalny z automatu generuje nadgodziny i nie potrzebne są do tego wakaty ( wakaty tylko zwiększą ilość nadgodzin).
U mnie stan zmiany to również 11 ,ale stan minimalny zmiany to 8.  A wszystko przez to , że w JRG funkcjonuje grupa specjalistyczna i jej stan minimalny ustalony przez KW to 8 .  A resztę samemu można sobie wyliczyć.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2015, 14:09:10 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline HexArmor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1439 dnia: Styczeń 29, 2015, 14:44:54 »
Witam.

Mam pytanie odnośnie nadgodzin.

Jeżeli w dniu WS pójdę oddać krew i wezmę zwolnienie to będzie to liczone jako czas "pracy" do nadgodzin?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1440 dnia: Styczeń 29, 2015, 14:52:26 »
Witam.

Mam pytanie odnośnie nadgodzin.

Jeżeli w dniu WS pójdę oddać krew i wezmę zwolnienie to będzie to liczone jako czas "pracy" do nadgodzin?

Z góry dzięki za odpowiedź.
W sumie to w rożnych jednostkach słyszałem różne wersje. O ile wstawią Ci Uk czyli urlop za krew to wymazują W i masz 16 do przodu a od północy - 8 godzin. Ale jeśli w półrocznym harmonogramie bedziesz miał w tym dniu zaplanowaną wolną to po prostu masz wolną a krew oddałeś ku chwale potrzebującym.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1441 dnia: Styczeń 29, 2015, 21:34:33 »
W harmonogramie nic się nie wymazuje (NIE WOLNO TAKICH RZECZY ROBIĆ)
Po drugie można otrzymać zaświadczenie upoważniające do dnia wolnego od pracy ( dnia wolnego, czyli inna usprawiedliwiona nieobecność i wtedy schodzi tyle ile jest w harmonogramie a nie dnia urlopu, bo to różnica w rozliczeniu należałoby wtedy wpisać u08)

Dzień wolny przysługuje obowiązkowo zarówno honorowym jak i zasłużonym krwiodawcom, czyli panowie powyżej 6 l i kobiety 5 litrów oraz wolne za czas niezbędny do badań. Oraz za czas podjęcia próby donacji (stosowne zaświadczenie)

Jednak o terminie donacji masz obowiązek uprzedzić przełożonego z prawa wolnego w związku z donacją niewolno korzystać w sposób szkodzący pracodawcy

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1442 dnia: Styczeń 30, 2015, 14:25:13 »
Witam
Rozumiem że stan minimalny generuje nadgodziny i się tego nie przeskoczy.... moje pytanie do kolegi mirek1 było trochę ironiczne czy mają braki stanowe na PSK i PB że muszą codzienni ratować gotowość operacyjną jednostki  :wall:  gotowość operacyjna jednostki przy zapewnieniu stanów minimalnych jest NIEZAGROŻONA !!!!! gdyż na przykładzie mojej jednostki 5 strażaków czeka w domu na możliwość przyjścia do służby w tym 1 a czasami nawet 2 czeka na dyżurze domowym. Czy to jest normalne czy jest to patologia ? Jak u Was to wygląda ?
Na psk nie ma wakatów- stan 6 osób . Przecież tym strażakom też się należą wolne służby  czy urlopy. A że psk jest częścią komendy to chyba oczywiste , że stany obsad psk uzupełniają strażacy wydziału operacyjnego czy sporadycznie z innych sekcji. Przecież im
Z drugiej strony ratowanie stanów minimalnych przez codziennych na pb jest u nas koniecznością bo przy takich stanach minimalnych ilość nadgodzin generowana przekracza wszelkie ustalenia i bez pomocy codziennych nie było by możliwości odebrania tego co przekracza   ilość maxymalną . Cieszymy się gdy mamy w miesiącu więcej niż jedną WZS.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline kun998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1443 dnia: Styczeń 30, 2015, 21:04:17 »
Witam
Rozumiem że stan minimalny generuje nadgodziny i się tego nie przeskoczy.... moje pytanie do kolegi mirek1 było trochę ironiczne czy mają braki stanowe na PSK i PB że muszą codzienni ratować gotowość operacyjną jednostki  :wall:  gotowość operacyjna jednostki przy zapewnieniu stanów minimalnych jest NIEZAGROŻONA !!!!! gdyż na przykładzie mojej jednostki 5 strażaków czeka w domu na możliwość przyjścia do służby w tym 1 a czasami nawet 2 czeka na dyżurze domowym. Czy to jest normalne czy jest to patologia ? Jak u Was to wygląda ?
Na psk nie ma wakatów- stan 6 osób . Przecież tym strażakom też się należą wolne służby  czy urlopy. A że psk jest częścią komendy to chyba oczywiste , że stany obsad psk uzupełniają strażacy wydziału operacyjnego czy sporadycznie z innych sekcji. Przecież im
Z drugiej strony ratowanie stanów minimalnych przez codziennych na pb jest u nas koniecznością bo przy takich stanach minimalnych ilość nadgodzin generowana przekracza wszelkie ustalenia i bez pomocy codziennych nie było by możliwości odebrania tego co przekracza   ilość maxymalną . Cieszymy się gdy mamy w miesiącu więcej niż jedną WZS.

