Autor Wątek: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.  (Przeczytany 1013181 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline ipu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1351 dnia: Luty 17, 2014, 09:41:34 »
Witam - mam pytanie czy w pierwszym półroczu 2014 roku dalej obowiązuje zasada płacenia tylko za 120 nadgodzin przez górę a za resztę płaci KM z własnej kieszeni tak jak to było w II półroczu 2013 roku? Czy może coś sie w tej kwestii zmieniło? Pozdrawiam.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1352 dnia: Luty 17, 2014, 18:56:40 »
Witam - mam pytanie czy w pierwszym półroczu 2014 roku dalej obowiązuje zasada płacenia tylko za 120 nadgodzin przez górę a za resztę płaci KM z własnej kieszeni tak jak to było w II półroczu 2013 roku? Czy może coś sie w tej kwestii zmieniło? Pozdrawiam.
a skąd masz taką informację że tylko za 120 godz ??? Chyba was ktoś wpuszcza w maliny ??
pozdrawiam


Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1353 dnia: Luty 17, 2014, 21:34:15 »
Niestety, ale zależy to od ustaleń, jakie poczynił KW różnie w różnych województwach to wygląda.  Teoretycznie KW powinien zapewnić środki na wypłatę za nadgodziny wynikające z zabezpieczenia operacyjnego jednostki, której to ustalił stany minimalne i ewentualnie nadgodziny wynikające z nietypowych sytuacji jak np. wzmożona ilość kursów duża liczba odejść chorobowych itp., ( ale to już sprawy indywidualna danej KM/P).
 Natomiast, jeśli chodzi o zapewnienie kasy na nadgodziny to przeważająca liczba KW otrzymuje pieniądze na max ilość nadgodzin w danym okresie rozliczeniowym razy ilość etatów, jakie posiada włączając funkcjonariuszy dziennych. Dlatego też, co zaoszczędzi KW to jego stąd limity ustalane na podstawie rzeczywistych nadgodzin a nie tych generowanych z powodu utrzymywania wakatów,  na te nadgodziny dany KM/P powinien posiadać środki zaoszczędzone z wakatów, z czego i tak około 40 % zaoszczędzi.

Offline fenixowo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Z każdym dniem bliżej do emki :)
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1354 dnia: Luty 18, 2014, 11:27:46 »
KP/M otrzymuje pieniądze na nadgodziny z KW w ustalonej wysokości w zależności od etatów. Jak jakiejś komendzie braknie kasy oddaje godziny lub komendant przesuwa z innego paragrafu jak ma i płaci za ile ma możliwość.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1355 dnia: Marzec 18, 2014, 12:40:58 »
Witam - mam pytanie czy w pierwszym półroczu 2014 roku dalej obowiązuje zasada płacenia tylko za 120 nadgodzin przez górę a za resztę płaci KM z własnej kieszeni tak jak to było w II półroczu 2013 roku? Czy może coś sie w tej kwestii zmieniło? Pozdrawiam.
a skąd masz taką informację że tylko za 120 godz ??? Chyba was ktoś wpuszcza w maliny ??
pozdrawiam
Coraz więcej informacji ktoś rozpuszcza po komendach że mają płacić za nadgodziny maksymalnie za 240 godzin w roku.Ciekawe po co i w jakim celu.Chyba po to aby nas wk.....ć.....

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1356 dnia: Marzec 18, 2014, 22:12:23 »
Jeśli uwzględnić kasę jaką dostaje KG na nadgodziny to przeliczając średnio na etat to właśnie coś koło tego wychodzi około 120 h.  Oczywiści zależy od województwa nie wszystkie dostają równo, gdyż nie wszędzie jest taki sam średni czas dostępności funkcjonariusza. Jednak odliczając od tego większość codziennych to kasy na nadgodziny dla zmianowych trochę przybywa i wychodzi w granicach 140 h na okres.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1357 dnia: Marzec 18, 2014, 22:31:08 »
W pomorskim za-powyżej-120h mają ukręcać głowy.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1358 dnia: Marzec 18, 2014, 22:50:35 »
Dlaczego mają ukręcać głowy? Płacą do 120 godzin - reszta w odbiór na nowy okres rozliczeniowy. Sprawa prosta bez straszenia ukręcaniem głowy....  :wall: :wall: :wall:
EGO = 1 / wiedza

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1359 dnia: Marzec 19, 2014, 12:07:00 »
Cytuj
Dlaczego mają ukręcać głowy? Płacą do 120 godzin - reszta w odbiór na nowy okres rozliczeniowy. Sprawa prosta bez straszenia ukręcaniem głowy....  :wall: :wall: :wall:

Masz rację. Tylko powiedz DLACZEGO?????

Za poprzedni okres rozliczeniowy miałem 244 "nadgodziny". Zapłacą mi za 140. ( tak jest w mojej komendzie)
Resztę mam odebrać do lipca tego roku.

D-ca JRG rozlicza to tak, że wszystkie ws w styczniu i lutym wliczył sobie w nadgodziny które wykorzystuję z zeszłego okresu.
Sporządził grafik służb na bieżący okres rozliczeniowy.W miejsce bieżących wolnych służb wpisuje zaległe. Całkowicie wstrzymał urlopy. Nawet te zaległe. 
Wymyślił sobie, że pokaże 01 iż można zmniejszyć liczbę nadgodzin.

Moje pytanie jest następujące.

CO TO DA?

W tym półroczu już na mojej zmianie mamy wszyscy ( do końca lutego) po 120 nadgodzin.

Robi się mamy cyrk, ale to jest właśnie PSP.


Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1360 dnia: Marzec 19, 2014, 12:13:07 »
Nie rozumiem tych dwóch zdań:
D-ca JRG rozlicza to tak, że wszystkie ws w styczniu i lutym wliczył sobie w nadgodziny które wykorzystuję z zeszłego okresu.
oraz
Cytuj
W miejsce bieżących wolnych służb wpisuje zaległe.
EGO = 1 / wiedza

Offline ADAM 12

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1361 dnia: Marzec 19, 2014, 21:09:10 »
Wg nowych wydmuszek w niektórych JRG nadgodziny odbiera się jako planowaną już wcześniej wolną służbę. Czyli jeśli w danym miesiącu mam trzy WS wg harmonogramu to jedna z nich zostaje wypisana jako ON (odbiór nadgodzin) . A wg mnie powinienem mieć jedną WS więcej .

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1362 dnia: Marzec 19, 2014, 21:25:12 »
Kto polecił zrobić te wydmuszki? W której komendzie? Jakiś zdolniejszy z KG może to czyta i zrobi z tym porządek...
Jeśli to prawda to goście powinni dostać wpier.... Na WS nie można wstawić odbioru nadgodzin! Jasno i zrozumiale wypowiedziała się KG w tym temacie już daaawno temu. Odbiór nadgodzin można odebrać tylko w dni służby. Niech ten pseudo inteligentny, odpowiedzialny za taki stan gość zrobi uczciwie ECS-a z takim układem i zobaczy wtedy, że tak się nie da. I nie można... 
Kur...a ta P(rywatna)SP rzeczywiście psuje się i to ostro od głowy... Nic, tylko ten zgniły łeb trzeba odrąbać....  :wall: :wall: :wall:
EGO = 1 / wiedza

Offline ADAM 12

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1363 dnia: Marzec 19, 2014, 21:44:05 »
Kto polecił to nie wiem .Ale tak było.  Już dawno powinien ktoś w prosty sposób opisać ,nauczyć i wskazać osoby do rozliczania czasu służby. Póki co mamy burdel w którym jesteśmy dymani aż furczy. Ot taka rzeczywistość.

Czy na temat wypowiedzi KG w sprawie odbioru czasu wolnego było jakieś pismo ?

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1364 dnia: Marzec 19, 2014, 23:18:29 »
Adam 12 ; jeżeli masz na myśli harmonogram półroczny to powinieneś wystąpić do swojego KM/KP o wgląd do rozliczenia Twojego czasu służby za dany okres rozliczeniowy (zakończony). Potem jak stwierdzisz, że w Twojej ocenie zapisy są niezgodne z przepisami - a zapisanie w harmonogramie półrocznym odbioru (zapis lit. "o" w miejscu kiedy miałeś zaplanowane wolne) jest masakrycznie niezgodny, to piszesz raport do swojego KP/KM, (weź sobie potwierdzenie złożenia). Piszesz w nim że wg Ciebie brakuje np. 24 godz. z tytułu niewłaściwego za ewidencjonowania Twojego czas pracy (wolnego) w dn. ...... i czekasz na odpowiedź. Jak jest niepozytywna (koniecznie na piśmie) to następna instancja to komendant wojewódzki, a tam kadrowcy byli bezpośrednio szkoleni przez KG.
pozdrawiam 

Offline bb

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1365 dnia: Marzec 20, 2014, 14:30:00 »
Witam. W mojej Komendzie powstał ostatnio pomysł aby czas poświęcony na:
- udział w zawodach sportowych
- sędziowanie zawodów OSP
-wyjazd z Komendantem
- itp
nie był wliczany jako nadgodziny. W związku z tym moje pytanie. Czy to jest zgodne z prawem? Dodam, że proponuje się wypłatę "równoważnika pieniężnego" za poświęcony czas w postaci nagrody.
pozdrawiam

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1366 dnia: Marzec 20, 2014, 15:14:35 »
Cytuj
Nie rozumiem tych dwóch zdań:
Cytat: raf998 w Wczoraj o 12:07:00

    D-ca JRG rozlicza to tak, że wszystkie ws w styczniu i lutym wliczył sobie w nadgodziny które wykorzystuję z zeszłego okresu.

oraz
Cytuj

    W miejsce bieżących wolnych służb wpisuje zaległe.

Jest to dokładnie tak jak opisał Adam 12

Cytuj
Wg nowych wydmuszek w niektórych JRG nadgodziny odbiera się jako planowaną już wcześniej wolną służbę. Czyli jeśli w danym miesiącu mam trzy WS wg harmonogramu to jedna z nich zostaje wypisana jako ON (odbiór nadgodzin) . A wg mnie powinienem mieć jedną WS więcej

z jednym wyjątkiem

WSZYSTKIE ws są odbierane jako zaległe nadgodziny z poprzedniego okresu rozliczeniowego.

Cytuj
Na WS nie można wstawić odbioru nadgodzin!

NAPRAWDĘ??? NIEMOŻLIWE :rofl:

Nas na PB wku..ia to, ale cóż począć, skoro nie płacą za wszystkie nadgodziny.

Tu powstaje pytanie.

Czy jest tak mało kasy,czy 8-mio godzinnym przeszkadza to, że PB dostaje ponad 5 tyś rocznie więcej kasy :gwiazdki:


Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1367 dnia: Marzec 20, 2014, 18:22:41 »
Jeszcze raz powtórzę
Jeśli w ECS ktoś wstawi w miejsce harmonogramowej wolnej służby odbiór nadgodzin - program tego nie podliczy!! ECS robił ktoś mądrzejszy niż jakiś imbecyl z niektórych jednostek

Dla przykładu: gość ma do odbioru 100 nadgodzin za poprzedni okres
nazwisko ilość nadg.  dni
Kowalski     100          1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31
harmonogram            16  8       16  8                       16    8         16   8                           16   8         16   8                           16   8         16
realizacja                   16  8        o   o       o   o         16    8          o    o          o    o         16   8         16   8                           16   8         16

To chyba (przynajmniej tak rozumiem) jest zapisywane u Was - czyli w wolne służby wstawiony odbiór - Powtarzam - TO JEST BŁĘDNY ZAPIS!!!! Program pomimo tego, że jest tak zapisane rozliczy poprawną ilość godzin czyli odejmie tylko to co jest potrzebne i odliczy tylko 48 godzin z nadgodzin zamiast 96.

Poprawny zapis wygląda tak:
nazwisko ilość nadg.  dni
Kowalski     100          1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31
harmonogram            16  8       16  8                       16    8         16   8                           16   8         16   8                           16   8         16
realizacja                   16  8        o   o                       16    8          o    o                           16   8         16   8                           16   8         16

Odbiory odbiera się tylko w dni służby.
Zróbcie to co mówi @peterek (macie pełne prawo do tego - z rozporządzenia).
napisać do 01 raport o rozliczenie godzin służby za dany okres. Widać czarno na białym....
EGO = 1 / wiedza

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1368 dnia: Marzec 20, 2014, 22:12:27 »
Jeśli rozliczenie czasu służby następuje na podstawie ecs ( a nie ma takiego obowiązku) to nie ma szans, aby ktoś wam zliczył odbiór w te dni arkusz po prostu tego nie zrobi wszelkie wartości mające inną postać niż cyfry zliczane są na podstawie góry i to by było na tyle.

Chyba, iż ktoś wam zaplanował ciągiem dwa miesiące ( widziałem coś takiego a po kontrolach okazało się, iż jest to tylko uchybienie), bo co oznacza tak naprawdę równomierny rozkład czasu służby-, ale jeśli tak zrobił a widziałeś harmonogram ( a powinieneś) to przynieś zwolnienie i zrobisz mu nadgodziny parę takich akcji naprawdę uczy pokory

A tak naprawdę nie ma to większego znaczenia w ujęciu całego okresu gdyż twój czas służby to zamknięta całość i jeśli następuje prawidłowe rozliczenie to jak w jednym miejscu ci urwą to w drugim przybędzie

Offline boloyung1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1369 dnia: Marzec 20, 2014, 22:44:07 »
Witam. W mojej Komendzie powstał ostatnio pomysł aby czas poświęcony na:
- udział w zawodach sportowych
- sędziowanie zawodów OSP
-wyjazd z Komendantem
- itp
nie był wliczany jako nadgodziny. W związku z tym moje pytanie. Czy to jest zgodne z prawem? Dodam, że proponuje się wypłatę "równoważnika pieniężnego" za poświęcony czas w postaci nagrody.
pozdrawiam
Jedynym logicznym rozwiązaniem jest delegacja i wtedy nie masz nadgodzin, poza tym zawsze wpisuj do ECS godziny pozostawania

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1370 dnia: Marzec 20, 2014, 22:59:54 »
boloyoung 1: dlaczego twierdzisz że delegacja to nie nadgodziny ? każda delegacja jest zapisywana w ECS, nawet jak masz w danym dniu zaplanowane wolne w harmonogramie półrocznym, to i tak jest konieczność zapisu odpowiedniej ilości godzin np. zapis k 09.
pozdrawiam 

Offline boloyung1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1371 dnia: Marzec 21, 2014, 12:30:51 »
Dlatego, że wpisując w ESC delegację nie generujesz nadgodzin, poza tym jak masz wystawioną delegację to już zapłacono Ci za godziny pozostawania na służbie....

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1372 dnia: Marzec 21, 2014, 13:43:34 »
Cytuj
Jeszcze raz powtórzę
Jeśli w ECS ktoś wstawi w miejsce harmonogramowej wolnej służby odbiór nadgodzin - program tego nie podliczy!! ECS robił ktoś mądrzejszy niż jakiś imbecyl z niektórych jednostek

Żeby była jasność. Ja się z Tobą zgadzam w 100% !!!
Wytłumacz to tylko mojemu dowódcy JRG.

On tego nie rozumie.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1373 dnia: Marzec 21, 2014, 17:58:41 »
Cytuj
Jeszcze raz powtórzę
Jeśli w ECS ktoś wstawi w miejsce harmonogramowej wolnej służby odbiór nadgodzin - program tego nie podliczy!! ECS robił ktoś mądrzejszy niż jakiś imbecyl z niektórych jednostek

Żeby była jasność. Ja się z Tobą zgadzam w 100% !!!
Wytłumacz to tylko mojemu dowódcy JRG.

On tego nie rozumie.
To proste ... Zmienić go na kogoś kto ma klepki poukładane albo dać robotę d-cy zmiany a nuż lepiej się na tym zna.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1374 dnia: Marzec 22, 2014, 20:16:45 »
Cytuj
W trakcie posiedzenia szczegółowych informacji dotyczących rozliczenia ponadnormatywnego czasu służby za dwa okresy rozliczeniowe 2013 roku omówił Dyrektor Biura Kadr KG PSP st. bryg. Tomasz Zając, który odniósł się również do wyznaczania strażaków systemu 8-mio godzinnego (d-ca, zastępca d-cy JRG) jako norma do systemu zmianowego. Wyjaśnił, że takie przypadki mogą się zdarzyć tylko incydentalnie lub pod koniec okresu rozliczeniowego w sytuacji zagrożenia przekroczenia wskazanej normy godzin ponadnormatywnych.

http://www.zzsflorian.pl/pokaz_artykul/?id_article=561&id_page_element=776