Autor Wątek: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.  (Przeczytany 1014351 razy)

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1175 dnia: Luty 17, 2013, 17:38:38 »
Popieram słowa joker
Ludzie, czego was uczyli na tych szkołach, kursach? Ci ostatnio wypowiadający się z tego wątku powinni mieć dodatki na 20 zeta, może nabraliby ochoty na kształcenie i wiedzieliby co komu wolno. Dwie ustawy do przeczytania, parę rozporządzeń i wszystko jasne. Ale u was to tak nie działa - mentalność kalego........ niektórzy to niedorośli do tego by dostawać nadgodziny, więcej pożytku jest jak będą chodzić na służby wg harmonogramu (nie wyrabiając nadgodzin) - dla plujących - jest to zgodne z prawem  :wacko: :wacko:
EGO = 1 / wiedza

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1176 dnia: Luty 17, 2013, 19:31:49 »
Popieram słowa joker
Ludzie, czego was uczyli na tych szkołach, kursach? Ci ostatnio wypowiadający się z tego wątku powinni mieć dodatki na 20 zeta, może nabraliby ochoty na kształcenie i wiedzieliby co komu wolno. Dwie ustawy do przeczytania, parę rozporządzeń i wszystko jasne. Ale u was to tak nie działa - mentalność kalego........ niektórzy to niedorośli do tego by dostawać nadgodziny, więcej pożytku jest jak będą chodzić na służby wg harmonogramu (nie wyrabiając nadgodzin) - dla plujących - jest to zgodne z prawem  :wacko: :wacko:

a od kiedy to prawo działa....?  :wacko:

karol PSK

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1177 dnia: Luty 18, 2013, 08:05:53 »
Witam w mojej KP jest tak rozwiązane, że  funkcjonariusze systemu 8-godzinnego pełnią służby w na PB, muszą mieć co  roku badania lekarskie (postanowienie KW po kontroli) i muszą odbierać wolne za ten czas służby bo dochodziło do sytuacji kiedy brali służby w soboty aby sobie dorobić i wychodziło, że zawsze mieli maxa a na podziale chłopacy po 2-4 służby w półroczu. W PSK nie mamy prawie nadgodzin bo jest 5 -osobowa obsada i dubler z KP

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1178 dnia: Luty 22, 2013, 15:06:07 »
Popieram słowa joker
Ludzie, czego was uczyli na tych szkołach, kursach? Ci ostatnio wypowiadający się z tego wątku powinni mieć dodatki na 20 zeta, może nabraliby ochoty na kształcenie i wiedzieliby co komu wolno. Dwie ustawy do przeczytania, parę rozporządzeń i wszystko jasne. Ale u was to tak nie działa - mentalność kalego........ niektórzy to niedorośli do tego by dostawać nadgodziny, więcej pożytku jest jak będą chodzić na służby wg harmonogramu (nie wyrabiając nadgodzin) - dla plujących - jest to zgodne z prawem  :wacko: :wacko:
Mniemam że służysz gdzieś w mniejszej miejcowości bez bezpośredniego kontaktu z KM i KW, bo pieprzysz jak potłuczony. Harmonogram byłby super sprawą gdyby nikt nie chorował, nie było oddelegowań, fikcyjnych ludzi na PB, itd. Ale niestety jest tak w większości znanych mi JRG, dlatego harmonogram można sobie wsadzić głęboko w cztery litery. Dla strażaków jest to jeden wielki chłam który zdecydowanie można było zastąpić zwykłym liczeniem z listy obecności. Ale tu nie ma co  kombinować więc nie może mieć miejsca
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1179 dnia: Luty 22, 2013, 17:26:41 »
@boloyung - nie wiesz o czym mówisz, to nie zabieraj głosu.
Liczenie z listy obecności... ot, mądrość ludowa, sprzedawana na jarmarkach, zastosuj u siebie w Komendzie...
Ps. Co to są "fikcyjni ludzie na PB"?
EGO = 1 / wiedza

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1180 dnia: Luty 22, 2013, 18:26:11 »
Co to są "fikcyjni ludzie na PB"?
Wiesz to taka "straszna" rzecz związana z reorganizacja która okroiła biura.... W związku z tym do zmian są przypisani ludzie którzy nie pracuja na podziale tylko w biurze(ale widnieja w etacie zmiany)....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1181 dnia: Luty 22, 2013, 19:06:41 »
Eqinox, pamiętam, dawno było - jednym zabrali - innym dali. W sumie te etaty poszły na biuro a docelowo w większości na chłopaków w SK... Chodziło mi, gdzie teraz są ci fikcyjni - domyślam się o co temu rozgoryczonemu chodziło (chodzenie na służby z biura na podział),

Wracajmy do tematu
Tworzenie harmonogramu i jego powiązanie ze służbą jest proste jak linia po której biegną fotony, tylko ciemna masa (czarna dziura) potrafi zakrzywić te proste tory. Teraz utworzenie, wpisanie godzin służb jest łatwizną, wszystko liczone jest od razu. Najważniejsze to chęci by przezwyciężyć niechęć do nowości (???), ciut wiedzy o prawie...
EGO = 1 / wiedza

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1182 dnia: Luty 22, 2013, 19:10:17 »
Eqinox, pamiętam, dawno było - jednym zabrali - innym dali. W sumie te etaty poszły na biuro a docelowo w większości na chłopaków w SK... Chodziło mi, gdzie teraz są ci fikcyjni - domyślam się o co temu rozgoryczonemu chodziło (chodzenie na służby z biura na podział),
Niestety jest odwrotnie z podziału ktos chodzi do biura...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1183 dnia: Luty 22, 2013, 19:31:10 »
Eqinox, pamiętam, dawno było - jednym zabrali - innym dali. W sumie te etaty poszły na biuro a docelowo w większości na chłopaków w SK... Chodziło mi, gdzie teraz są ci fikcyjni - domyślam się o co temu rozgoryczonemu chodziło (chodzenie na służby z biura na podział),
Niestety jest odwrotnie z podziału ktos chodzi do biura...

Też miałem o tym napisać, ale to nie ten wątek....
EGO = 1 / wiedza

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1184 dnia: Luty 22, 2013, 20:32:04 »
tylko w tym problem, że części tej "czarnej masy" bardzo pasuje jakieś dziwne rozliczanie harmonogramów; najbardziej im się podoba "wyrabianie" nadgodzin na urlopach... beeee... w sumie to po co jakieś rozporządzenia, jak "szara masa" wie lepiej?... i jest ich więcej... zgodnie z zasadami demokracji, to pewnie mają oni rację:/
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1185 dnia: Luty 24, 2013, 10:52:03 »
@boloyung - nie wiesz o czym mówisz, to nie zabieraj głosu.
Liczenie z listy obecności... ot, mądrość ludowa, sprzedawana na jarmarkach, zastosuj u siebie w Komendzie...
Ps. Co to są "fikcyjni ludzie na PB"?
A co to jesteś jedyny który ma prawo zabierać głos na forum, nie bądź śmieszny. Z tą mądrością ludową to jakaś aluzja do twoich korzeni?? I jeszcze te jarmarki....zachowaj te śmieszne rady dla siebie. Stworzony przez KG program do wyliczania nadgodzin jest rekomendowany przez KG ale nie jest ogólnie obowiązującym - ale taki znawca jak ty pewnie to wie:)Gdyby  KG nie żądała wyliczeń w tym że programiku to pewnie wiele komend wyliczałoby nadgodziny po ludowemu. A tak program nie ma podstawy prawnej, ale jest ogólnie stosowany jako pomocny gadżet do mieszania w służbach. Co to są fikcyjni ludzie na PB?? Pracownik KM będący fizycznie pracownikiem KM, na liście JRG. Po 1-2 osoby na zmianie. I co ty na to mądralo, nie ma prawa być nadgodzin?? W moim JRG, niektórzy mają ich grubo ponad 200, w półroczu, i część ich nie jest fizycznie do odebrania. Odchodzący na emkę, muszą podpisywać zrzeczenia się roszczeń do nadgodzin bo wiadomo jak jest przy odchodzeniu..... Życie..,  więc nie wciskaj mi kitu że jest dobrze jak tak różowo nie jest. Nie wiem czym kierujesz się pisząc:,,Teraz utworzenie, wpisanie godzin służb jest łatwizną, wszystko liczone jest od razu. Najważniejsze to chęci by przezwyciężyć niechęć do nowości (), ciut wiedzy o prawie..." - znaczy że dopiero teraz zrozumiałeś na czym polega tworzenie grafiku półrocznego?? Przecież ten grafik obowiązuje od ...dobrych kilku lat, więc w czym tkwi twój problem??A może teraz dopiero zrozumiałeś na czym to polega. Jak widzisz nie jesteś takim omnibusem za jakiego się uważasz, więc nie zabraniaj nikomu wypowiadać się na forum bo może dowiesz się coś od kogoś naprawdę wartościowego i kiedyś może błyśniesz. Pozdrawiam
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1186 dnia: Luty 24, 2013, 14:03:19 »
Pracownik KM będący fizycznie pracownikiem KM, na liście JRG

Masło-maślane  :gwiazdki:. Nie pal więcej tego świństwa  :stop:

Odchodzący na emkę, muszą podpisywać zrzeczenia się roszczeń do nadgodzin bo wiadomo jak jest przy odchodzeniu.....

Nie ma możliwości prawnej zrzeczenia się roszczeń do nadgodzin.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2013, 14:06:28 wysłana przez fireman5 »

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1187 dnia: Luty 24, 2013, 14:34:19 »
Pracownik KM będący fizycznie pracownikiem KM, na liście JRG

Masło-maślane  :gwiazdki:. Nie pal więcej tego świństwa  :stop:

Odchodzący na emkę, muszą podpisywać zrzeczenia się roszczeń do nadgodzin bo wiadomo jak jest przy odchodzeniu.....

Nie ma możliwości prawnej zrzeczenia się roszczeń do nadgodzin.
Po pierwsze : Nie rozumiesz nie zabieraj głosu, nie widziałeś/słyszałeś o takich praktykach nie znaczy że ich nie ma.
Po drugie: po odejściu na emeryturę rozwiązujesz stosunek służbowy czyli nie masz prawa dochodzić swoich roszczeń w sądzie, ponieważ pozwać pracodawcę możesz tylko pozostając z nim stosunku pracy/służbowym. Po raz kolejny powtarzam, jeżeli u ciebie czegoś nie ma to nie znaczy że nie istnieje. Żałosne w tym wszystkim jest to że dochodzicie się o pierdoły, pomijając sedno sprawy. W mojej jednostce na mojej zmianie jest 2 pracowników KM na naszej liście obecności, na kolejnych zmianach jest po jednej sztuce. Nawet się nie pojawiają w JRG, ponieważ w liście mają wpis: ODDELEGOWANY DO KM. Czego jeszcze nie rozumiesz?? We wszystkich JRG naszej KM  jest podobnie. Na koniec: nie musisz obrażać jeśli czegoś nie rozumiesz, zapytaj lub po prostu pomyśl to nie boli. Pozdrawiam
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1188 dnia: Luty 24, 2013, 14:49:39 »
No i co z tego że ktoś jest oddelegowany do KM z PB. Boli Cię to? Zostaniesz kierownikiem jednostki organizacyjnej to się tym zajmiesz. Stan minimalny jest określony przez KP, możecie wyrabiać nadgodziny, więc o co się czepiasz? Liczysz komuś ile kto ma pensji? Jeśli jest potrzeba, żeby inni też mogli dorobić nadgodziny to czemu nie. Ja chętnie zobaczę kogoś od siebie z biura żeby robił nadgodziny - nie ma chętnych do działań, bo robota którą ma zrobić w biurze i tak na niego będzie czekać i nawet będąc na PB będzie musiał ją zrobić.
Oj, Panie Komendancie Główny mógłbyś wprowadzić zarządzenie, żeby każdy strażak w przeciągu 5 lat przeszedł przez biuro na pół roku.... Byłoby większe zrozumienie dla obu prac w jednej służbie...  :wall: :wall: :wall: Żaden wyleżany strażak nie narzekałby że stodołę musiał przez całą noc na widłach wynosić....  :gwiazdki: :szalony: :gwiazdki: :wall: :wall: :wall:
EGO = 1 / wiedza