Co do PSK pełna zgoda. Natomiast wytłumacz mi w jaki sposób wypracowujecie tyle godzin ponadnormatywnych że przekracza to limit który chyba wynosi cos koło 259h w półroczu. U nas ledwie każdy wypracuje 160h ? W miesiącu mamy 2 -3 a nawet czasami 4 wolne służby

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1444 dnia: Styczeń 30, 2015, 22:00:34 »
bo mają wakaty, bo mają sporo chorobowego, bo mają uzgodnione wysokie stany minimalne, bo mają zaległości z poprzednich okresów , bo kształcą ludzi na kursach szkoleniach i w szkołach pożarniczych , bo wyjeżdżają na liczne delegacje, bo notorycznie chodzą oddawać krew, bo komendant jest wspaniały i udziela bezpłatnych lub płatnych urlopów, bo są oddelegowywani do innych jednostek organizacyjnych, bo cały czas stoją ze sztandarem pod flagą, bo ciągle ćwiczą WOO i COO  itp. itd. wybierz sobie.

Ile razy można pytać o to samo w tym wątku dziesiątki razy tłumaczone było jak powstają nadgodziny.

Offline kun998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1445 dnia: Styczeń 30, 2015, 23:28:50 »
bo mają wakaty, bo mają sporo chorobowego, bo mają uzgodnione wysokie stany minimalne, bo mają zaległości z poprzednich okresów , bo kształcą ludzi na kursach szkoleniach i w szkołach pożarniczych , bo wyjeżdżają na liczne delegacje, bo notorycznie chodzą oddawać krew, bo komendant jest wspaniały i udziela bezpłatnych lub płatnych urlopów, bo są oddelegowywani do innych jednostek organizacyjnych, bo cały czas stoją ze sztandarem pod flagą, bo ciągle ćwiczą WOO i COO  itp. itd. wybierz sobie.

Ile razy można pytać o to samo w tym wątku dziesiątki razy tłumaczone było jak powstają nadgodziny.

Jak powstają nadgodziny to jest jasne tylko nie jest jasne że jedni mają limity przekroczone a inni tak jak u nas 160h a słyszałem że są jednostki że maja ledwie 100h. Jedna straż a wszędzie robią inaczej i przepisy interpretują jak chcą. Było też tak że codzienni byli w podziale do 16tej (oczywiście w tym samym czasie byli także na 8h w biurze) żeby niwelować nadgodziny w podziale..... pomysłowi prawda  :wall:

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1446 dnia: Styczeń 31, 2015, 17:38:21 »
Witam
Rozumiem że stan minimalny generuje nadgodziny i się tego nie przeskoczy...

Co do PSK pełna zgoda. Natomiast wytłumacz mi w jaki sposób wypracowujecie tyle godzin ponadnormatywnych że przekracza to limit który chyba wynosi cos koło 259h w półroczu. U nas ledwie każdy wypracuje 160h ? W miesiącu mamy 2 -3 a nawet czasami 4 wolne służby
Nadgodziny generuje głównie stan minimalny ustalony na 8 osób przy stanie zmiany 11 osób.  Dochodzą do tego regularne  udziały w kursach , szkoleniach i szkołach.Większość szkoleń odbywa się w godzinach wolnych od służby z uwagi na konieczność zabezpieczenia  terenu działania przez bieżącą zmianę służbową. Do tego, od czasu do czasu jakieś chorobowe. I to wszystko powiązane razem  ma wpływ na całokształt wypracowywanych nadgodzin.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1447 dnia: Luty 01, 2015, 09:45:56 »
Cytuj
Nadgodziny generuje głównie stan minimalny ustalony na 8 osób przy stanie zmiany 11 osób.  Dochodzą do tego regularne  udziały w kursach , szkoleniach i szkołach.Większość szkoleń odbywa się w godzinach wolnych od służby z uwagi na konieczność zabezpieczenia  terenu działania przez bieżącą zmianę służbową. Do tego, od czasu do czasu jakieś chorobowe. I to wszystko powiązane razem  ma wpływ na całokształt wypracowywanych nadgodzin.

Gdzie tak jest?

U mnie na 11 osób 7 jest na zmianie. Nadgodziny na maxa wszyscy.

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1448 dnia: Luty 01, 2015, 10:14:46 »
Cytuj
Jak powstają nadgodziny to jest jasne tylko nie jest jasne że jedni mają limity przekroczone a inni tak jak u nas 160h a słyszałem że są jednostki że maja ledwie 100h. Jedna straż a wszędzie robią inaczej i przepisy interpretują jak chcą. Było też tak że codzienni byli w podziale do 16tej (oczywiście w tym samym czasie byli także na 8h w biurze) żeby niwelować nadgodziny w podziale..... pomysłowi prawda  :wall:
W tej sprawie było pismo od KG jakiś czas temu (mówiło o tym że czas służby strażaka w podziale bojowym trwa 24 godziny i  odbywa się w JRG).
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1449 dnia: Lipiec 22, 2015, 22:04:32 »
Jeśli nadgodziny nie wybierzemy to do dupy Wam się dobierzemy....