Autor Wątek: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.  (Przeczytany 1017523 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.367
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1400 dnia: Wrzesień 12, 2014, 12:33:14 »
Tak beda wypłacone z puli wojewodów na zwalczanie skuktów klęsk żywiołowych. Zostaną wypłacone do końca września.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline klon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1401 dnia: Wrzesień 19, 2014, 21:17:18 »
ile macie nadgodzin na koniec roku jak to wypada u Was koledzy??, u mnie średnio każdy po 170 godzin

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1402 dnia: Wrzesień 21, 2014, 08:57:11 »
ile macie nadgodzin na koniec roku jak to wypada u Was koledzy??, u mnie średnio każdy po 170 godzin
W mojej JRG średnio po planowane jest po 190-200 nadgodzin , ale należy pamiętać , że tak jak zawsze półrocze skończymy na maxie. Tak samo było w pierwszym półroczu... max.... Teraz czekamy na pieniążki , których to komendant nie ma, a ostateczny termin wypłaty już tuż, tuż .
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2014, 09:04:20 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline fenixowo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Z każdym dniem bliżej do emki :)
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1403 dnia: Wrzesień 25, 2014, 14:15:27 »
U nas po 107 h, reszta do odbioru.

Offline robak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1404 dnia: Wrzesień 30, 2014, 15:21:44 »
Witam pytałem o nadgodziny zgromadzone podczas zalań, podtopień, powodzi które zgromadziliśmy w jednostce i niestety za te nadgodziny nie zostały nam wypłacone żadne pieniążki (miały być wypłacone z puli wojewody na zwalczanie skutków klęsk żywiołowych do końca września)oczywiście u nas nikt nic nie wie, cisza, pewnie wszystko przepadnie.   A jak u WAS

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1405 dnia: Wrzesień 30, 2014, 18:03:28 »
Dziś ostateczny termin wypłat rekompensat za pierwsze półrocze- i dziś otrzymaliśmy decyzje i dziś  poszły przelewy.. Zapłacono każdemu za wszystkie wypracowane nadgodziny.  :) :straz:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1406 dnia: Wrzesień 30, 2014, 20:49:53 »
Witam pytałem o nadgodziny zgromadzone podczas zalań, podtopień, powodzi które zgromadziliśmy w jednostce i niestety za te nadgodziny nie zostały nam wypłacone żadne pieniążki (miały być wypłacone z puli wojewody na zwalczanie skutków klęsk żywiołowych do końca września)oczywiście u nas nikt nic nie wie, cisza, pewnie wszystko przepadnie.   A jak u WAS
Tylko że nikt nie ogłosił klęski żywiołowej a co za tym idzie nie została uruchomiona rezerwa celowa....

Offline klon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1407 dnia: Wrzesień 30, 2014, 22:18:33 »
u nas wypłacono za powodzie każdy kto miał godziny z powodzi to zostało to liczone i osobno wypłacone

Offline robak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1408 dnia: Październik 01, 2014, 11:37:05 »
Ja nie mam bladego pojęcia dlaczego tak zostaliśmy potraktowani (albo przez kogo skoro jedni mają wypłacone a drudzy nie)  , ja nawet jakbym chciał sobie odebrać w wolnych to w tym roku nie odbiorę  u nas w jednostce prawie połowa na zwolnieniach albo wolnym -brak ludzi

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1409 dnia: Październik 01, 2014, 12:52:45 »
Ubezpiecz się za 9,99 miesięcznie co daje Ci zwrot 20 % za zwolnienie lekarskie które buchnie Ci komendant - pamiętaj że powyżej 7 dni. Idź na zwolnienie lekarskie gdzie wypoczniesz i masz wszystko w dupie.Namów kolegów. Zobaczysz jak podejdą do sytuacji kiedy nie będzie połowy JRG...
http://www.ubezpieczeniel4.pl/

ono85

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1410 dnia: Październik 01, 2014, 16:11:13 »
u nas tez poszły pieniążki :szalony:

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1411 dnia: Październik 02, 2014, 20:11:17 »
Idź na zwolnienie lekarskie gdzie wypoczniesz i masz wszystko w dupie.Namów kolegów. Zobaczysz jak podejdą do sytuacji kiedy nie będzie połowy JRG...
http://www.ubezpieczeniel4.pl/
Myślisz że nikt tego nie przewiduje? I innych następstw? Mediom tylko takie sytuacje, dla nich to woda na młyn.... Nie pierwszy i nie ostatni nawołujesz do takiego ruchu a jeszcze nikt nigdzie go nie zrobił...
EGO = 1 / wiedza

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1412 dnia: Październik 03, 2014, 07:07:04 »
Idź na zwolnienie lekarskie gdzie wypoczniesz i masz wszystko w dupie.Namów kolegów. Zobaczysz jak podejdą do sytuacji kiedy nie będzie połowy JRG...
http://www.ubezpieczeniel4.pl/
Myślisz że nikt tego nie przewiduje? I innych następstw? Mediom tylko takie sytuacje, dla nich to woda na młyn.... Nie pierwszy i nie ostatni nawołujesz do takiego ruchu a jeszcze nikt nigdzie go nie zrobił...
Kolego nie nawołuje do niczego i nie robię wody na młyn. Skoro sami proponują nam takie rozwiązania to dlaczego nie skorzystać. A po drugie to czy widziałeś na oczy przygotowane rozporządzenie swojego komendanta w sprawie podziału środków że zwolnień lekarskich i np decyzję o powołaniu komisji w sprawie nadzoru nad wykorzystaniem zwolnień? Kroki podejmowane rodem z lat 90 tych lub swoista instytucją ZUS.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1413 dnia: Październik 03, 2014, 09:09:19 »
Nie mówię o ubezpieczeniach na L4, dobrze że są, ale mało kto się będzie od tego ubezpieczał (chyba że zaproponują to w pakiecie ubezpieczeń dla strażaków)... Kwestia którą chcę poruszyć, to straszenie góry zwolnieniem lekarskim wziętym przez dużą część załogi.
U mnie rozwiązaliśmy to tym, że jak komuś wyjdzie choroba to bierze sobie odbiór godzin (a jest ich i tak w cholerę) na służbę czy dwie i nie ma problemu z tym że ma pensję pomniejszoną. A jeśli komuś wyskoczy choroba wymagająca dłuższego leczenia i bardziej kosztowna (która zdarzyła się poza służbą) to są inne możliwości przewidziane na wsparcie takiego strażaka. To jest tylko kwestia wzajemnych układów i wypracowanych porozumień.
Rozporządzenia w sprawie podziału środków że zwolnień lekarskich i np decyzję o powołaniu komisji w sprawie nadzoru nad wykorzystaniem zwolnień nie widziałem. Nadzór nad wykorzystaniem zwolnień (ewidencja, itp sprawy) są wykonywane. Chcą mieć dodatkową biurokrację i papierologię - ok, niech sobie tworzą... Mnie to nie boli. Pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1414 dnia: Październik 27, 2014, 13:22:46 »
Komitet inicjatywy ustawodawczej wprowadzający płatne nadgodziny w służbach mundurowych

Cytuj
Podczas spotkania podjęto decyzję, że w dniu 28 października 2014 roku zostanie powołany "Komitet Inicjatywy Ustawodawczej ustawy o zmianie ustawy o Policji, ustawy i Straży Granicznej, ustawy o Państwowej Straży Pożarnej oraz ustawy o Służbie Więziennej" w sprawie wprowadzenia płatnych nadgodzin, ekwiwalentu za służbę pełnioną w nocy i dni wolne ustawowo,

przeciwdziałania mobbingowi oraz płatnego 100% uposażenia funkcjonariuszy za przebywanie na zwolnieniach lekarskich.
Po ukonstytuowaniu się Komitetu zostanie przeprowadzona akcja zbierania podpisów poparcia dla projektu.

http://www.nszzfsg.pl/index.php/aktualnosci/fzz-sluzb-mundurowych/316-komitet-inicjatywy-ustawodawczej-wprowadzajacy-platne-nadgodziny-w-sluzbach-mundurowych

Offline fireproof

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1415 dnia: Listopad 05, 2014, 09:49:24 »
Pytanie do grona znającego temat....... 
zgodnie z  ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 30 marca 2011 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie pełnienia służby przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej paragraf 17 Nauka w ośrodkach " Rozkład czasu służby strażaka skierowanego na naukę do szkoły lub ośrodka szkolenia Państwowej Straży Pożarnej jest
określony ich regulaminami, programem studiów, programem kształcenia, programem szkolenia i doskonalenia zawodowego".
Czy jeżeli jadę na zjazd do SAPSP i mam zajęcia pięć dni w tygodniu po 10 h co daje łączny czas 50 godzin a w harmonogramie służby mam jedną służbę 24h w czasie w którym jestem oddelegowany do szkoły to mam przepracowane 24 czy 50 h. Jeżeli 24 to proszę o podanie podstawy prawnej.  :gwiazdki:

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1416 dnia: Listopad 05, 2014, 15:07:30 »
Odpowiedź  w przytoczonym przez Ciebie Rozporządzeniu, ale w § 16 ust. 6  W celu rozliczenia, w przyjętym okresie rozliczeniowym, wymiaru czasu służby strażaka skierowanego na naukę do szkoły lub ośrodka szkolenia Państwowej Straży Pożarnej, w kartach ewidencji czasu służby ewidencjonuje się jako czas służby czas w wymiarze odpowiadającym wymiarowi czasu służby określonemu w harmonogramie, o którym mowa w § 12 ust. 1. także ewidencjonować czas służby podczas zjazdów powinniśmy zgodnie z Harmonogramem tzn. masz przepracowane 24h. To jest moje skromne zdanie, gdybym się mylił proszę mnie poprawić.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1417 dnia: Listopad 05, 2014, 18:11:19 »
Dokładnie tak należy ewidencjonować. Zapis w rozliczeniu zgodny z harmonogramem służby
Też ostatnio byłem i jestem w plecy z godzinami....
Taki k...a system mamy - za co dziękuję górze  :wacko: :wacko: :wacko:  :wall: :wall: :wall:
EGO = 1 / wiedza

Offline fireproof

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1418 dnia: Listopad 06, 2014, 09:37:45 »
Dziękuje za pomoc i wyjaśnienie sprawy nurtuje mnie jednak jeszcze jedno pytanie  studia podyplomowe dla funkcjonariuszy, którzy pracują w systemie codziennym na 8 h jeżeli jadą w weekend na studia to również nie mają liczonych godzin bo w harmonogramie mają wolne.Na studia są skierowani przez Komendanta. :gwiazdki:

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1419 dnia: Listopad 06, 2014, 12:52:56 »
Wg obecnej interpretacji to też mają godziny w plecy (mowa o sobocie i niedzieli - piątek mają 8 godzin)....
EGO = 1 / wiedza

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1420 dnia: Listopad 06, 2014, 13:48:11 »
Cytuj
Cytuj
Dziękuje za pomoc i wyjaśnienie sprawy nurtuje mnie jednak jeszcze jedno pytanie  studia podyplomowe dla funkcjonariuszy, którzy pracują w systemie codziennym na 8 h jeżeli jadą w weekend na studia to również nie mają liczonych godzin bo w harmonogramie mają wolne.Na studia są skierowani przez Komendanta.

Cytuj
Wg obecnej interpretacji to też mają godziny w plecy (mowa o sobocie i niedzieli - piątek mają 8 godzin)....

Nic nie mają w plecy. Za ten czas dostają delegację.

PB jak jedzie na zjazd i ma w tym czasie w grafiku WS tez dostaje delegację i nie ma nadgodzin, a dodatkowo traci nadgodziny.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1421 dnia: Listopad 06, 2014, 17:41:23 »
chwila chwila
Cytuj
PB jak jedzie na zjazd i ma w tym czasie w grafiku WS tez dostaje delegację i nie ma nadgodzin, a dodatkowo traci nadgodziny.
kto ma delegacje to ma, znaczna większość ma tylko zgodę na studiowanie (głównie SGSP) i na razie to mogą pomarzyć o delegacji...
SPF-y i zaoczni SA to tak jak mówisz, może i godziny w plecy z życia (nadgodzin nie produkuje) ale kasa za to jest (chociaż za paliwo na drogę się zwraca)
liczę, że ktoś w końcu kiedyś pójdzie po rozum do głowy (z KG - bo głów tam dużo ale ..... :szalony: :szalony: :szalony: ) i zaczną poważnie traktować strażaków na delegacjach (poświęcone godziny na kształcenie w szkołach i ośrodkach PSP - tak jak w służbie a nie free)...

pozdr...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2014, 00:14:34 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1422 dnia: Grudzień 09, 2014, 16:33:24 »
dane będzie Trybunałowi Konstytucyjnemu wypowiedzieć się w tym przedmiocie; pozytywne jest to, że dzięki staraniom SKP NSZZ "Solidarność" sprawa została przyjęta do rozpatrzenia, co w przypadku skarg konstytucyjnych nie jest takie proste; dla ciekawych rozwoju wydarzeń link:
http://trybunal.gov.pl/s/sk-3914/
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1423 dnia: Styczeń 11, 2015, 21:19:15 »
Jak z nadgodzinami u kolegów bo już niektóre województwa wiedzą że Komendanci źle oszacowali środki na rekompensatę... znowu będą wybierać ponadstanowe w nowym okresie czyli 2015 i gromadząc w ten sposób kolejne na nowy okres...

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1424 dnia: Styczeń 13, 2015, 13:27:30 »