Autor Wątek: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.  (Przeczytany 1016426 razy)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1025 dnia: Maj 11, 2012, 20:29:21 »
To teraz pytanko - jak poszczególne województwa mają zamiar pracować? I jak rozliczać?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1026 dnia: Maj 14, 2012, 15:35:48 »
"W rozmowie miesiąca kontynuujemy wątek nadgodzin. Z tezami postawionymi w artykułach opublikowanych w nr. 3/2012 PP polemizuje nadbryg. Janusz Skulich, zastępca komendanta głównego PSP..."

http://www.ppoz.pl/down/pwa/pwa412a.pdf



Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1027 dnia: Maj 14, 2012, 21:21:10 »
A gdzie jest PAN Skulich bo z zasłyszanych opowieści poszedł w niełaskę....i jeszcze bezczelnie kłamie w artykule - zresztą zanawca - nieznawca nadgodzin.

Offline piana1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1028 dnia: Maj 16, 2012, 10:22:23 »
czy ktoś się orientuje kiedy wypłacane będą pieniądze za nadgodziny za okres do końca maja i kiedy te wypracowane w czerwcu?
Semper Paratus

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1029 dnia: Maj 16, 2012, 11:01:46 »
Pytanie jak będą rozliczać te nadgodziny za styczeń-maj, a dodatkowo wg osobnej stawki za czerwiec... tak powinno być zgodnie z zaleceniami i innymi stawkami ustalonymi za nadgodziny wypracowane w czerwcu :gwiazdki: Druga sprawa, że tak naprawdę to w niewielu miejscach będą te nadgodziny skoro wstrzymane jest wydawane urlopów w czerwcu w moim przypadku każdy wybierze po 3 DW/WS, co powoduje wyjście na 0 prawie w każdym przypadku!!!

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1030 dnia: Maj 17, 2012, 13:10:40 »
Inne stawki w czerwcu tzn?? Można przybliżyć bo mnie nic nie wiadomo na ten temat.

Offline mg1-84

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1031 dnia: Maj 20, 2012, 21:05:19 »
Czy jak się pracuje na podziale bojowym i jest się 7 dni na L4 to zapisuje się  40 czy 56 godzin ,,przepracowanych'' ?

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1032 dnia: Maj 20, 2012, 21:15:33 »
Liczy się tyle ile jest w harmonogramie półrocznym; może to być 24h albo 48h; więcej w tygodniu nie powinno być planowane, chociaż bez zmiany podejścia do tematu ciężko to ogarnąć:)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Online hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1033 dnia: Maj 24, 2012, 20:19:05 »
Witam. Kto określa za jaką liczbę nadgodzin mamy wypłacane pieniądze, a które możemy sobie "odebrać?" Czy jest to ustalane odgórnie, czy każdy Komendant może zadecydować za co zapłaci, a za co nie?

Jarek_43

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1034 dnia: Maj 29, 2012, 18:32:57 »
Mam do Was pytanie. Czy w jakimś województwie zostały wstrzymane urlopy w miesiącu czerwcu czy tylko w naszym warmińsko-mazurskim ze względu na EURO? A tak naprawdę ze względu na konieczność wygenerowania jak najmniejszej ilości nadgodzin. Zalecenia we wspomniam województwie są takie: wstrzymać urlopy wszystkim, którzy mieli zaplanowany urlop na czerwiec i przestrzegać ściśle harmonogramu półrocznego żeby nie generować nadgodzin. Mam nieodparte wrażenie, że ktoś chce nas wykiwać, a najbardziej tych co rzeczywiście zaplanowali urlop i jakiś wyjazd podczas niego.

firedep

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1035 dnia: Maj 29, 2012, 18:37:36 »
Panowie włodarze, dziękujemy, że możemy w czerwcu przychodzić do służby po staremu czyli minimalne stany zmianowe.
10 dni przed "erło" decyzja o żadnych podwyższonych stanach w czerwcu, pomimo tego, że już w grudniu ubiegłego roku wielka panika była i pismami wstrzymano urlopy i WZS na czas EURO. Żadnej dodatkowej kasy za nadgodziny. bardzo szybka decyzja :)

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1036 dnia: Maj 29, 2012, 18:59:21 »
A ja dostałem telefon... 2 dni przed urlopem, że urlopy poszły się j...ć :[ Amba Fatima - Był urlop i... nima... :/

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1037 dnia: Maj 29, 2012, 19:43:56 »
A ja dostałem telefon... 2 dni przed urlopem, że urlopy poszły się j...ć :[ Amba Fatima - Był urlop i... nima... :/
Nawiązując do trzech postów chciałbym poinformować iż województwo - organizator EURO 2012 - stan zmiany 11 służących dotychczas 7.Po nowemu - 8 na zmianie, w trakcie rozgrywek meczu 10 na zmianie z oddelegowaniem 2 osób na zabezpieczenie meczu.Urlopy owszem są dla potrzebujących(wątpię iż osoba która ustalała sobie w zeszłym roku wiedząc o Euro taka naprawdę nie wiedziała o tym turnieju a po drugie chyba że nie ogląda sportu).Wolne na życzenie zaplanowane w grafiku dla potrzebujących.I cóż tu sobie więcej życzyć.Z info od kolegów z innych komend wiem iż jest to samo na terenie województwa.Co do nadgodzin max na I-V i tera jak najwięcej w VI.pOZDRAWIamy!!

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1038 dnia: Maj 29, 2012, 19:54:50 »
już w grudniu ubiegłego roku wielka panika była i pismami wstrzymano urlopy i WZS na czas EURO. Żadnej dodatkowej kasy za nadgodziny.
i o to włąsnie chodziło.. urlopy wstrzymano , a włąsciwie tylko zasugerowano aby nikt ich nie planował.... wiec wszyscy będa w tym czasie do dyspozycji... co wiąze się z tym że kazdy wyrobi tylko swoje godziny , a te dodatkowo zaplanowane środki na nadgodziny nie będa musiały by wykorzystane...no moze  nielicznym wpadnie po kilka symbolicznych nadgodzin ...  Pózniej trzeba bedzie wysłac ludzi na urlopy,  wiec pojawia sie nadgodziny, ale wtedy bedzie już "normalna' stawka za nadgodziny .. proste i logiczne.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1039 dnia: Maj 29, 2012, 20:04:23 »
Co do urlopów temat poruszany był tu:

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,18054.0.html

Pismo w sprawie nie wyrażania zgody przez KP na udzielenie urlopów poszły w grudniu:  :kwit:

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,18054.msg194787.html#msg194787

Ja mam wpisany urlop na czerwiec i nic nie wskazuje na to, abym go nie wziął....

 :klol:

A ja dostałem telefon... 2 dni przed urlopem, że urlopy poszły się j...ć :[ Amba Fatima - Był urlop i... nima... :/




Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1040 dnia: Maj 29, 2012, 23:43:29 »
Dziś pismo dotarło do KP w sprawie wstrzymania urlopów od 8 czerwca i o stawkach z wyjaśnieniem kiedy należy się wyższa a kiedy normalnie. Na urlop jest prosty sposób piszesz oświadczenie do KP że zaplanowałeś urlop i jak go nie wykorzystasz to poniesiesz stratę finansową w związku z zarezerwowanymi wczasami i jest po sprawie urlop otrzymasz zgodnie z planem niezależnie od EUROimprezy!

Offline piana1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1041 dnia: Maj 30, 2012, 17:16:16 »
U mnie miasto organizator przechodzi na system 24/24. Na zmianach będzie 19 ludzi. Żadnych urlopów. Miej więcej wypadną 4 wolne służby. Dokładnie nie wiadomo bo data przejścia na nowy system zmienia się co chwilę.

Słyszałem, że wyższą stawkę za nadgodziny będą naliczać dopiero po wypracowaniu nadgodzin zaplanowanych w harmonogramie na czerwiec. Ktoś może to potwierdzić?
Semper Paratus

gość9898

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1042 dnia: Maj 30, 2012, 21:09:43 »
wszystkie godziny wypracowane ponad to co masz zaplanowane w harmonogramie na czerwiec są to godziny płatne po 22,93 i tu nie obowiązuje ograniczenie 48godz tygodniowo, zgodnie z ustawą o imprezach masowych art 68. Art ten reguluje równiez okres mistrzostw Euro który zaczyna się 01 czerwca a kończy 30 czerwca i w tym czasie są wstrzymane urlopy oraz służby wolne.

Offline Bialy84

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1043 dnia: Czerwiec 01, 2012, 07:23:45 »
U mnie w KP na północy Mazowsza jest spokój. Nie będziemy wzywani na zabezpieczenie EURO. Wstrzymano nam tylko urlopy i w harmonogramie miesięcznym mamy po 3-4 WS, więc nadgodzin nie wyrobimy. Chociaż nie jeden by chciał jechać na zabezpieczenie, a i stanów osobowych nam nie podniesiono. Sąsiednie jednostki natomiast po 1 samochodzie i 4 ludzi non stop na zabezpieczeniu.

Offline ResQME

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1044 dnia: Czerwiec 01, 2012, 09:04:33 »
unas na północy maz. też cisza i spokój. Każdy od 3 do 6 WS i zbijanie nadgodzin uzbieranych od początku roku. Zero zabezpieczania mistrzostw.

Offline treworo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1045 dnia: Czerwiec 01, 2012, 10:54:48 »
u mnie w komendzie tez mialo byc wszystko po staremu az nagle grafik w kosz przyszed faks ...
i urlopy wstrzymane... nie wiedza jak dlugo...  a co z tymi co juz sa na urlopie tez nie wiadomo....
 
mam pytanie czy te nadgodziny płatne po 22zł sa w kazdej komendzie czy tylko w tych co zabezpieczaja euro???
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2012, 10:58:27 wysłana przez Butel »

Offline Bialy84

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1046 dnia: Czerwiec 01, 2012, 18:52:41 »
Z tego co słyszałem na mojej komendzie, to za wszystkie wypracowane nadgodziny w czerwcu jest ta zwiększona rekompensata. Czy brałeś udział w zabezpieczeniu EURO czy robiłeś u siebie na komendzie.

