Autor Wątek: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.  (Przeczytany 1017093 razy)

Offline jankowalski723

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1375 dnia: Marzec 22, 2014, 22:26:11 »
Cytuj
st. bryg. Tomasz Zając, który odniósł się również do wyznaczania strażaków systemu 8-mio godzinnego (d-ca, zastępca d-cy JRG) jako norma do systemu zmianowego. Wyjaśnił, że takie przypadki mogą się zdarzyć tylko incydentalnie lub pod koniec okresu rozliczeniowego w sytuacji zagrożenia przekroczenia wskazanej normy godzin ponadnormatywnych.

No ciekawe bo u mnie w komendzie cały czas dowódca z zastępcą sobie mają te przypadki na podziale. Niech pan bryg.Zając prześle na piśmie do dowódców JRG bo oni pewnie o tym nie słyszeli.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2014, 23:22:48 wysłana przez robn »

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1376 dnia: Marzec 24, 2014, 22:40:01 »
To odniesienie dotyczyło sytuacji w ciągu tygodnia od pon. do piąt. sytuacja zrozumiała nie tylko z uwagi na określone stany pracowników systemu codziennego, ( który nagle ginie nie wiadomo gdzie), ale także ( tak naprawdę zwłaszcza) pod kontem otrzymywania pensji z góry.  Jest to w pewien sposób tworzenie wakatu bez wakatu

W soboty i niedziele ( urlop w poniedziałek) sytuacja jak najbardziej prawidłowa a wręcz wskazana, aby pracownicy codzienni zapoznawali się z służbą na PB i przypominali sobie, co nieco lub uczyli się, jeśli nigdy tam nie byli.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1377 dnia: Marzec 27, 2014, 09:40:41 »
Psychologiczna fama podziału nadgodzin po 120 na każde półrocze dała w łeb....na konto wpłynęła kasa za 221 nadodzin z 2013 roku.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1378 dnia: Marzec 27, 2014, 10:47:12 »
Siusiek, nie na każde, tylko na 1 półrocze nowego okresu... u mnie tak już od dwóch lat..... kasa za II okres jest (była i mam nadzieję że się utrzyma) na poziomie 100% wypracowanych nadgodzin.
EGO = 1 / wiedza

Offline ADAM 12

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1379 dnia: Marzec 30, 2014, 10:35:55 »
Czy w ECS zapisanie urlopu w rubryce "stan faktyczny" tylko w dniach pozostawania w służbie jest prawidłowy ?
Np    1    2    3    4    5    6    7    8    9    10
        16   8        16    8         16    8
         u    u         u     u          u     u

Czy nie powinno zapisać się również dni "3" oraz "6" ?

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1380 dnia: Marzec 30, 2014, 11:15:11 »
zapis jest prawidłowy. 3-go i 6- go jest zapis w liście obecności, że jesteś na urlopie.  Co ważne: jeżeli urlop miałeś do 8-go, a masz się stawić do służby na swojej zmianie 10-go, to 9-go zgodnie z ECS nie jesteś już na urlopie. To jest bardzo istotne w przypadkach podwyższonych stanów gotowości, innych nieprzewidzianych sytuacji zwłaszcza jak np. d-ca jrg chce Ci "zrobić pod górkę". Warto mieć kartę urlopową wypełnioną wtedy nie do 8-go a do 9-go.
pozdrawiam   

Offline ADAM 12

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1381 dnia: Marzec 30, 2014, 11:26:35 »
Dziękuję za odpowiedź. I mam jeszcze jedno pytane. Czy urlop zaległy z roku poprzedniego wpisujemy tak samo jak urlopy bierzące ,czy może potrzebna jest jakaś adnotacja?

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1382 dnia: Marzec 31, 2014, 09:12:42 »
Dziękuję za odpowiedź. I mam jeszcze jedno pytane. Czy urlop zaległy z roku poprzedniego wpisujemy tak samo jak urlopy bierzące ,czy może potrzebna jest jakaś adnotacja?
ECS-ie nie ma żadnych innych dodatkowych indeksów na urlopy zaległe, dodatkowe, wypoczynkowe. Urlop to "u" i tyle. U mnie wyróżnia się tylko w liście obecności rodzaj urlopu odpowiednim indkeksem przy U (z-zaległy, d-dodatkowy).

Cytuj
Czy nie powinno zapisać się również dni "3" oraz "6" ?

ECS nie podliczy Ci urlopu jeśli w czas wolny od służby wstawisz indeks "u" - więc nie ma sensu go pisać. Ważne żeby na wniosku urlopowym w podanym przykładzie gość miał wypisany urlop 9 dni w terminie od 01 do 09 miesiąca.

W przypadku gdyby gość napisał wniosek na 8 dni od 1 do ósmego (na tym samym przykładzie - np gość emeryt wybiera urlop przed odejściem na emkę), to:
Np    1    2    3    4    5    6    7       8      9    10
        16   8        16    8         16     8
         u    u         u     u         u08  u08
Program poprawnie zlicza mu dni urlopu (czyli tak jak jest w stanie rzeczywistym). Spotkałem się też (jeśli chodzi o powyższy przykład) z zapisem:
Np    1    2    3    4    5    6     7    8      9    10
        16   8        16    8         16   8
         u    u         u     u          u
Co daje to samo - tylko trzeba pamiętać, by w liście obecności były zaznaczone dwa dni urlopu (7 - 8 danego miesiąca). Szczerze mówiąc nie wiem, który z przykładów jest bardziej poprawny - w każdym razie oba zapisy poprawnie rozliczają czas służby, ilość urlopów. pozdr


EGO = 1 / wiedza

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1383 dnia: Marzec 31, 2014, 20:33:38 »
Słyszałem, że w niektórych komendach chłopakom poprzenosili po 48 nadgodzin na następny okres rozliczeniowy. Za resztę dostali pieniążki. Czy to jest zgodne z przepisami? Jak tak to na jakiej podstawie komendant mógł to zrobić. Jestem ciekaw bo jak mój 01 tak zrobi to chciałbym wiedzieć na podstawie czego i jak itp.

Jeśli było to sorki, poproszę o cytat;)

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1384 dnia: Marzec 31, 2014, 22:11:39 »
Nie wiem dokładnie jak mam rozumieć:
 
Cytuj
h chłopakom poprzenosili po 48 nadgodzin na następny okres rozliczeniowy. Za resztę dostali pieniążki.
Ja rozumiem to tak:
płacone było do ustalonego limitu godzin, reszta godzin została przeznaczona w następnym okresie rozliczeniowym jako nadgodziny do odbioru. Wszystko zgodnie z rozporządzeniem o czasie pełnienia służby.
Pozdrawiam
EGO = 1 / wiedza

leszno

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1385 dnia: Kwiecień 14, 2014, 19:34:03 »
prosze o info jak rozlicza sie zaległy urlop  - bo u nas podobno bedzie rozliczny teraz tak jak w harmonogramie z chorobowym-tzn jak wypadnie ws w harmonogramie to w plecy 24 godz  czy tak moze byc   ? oraz urlop ojcowski ma byc traktowany jak inna nieobecnosc usprawiedliwiona  i tak samo rozliczany-tzn ws w harmonogramie-w plecy   ; czy nie próbuje nas ktos robic w konia  ?

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1386 dnia: Kwiecień 14, 2014, 20:27:52 »
prosze o info jak rozlicza sie zaległy urlop  - bo u nas podobno bedzie rozliczny teraz tak jak w harmonogramie z chorobowym-tzn jak wypadnie ws w harmonogramie to w plecy 24 godz  czy tak moze byc   ? oraz urlop ojcowski ma byc traktowany jak inna nieobecnosc usprawiedliwiona  i tak samo rozliczany-tzn ws w harmonogramie-w plecy   ; czy nie próbuje nas ktos robic w konia  ?

tak na szybko:
urlop zaległy - nie może być udzielony w ws wg harmonogramu półrocznego,
tzw "urlop ojcowski" czyli 14 dni ciągłej nieobecności zapis "p" w harmonogramie półrocznym - może zawierać np. 1 ws lub więcej ws w swoim trwaniu i nikt w tym przypadku nie robi Wam na złość.
pozdrawiam

Offline sebaxll

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1387 dnia: Kwiecień 14, 2014, 21:03:17 »
Z tego co pamiętam urlop ojcowski rozliczamy tak że = 5 służb urlopu ale tylko 80 godzin i w harmonogramie nie wpisuje 2 x 16 i 1 x 8 i wtedy wychodzi suma 80 g.

Offline orange

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1388 dnia: Kwiecień 14, 2014, 21:44:30 »
Urlop ojcowski rozliczamy zgodnie z kodeksem pracy, do którego odsyła ustawa o PSP: tydzień urlopu odpowiada 7 dniom kalendarzowym. Nie ma żadnego rozliczenia godzinowego.

Offline sierota

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1389 dnia: Czerwiec 13, 2014, 09:11:24 »
Dzisiaj się dowiedziałem, że w mojej cudownej komendzie, nadgodziny za I półrocze 2014 zapłacą do ilości 117 nadgodzin. Reszta do odebrania w II półroczu.

Nadmienię, że urlopy mamy wstrzymane.
Nadgodzin wyrobimy wszyscy na PB ok 220 za I półrocze.

Dowódca JRG powiedział że tylko na 117 są  pieniądze i za tyle nam zapłacą?

Jak to jest w innych komendach?

pozdrawiam

sierota

Offline pozarnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1390 dnia: Czerwiec 13, 2014, 09:38:55 »
a z jakiego województwa jesteś?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1391 dnia: Czerwiec 13, 2014, 13:35:34 »
Jeżeli wojewódzki ma "już" co jest dziwne rozeznanie ile strażacy nagromadzili nadgodzin - a dokumenty spływają zawsze po okresie rozliczeniowym to może ustalić sobie limit za ile ma zapłacić w skali województwa wszystkim strażakom a wtedy resztę nadgodzin o ile ma pieniądze dokłada KM/KP.
Jak kolega pisze mają część zapłacone a reszta różnicy ma być odebrana niezwłocznie po rozpoczęciu nowego okresu to komendant strzeli sobie w kolano gdyż odbiór będzie skutkował gromadzeniem godzin w nowym okresie.

Offline bj32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1392 dnia: Sierpień 01, 2014, 13:55:34 »
Panowie.
Właśnie czytam sobie zabawną korespondencję z KG, w której sympatyczny generał brygadier zapewnia, że nadgodziny wynikają z minimalnych stanów osobowych, te zaś wynikają z małego zapotrzebowania na strażaków oraz konieczności posiadania wakatów, a wakaty są niezbędne przeważnie na okoliczność absolwentów.
Co prawda liczba wakatów ma się nijak do liczby absolwentów, ale kto by się tym przejmował?

Jak sobie przeanalizuję to arcydzieło literatury urzędowej, to może jeszcze jakieś ciekawe wnioski wyciągnę :D
"Pobłogosław Jezu drogi, tym co Dudę nam wybrali, Niech ten stan tak piękny, drogi na wiek wieków się utrwali :) "
[by Andrzej Stodolny prodakszyn]

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1393 dnia: Sierpień 01, 2014, 16:06:25 »
nie bądź taki i podziel się tą fascynująca lekturą:)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline bj32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1394 dnia: Sierpień 01, 2014, 16:15:44 »
Będę! Nawet będę taka. Z "a" na końcu. Uporczywie jestem niewiastą.

Skonsultuję z mądrymi ludźmi i zapodam wnioski.
W każdym razie na całą Polskę jest zaledwie niespełna 700 wakatów. A pracujecie tylko średnio 54 godziny więcej tygodniowo, czyli o 12 więcej niż w ustawie. I dostajecie "zwrot" w gotówce albo urlopach. A jak wrzucał - to kucał.
"Pobłogosław Jezu drogi, tym co Dudę nam wybrali, Niech ten stan tak piękny, drogi na wiek wieków się utrwali :) "
[by Andrzej Stodolny prodakszyn]

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1395 dnia: Sierpień 03, 2014, 10:14:44 »

Offline Novvy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1396 dnia: Wrzesień 11, 2014, 12:23:41 »
Witam,

napiszcie proszę, jaka jest "czysta" stawka za jedną nadgodzinę?

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1397 dnia: Wrzesień 11, 2014, 12:41:40 »
Netto wynosi 12,24 zł za nadgodzinę

Offline Novvy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1398 dnia: Wrzesień 11, 2014, 12:49:11 »
Dzięki za odpowiedź.
Czyli prosty rachunek: 12,24 zł x nadgodziny = kwota do wypłaty?

Offline robak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1399 dnia: Wrzesień 12, 2014, 10:25:17 »
Witam
mam pytanko u mnie w jednostce zgromadziliśmy nadgodziny w związku ze zwalczaniem skutków powodzi, nadgodziny te nie  zostały wliczone w resztę nadgodzin z półrocza (podobno z innej puli ), u nas nikt nie wie czy będą w ogóle wypłacone . Czy coś może słyszeliście na ten temat Dzięki