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1189 dnia: Luty 24, 2013, 15:05:18 »
Widzę że kolejnego myślenie boli...to są etatowi pracownicy KM, których przeniesiono na grupę w JRG a na następny dzień oddelegowano do KM. Zajmują etat JRG, nie pracując w JRG bo są wiecznie oddelegowani. Stan minimalny to stan minimalny, ale przez te kilka etatów mniej jest problem z odbiorem godzin, wolnych służb, urlopów. W okresie wiosenno-letnim dochodzą przygotowania do sportów pożarniczych- kolejne oddelegowania- i kolejne nie wykorzystane wolne. Pensja jest płacona z góry za dany miesiąc więc nie mam potrzeby nikomu liczyć jego pensji. Nadgodziny jasno określone sposoby płatności. Problem w tym że niektórzy wolą wziąć wolne niż jak to powiedziałeś zostać wyleżanym strażakiem. Dziwne że żaden zapracowany strażak biurowy, nie ma ochoty wyleżeć się na PB, natomiast odwrotnie nie ma większego problemu. Przy okazji: 90% albo więcej pożarów stodół obsługują nasi  druhowie z OSP także nie wyskakuj mi tu z taki tanimi tekstami, tam widłami PSP prawie nie rusza .  :tuba:
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1190 dnia: Luty 24, 2013, 18:09:33 »
Nie mam zamiaru się boksować, nie interesują mnie bóle i żale.
Wracamy do tematu nadgodzin w tym wątku!!!

Każdy następny post nie związany z tematem nadgodzin będzie skasowany - jeśli koledzy chcą dyskutować na inny temat, proszę znaleźć podobny post albo go utworzyć.
EGO = 1 / wiedza

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1191 dnia: Luty 24, 2013, 20:09:02 »
@boloyung - nie wiesz o czym mówisz, to nie zabieraj głosu.
Liczenie z listy obecności... ot, mądrość ludowa, sprzedawana na jarmarkach, zastosuj u siebie w Komendzie...
Ps. Co to są "fikcyjni ludzie na PB"?
Czy to nie ty zszedłeś pierwszy z tematu nadgodzin??Nie potrafiłeś poskromić swojej fantazji a teraz straszysz skasowaniem??Cały czas mówimy o nadgodzinach. Jeżeli mamy fikcyjnych ludzi na zmianach służbowych to w jaki sposób mądralo wyjdą strażacy z nadgodzin przy założeniu że KM zapłaci tylko np za 192h. w ten sposób możemy przepychać niezapłacone nadgodziny na następny okres rozliczeniowy, generując kolejne i kolejne. Może masz jakiś merytorycznie brzmiący pomysł zamiast wyskakiwać z mądrościami ludowymi i jarmarkami.  Pozdrawiam
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1192 dnia: Luty 24, 2013, 20:29:19 »
Stonuj trochę...
Uważam, że dobrze że są nadgodziny (szkoda, że taka stawka, ale 250 zeta za dobę roboty, którą sami wybraliśmy - w sumie nie jest zła - jeszcze w PSP nikt się nie przerobił). Jeśli przeszkadza komuś branie nadgodzin może napisać raport do 01 z prośbą, że chce odbierać WS a nie nadgodziny (Stary nie musi się obligo zgadzać ale warto spróbować). To jest mądrość służbowa, a nie ludowa, poparta wiedza o prawie w PSP. Jeśli mi nie pasowałby system w jakim muszę służyć to bym zmienił jednostkę, komendę, pracę, itp... Co do fikcyjnych ludzi to Komendant odpowiada za organizację służby w Komendzie, i to jego broszka, w jaki sposób to robi, widać Was zna i tak robi jak robi (w sumie to mu wirtualnie flachę stawiam, bo takich nudziarzy znam z autopsji i uwierz idzie ich przestawić na myślenie po linii PSP a nie PRYWATY i tego co lepsze dla pojedynczego strażaka). Skoro się KW nie czepia, inne kontrole też nie... - to o co chodzi??
Prawo dopuszcza płacenie za nadgodziny i odbiór wolnego. Jeśli KP dostaje kasę na 192 godz i za tyle płaci a resztę oddaje to jest to zgodne z prawem. Jeśli dostaje kasę za 240 godzin a płaci za 192 to przegina (resztę kasy przeznacza na inne cele) i tu warto się temu przyjrzeć.  Uważam osobiście, że nie powinno być takiego przepychania nadgodzin, bo to jest trochę bezsensowne, cóż do tej pory w mojej Komendzie dwa razy na 5 okresów tak się zdarzyło. Nikt za bardzo już nie marudzi, bo każdy zna prawo (o tyle o ile) i wie, że może dostać to lub to. Ale kosztem odbiorów nadgodzin z poprzedniego okresu urosła pula urlopów (co też nie jest złe), pula wolnego które można przeznaczyć na wyrabianie nadgodzin. Wszyscy zainteresowani są zadowoleni. Da się?
EGO = 1 / wiedza

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1193 dnia: Luty 24, 2013, 21:13:58 »
Stonuj trochę...

Uważam, że dobrze że są nadgodziny (szkoda, że taka stawka, ale 250 zeta za dobę roboty, którą sami wybraliśmy - w sumie nie jest zła - jeszcze w PSP nikt się nie przerobił). Jeśli przeszkadza komuś branie nadgodzin może napisać raport do 01 z prośbą, że chce odbierać WS a nie nadgodziny (Stary nie musi się obligo zgadzać ale warto spróbować). To jest mądrość służbowa, a nie ludowa, poparta wiedza o prawie w PSP. Jeśli mi nie pasowałby system w jakim muszę służyć to bym zmienił jednostkę, komendę, pracę, itp... Co do fikcyjnych ludzi to Komendant odpowiada za organizację służby w Komendzie, i to jego broszka, w jaki sposób to robi, widać Was zna i tak robi jak robi (w sumie to mu wirtualnie flachę stawiam, bo takich nudziarzy znam z autopsji i uwierz idzie ich przestawić na myślenie po linii PSP a nie PRYWATY i tego co lepsze dla pojedynczego strażaka). Skoro się KW nie czepia, inne kontrole też nie... - to o co chodzi??
Prawo dopuszcza płacenie za nadgodziny i odbiór wolnego. Jeśli KP dostaje kasę na 192 godz i za tyle płaci a resztę oddaje to jest to zgodne z prawem. Jeśli dostaje kasę za 240 godzin a płaci za 192 to przegina (resztę kasy przeznacza na inne cele) i tu warto się temu przyjrzeć.  Uważam osobiście, że nie powinno być takiego przepychania nadgodzin, bo to jest trochę bezsensowne, cóż do tej pory w mojej Komendzie dwa razy na 5 okresów tak się zdarzyło. Nikt za bardzo już nie marudzi, bo każdy zna prawo (o tyle o ile) i wie, że może dostać to lub to. Ale kosztem odbiorów nadgodzin z poprzedniego okresu urosła pula urlopów (co też nie jest złe), pula wolnego które można przeznaczyć na wyrabianie nadgodzin. Wszyscy zainteresowani są zadowoleni. Da się?
Początek : pierwsze słowa nie wiem czy to polecenie czy po prostu nie wiesz jak powiedzieć że się zagalopowałeś....Niestety nie każdy potrafi przyznać się że coś spartolił...
Każdy się już przyzwyczaił że dostaje to lub to??? Nie mów za każdego, nie wiesz lub gorzej nie chcesz wiedzieć i widzieć.I nie wszyscy są zadowoleni: ci co pracują poza służbą mają w dup.e nadgodziny za 14PLN za godzinę, ale właśnie przez takie podejście do sprawy, jak fikcyjni ludzie na zmianach, zawody sportowe, chorobowe w wielu wypadkach wiadomo jakie, delegacje na przygotowania do zawodów itd itd ci którzy mogliby mieć minimum nadgodzin a więcej wolnego/do czego mają prawo/ po prostu muszą przychodzić na służbę. Tego nie rozumiesz?? Że przez te zasrane oszczędności , dodatkowo przez grafik w którym na pół roku z góry musisz ustalać kiedy mam być w robocie, kiedy mam iść na urlop, dodatkowo zwolnienia które spieprzą cały grafik nic nie można zaplanować, nie można wziąć dodatkowej roboty bo nie wiesz do końca kiedy masz przyjść, no i jeszcze dyżury.....Nie prościej wyliczyć godziny z listy obecności wiedząc jaki jest normatyw miesięczny?? Tak po ludowemu właśnie....
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1194 dnia: Luty 24, 2013, 21:21:25 »
To teraz powiedz, w jaki sposób obliczysz nadgodziny z listy obecności jeśli goście są na delegacji na zawodach? Albo przyjechali na szkolenie na recertyfikację.

Cytuj
.Niestety nie każdy potrafi przyznać się że coś spartolił...
Jedną rzecz spartoliłem - wdałem się z Tobą w dyskusję. I choć mógłbym to nie chce mi się na razie z tego wyplątać... Ty swoje, nieczuły na argumenty innych. Najważniejsze, że krzywda Ci się dzieje, bo chciałbyś a nie masz WS kiedy chcesz... I musisz mieć nadgodziny.
Nie musisz. Raport, art 43 p. 2 pp. 5)  i 01 będzie szczęśliwy. Prywaciarz radzi sobie z czasem pracy pracownika (nie strażaka objętego stosunkiem służbowym) i jego roszczeniami. Kodeks Pracy będzie ci łatwiej przyswoić na własnej skórze niż ustawę o PSP.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2013, 22:10:46 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1195 dnia: Luty 24, 2013, 21:41:31 »
To teraz powiedz, w jaki sposób obliczysz nadgodziny z listy obecności jeśli goście są na delegacji na zawodach? Albo przyjechali na szkolenie na recertyfikację.

To akurat da się bez problemu zrobić. Lista obecności musi zawierać takie informacje zapisane konkretnie (spóźnienia, delegacje, kursy itp.).

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1196 dnia: Luty 24, 2013, 21:58:00 »
Do końca to nie jest aż tak bez problemu - co wpisujesz delegowanemu jeśli jego delegacja była na 4 godziny?
D 04 w liście?
Co człowiekowi skierowanemu na kurs podstawowy? K 08? Co z robić gdy gość jest na WS  a w tym czasie na dyżur domowy i został ściągnięty z tego dyżuru na 4 godziny do działań? Rano w liście wstawiono mu Ws i co ma teraz gość zrobić, gdzie w kratce wpisać, że był na 4 godziny? Fizycznie ciężko.
Moim zdaniem i zdaniem większości gości obrabiających temat rozliczania czasu pracy w liście obecności masz odpowiednią legendę od wstawiania odpowiednich znaczników. Nie przeczę - jednym z najważniejszych dokumentów pracy jest lista obecności. Tylko po co ją babrać?  Nie znam wszystkich rozwiązań w Komendach (za to mi nie płacą) i dlatego postuluję by KG poprzez pisma lub artykuł w PP wyznaczyła proste i jasne wytyczne celem rozliczania godzin służby. Tak proste jak pokusiła się o wytyczne w sprawach organizacji poszczególnych działów KSRG. Tam mogli wypocić ponad 100 stron na każdy odrębny dział ratownictwa - tutaj nikomu się nie chciało.....
Może więcej osób zaczęło by rozumieć prawa służby... jeszcze raz .... PRAWA SŁUŻBY.....  :wall: :wall: :wall:
EGO = 1 / wiedza

maresp

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1197 dnia: Luty 24, 2013, 23:58:15 »
Widzę, że tu jest prywatne forum. Wątpię, że to się pokaże.... bo może zostanie skasowane.
no ale i tak napiszę:
godziny, które robimy są źle liczone i wszyscy o tym wiedzą (oprócz ROB....)
jak może być sytuacja że strażak ma wolne służby w tygodniu a  idzie do SAPSP? ma tedy 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = ... a powinno 40h!!!  a wystarczy że będzie miał taki strażak jedną wolną służbę i tak wygląda.
nie ma co się obrażać tylko trzeba zauważać niedociągnięcia (również własne) i pokazywać je a nie kasować wiadomości. Ile ma lat ten który chce kasować?
ktoś ma tu aspiracje wysokie ale trzeba też wiedzieć, że nie każdy bogato się ożenił i jedynym źródłem utrzymania jest straż, więc ...
po prostu bądźmy sprawiedliwi i walczmy o swoje
mówicie o prywaciarzach - oni płacą po 15-17 zeta za godzinę .... a nie 11.3 - śmiech

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1198 dnia: Luty 25, 2013, 00:18:13 »
1. Forum jest prywatne, bo go założył administrator za własne pieniądze. UPS.... dasz wiarę, że Państwo nie dotuje nic do tego, tylko nasz kolega z własnej kieszeni? 
2. Lat służby mam dużo.
3. moderator ma swoje prawa - jeśli źle mnie oceniasz - zgłoś adminowi albo koledze @Butel - jest tam taki link - zgłoś do moderatora. Kasować wiadomości mogę, jeśli nie dotyczą tematu wątku - patrz REGULAMIN - niektórzy tego nawet nie rozumieją, bo nie przeczytali nawet strony z regulaminem.
Taki offtop dla wytłumaczenia...

A teraz do Twojego postu
Cytuj
jak może być sytuacja że strażak ma wolne służby w tygodniu a  idzie do SAPSP? ma tedy 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = ... a powinno 40h!!!  a wystarczy że będzie miał taki strażak jedną wolną służbę i tak wygląda.
Może być taka sytuacja, ze strażakowi przypadnie wolna służba na czas skierowania, bo rozporządzenie o tym mówi.

(pn wt  sr czw pt  sb   ni   pn   wt   śr  czw  pt) sb  ni   pn wt
 16  8         _    _   _   16    8          16   8     _    _   _   16  8 -         WS ( _ )
 16  8                         16    8          16   8                     16  8 - tak wygląda wpis strażaka skierowanego na SA na 2 tygodnie (od pn do pt)

Ilość godzin jaką ma wpisaną to 3x24 = 72 godziny

Może też mieć gorzej harmonogram ułożony i np mogłoby mu przysługiwać 48 godzin - reszta jest na WS - wszystko zgodnie z prawem.
(pn wt  sr czw pt  sb  ni  pn  wt  śr  czw pt)  sb  ni  pn  wt śr
  _   _   _  16   8         _    _   _   16   8         _    _   _   16 8               WS ( _ )
                16  8                          16   8                         16 8 - tak wygląda wpis strażaka skierowanego na SA na 2 tygodnie (od pn do pt)

Natomiast w przykładzie jaki podałeś, że ktoś jest skierowany na szkołę i ma w harmonogramie wpisane

(pn wt  sr czw pt  sb  ni  pn  wt  śr  czw pt)  sb  ni  pn  wt śr
  _   _   _   _    _   _    16   8         _    _   _   16   8          _    _              WS ( _ )
                                  16  8                          16   8                                                                strażaka skierowanego na SA na 2 tygodnie (od pn do pt)

2 x WS pod rząd - jest to złamanie prawa - rozporządzenia (czas służby w PSP). Takie rzeczy należy piętnować - jeśli się dzieją. Tu jest wina kadr, bo nie znają prawa. U siebie poprzez własne relacje,  ZW, KW należy tą sprawę jak najszybciej rozwiązać.

PS. nie wytykuj mi niedociągnięć - ja swoje znam, poszukaj u siebie. Wiem jak liczyć czas służby, nie jest mi to obce i wiele z rozwiązań które tutaj z kolegami przedstawiliśmy (oczywiście zdarzało sie że w paru wariantach - bo czasami było to dozwolone) są sprawdzone i racjonalne. Reszta jest kwestią mentalną, nie tylko dla strażaków z dołów ale też i tych z góry.
Prywaciarze... hehe zrobi ci prywaciarz taki elastyczny czas pracy i umowę na czas określony z takimi warunkami, że zobaczysz te 15-17 zeta. Wielu już zobaczyło,spróbowało szczęścia. Nie ma to jak żyć marzeniami....
pozdr
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2013, 01:10:28 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1199 dnia: Luty 25, 2013, 11:34:48 »

Wytłumaczył ci deejayslonio że wystarczy odpowiednio zmodyfikować listę obecności. Podobno zajmujesz się grafikiem, a nie rozumiesz prostej zasady, tu nie trzeba nic kombinować w liście będzie wszystko jasne i nie żadne K, WS, w rubryce strażaka, tylko rubryki stworzone dla przejrzystości. Niestety niektórzy raz w życiu nauczyli się posługiwać jednym programikiem i to nie do końca ze zrozumieniem i trudno im wyjść poza ramy własnego rozumowania, opluwając innych, tylko dlatego że nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Jeżeli jesteś taki chojrak jak o sobie piszesz i masz odwagę cywilną to dopuścisz ten post i więcej nie pisz na priwa, tylko słaby człowiek ucieka się do przemocy/ słownej / i obrażania swoich rozmówców. :stop:Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2013, 11:44:54 wysłana przez robn »
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.