Offline fireman_1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1047 dnia: Czerwiec 01, 2012, 19:21:06 »
U mnie w komendzie tez mówią że za nadgodziny w czerwcu bedzie  placone 22 zl ale co z tego jak wstrzymano nam urlopy mimo ze nie zabezpieczamy EURO,  ani nie zwiekszaja nam stanów

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1048 dnia: Czerwiec 01, 2012, 22:14:40 »
A więc od poczatku tego rozgardiaszu.Skulich wydał polecenie komendantom wojewódzkim o zabezpieczeniu Euro zgodnie z deryktewami, przepisami oraz rozporządzeniami.Palnął przy okazji nie wiadomo czy konsultując z 01 rozporządzenie o regulacji za nadgodziny.Panowie stawka która "niby" miała i ma obowiązowywać 22,93 gr okazała się....faulem .Dnia 30.05 polecenia wydali komendanci wojewódzcy o pełnym zabezpieczeniu EURO 80 % stanów, bez urlopów,bez wolnych a nawet w miastach rozgrywek 24/24 ... bo strach,panika, euforia...itp.Nikt w tym czasie tj. 30 nie liczył ile to pochłonie pieniążków (obym się nie mylił z naszych podwyżek ale to się okaże i dalej podam szczegół).Oprócz zabezpieczenia zawodów KM/KP, wyjazdów na zawody po 13,76 reszta miała zarobić za wszystkie nadgodziny potężne sumy.Same missto organizator np. Warszawa w systemie 24/24 strażak miał za 200 nadgodzin dostać .....proszę powytężać głowy.Reszta Polski to już około 12-15 tys.strażaczów którzy mieli za około 80 nadgodzin samego czerwca otrzymać iiiii dalej liczymy.Teraz 31.05 Skulich Struchlał Sumując Sumy Samych Skromnych Strazaczków.I dalej... proszę wkleić w listy grafik W10 z pórocznych grafików oczywiście patrząc na zabezpieczenie terenu itd.Okazało się iż bieda dalej będzie doskwierała strażaczkom.A NA KONIEC PISZĄC DLA TYCH KTÓRZY W TRAKCIE NIE POLICZYLI - STRAŻAK MIASTA ORGANIZATORA W SYTSEMIE ZMIANOWYM 24/24 MÓGŁ ZAROBIĆ .......OKOŁO 4 TYS.200 ZŁ BRUTTO.

Podziękujemy i powiem to jeszcze kilka razy KG za ich nadgorliwość.
P.S. JA OSOBIŚCIE CZEKAM na info po Euro ile za organizację i w jakiej wysokości dostał nagrodę KG i jego zastępcy.
P.S. Osobiście ujawnię swoje namiary jak tylko to wyjdzie na jaw zgodnie z moim już sformuowanym pismem do KG PSP, Ministra,Premiera i Prezydenta.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #1049 dnia: Czerwiec 03, 2012, 17:44:16 »
ładnie zostaliśmy *^(*&&)(*&_)(*  :wall: urlopy wstrzymane, nadgodzin płatnych po 23 peleny dla szaraków nie będzie; wielu się dowie, że w czerwcu przesłużyło ledwie nominał, a znajda się i tacy, którym oddano 16h z tych godzin ponadnormatywnych wygenerowanych do końca maja; na pocieszenie powiem wam, że jeszcze lepiej wykombinowali to w policji; u nich generalnie nadgodziny nie są płatne, za wyjątkiem tych związanych z bezpośrednim zabezpieczeniem tych igrzysk dla gawiedzi; to wymyślili ichniejsi "miszczowie"? proste rozwiązanie - policjanci zaangażowani w bezpośrednie zabezpieczenie imprezki przesłużą goły nominał (160h) przez cały miesiąc, w związku z czym nie wypracują żadnych nadgodzin i nic im nie będzie trzeba płacić; tym którzy w tym czasie będą odwalali robotę powszednią za kolegów zaangażowanych przy euro dowali się godzin na maksa (policjantów limit 48h na tydzień nie obowiązuje) wprowadzając im chociażby dwunastki z minimalnym prawem do wypoczynku; za te nadgodziny płacić oczywiście im nie można, czas oddać trzeba, ale to pieśń przyszłości;
wszystko co powyżej dotyczy oczywiście tylko stanowisk wykonawczych - kierownictwo średniego i wyższego szczebla, kontrolni, inspekcyjni, sztabowcy itd. itp. oczywiście nadgodzin nałapią bez ograniczeń, nie wspominając już o tym, że zaoszczędzenie dzięki temu genialnemu posunięciu ze wstrzymaniem urlopów sporej części z tych 30 baniek będzie uzasadniało wnioski o przyznanie nagród za wzorowe przygotowanie zabezpieczenia tej imprezki;
z tego wszystkiego, to się normalnie rozchorować idzie:)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie