Autor Wątek: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.  (Przeczytany 1013906 razy)

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1200 dnia: Luty 25, 2013, 13:52:50 »
i ja dorzucę troszeczkę do ogródeczka i proszę wybaczyć , że troszeczkę będzie  (przynajmniej na wstępię) nie na temat
1. Szanowny moderatorze robn. taki cytat "Oj, Panie Komendancie Główny mógłbyś wprowadzić zarządzenie, żeby każdy strażak w przeciągu 5 lat przeszedł przez biuro na pół roku.... Byłoby większe zrozumienie dla obu prac w jednej służbie...     Żaden wyleżany strażak nie narzekałby że stodołę musiał przez całą noc na widłach wynosić...." jest nie na miejscu- a może tak na odwrót niech każdy biurowiec przejdzie przez podział. Jest wiele takich cytatów twoich, które świadczą niezbyt przychylnie o Tobie jako moderatorze. Jeśli uważasz, że jako moderator masz na wszystko wpływ to w regulaminie jako pkt. 1 zamieście, że inne zdanie od moderatora będzie kasowane. Robn wybacz ale zachowujesz się jak dziecko w piaskownicy, któremu drugie "pożyczy" sobie łopatkę i ten już zabiera wszystko i idzie do domu.- Troszeczkę wyrozumiałości, samokrytyki, przyznania się do błędów itp. Proszę sobie wejść na forum policyjne to może coś ono nauczy.
2. Nadgodziny to kolejna wolna amerykanka w interpretacji co widać po wpisach , no ale co poniektórzy uważają że na forum pisane są brednie.
3. Fikcyjni strażacy- są tacy i u mnie. Wpisany na podział siedzi w biurze i ani go rusz do akcji, ćwiczeń, porządków itp. Przecież on to nie strażak podziałowy.
4. Jakoś nikt pomimo, że o tym pisałem nie zajmuje się stawką nadgodzinową- pisano, poczekajmy na razie jest 60% potem będzie więcej itp. - Kurw... ile mam czekać!!! Jak będę miał 50 lat służby!!! Robią Nas w konia nasi przełożeni pod każdym względem i jeszcze kurw.. na forum zabrania nam się pisać prawdy.
Zegnam bo juz się wkur....       

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1201 dnia: Luty 25, 2013, 14:15:53 »
Wypowiadam się prywatnie - jako forumowicz mam do tego prawo.
Jeśli wypowiadam się jako moderator - zaznaczam to kolorem.
Proszę nie łączyć moich prywatnych wypowiedzi z tym co robię jako moderator.
Reszta wypowiedzi dla officera na PW.
I myślę że na tym zakończymy trzepanie mnie za burdel w waszych komendach.
EGO = 1 / wiedza

ono85

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1202 dnia: Marzec 05, 2013, 15:37:43 »
opcja wyszukiwarki nie działa wiec pisze tak u nas w łódzkim w komendzie miejskiej dostajemy po300-400 zł nadgodzin a i okazuje się że i na zero nagle wychodzimy bo też tak bywało :angry:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1203 dnia: Marzec 05, 2013, 16:33:01 »
Nie chce cie denerwowac ale u nas zwykle max lub blisko...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline CSPSP :)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1204 dnia: Marzec 06, 2013, 00:29:22 »
u mnie praktycznie cała zmiana max. Praktycznie wszyscy mieszczą się w zakresie "max-48h".. ja mam najmniej ze względu na wolne poza WS które często wybieram na szkołę ale też nie narzekam..
z tym że mała komenda+wakaty=nadgodziny...
pajacyk <--- kliknij w pajacyka

Offline fire-worker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1205 dnia: Marzec 06, 2013, 07:23:48 »
Teraz czekam na jałmużnę za 140 nadgodziny. Reszta zmiany podobnie od 100-140 godzin.

(Jałmużna – datek dla biednych i potrzebujących. W chrześcijaństwie należy do uczynków miłosierdzia i zalecany jest szczególnie w takich okresach jak wielki post i Adwent. Bardzo istotny jest w islamie i uznaje się go za obowiązek każdego muzułmanina.)


Offline pszczola

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1206 dnia: Marzec 06, 2013, 11:37:31 »
Cytuj
Po pierwsze : Nie rozumiesz nie zabieraj głosu, nie widziałeś/słyszałeś o takich praktykach nie znaczy że ich nie ma.
W mojej jednostce na mojej zmianie jest 2 pracowników KM na naszej liście obecności, na kolejnych zmianach jest po jednej sztuce. Nawet się nie pojawiają w JRG, ponieważ w liście mają wpis: ODDELEGOWANY DO KM. Czego jeszcze nie rozumiesz?? We wszystkich JRG naszej KM  jest podobnie. Na koniec: nie musisz obrażać jeśli czegoś nie rozumiesz, zapytaj lub po prostu pomyśl to nie boli. Pozdrawiam

Podobny sposób rozwiązania problemu nadgodzin, proponowałem już w 2005r. (wtedy, kiedy nie były płacone nadgodziny) i od razu stałem się wrogiem dla wszystkich "ośmiogodzinnych", a było ich o siedmiu więcej niż teraz (KP-III kategoria). Sami zaś, wybierali skrupulatnie każde nadgodziny ( np. wyjazd na 4 godz. obowiązkowo z kierowcą z podziału na zebranie OSP - w niedzielę odbiór 8 godz. bo tak stanowił przepis). Pozostawanie po służbie w Komendzie (potrzebny czy nie- nadgodziny), oczywiście odbierane, urlop generowany z kilku lat (bo nie ma kiedy wybrać, bo niezbędni, bo straż się bez nich rozpadnie). Dodatek służbowy w podziale wynosił 300zł (w podziale 240 godz. służby w miesiącu było normą), dodatek w Komendzie 1300 zł.,bo dyspozycyjni. Dodatkowy urlop? - oczywiście, każdy był w dyspozycji komendanta, choćby jeden dzień w miesiącu. Nagrody? - oczywiście!
Teraz strażaków biurowych w mojej Komendzie jest o połowę mniej, nadgodziny prawie na zero - i można. Trudno tylko jak dawniej, zmusić Ich do powąchania dymu. No i system przyznawania nagród pozostał ten sam.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2013, 17:29:31 wysłana przez robn »

ono85

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1207 dnia: Marzec 06, 2013, 13:08:06 »
no na mojej zmienie wiekszość  mieści się od 70 do 110 wiecej nie mamy :gwiazdki:

Offline ricco

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1208 dnia: Marzec 06, 2013, 14:23:31 »
a ile wynosi max nadgodzin w jednym okresie rozliczeniowym ?

Offline fenixowo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Z każdym dniem bliżej do emki :)
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1209 dnia: Marzec 06, 2013, 14:31:51 »
około 240 h

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1210 dnia: Marzec 06, 2013, 15:35:21 »
Cytuj
Podobny sposób rozwiązania problemu nadgodzin, proponowałem już w 2005r. (wtedy, kiedy nie były płacone nadgodziny) i od razu stałem się wrogiem dla wszystkich "ośmiogodzinnych", a było ich o siedmiu więcej niż teraz (KP-III kategoria). Sami zaś, wybierali skrupulatnie każde nadgodziny ( np. wyjazd na 4 godz. obowiązkowo z kierowcą z podziału na zebranie OSP - w niedzielę odbiór 8 godz. bo tak stanowił przepis). Pozostawanie po służbie w Komendzie (potrzebny czy nie- nadgodziny), oczywiście odbierane, urlop generowany z kilku lat (bo nie ma kiedy wybrać, bo niezbędni, bo straż się bez nich rozpadnie). Dodatek służbowy w podziale wynosił 300zł (w podziale 240 godz. służby w miesiącu było normą), dodatek w Komendzie 1300 zł.,bo dyspozycyjni. Dodatkowy urlop? - oczywiście, każdy był w dyspozycji komendanta, choćby jeden dzień w miesiącu. Nagrody? - oczywiście!
Teraz strażaków biurowych w mojej Komendzie jest o połowę mniej, nadgodziny prawie na zero - i można. Trudno tylko jak dawniej, zmusić Ich do powąchania dymu. No i system przyznawania nagród pozostał ten sam.
Podejrzewam że to o czym piszesz jest ,,normą" w wielu KM, niestety niektórym to pasuje i nawet gotowi są zapomnieć jak inaczej mówili będąc na niższym stanowiskach, natomiast po przejściu drabiny awansów zapomnieli  skąd się wywodzą. No niestety punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Żałosne ale prawdziwe. Zdarzały się przypadki że dowódcą JRG był oficer z papierkiem mówiącym że dym mu szkodzi, później został 02 i głęboko ma w du.pie podział i przyznawanie nagród. Doszło nawet do tego że oszczędzano na mundurach koszarowych, ale kasa na coroczne ćwiczenia w komorach odległych o 150km zawsze się znalazła. I to ten który bał się założyć aparat........:)
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2013, 17:29:06 wysłana przez robn »
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline jankowalski723

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1211 dnia: Marzec 07, 2013, 14:39:03 »
CZY KTOŚ JEST W STANIE ODPOWIEDZIEĆ DLACZEGO W JEDNEJ JEDNOSTCE MOŻNA I DA SIĘ MIEĆ NADGODZINY NA MAKSA A W INNEJ JEST WSZYSTKO UKRACANE;     -PRZYCHODZENIE Z WOLNEGO    -WPROWADZANIE PRACOWNIKÓW BIUROWYCH W PODZIAŁ    -ZASTRASZANIE PRZED ZWOLNIENIAMI LEKARSKIMI.  Na jakie sprawy może komendant przeznaczyć oszczędności z nadgodzin??

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1212 dnia: Marzec 07, 2013, 16:12:43 »
CZY KTOŚ JEST W STANIE ODPOWIEDZIEĆ DLACZEGO W JEDNEJ JEDNOSTCE MOŻNA I DA SIĘ MIEĆ NADGODZINY NA MAKSA A W INNEJ JEST WSZYSTKO UKRACANE;     -PRZYCHODZENIE Z WOLNEGO    -WPROWADZANIE PRACOWNIKÓW BIUROWYCH W PODZIAŁ    -ZASTRASZANIE PRZED ZWOLNIENIAMI LEKARSKIMI.  Na jakie sprawy może komendant przeznaczyć oszczędności z nadgodzin??
Wyłumacz mi w jaki sposób mozna zastraszac przed zwolenieniem lekarskim?? Przeciez nikt nie przychodzi z wolnego od tak sobie...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Strażak_pl

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1213 dnia: Marzec 07, 2013, 18:48:17 »
Panowie a nie pomyśleliście o tym, że strażacy nie idą na zwolnienie lekarskie tylko na urlop bo jeżeli przekroczą 30 dni to nie dostaną nagrody rocznej.
Po drugie ludzie podwieszeni na podziale, często to strażacy bez kursu podstawowego ( świeżo przyjęci) i oczekują na skierowanie do SA lub WOSz. Gdzieś muszą być na listach, na podziale są nie przydatni, chyba że będą tylko jeździć na szmacie i przynosić zakupy ze sklepu. A tak to zawsze w magazynie czy w biurze coś można z nimi zrobić.  Pozdrawiam strażak z małopolski

Offline jankowalski723

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1214 dnia: Marzec 07, 2013, 20:58:50 »
Wszelkie kursy, wyjazdy, zgrupowania,badania co w innych jednostkach jak się pyta kolegów są organizowane albo ze służby albo na delegacje...   A straszenie przed zwolnieniami to zabieranie nagród problemy przy zamianach na służby... I tu pojawia się pytanie skoro komendant oszczędza na pieniążkach za nadgodziny to na co je wyda????  Chodzą pogłoski że pewnie na nagrody tylko wiadomo dla kogo... :straz:

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1215 dnia: Marzec 08, 2013, 09:20:09 »
Z tego co mi wiadomo, pieniądze na nadgodziny to osobna pula kasy- niewydane wracają do KG a komendant rośnie i w oczach władz jest tym który w czasie kryzysu jest zaradny :angry:
Jeśli mówimy o ludziach podpiętych na zmiany służbowe, niestety nie chodzi tylko o przyszłych strażaków. Głównie to są ludzie z KM przeniesieni na stanowisko do JRG / widnieją i zajmują etat JRG/, następnie oddelegowani do KM i praktycznie nie istnieją w jednostkach. Z takich oszczędności jest kasa na nagrody, ale dla kogo??? Nie muszę chyba kończyć....Nie wiem jak w innych KM, w mojej głownie tak robią z ludźmi z Kwatermistrzostwa, a warsztat jest cały na liście JRG.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline klon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1216 dnia: Marzec 11, 2013, 11:53:32 »
w jaki sposób oddaje sie u was nadgodziny za zawody sportowe?.

Offline LaCosta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1217 dnia: Marzec 11, 2013, 13:42:54 »
8h doliczone do dniowki :)

ono85

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1218 dnia: Marzec 18, 2013, 20:02:04 »
u nas za zajęcia sportowe nie ma tak jak piszesz 8 godzin mamy za to delegacje placoną powiedział nam dowódca tak

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1219 dnia: Marzec 19, 2013, 17:53:56 »
....
Po drugie: po odejściu na emeryturę rozwiązujesz stosunek służbowy czyli nie masz prawa dochodzić swoich roszczeń w sądzie, ponieważ pozwać pracodawcę możesz tylko pozostając z nim stosunku pracy/służbowym.
...

Rozumiem Cie kolego z Twoim oburzeniem i walką, ale to co powyżej napisałeś to kompletna bzdura.
Możesz śmiało dochodzić swoich praw w sądzie pracy - (do 50tys. zł za darmo) - ale tylko za okres w którym był zawiązany stosunek pracy/służbowy - tzn. nie musisz być w stosunku pracy kiedy składasz pozew. Podstawowy termin przedawnienie to 3 lata - od momentu kiedy pieniądze za nagdodziny były wymagalne.

Offline klon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1220 dnia: Marzec 22, 2013, 16:19:54 »
Podobno busko jest jedyne w swoim rodzaju słyszałem od znajomego - współczuje tam pracującym. w jedności siła.
A co wy tam  otwieracie warsztat samochodowy.

Offline ricco

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1221 dnia: Marzec 27, 2013, 12:53:05 »
wypłacili gdzieś za nadgodziny już? (dopiero) i czy wyrównali komuś 13stke, chodzi o te 300 srebrników ? :)

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1222 dnia: Marzec 27, 2013, 16:57:56 »
Wyrównanie za 13 miałem na koncie w tamtym tygodniu a dziś spłyneło za nadgodziny.

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1223 dnia: Kwiecień 01, 2013, 20:35:01 »
Cytuj
Rozumiem Cie kolego z Twoim oburzeniem i walką, ale to co powyżej napisałeś to kompletna bzdura.
Możesz śmiało dochodzić swoich praw w sądzie pracy - (do 50tys. zł za darmo) - ale tylko za okres w którym był zawiązany stosunek pracy/służbowy - tzn. nie musisz być w stosunku pracy kiedy składasz pozew. Podstawowy termin przedawnienie to 3 lata - od momentu kiedy pieniądze za nagdodziny były wymagalne.


W prawie pracy termin przedawnienia wynosi co do zasady 3 lata od dnia kiedy roszczenie stało się wymagalne (art. 291 §1 Kodeksu pracy). Roszczenie staje się wymagalne, jeżeli wierzyciel uzyskał pełną prawną możliwość żądania zaspokojenia swojej wierzytelności przez dłużnika. Tak brzmi przepis prawa pracy - PSP to nie praca a służba. Wypowiedzenie stosunku służbowego  służby PSP przez właściwy organ jest decyzją. Zwolnienie z zawodowej służby wskutek dokonanego wypowiedzenia stosunku służbowego zawodowej służby następuje max po upływie sześciu miesięcy od dnia złożenia wypowiedzenia przez funkcjonariusza lub doręczenia wypowiedzenia. Po tym okresie definitywnie rozwiązany zostaje stosunek służbowy a więc i jakiekolwiek roszczenia.Stosunek pracy, którego podstawą jest mianowanie ustaje na skutek porozumienia stron, upływu terminu wypowiedzenia, rozwiązania w trybie natychmiastowym .
Myślę że jednak to nie bzdura, a tylko życie w którym jesteśmy dymani z każdej z możliwych stron, dodatkowo sami między sobą się żremy podpuszczani przez innych którym na tym zależy.

Poprawiłem cytat
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2013, 14:57:06 wysłana przez robn »
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline jankowalski723

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1224 dnia: Maj 12, 2013, 16:04:55 »
Czy w waszych komendach są też takie praktyki że biuro w zamian że nie robi nadgodzin przyznali sobie po 200zł miesięcznie dodatku a inne uroczystości sztandary itp płacą sobie od udziału. A mało tego wchodzą jeszcze w podział i zabierają godziny podziałowi,a sobie odbierają wolnym Czy to jest z godne z prawem płacić sobie dlatego że nie pracują dodatkowo....