Autor Wątek: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.  (Przeczytany 1014507 razy)

Offline bj32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1275 dnia: Wrzesień 27, 2013, 17:37:52 »
Peterek: "-aś". Jestem niewiastą. Widać na zdjęciu :P

Czasów 01 Skomry nie pamiętam, bo tematyka mnie ciekawi dopiero od roku, ale nie wątpię, ze nie była to kwestia dobrej woli, bo życzliwi urzędnicy, którzy sobie od pyska odejmują, żeby dać innym - nie istnieją :D

Szczęściem wielkim Donek z Vincentem na tak poroniony pomysł nie wpadnie, a i żywię głęboką nadzieję, że niebawem w ogóle już będą rządzić we własnych wygódkach. Ale, oczywiście, miałoby to wpływ.

Natomiast śmiem sądzić, że problem nadgodzin jest nieco większy, niż wyłącznie te 8 do 32 tygodniowo, prawda? I wynika z za małych obsad. A o tym to trzeba będzie podyskutować z towarzyszem Sienkiewiczem z tego samego kółka różańcowego i nawet wiem, kto ma taki zamiar :D

Sawsz: przedni pomysł, tylko nie mów o tym nikomu z ziąąąądu, bo gotowi wprowadzić...
"Pobłogosław Jezu drogi, tym co Dudę nam wybrali, Niech ten stan tak piękny, drogi na wiek wieków się utrwali :) "
[by Andrzej Stodolny prodakszyn]

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1276 dnia: Wrzesień 27, 2013, 19:29:45 »
bj32 - przepraszam za niewłaściwą płeć. również już mam dosyć naszych jaśnie panujących (czy następni będą lepsi ???). jest też możliwy inny problem z nadgodzinami - pełne stany osobowe na podziale, a np. 90% chłopaków chętnie chce "łapać" nadgodziny, a godzin do podziału malutko. pozdrawiam

Offline bj32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1277 dnia: Wrzesień 27, 2013, 19:40:03 »
Nie szkodzi :)

Chyba niewielu jest takich, co nie maja dość. Problem w tym, że wybór niewielki, bo PiS od PO różni się wyłącznie Kaczyńskim...

Koledzy mogą dorabiać w rozmaitych miejscach: na ochronie obiektów, bhp, ppoż... Z uprawnieniami możliwości macie od cholery i trochę. Łapanie pszczół i przewożenie pacjentów z zawałem z poradni w Pruszkowie do szpitala w Komorowie jest chyba umiarkowanie zabawne...?
Tak czy owak: biorąc pod uwagę, że ogólnie brakuje ludzi na zmianach - nie wiem jeszcze, ilu, acz mam nadzieję się dowiedzieć - w ciągu najbliższych 5 lat raczej Wam nadgodzin przybędzie niż zabraknie. A możliwość odebrania macie w ciągu trzech lat.
Pytanie za sto punktów: jeśli kolega ten czy ów nazbierał sobie tych nadgodzin 600, to jak je odbierze? W gotówce? Nie w tym życiu i nie przy kryzysie, Tusku i paniach marszałkiniach z premiami za bredzenie o feminizmie. W urlopie? Jak, skoro brakuje ludzi i są jednostki, gdzie różnica między stanem minimalnym a faktycznym to dwie osoby i wystarczy, że jeden się zacznie edukować, drugi dostanie sraczki i już masz po urlopie.
"Pobłogosław Jezu drogi, tym co Dudę nam wybrali, Niech ten stan tak piękny, drogi na wiek wieków się utrwali :) "
[by Andrzej Stodolny prodakszyn]

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1278 dnia: Wrzesień 27, 2013, 21:09:17 »
A ja czytając posty trochę zejde na inny tor.... Kto i ile dostał już za nadgodziny.Komu gdzie i ile zabrali. Czy dokumenty podpisane zgadzają się ze stanem faktycznym czyli stanem konta?

Offline ADAM 12

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1279 dnia: Wrzesień 27, 2013, 22:33:17 »
piniedzy nie widac,ale decyzja przedwczoraj wpadła w łapki. Wynika z niej że 208 godzin wypracowałem ponad normatywnych z czego 24 odbiorę w wolnym.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1280 dnia: Wrzesień 27, 2013, 23:41:27 »
A możliwość odebrania macie w ciągu trzech lat.
Pytanie za sto punktów: jeśli kolega ten czy ów nazbierał sobie tych nadgodzin 600, to jak je odbierze? W gotówce? Nie w tym życiu i nie przy kryzysie, Tusku i paniach marszałkiniach z premiami za bredzenie o feminizmie.

chyba z odbiorem jest inaczej - jeżeli masz nadgodziny za 1 półrocze 2013r np. 249 godz, bo tyle o ile pamiętam maksymalnie mógł mieć strażak przy warunku że nie ma w nich nadgodzin wypracowanych w ramach podwyższonej gotowości bojowej, to jest obowiązek ich zapłaty lub oddania w następnym czyli w 2 półroczu 2013r- co może skutkować efektem domina tzn. narastaniem zaległych wolnych z tego półrocza, wstrzymaniem urlopów.
Natomiast wielu strażaków podziału bojowego pisało do swoich 01 pisma dotyczące godzin wypracowanych przed wyjściem nowych przepisów zdaje się w 2010 roku, bojąc się o nadgodziny wypracowane do 2010 roku, które nadal wiszą i nie wiadomo co z nimi - część prawników sugerowała właśnie pisanie zanim minie trzy lata.

odnośnie pytania za sto punktów; z tego co wiem, to przekroczenie czasu służby powyżej maksymalnych godzin, które może zarobić strażak czyli np. 249 godz. powoduje interwencję KG poprzez KW i d-ca danej JRG musi się mocno tłumaczyć co było tego powodem, musi mieć mocne argumenty na swoją obronę.
pozdrawiam

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1281 dnia: Wrzesień 28, 2013, 14:13:14 »
Witam w ilu komendach zapowiadają że za nadgodziny zapłacą 70% wypracowanych nadgodzin. 
U nas resztę która przechodzi na następny okres ma zostać odbierana w wolnym w pierwszej kolejności. Z tego co się orientuję w naszym województwie tylko w trzech komendach nadgodziny zostaną wypłacone w 70%, pozostałe KM dostaną normalnie .
Boskie Pomorskie........... 
To jest masakra.  :gwiazdki:

Offline bj32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1282 dnia: Wrzesień 28, 2013, 14:28:53 »
Nie jest z odbiorem inaczej, bo czytałam tę upiorną ustaw chyba z 12 razy i jeszcze gadałam z prawnikiem. Znaczy oboje mamy rację: jest obowiązek, ale jeśli nie zostanie dotrzymany, to możecie się upominać do lat trzech. A przynajmniej zacząć się upominać, bo cala zabawa z odbieraniem na etapie wymiany pism może się smarkać nawet i 10 lat. A w międzyczasie liczba godzin sobie rośnie i rośnie...

Czytałam jakąś decyzję sądu o nadgodzinach z czasu od 2010 - bodaj oddalenie. W decyzji była ciekawostka: koledzy nie powołali się na to, że wygenerowana ilość nadgodzin wynika ze zbyt małych obsad, natomiast KW podparł się kwitami, że te "maksymalne" zostały oddane w urlopach i gotówce. Nie czytałam wniosku kolegów, ale zdaje się, że troszku to spaprali...

"odnośnie pytania za sto punktów; z tego co wiem, to przekroczenie czasu służby powyżej maksymalnych godzin, które może zarobić strażak czyli np. 249 godz. powoduje interwencję"
Teoretycznie. Poza tym mówimy o godzinach zbieranych na przykład 3 lata i nierozliczonych faktycznie. Poza tym dowódca raczej nie będzie miał większych problemów z wykazaniem, że skoro stan minimalny to 7, liczba etatów - 9, jeden poszedł na szkolenie, drugi był na urlopie, trzeci dostał sraczki i po ptokach, bo minimalny być musi.

KW w oficjalnych danych podają, że wszystko jest popłacone, dodam. Zgodnie z dyrektywami z 2011, kiedy kupa wpadła w szprychy i zaczęła się robić afera.

"Pobłogosław Jezu drogi, tym co Dudę nam wybrali, Niech ten stan tak piękny, drogi na wiek wieków się utrwali :) "
[by Andrzej Stodolny prodakszyn]

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1283 dnia: Wrzesień 28, 2013, 20:02:06 »
Witam w ilu komendach zapowiadają że za nadgodziny zapłacą 70% wypracowanych nadgodzin. 
U nas resztę która przechodzi na następny okres ma zostać odbierana w wolnym w pierwszej kolejności. Z tego co się orientuję w naszym województwie tylko w trzech komendach nadgodziny zostaną wypłacone w 70%, pozostałe KM dostaną normalnie .
Boskie Pomorskie........... 
To jest masakra.  :gwiazdki:

Niestety jeśli okazało się że twoja komenda tj. strażacy w okresie rozliczeniowym wypracowali maxa obowiązującego dla całego okresu to w konsekwencji patrząc na komendy w województwie i pieniądze przeznaczone na nadgodziny poprostu ich zabrakło.W tym momencie 01 napewno nakazał przedstawić swoim kp/km wykazy według których ustalił limit nadgodzin do zapłacenia i też odebrania. Dla wszystkich a co to oznacza względem twojej jednostki że mineliscie pułap. Oczywiście poza tym że nie będziesz miał np.3000  tylko 500 mniej a godziny do odebrania musisz pamiętając wybrać w koejnym okresie nie patrząc na nadgodziny z bieżącego.Pamiętaj aby wystapić do swojego o możliwość odbioru w pierwszej kolejności .

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1284 dnia: Wrzesień 29, 2013, 10:33:58 »
Witam ponownie czyli  mówi się nam że w półroczu nie możemy mieć więcej niż 249h . Oki i tego się trzymamy, ale z tego morał jest taki że mówi się jedno robi drugie bo okazuje się że są wyliczenia o których nie wiemy lub też wyliczenia robi się w ciemno . Przecież nie jest to rozliczane następnego dnia po zakończeniu okresu rozliczeniowego a po trzech miesiącach wiec w całej Polsce wiadomo ile jest wypracowanych nadgodzin i ile jest do zapłacenia to jakim cudem dochodzi do takich akcji
Z resztą zobaczmy jak wejdzie na konto bo na razie tylko listy widzieliśmy.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1285 dnia: Wrzesień 29, 2013, 11:00:09 »
@potok, nie bardzo Cię rozumiem.
Nadgodziny możesz znać po każdym miesiącu, ich ilość nie jest tajna ani też niemożliwa do skonfrontowania!! Ja 2-3 lipca mam rozliczenie za cały I okres więc dziwne jest, że ktoś liczy aż 3 miesiące!!  Mniej więcej ilość 249 jest cyfrą graniczną i nie ma bata by to przekroczyć! Jak ktoś się nie zna jak to zrobić (by nie przekraczało) to nie wiem jakim cudem i dlaczego jest na tym stanowisku.
Wg mnie pieniądze na dany okres powinny być przeliczane po danym okresie i wypłacane tyle ile jest realnie godzin wyrobionych. Stosowanie puli kasy na całe dwa okresy i czekanie (nie wiem na co?, że strażacy jej nie wyrobią?) jest dziwne.
KP po okresie wysyła ilość godzin do KW, KW zbiera i sumuje i wysyła do KG a KG już rozdysponowuje wg zapotrzebowania. Wykorzystywanie puli na dany okres powoduje, ze można ją uzyskać w 1 okresie a w drugim (a skąd wiadomo będzie jaki będzie drugi??)  można uzyskać tylko cześć maksa. Reszta w odbiorze (zgodnie w rozporządzeniem) - powoduje to przepychanie znów odbiorów na następny okres i koło się zamyka.
EGO = 1 / wiedza

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1286 dnia: Wrzesień 29, 2013, 11:57:14 »
Zgadza się nic nie jest tu tajne i wszystko wiadomo ile można wyrobić policzenie tego jest proste i na Jednostkach jest sprawnie wykonane tylko dlaczego na kilka dni przed terminem wypłaty dochodzą informacje ze nagle musimy dać mniej bo kaski jest mniej   i to tylko dla wybranych

A czy ja napisałem że mam problem z obliczeniem godzin.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2013, 19:40:26 wysłana przez potok »

Offline bj32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1287 dnia: Wrzesień 29, 2013, 18:20:23 »
Potok:
"morał jest taki że mówi się jedno robi drugie"
I jesteś tym straszliwie zaskoczony?
"po trzech miesiącach wiec w całej Polsce wiadomo ile jest wypracowanych nadgodzin i ile jest do zapłacenia"
Oprócz tego, co napisał Robn, to chyba matematyka na tym poziomie nie jest jakaś szczególnie trudna? Na fleku chyba do pracy nie jeździsz i jesteś w stanie stwierdzić, ile godzin zrobiłeś w miesiącu? Odejmujesz ustawowe od faktycznych i masz różnicę, czyli liczbę nadgodzin :D
"dlaczego na kilka dni przed terminem wypłaty dochodzą informacje ze nagle musimy dać mniej bo kaski jest mniej"
Bo KW Wam się nie zwierzają, jaki mają budżet zapewne na dany rok, ile na normalne stawki i ile na nadgodziny, bo formalnie na plaster Wam ta wiedza? To działka kadr i księgowości ;)
Robn:
"nie ma bata by to przekroczyć!"
Jest. I wynika ze stanów osobowych.
"Wg mnie pieniądze na dany okres powinny być przeliczane"
Według Ciebie. Powinny. Tylko wątpię, czy zawsze tak jest, bo się jakiejś pierdole w kadrach albo księgowości nie chce ruszyć zadu i popracować na przykład. Albo co. Zwłaszcza albo co.
"KP po okresie wysyła ilość godzin do KW, KW zbiera i sumuje i wysyła do KG a KG już rozdysponowuje wg zapotrzebowania."
Zdefiniuj "zapotrzebowanie". Pula na rok jest ustalana z góry jeszcze w roku poprzednim i całość polega na wróżeniu KG i ministra właściwego, który zazwyczaj gówno wie i może Wam robić za kelnera, tak się na tym wszystkim zna, za to ma do roboty trzydziestu ludzi, którzy wiedzą mniej więcej tyle samo, co i on :D
"Pobłogosław Jezu drogi, tym co Dudę nam wybrali, Niech ten stan tak piękny, drogi na wiek wieków się utrwali :) "
[by Andrzej Stodolny prodakszyn]

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1288 dnia: Wrzesień 29, 2013, 22:09:22 »
Witam ponownie czyli  mówi się nam że w półroczu nie możemy mieć więcej niż 249h.
ilość godzin 249 nie znaczy, że w każdym półroczu jest taki max. W tym półroczu jest (chyba) 245 godz., a jest to wyliczane na podstawie wzoru opracowanego w KG (dostępny na ich stronie).
prawdopodobnie na niewielkie braki w zabezpieczonych kwotach na nadgodziny miała wpływ ubiegłoroczna podwyżka naszych poborów i delikatny wzrost stawki za jedną nadgodzinę.
na duże braki może mieć wpływ np. nie do przewidzenia wzrost przepracowanych godzin przez strażaków w jakiejś KP/KM przy akcjach pompowych, wiatrołomach, długotrwałych pożarach, itp., gdy zwiększane są stany osobowe powyżej minimalnego na podziale bojowym.  pozdrawiam





Offline wydra

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1289 dnia: Wrzesień 30, 2013, 14:52:53 »
...no i tak jak pisałem wcześniej.....w wybranych komendach nie wypłacono za nadgodziny....
Mam pytanie, jakie konsekwencje dla KP mogą zaistnieć w takiej sytuacji?

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1290 dnia: Wrzesień 30, 2013, 15:30:13 »
Termin jest do dzisiaj więc...

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1291 dnia: Październik 09, 2013, 10:06:41 »
 Minął termin wypłat jałomużny  za nadgodziny. Nie dość , że wypłacili ochłap w ostatniej chwili ,w postaci 70% należności  aby zmieścić się w terminie , to na dodatek nie wiadomo kiedy wypłacona zostanie reszta . Odebrać w naturze nie ma możliwości, bo wydali decyzję  na papierze , że będziesz miał strażak  zapłacone za tyle i tyle godzin i koniec. Prawo po ich stronie .  A poza tym stany tak wyśrubowane , ee choć byś chciał oddać godziny  ni jak nie da rady oddając godziny jednemu   generujesz nowe nadgodziny u innego .  A związki milczą w tej sprawie ...
Ale to chyba problem ogólnopolski  w komendach gdzie wygenerowano bardzo dużą ilość nadgodzin u wszystkich zatrudnionych.? Jeśli się mylę to dajcie znać .
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline bj32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1292 dnia: Październik 09, 2013, 10:24:05 »
Ogólnopolski.
A czy ja bym mogła któregoś z kolegów ów kwit "że będziesz miał strażak  zapłacone za tyle i tyle godzin i koniec." zobaczyć? Może sobie dane zamazać, ale ja jestem strasznie ciekawa, czy aby z pewnością po ich stronie jest prawo, bo mnie sie widzi, ze mataczą...
"Pobłogosław Jezu drogi, tym co Dudę nam wybrali, Niech ten stan tak piękny, drogi na wiek wieków się utrwali :) "
[by Andrzej Stodolny prodakszyn]

Offline 6ogniowy6

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1293 dnia: Październik 10, 2013, 19:38:38 »
Minął termin wypłat jałomużny  za nadgodziny. Nie dość , że wypłacili ochłap w ostatniej chwili ,w postaci 70% należności  aby zmieścić się w terminie , to na dodatek nie wiadomo kiedy wypłacona zostanie reszta . Odebrać w naturze nie ma możliwości, bo wydali decyzję  na papierze , że będziesz miał strażak  zapłacone za tyle i tyle godzin i koniec. Prawo po ich stronie .  A poza tym stany tak wyśrubowane , ee choć byś chciał oddać godziny  ni jak nie da rady oddając godziny jednemu   generujesz nowe nadgodziny u innego .  A związki milczą w tej sprawie ...
Ale to chyba problem ogólnopolski  w komendach gdzie wygenerowano bardzo dużą ilość nadgodzin u wszystkich zatrudnionych.? Jeśli się mylę to dajcie znać .
Jestem przedstawicielem ZZ i u nas w KP zostały wypłacone w 100%. Rozwiązanie problemu jest bardzo proste: Pozew do sądu.  Jeżeli masz decyzje organu tj. KP PSP to przyjdź się do najbliższej struktury np. NSZZ "Solidarność", na pewno pomogą. Opinie typu: "... nie będę się szarpał z 01 i itp. " to tylko woda na młyn dla strony służbowej. Czasami wystarczy tylko chcieć.

ogienek

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1294 dnia: Październik 10, 2013, 20:45:05 »
dziś się będę szarpał z komendantem , straszył sądem, a jutro mam oczekiwać awansu  na wyższe stanowisko. Ty się dobrze czujesz?

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1295 dnia: Październik 11, 2013, 11:06:10 »
Takie sprawy powinny być załatwione na co najmniej szczeblu wojewódzkim a nie powiatowym. ZZ-y powinny cisnąć KW, KG na zwiększenie środków na wypłaty za nadgodziny, bo wielokrotnie mówiłem, ze to są godziny narastające, przerzucane z okresu na okres.
Pozdrawiam
EGO = 1 / wiedza

Offline samda

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1296 dnia: Październik 12, 2013, 20:40:58 »
Kiedy wypłacane są nadgodziny ? Raz w roku, co pół roku czy jeszcze inaczej?

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1297 dnia: Październik 12, 2013, 21:16:13 »
Cytuj
Kiedy wypłacane są nadgodziny ? Raz w roku, co pół roku czy jeszcze inaczej?
raz w tygodniu, albo i częścej, naprawdę zadajesz takie banalne pytanie?? :gwiazdki:

Offline samda

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1298 dnia: Październik 12, 2013, 21:26:54 »
tak

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1299 dnia: Październik 12, 2013, 21:40:10 »
OK. niech będzie, zeby nie było ze nie pomagam, w PSP jest półroczny okres rozliczeniowy jesli idzie o nadgodziny, płatne sa w trzy miesiące po zakończeniu okresu. Wypada to na koniec marca i września.
PS. takich rzeczy dowiesz się w służbie  :straz: