Autor Wątek: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.  (Przeczytany 1013204 razy)

Almelo35

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1125 dnia: Listopad 12, 2012, 12:55:03 »
Witam.

W mojej jednostce jest od kilku miesięcy następująca sytuacja:

1.Około połowy strażaków ma jeszcze zaległe nadgodziny z okresu przed 2010r....
2.Bieżące nadgodziny są wypłacane jak wszędzie....
3.Strażacy podziału bojowego wypracowali średnio po ok. 120-140 nadgodzin w ostatnim okresie rozliczeniowym.
4.Strażacy Komendy (prewentyści, Dowódcy JRG) wypracowali w ostatnich okresach rozliczeniowych średnio po ok. 240 nadgodzin/okres -spowodowane jest to pełnieniem służb w podziale bojowym...
5.Dowódca JRG wpadł na pomysł, żeby "wyrównywać" ilość wypracowywanych nadgodzin w bieżącym okresie w taki sposób aby nikt nie był pokrzywdzony (wszyscy równa liczba nadgodzin na koniec okresu) przy pomocy oddawania bieżących nadgodzin strażakom, którzy AKURAT mają więcej niż inni (pomijając fakt posiadania starych nadgodzin).
6.Efekt będzie taki, że wszyscy"podziałowcy" będą mieli po ok. 120 nadgodzin a "ci ważniejsi z KP" po 240....

Czy można się oprzeć o jakieś przepisy celem oddania najpierw starych nadgodzin i czy można coś zrobić z nabijaniem kieszeni kolegów z KP?
Zaznaczam, że będąc "na służbie" i tak pełnią swoje obowiązki służbowe np. wyjazdy na kontrole.

Z góry dzięki.
Pozdrawiam
             Bodzio

Kolory zarezerwowane są dla moderatorów
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2012, 13:32:10 wysłana przez robn »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1126 dnia: Listopad 12, 2012, 13:38:00 »
Ileż u Was jest tych prewentystów lub dowódców JRG? 10? 20? Bo mówisz, jakby robili za co najmniej jedną zmianę ... Nie bądźmy jak pieski ogrodnika...
Stare nadgodziny - stara sprawa - na razie nie ma co do nich wracać a wręcz trzeba już przyjąć, że są wysłużone ku chwale ojczyzny (na razie prawnie nikt tego tematu nie ugryzł z PB z korzyścią dla siebie).
EGO = 1 / wiedza

Offline strazakpomorze

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1127 dnia: Listopad 12, 2012, 14:26:49 »
Witam.
Odniosę  się do postu Pana Almelo35 - sytuacja bardzo dziwna. Coś się złego u Was dzieje.

Panie robn - Twoim zdaniem jest to normalne, że kiedy płacą za nadgodziny to 11, 12, i inni mają nagle godziny na maxa ?

Pierwsze słyszę  o takiej sytuacji. Jak zwykle odbywa się  coś kosztem biednego podziału. Tam gdzie pracuję, nie słyszałem by 11, 12 czy  prewencja mieli więcej godzin niż podział.


Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1128 dnia: Listopad 12, 2012, 18:19:50 »
Cytuj
Zaznaczam, że będąc "na służbie" i tak pełnią swoje obowiązki służbowe np. wyjazdy na kontrole.
Nie wiem jak to rozumiesz, "jest na służbie" i ma wyjazdy kontrolne... Czyli służy swoje 8 godzin zgodnie z rozkładem tj od 7.30 do 15.30 - ma wyjazdy na kontrole, a po 15.30 obsadza pojazd. Wtedy nadgodziny ma za 16 godzin (dodatkowe i uzupełniają do 24 godzin).
Inny przypadek może być taki, że pełni służbę na podziale bojowym od rana przez 24 godziny: jest przypisany do zastępu, w trakcie wyjazdów wyjeżdża, jeśli nie to bierze udział w czynnościach szkoleniowych lub swoich obowiązkach służbowych (wypełnia swoją dokumentację, itp). Nie widzę możliwości wyjazdu poza jednostkę bez swojego zastepu bo niby na jakiej podstawie ma być załoga uszczuplona? Stanie się wypadek w służbie i wyjdą jaja bo zastęp liczył np 5 osób (z prewentystą) a wyjechali w 4?
W sumie to 01 bierze za to odpowiedzialność, a po drugie gdzie jest nadzór z KW? 

Cytuj
Panie robn - Twoim zdaniem jest to normalne, że kiedy płacą za nadgodziny to 11, 12, i inni mają nagle godziny na maxa ?

Ale nadgodziny nie robią się za nic, są to godziny za pełnienie służby w warunkach gdy są ustalone stany minimalne. Aby ktoś miał nadgodziny to ten drugi ma w tym czasie wolne. Nikt nic nie traci.
Cytuj
Jak zwykle odbywa się  coś kosztem biednego podziału.
Biedny podział, biedny - idź do biura poczuj radość i bogactwo.
EGO = 1 / wiedza

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1129 dnia: Listopad 13, 2012, 08:36:24 »
Ciekawe dlaczego nie było pretensji jak za ndagodziny nie było płacone a biurowi pełnili służbę na PB, by chłopaki mogli wykorzystywać wygenerowane nadgodziny??? Wtedy było ok tak, ale jak jest juz ta jałmużna za nadgodziny (zobaczmy jak szybko się wszyscy pogodzili i zadowolili z tą śmiesznie naliczoną kwotą), to tak jak pisał wyżej kolega co niektórzy (mam nadzieję, że tylko co niektórzy) zachowują się jak pies ogrodnika...i to jest właśnie patologia w naszej służbie :wall:

P.S. Oczywiście również uważam, że nie jest normalnym aby biurowi genrowali więcej nadgodzin niz chłopaki z PB. Winno być mniej więcej równo. A jeszcze dla jasności dodam, że w mojej KP nikt z biura nie chodzi na podział a szkoda (zapewniam, że nie ze względu na kasę) i wszystkie nadgodziny są w dyspozycji dowódców zmian.

he-men

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1130 dnia: Listopad 15, 2012, 15:38:13 »
Efekt będzie taki, że wszyscy"podziałowcy" będą mieli po ok. 120 nadgodzin a Efekt będzie taki, że wszyscy"podziałowcy" będą mieli po ok. 120 nadgodzin a "ci ważniejsi z KP" po 240.... po 240....
No tak jak kolega wcześniej zacytował-(pies ogrodnika)
A więc tak p.ALMELO35
5.Dowódca nie wpadł na pomysł , żeby strażacy mieli po równo nadgodzin tylko to strażacy chcieli mieć po równo(bo przecież jeden do drugiego miał pretensję o ilość nadgodzin).
6.PB ma o wiele więcej nadgodzin niż "ci ważniejsi z KP".
Kolega zapomniał dodać , że nadgodziny "ważniejszych" to w dużej mierze szkolenia ochotników w weekendy(sobota , niedziela) , udział w działaniach ratowniczych w czasie"wolnym",itp.
Co do służby 8 godzinnych na PB-kolega nie dopisał ,że oprócz wypracowania tylko 8 nadgodzin na służbie(8 godzin swoje do 15:30 i po służbie 8 wolnych) to w miejsce pełnienia służby przez "ważniejszych: strażacy odbierają stare nadgodziny.
Dodatkowo strażacy PB przychodzą na 15 (w tym czasie zastępuje ich ten"ważniejszy") i to Ci nie przeszkadza(odbierają skromnie ale po 7 starych nadgodzin).
A niech kolega ALMELO35 dopowie , ile zamian służb jest w miesiącu strażaków PB bo służba w ten dzień nie pasuje.No tak 7-8 razy w miesiącu do pracy to i tak za często.
Oczywiście strażacy PB w Twojej jednostce bardzo chętnie poświęcają czas wolny na w/w szkolenia ochotników itp.
Tak , tak dopóki nie płacono za nadgodziny to nikomu nie przeszkadzała różnica w nadgodzinach.
Zapraszamy my"ważniejsi" na 8 godzin_oczywiście widzę las rąk :rofl:
Pozdrawiam -"WAŻNIEJSZY"
"..pies ogrodnika..."-dobre :fiuu:

Offline jwara99

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1131 dnia: Listopad 15, 2012, 18:48:29 »
u mnie cała zmiana z końcem roku 0 , po 3 wolne  pod rząd i  sztywny grafik  do końca roku . Jak trzeba to sie da wszystko.

zebstr

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1132 dnia: Listopad 15, 2012, 20:00:46 »
to panowie oficerowie i aspiranci pracujecie za -50% i mniej swojej pensji(chańba), dajcie zarobić stażystom, oni chociaż będą pracować za +100%,

HE-MEN

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1133 dnia: Listopad 15, 2012, 20:17:58 »
jwara99
Jeśli jest fizyczna możliwość to OK.
Znam KP gdzie deleguje się strażaków z tej co nie ma nadgodzin do tych co mają nadgodziny.I to nikomu nie przeszkadza.Bo to jest SŁUZBA a nie którzy o tym zapominają.
Czytam to forum i uwierzcie takie problemy to są pierdoły.
Nadgodziny , schodzenie 8-godzinnych na podział , kto ze sztandarem itp..
Ale nikt  głośno nie mówi , że KADRA musi się wywiązać z obowiązków wobec np.KW i PB.
Że nie ma kasy na mundury , buty , sprzęt i chodzą po firmach i "żebrają" .No już widzę inicjatywę PB: 01 my dziś jedziemy w teren załatwić kasę na NOMEXy.
KW żąda obniżenia co okres roliczeniowy nadgodzin.Strażak 8-godzinny schodząc na podział wypracowuje "tylko" 8 nadgodzin.Ale PB tego nie rozumie.
A co ma zrobić D-ca JRG kiegy 1/3 PB nie chce nadgodzin tylko WOLNE!!!!!!!!! Bo mają dodatkową pracę ,firmy!!!!!!!!!!!!
No słucham propozycji.
PANOWIE STRAŻACY zapomnieliście , że nosicie mundur i interesuje WAS tylko własna osoba.
Szacun dla WAS
"wazniejszy"

Teo

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1134 dnia: Listopad 16, 2012, 19:07:07 »
Witam. Jestem na forum młodym ,lecz w PB -20 lat .Jak były" stare nadgodziny"to z gwiazdorów 8 godz. nikogo nie  było na służbie , a gdy wprowadzono płatne , to jeden przez drugiego kiedy to by przyjść i dorobić. Najlepiej w weekend i nic nie robić  .O wzięciu szczotki do zamiatania czy mopa w ręce -broń Boże .To nie honor dla NICH.Ale po pieniądze to pierwsi. 

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1135 dnia: Listopad 17, 2012, 19:03:18 »
Chyba u ciebie w grajdole, bo u mnie akurat tak nie było i pewnie nie tylko, także nie patrz tylko przez pryzmat sojej JRG, bo skoro już jak piszesz pracujesz 20 lat, to chyba zorientowałeś się, że w każdej  KP jest poukładane według szeryfa, a szeryf jeden z drugim mają to do siebie, że różnie układają pewne klocki i stan rzeczy o którym piszesz wynika tylko z tego + oczywiście dezycje dowódcy JRG w jednostkach poza KP.

Offline wolt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
  • "wy macie racje - my karabiny" - MAO
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1136 dnia: Listopad 17, 2012, 20:22:06 »
Witam.
Cytuj
Znam KP gdzie deleguje się strażaków z tej co nie ma nadgodzin do tych co mają nadgodziny.I to nikomu nie przeszkadza.Bo to jest SŁUZBA a nie którzy o tym zapominają.
Tak powinno być wszędzie. To czy jestem na zm. I II lub III nie ma ŻADNEGO znaczenia. Mam wypracować swoje godziny i tyle. Reszta czyli NADGODZINY powinny być dzielone równomiernie wśród wszystkich zmian.

Cytuj
Czytam to forum i uwierzcie takie problemy to są pierdoły
.
Wybacz,ale sam je wypisujesz.

Cytuj
Nadgodziny , schodzenie 8-godzinnych na podział , kto ze sztandarem itp..
Ale nikt  głośno nie mówi , że KADRA musi się wywiązać z obowiązków wobec np.KW i PB.
Że nie ma kasy na mundury , buty , sprzęt i chodzą po firmach i "żebrają" .No już widzę inicjatywę PB: 01 my dziś jedziemy w teren załatwić kasę na NOMEXy.
Jasne, tylko czy w tym czasie 01, 02 i "pozostali" 8-mio godzinni chwycą tłumice w dłonie i pogaszą np. 15 ha nieużytków?

Cytuj
KW żąda obniżenia co okres roliczeniowy nadgodzin.Strażak 8-godzinny schodząc na podział wypracowuje "tylko" 8 nadgodzin.Ale PB tego nie rozumie.
Rozumie i to bardzo dobrze. Nie mów że TYLKO 8. W sobotę 24, w piątek i niedzielę po 16,
a w  pozostałe dni w zależności od 01 od 8 do 16. Zależy to czy po służbie na BP na drugi  dzień zostaje na 8 ha czy nie.

Cytuj
A co ma zrobić D-ca JRG kiegy 1/3 PB nie chce nadgodzin tylko WOLNE!!!!!!!!! Bo mają dodatkową pracę ,firmy!!!!!!!!!!!!
Chciało by się odpowiedzieć tak jak odpowiadają niejednokrotnie PB. G.... to mnie obchodzi. Nie rozumiem w czym problem. Strażak ma przyjśc do służby. Dostał pozwolenie na dodatkowe zarobkowanie, ale tylko wtedy kiedy nie koliduje to ze służbą.

Cytuj
No słucham propozycji
.

To były moje propozycję.

Na koniec mała dygresja.
Jeżeli jest możliwość, iż za za wypracowane nadgodziny płacą, to wielu chce z tego skorzystać. 8-mio godzinny jeździ na szkolenia OSP, zawody OSP i zawsze coś tam nazbiera. I niech tak będzie. Na PB powinien przyjść wtedy, kiedy PB przekroczy limit nadgodzin ( tak jak w mojej JRG).


Cytuj
PANOWIE STRAŻACY zapomnieliście , że nosicie mundur i interesuje WAS tylko własna osoba.
Szacun dla WAS
"wazniejszy"

Nie interesuje mnie TYLKO własna osoba. Pewnie tutaj jest takich jak ja bardzo dużo. Interesuje mnie zarobienie pieniędzy w sposób taki jak najbardziej lubię, a więc PRZYCHODZENIE DO SŁUŻBY.
Odwrócę też Twoje pytanie. Czy Ciebie nie interesuje własna osoba, skoro chcesz przychodzić na PB i dostawać za to wynagrodzenie?

Zgadzam się z Teo

Cytuj
Witam. Jestem na forum młodym ,lecz w PB -20 lat .Jak były" stare nadgodziny"to z gwiazdorów 8 godz. nikogo nie  było na służbie , a gdy wprowadzono płatne , to jeden przez drugiego kiedy to by przyjść i dorobić. Najlepiej w weekend i nic nie robić  .O wzięciu szczotki do zamiatania czy mopa w ręce -broń Boże .To nie honor dla NICH.Ale po pieniądze to pierwsi. 

Powiedzcie proszę, tak z ręką na sercu czy ktoś z 8-mio godzinnych dostał np. strażaka dyżurnego? czy honor jemu na to nie pozwalał?
Czy w tym czasie nie wykonywał "swojej" roboty?

Janosik
Cytuj
Chyba u ciebie w grajdole, bo u mnie akurat tak nie było i pewnie nie tylko, także nie patrz tylko przez pryzmat sojej JRG, bo skoro już jak piszesz pracujesz 20 lat, to chyba zorientowałeś się, że w każdej  KP jest poukładane według szeryfa, a szeryf jeden z drugim mają to do siebie, że różnie układają pewne klocki i stan rzeczy o którym piszesz wynika tylko z tego + oczywiście dezycje dowódcy JRG w jednostkach poza KP.

Chwała za to jeżeli w poprzednich okresach kiedy nie płacono za nadgodziny "Twoi" 8-mio godzinni przychodzili na służby i następnie nie odbierali wolnego.

Ciekawe artykuły ukazały się w PP, gdzie całą winą za wytworzone nadgodziny obarczono PB.

Ale się rozgadałem.

Pozdrawiam.


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1137 dnia: Listopad 17, 2012, 23:22:25 »
Ciekawe artykuły ukazały się w PP, gdzie całą winą za wytworzone nadgodziny obarczono PB.
A wiesz czym jest PP??  to medium KG
Co jest najwazniejsze tak ma byc :)  I daruj sobie ze to medium strazaków widziałęs kiedys tam wyrok w którym przegrał KW lub KG??  A ile takich wyroków jest rocznie :D
PS. Poza ostatnia strona tam pisze człowiek szczerze....  Pan officer ma u mnie dobra flache berbeluchy za rozsądne podejscie!!
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2012, 07:55:23 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strażak Sz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1138 dnia: Listopad 20, 2012, 20:12:24 »
HE-MEN
"Że nie ma kasy na mundury , buty , sprzęt i chodzą po firmach i "żebrają" .No już widzę inicjatywę PB: 01 my dziś jedziemy w teren załatwić kasę na NOMEXy."
Z całym szcunkiem ale to jest rola menagera, którym jest Komendant. To jest jedno z jego zadań pozyskiwanie środków.
A i chyba mowa o UPS-ach a nie o nomexach.
"A co ma zrobić D-ca JRG kiegy 1/3 PB nie chce nadgodzin tylko WOLNE!!!!!!!!! Bo mają dodatkową pracę ,firmy!!!!!!!!!!!!"
I cały problem w tym, że wynagrodzenie za służbę jest za niskie, też zdarza mi się dorobić ale wolałbym dostać pensję na poziomie strażaka z Wielkiej Brytani czy Niemiec (bo przecież w boju o odebranie "przywilejów" często słyszę bo w Uni to jest tak......) i po służbie rozwijać się w kierunku związanym z pożarnictwem. Obowiązków przybywa wynagrodzenie nie adekwatne do ryzyka. A tak na marginesie koledzy w systemie dziennym to nie mają możliwości dorobienia???!
"No słucham propozycji."
Mam prawo wyboru "śmieszne" pieniądze za nadgodziny bo taką kasę na godzinę to zarabia nastolatek na budowie jako pomocnik murarza. Albo wykorzystać swój potencjał gdzie indziej.

Uciekający z kieratu

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1139 dnia: Listopad 20, 2012, 20:59:00 »
Czytając powyższe rozważania, zarówno kolegów z Biur jak również z PB pozostaje mi jedynie wstyd i nasuwa się  sformułowanie następującej treści: strażak strażakowi wilkiem
Żeby ta energia czerpana z nienawiści i zawiści choć w jednym promilu była wykorzystywana przez Panów na konstruowanie konstruktywnych wniosków to już dawno byłoby u nas jak u sąsiadów z "Zachodu".
Jak to zwykł mawiać Horacy: "odi profanum vulgus et arceo"
Ze strażackimi pozdrowieniami prewentcista z sercem na PB

Offline wolp82

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1140 dnia: Listopad 20, 2012, 21:07:11 »
Piszecie Panowie i Panie o nadgodzinach biurowych, tylko że tam napisane jest jakie nadgodziny do zapłaty. Tylko te co w działaniach, a prewencja, szkolenia (również PB) zebrania, sztandary do zwrotu.

Offline kirurocker

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1141 dnia: Listopad 21, 2012, 20:47:23 »
No i słusznie, najpierw jest zapisane oddać nadgodziny a potem zapłacić, nie ważne czy systemie 8h czy 24h - kalkulacja jest taka, że nadgodziny wychodzą taniej 60%. Myślę, że kwestią kluczową jest właściwe i rzetelne naliczanie godzin (d-cy zmian generalnie nie mają z tym problemu, dowodzący wyższego szczebla jednak zaczynają już interpretacje). System zmianowy ma o tyle "lepiej", że ma stany minimalne, a w biurze nie i tam łatwiej jest oddać wypracowane nadgodziny w postaci udzielenia czasu wolnego. Z tego co się orientuję to żaden przepis nie rozdziela nadgodzin na te do oddania i na te do zapłaty.

A propo transferów pracowników 8 godzinnych na podział oraz wysyłania po służbie na szkolenia lub realizowanie innych zleconych zadań należy pamiętać, że po służbie przysługuje strażakowi 24 h, a  przed służbą 11 h nieprzerwanego odpoczynku.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2012, 21:10:25 wysłana przez Butel »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1142 dnia: Listopad 22, 2012, 00:32:54 »
W duzej KM nie zdarza sie poza jednym d-ca JRG zeby ktos raczył przyjsc wiec nie jest to jakis wielki problem :P:P:P
Sprawdziłem dzisaj pracujac, był 6x8 na podziale 48 godzin w 3 miechy a stan zmiany przekracza 20 osób :P :) Wiec niue przeraza liczba jak wiekszosc ma ponad 200 ( w 6 miechów, a jego nagodziny stanowia 1/10 całego stanu zmiany w ciagu jednej słuzby:P)
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2012, 00:41:58 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1143 dnia: Grudzień 01, 2012, 06:46:24 »
Witam. Mam pytanie - czy w waszych Komendach funkcjonariusze z biura otrzymują zapłatę za nadgodziny - słuzba na PSK, szkolenia OSP lub zawody - czy tylko mogą je odebrac?? Pytam bo pracuje w województwie warmińsko mazurskim i tutaj pracownicy biur muszą odebrać nadgodziny a nie mogą za nie otrzymać pieniędzy. Jak to jest w innych województwach??
Chyba troszeczkę mylisz pojęcia.... Godziny wypracowane stają się nadgodzinami dopiero po zamknięciu okresu rozliczeniowego. I na pewno w war - maz. wolą KW jest wypłacenie rekompensat. Choć według rozporządzenia pierwszeństwo ma oddanie ich w naturze. Oddanie tych nadgodzin w następnym okresie rozliczeniowym generuje następne nadgodziny.

Podczas trwania danego okresu te godziny są na razie sumą godzin pozostawienia w służbie i strażak biorąc dzień wolny obniża ich liczbę.

Piszecie Panowie i Panie o nadgodzinach biurowych, tylko że tam napisane jest jakie nadgodziny do zapłaty. Tylko te co w działaniach, a prewencja, szkolenia (również PB) zebrania, sztandary do zwrotu.
Trochę jesteś do tyłu z przepisami.... Coś się w kwietniu 2011 zmieniło ;)

....

A propo transferów pracowników 8 godzinnych na podział oraz wysyłania po służbie na szkolenia lub realizowanie innych zleconych zadań należy pamiętać, że po służbie przysługuje strażakowi 24 h, a  przed służbą 11 h nieprzerwanego odpoczynku.
Troszeczkę sprostuję, nie po służbie 24 godzinnej a po służbie w nocy.....
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2012, 07:13:41 wysłana przez MisiaczekM »
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1144 dnia: Grudzień 01, 2012, 07:18:12 »
.....
Z tego co się orientuję to żaden przepis nie rozdziela nadgodzin na te do oddania i na te do zapłaty.
...

Rozdziela... choć nie tak jak myślisz... Pkt 10... godziny wypracowane ponad normę 48 h są tylko do oddania... Ale jak coś takiego nastąpi bez podniesienia stanu gotowości to Wszyscy winni "idą" na dyscyplinarkę.
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1145 dnia: Styczeń 10, 2013, 22:29:02 »
Od października otrzymaliśmy podwyżki, zmienił się wskaźnik wielokrotności bazowej, zmieniło się średnie uposażenie strażaka. Dowódcy jednostek jak mniemam już skrupulatnie pracują nad tabelkami z wypracowanymi nadgodzinami.I tu pytanie..... Po zakończonym okresie płatności za Euro 2012 czerwiec-lipiec nadzedl czas uregulować płatności lipiec-grudzień.No tak lipiec-wrzesień po 13,76 zł ale jaka ma być kwota za październik-grudzień.Żeby znowu nie okazało się że nas wydymali jak za Euro.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1146 dnia: Styczeń 10, 2013, 22:36:38 »
Od października otrzymaliśmy podwyżki, zmienił się wskaźnik wielokrotności bazowej, zmieniło się średnie uposażenie strażaka. Dowódcy jednostek jak mniemam już skrupulatnie pracują nad tabelkami z wypracowanymi nadgodzinami.I tu pytanie..... Po zakończonym okresie płatności za Euro 2012 czerwiec-lipiec nadzedl czas uregulować płatności lipiec-grudzień.No tak lipiec-wrzesień po 13,76 zł ale jaka ma być kwota za październik-grudzień.Żeby znowu nie okazało się że nas wydymali jak za Euro.

Było już:

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,1165.msg216155.html#msg216155

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1147 dnia: Styczeń 11, 2013, 07:20:03 »
Jak tam z wypłatą nagodzin? U nas w komendzie nawet nie podali kto ile wyrobił nadgodzin przez całe półrocze ani przez czerwiec. Pieniędzy ani śladu. Jak można zainterweniować? Na co się powołać jakbyśmy chcieli napisać raport dotyczący tychże nadgzodzin? Pytamy przełożonych to nas zbywają... To są jaja. Tu chyba kłania się sąd pracy... Może to jest argument?

Temat był już poruszany:

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,19655.0.html

U Nas każdy dostał decyzję KP z podstawą prawną i rozliczeniem ilości nadgodzin z kwotą rekompensaty oddzielnie za styczeń-maj oraz czerwiec.

W związku z podwyżką od października wysokość stawki za nadgodziny wzrośnie do kwoty 14,81.
Po podwyżce przeciętne uposażenie (wraz z nagrodą roczną) wzrośnie i będzie wynosiło średnio w
Państwowej Straży Pożarnej - 4.280 zł.

Dzięki Grzela źle czytałem.

Offline daw12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1148 dnia: Styczeń 29, 2013, 19:22:06 »
Pytanko. Czy nowa stawka nie obowiązuje za cały okres rozliczeniowy , czyli II- gi okres rozliczeniowy roku 2012 ?

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1149 dnia: Styczeń 29, 2013, 19:47:06 »
Obowiązuje od 01.10.2012r.