Autor Wątek: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.  (Przeczytany 1013525 razy)

Offline osppsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #975 dnia: Marzec 22, 2012, 10:12:03 »
wypłacili już gdzieś za nadgodziny???

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #976 dnia: Marzec 22, 2012, 10:30:24 »
wypłacili już gdzieś za nadgodziny???

Wypłacili  :fiuu:

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #977 dnia: Marzec 22, 2012, 12:53:04 »
Z informacji po odprawie w KW pieniądze mają być na koncie w starostwie do 23 marca, następnie pozostaje już tylko kwestia przelania do KP/M.

Offline fireman78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #978 dnia: Marzec 25, 2012, 21:37:28 »
mazowieckie kp grójec już ma

Offline kronfwk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #979 dnia: Marzec 28, 2012, 19:26:07 »
Pomorskie jeszcze nie  :angry:

Offline jeremiasz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #980 dnia: Marzec 30, 2012, 13:53:35 »
I znowu nas wydymali .To było pewne że tak się stanie.Dla nas rekompensata za nadgodziny wynosi 12zł. a dla policjanta 22zł. Brawo nasze związki :wall:
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/606936,policjanci_dostana_pieniadze_za_przepracowane_nadgodziny.html
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2012, 14:10:16 wysłana przez jeremiasz »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #981 dnia: Marzec 30, 2012, 15:19:16 »
I znowu nas wydymali .To było pewne że tak się stanie.Dla nas rekompensata za nadgodziny wynosi 12zł. a dla policjanta 22zł. Brawo nasze związki :wall:
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/606936,policjanci_dostana_pieniadze_za_przepracowane_nadgodziny.html

U nas jest 60% z 1/172 przeciętnego uposażenia, w policji ma być 1/170 średniego uposażenia, ale

Cytuj
Z tego też powodu skierowała do ministra spraw wewnętrznych propozycję likwidacji prawa policjantów do zwrotu kosztów dojazdu do miejscowości pełnienia służby. Oszczędności z tego tytułu to 67 mln zł, które będą przyznane na opłacenie nadgodzin. Pozostałe środki będą pochodzić z wakatów.

Cytuj
Nie zgodzimy się na takie rozwiązanie. Rekompensata za przepracowane godziny nadliczbowe nie może być wypłacana kosztem zwrotu kosztów dojazdu policjantów do miejsca służby – mówi Andrzej Szary, wiceprzewodniczący ZG NSZZ Policjantów.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1834:patne-nadgodziny-z-funduszu-na-dojazdy&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

Może się okazać, że braknie kasy na te 22,06 zł za każdą dodatkową godzinę.
Żeby dostać taką stawkę zabiorą jeden z przywilejów oraz pieniądze z wakatów (policja ma dużo więcej wakatów od PSP), z których w tej chwili idzie kasa na dodatki służbowe i motywacyjne.
Poczekajmy do zakończenia procesu legislacyjnego rozporządzenia, bo może się okazać, że nie będzie czego im zazdrościć. 
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2012, 15:23:41 wysłana przez grzela »

Offline kronfwk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #982 dnia: Marzec 31, 2012, 20:48:33 »
Ja już za nadgodziny dostałem pieniążki. :)
Mam pytanie ile dokładnie netto powinno być za jedną nadgodzinę?
Z tym Euro to trochę lipa bo np. u mnie chłopaki mają już po 120-190h wygenerowanych od stycznia;/
Także do lipca nie wiem co będzie.

Offline krzysztof175

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #983 dnia: Marzec 31, 2012, 22:11:03 »
U mnie też wczoraj pieniążki wpłynęły (ostatni dzień). A z moich wyliczeń wychodzi mi 11,38zł za godzinę.

rafal998

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #984 dnia: Kwiecień 02, 2012, 10:14:42 »
U nas w Kielcach też wypłacili po 13,76 zł brutto za 1 godzinę.
Ale niestety obcinali nadgodziny wszystkim i płacili za max 160 godzin. Resztę oddadzą w naturze.

Źle na nas patrzyli, kiedy sami liczyliśmy czas pracy bo twierdzono, że niemożliwe jest generowanie tylu nadgodzin i źle liczymy na niekorzyść finansów KM.
Teraz obliczenia przejęli z KM a nadal nadgodziny wychodzą.
Więc kolejnym krokiem jest obcinka.
I kto tu na idiot wyszedł - widać.

Offline LaCosta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #985 dnia: Kwiecień 02, 2012, 14:03:11 »
A nadgodziny z 2010 roku i powodzi żyją jeszcze czy przepadły śmiercią naturalną.  U mnie sie mówi że ku chwale ojczyzny.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #986 dnia: Kwiecień 02, 2012, 16:18:44 »
Krótka historia nadgodzin artykuł z PP.

http://www.ppoz.pl/down/pwa/pwa312b.pdf

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #987 dnia: Kwiecień 02, 2012, 17:29:45 »
Taki artykuł powinien się pojawić w nr 1 z roku 2011. Wtedy wiele kwestii byłoby prostszych i łatwiejszych do zrozumienia.
01 powiedziałby wtedy wprost: nadgodziny za lata 2008-2010 idą ku chwale ojczyzny. Ale wprost mówić nikt nie umie...
Cytuj
Któregoś dnia Roku Pańskiego 2011 jeden z komendantów powiatowych PSP usłyszał od strażaka takie króciutkie przemówienie, zakończone pouczającym pytaniem. Urzeczony prostotą określenia problemu powtórzyłem to jako anegdotę znajomym komendantom i dowódcom JRG. Ku memu zdziwieniu nikt się nie śmiał. Nie wiedziałem czemu, więc zgłębiłem temat.....
Świetny początek, dobrze, że pan Rochala tymi słowami zaczął, pokazuje to, jak wielu na górze myśli, że na dole wszystko jest takie proste.  :wall: :wall: :wall:


PS. Miałem wiele rzeczy napisać bo tekst był pożyteczny jako wyjaśnienie tego co Komenda Główna myślała i robiła z okresu 2008-do stycznia 2011 oraz o tym, że powstały system spowodował rozbicie służby - co dla mnie jest winą kierownictwa, bo przecież planowanie jakieś na przyszłe lata powinno funkcjonować. Wystarczyło powiedzieć: strażacy, dwa lata pościskajcie pośladki, zrobimy uregulowania prawne, będziecie mieli albo 40 godzinny system pracy albo płacone nadgodziny. I wydaje mi się - byłoby OK. Zabrakło jaj albo Sztab przy ul. Podchorążych traktuje podwładnych jak mappetów (patrz artykuł byłego dyrektora Goldman Sachs). I szkodliwy, gdyż cytaty
Cytuj
„Sąsiedzi martwią się, widząc mnie ciągle w domu, że nie mam pracy. Nie wiem, co im powiedzieć” – jeden ze strażaków, któremu trudno było oswoić się z nagłym nadmiarem czasu wolnego.
- dziwnych ma pan kolegów... - nadają się na drugi tom Baśni Średniowiecza
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2012, 23:35:17 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #988 dnia: Kwiecień 02, 2012, 19:06:13 »
Nie wiem czy tylko ja mam takie uczucie że autor mógłby w jednym zdaniu wszystko zamknąć:" Wszystkiemu winne świnie podziałowe", nawet większym stratom pożarowym i ilości rannych.Ciekawe czy pan brygadier za napisanie tego epokowego dla pożarnictwa dzieła zwróci się do 01 o nadgodziny, przynajmniej sto jak sadzę, bo proces tentegowania w głowie żeby napisać taki artykuł musiał chwile trwać.  :gwiazdki:

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #989 dnia: Kwiecień 02, 2012, 20:19:45 »
Cytuj
Któregoś dnia Roku Pańskiego 2011 jeden z komendantów powiatowych PSP usłyszał od strażaka takie króciutkie przemówienie, zakończone pouczającym pytaniem. Urzeczony prostotą określenia problemu powtórzyłem to jako anegdotę znajomym komendantom i dowódcom JRG. Ku memu zdziwieniu nikt się nie śmiał. Nie wiedziałem czemu, więc zgłębiłem temat.....
Smutne jest to że takie problemy traktuje sie jako żarty, a nie traktuje sie tych spraw tak jak powinny byc traktowane - ile sie pracowało , tyle się zapisuje , więc  gdzie tu jest problem ?   Gdyby zmiana czasu była dokonywana w samo południe w dzień roboczy to problem zapewne  od razu nabrał by innego wymiaru ..
Cytuj
Efektywność działania tych służb jest mierzona stratami w pożarach. Straty te (materialne i niematerialne) znacznie wzrosły mimo jednoczesnego wzrostu zatrudnienia w systemie zmianowym i w służbie operacyjnej, co obrazuje tabela powyżej.
Takimi argumentami to można udowadnic praktycznie wszystko .. statystyka ma to do siebie że mozna interpretowac liczby  naprawdę róznie i to wie każdy kto chociaz raz  się z tym zetknął.  A w tym przypadku warto by było wspomniec chociaż by o róznicach cen ( inflacja ), innym podejściu do okreslania strat , ciągłym wzrostem interwencji nie związanych z pożarami , co relatywnie może wpłynąc wydłużenie czasu dojazdu , mniejsze SiS mozliwe do zadysponowania itp , zmniejszeniem potencjału OSP związanym z odpływem kadr i postępująca degradacja sprzętu itp itd.... no ale jak się cos chce udowodnic to się zawsze udowodni zestawiając  stosowne liczby w tabelke  ...

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #990 dnia: Kwiecień 03, 2012, 00:04:16 »
Mam mieszane uczucia, szczególnie po przeczytaniu artykułu p.Rochali. Czy tylko ja odbieram to jako atak skierowany w PB, czy większość argumentów i faktów przytoczonych w artykule nie jest nadinterpretacją stanu faktycznego? A druga sprawa, czy funkcjonariusze służący na PB mieli jakikolwiek wpływ na decyzje decydentów, śmiem powiedzieć że NIE!!!

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #991 dnia: Kwiecień 03, 2012, 10:52:51 »
A nie mówiłem pseudo oficerowie traktują podział jak zło konieczne , i kto to mówi nasz kolega po fachu "strażak" . Kierunek już widzę  ten pan mówi OSP się nie upomina , obciążenie w biurach to chyba pana wina że z KG i KW co chwila idioci chcą jakieś zestawienie ,które a propos często robią  to chłopaki z PB te nieuki.Na miejscu KG to już panu bym podziękował za współpracę .Podział to jedyne miejsce dla strażaków reszta to urzędnicy i tak powinni być traktowani ,ale ta prawda do polski długo nie dociera.A te tzw grupy operacyjne to przyjeżdżają po fakcie ,gdy trwa dogaszanie i za udział w tych dyżurach mają dodatkowy urlop gdzie inni urzędnicy takiegoż nie dostają (jestem za likwidacją dodatkowego urlopu dla pracowników biurowych) . Cały czas od paru lat piszę powiat -110 tysięcy mieszkańców
                                                              na zmianie służbowej 11 ludzi +dyżurny operacyjny 
                                                              system 8 godzinny biurwy14-osób do godz.15.30
                                                              jedna JRG a do tego 1 KP +1 z-ca KP+d-ca JRG +z-ca JRG -nie za dużo tych przełożonych
                                                               to  wy uchwalaliście statuty Komend reformatorzy od siedmiu boleści ,zlikwidować                    biurwy          będzie           dosyć strażaków.
Gdzie sens i logika proszę wytłumaczyć to obywatelom - Grecja to pikuś przy naszych biurokratach oni nas zeżreją i żadne reformy nas nie uratują ,wyplenienie pseudo strażaków i niepotrzebnej administracji przyniesie nam poprawę sytuacji materialnej i przede wszystkim moralnej w PSP. I proszę nie mówić że atakuje swoich bo ten artykuł pokazuje kto jest swój.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #992 dnia: Kwiecień 03, 2012, 11:37:09 »
Szczerze ... nie miałem siły tego przeczytać na raz... Zmęczyć ilością tekstu bryg. Rochala chciał czy co?
Pytanie zasadnicze - Czemu Pana tam nie  ma jak tak dobrze jest na podziale - zapraszamy serdecznie.
Dlaczego strażak w biurze ma pracowac 40 h a poza biurem 48 (czy to nie jest dyskryminacja).
Coś mi się wydaje, że nasz radca mówił, że:
już w latach 90 tych  Trybunał Konstytucyjny  uznał, że powinniśmy miec norme 40 h. - Ktos zorientowany mógłby powiedzieć wiecej?
A tak na marginesie - rozumiem że autor wie lepiej od Trybunałów Europejskich jakie są prawa człowieka?

Offline pszczola

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #993 dnia: Kwiecień 03, 2012, 12:17:23 »
      No i stało się: po pełnych dodatkach służbowych, wysokich grupach zaszeregowania, stale pobieranych dodatkach motywacyjnych, wysokich nagrodach, szybkich awansach, dodatkowych urlopach ( o zgrozo - za wiek, albo fikcyjne Grupy Operacyjne),  - przyszedł czas na płatne nadgodziny. Zaczną się popołudniowe przesiadywania nad prywatą (czytaj pracą w nadgodzinach), albo nadrabianie zaległości (praca w nadgodzinach), bo w czasie służby nie było czasu ( fuchy w innych zakładach, remont mieszkania, kac,  udział w Kółku Różańcowym, itd.) ciągłe obowiązki, a robota nie zrobiona - bo podział za nich tabel wypełnić nie zdążył, na zaległe pismo nie odpisał, wykazu nie zrobił, Planu Operacyjnego nie poprawił, itd. - bo pożary, bo remonty. Remont na papierze robi zaprzyjaźniona firma, ale jak podział za nią odwali robotę, to tamci kupią kilka zgrzewek wody mineralnej (tak dla ściemy, niby, "coś, za coś", w lepszej wersji kupi na Dzień Strażaka kaszanką na grilla dla zmianowych, i że zaproszony wojewódzki, i kapelan, i poseł, i taki tam - owszem strażaków kochają, ale  kaszanki jeść nie będą, potrzebne wystawne obiady). Remonty są pilne, ale pilniejszy jest wyjazd komendanta do wojewódzkiej, sprawa ważna, no i imieniny naczelnika, czyli trzeba z kierowcą, czyli w podziale jeden mniej. Ksiądz prałat ma urodziny, no to pojedzie zastępca z kierowcą, kolejnego strażaka w podziale mniej. Profilaktyk wziął dyżur w CPR (będą nagrody, dzień wolny lub nadgodziny - dyżur oczywiście w dzień, nie w nocy)  ale też ma pilny wyjazd tak do osiemnastej, to w zastępstwie będzie ktoś z podziału (trzeciego w podziale mniej). Czwarty sprząta biura, bo sprzątać ma pani Jasia, tyle że Ona piecze w domu ciasto na spotkanie Zespołu Kryzysowego, itd. I tak codziennie, i jak tu stresu nie mieć? - a jak ciasto się nie uda?, a jak prezent się nie spodoba?, a jak termin wycinania drzew przy kaplicy nie wypali?, a jak operacyjny nie wyżebrze  w zakładach coś do ciasta  na Zarząd Kryzysowy.
    W ubiegł miesiącu brałem udział w ok. sześćdziesięciu działaniach, często zaczynaliśmy działania w obsadach trzyosobowych, później dojeżdżali ochotnicy. Połowa zdarzeń to trawy, ale był też wypadek ze skutkiem śmiertelnym,  wypadki z wycinaniem poszkodowanych z zakleszczonych samochodów, przy dwóch pożarach wynosiliśmy z ognia napęczniałe butle z gazem - za to dostanę 4,50zł "dodatku za pracę w warunkach szkodliwych i uciążliwych" ( nie żartuję - napiszę słownie cztery złote pięćdziesiąt groszy i czterysta złotych dodatku służbowego po dwudziestu latach służby  - dodatek m.in. za znajomość angielskiego i prowadzenie szkoleń na kursie OSP). "Za remonty nagród nie będzie ponieważ to nasz służbowy obowiązek, a poza tym są opóźnienia" - słowa przełożonych.
   
 Gdzie ten pan Rochala służy?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2012, 14:31:21 wysłana przez pszczola »

Offline spons24

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #994 dnia: Kwiecień 03, 2012, 12:41:02 »
Panowie 60% obowiązków biurowych mogę wykonywać w czasie służby na PB. Szczerze mogę to robić za dodatkowe wynagrodzenie w postaci 40% ich poborów. Same oszczędności i Pan Rochala mniej by się przemęczał. Ta instytucja kolejnych 20 lat z pewnością nie wytrzyma. żenada
...życie depcze wyobraźnię...

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #995 dnia: Kwiecień 03, 2012, 15:05:57 »
Pożarnik chylę przed Tobą głowę. Podobnie jest u mnie tyle tylko, że 9 na zmianie. Cóż możemy tylko pisać na forum- ja proponuję pożarnik abyś otworzył temat , w którym dogłębniej i szerzej napiszesz to co w skrócie teraz. Ktoś może doada i taki liściik tylko puścić do Tuska i Rostkowskiego. Już widzę jak zaraz na Ciebie rzucą się biurowi, że srasz w swoje gniazdo itp. Ja obecnie widzę, że bez gruntownej reformy wewnątrz PSP (w takim tonie jak napisał pożarnik) to za rok, dwa może być wizja reformy emerytalnej Pana Rostkowskiego. Dlaczego? bo już teraz większość ludzi (przynajmniej w moim gronie) strażaka widzi jako biurowego i nie ma co się dziwić jak interesant przyjdzie do KP a tam 9 na zmianie 15 w biurze- PARANOJA.
Koledzy biurowi spójrzcie w lustro i w swoje sumienie i odpowiedzcie sobie na podstawowe pytanie CZY CZUJECIE SIĘ STRAZAKAMI? a w związku z tym czy należy wam się dodatkowy urlop, taka sama emerytura itp. Ja sobie kiedyś odpowiedziałem na to pytanie- zaraz na początku kariery oficerskiej- i dlatego jestem prawie 20 lat na podziale.
Pozdrawiam

i jeszcze jedna odpowiedz- gdzie pracuje bryg. Rochala? Prawdopodobnie za miesiąc bedzie doradcą KG :klol:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2012, 15:59:15 wysłana przez Butel »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #996 dnia: Kwiecień 03, 2012, 15:12:14 »
i jeszcze jedna odpowiedz- gdzie pracuje bryg. Rochala? Prawdopodobnie za miesiąc bedzie doradcą KG :klol:

bryg. mgr inż. Paweł Rochala
Naczelnik Wydziału Nadzoru Prewencyjnego Biuro Rozpoznawania Zagrożeń Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej
w skrócie "prywaciarz".

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #997 dnia: Kwiecień 03, 2012, 16:06:34 »
Co wy tam wiecie. Cicho świnie i do lasu żołędzi szukać!
 Wojewódzki który potrafił przyjść na podział i powiedzieć " co tam świnie podziałowe" siedzi od lat na emeryturze, ale przynajmniej był szczery. Kiedyś na zmianie zapytaliśmy dlaczego sekretarka w straży nie może być cywilem. Komendanta zamurowało, potem odpowiedział że sekretarka ma dostęp do różnych tajnych dokumentów i musi być mundurowa. No to jest argument. Przyznacie. Sekretarki, kadrowe, księgowe, gaciowi, prewentyści, technicy? czy to są stanowiska które musi obejmować strażak? Po kiego grzyba sekretarce podoficerka, nie mówiąc o szkole aspirantów, czy jedynie słusznej? To powinni byc cywile, zaraz wyleje się na mnie wiadro pomyj, że sram w swoje gniazdo, że dzielę na podział i biuro i jak w biurze tak dobrze to zapraszamy. To my zapraszamy, panią z księgowości czy sekretariatu na PSK, czy MSK, tam wyszkolenie pożarnicze jest bardzo przydatne. Można nadgodziny złapać. A na wasze miejsce chętnie przyjdą cywile.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #998 dnia: Kwiecień 03, 2012, 19:23:18 »
Cytuj
Zaczęło się powszechne liczenie nadgodzin, gwałtowne rozbudzanie postaw roszczeniowych i żenujące wręcz biadolenie, że służba jest uciążliwa. To, że taka jest, nie ulega wątpliwości, ale naprawdę nie wierzę, by ktoś wyselekcjonowany z setek ludzi mógł być niemalże śmiertelnie znużony, jeżdżąc do pracy sześć razy w miesiącu! Zwłaszcza że nie przeszkadzało to praktyce zamian na służby, by w dwa tygodnie skonsumować całomiesięczny limit godzinowy. Z pewnością natomiast zrobiło się trudniej w akcjach, gdyż ze względu na konieczność ustawicznego odbioru czasu wolnego za nadgodziny trzeba było jeździć do nich w małych obsadach, więc jednostkowe obciążenia fizyczne i psychiczne wzrosły. Co gorsza nastąpiło kompletne rozregulowanie systemu trójzmianowego i wypracowanych latami nawyków służbowych......
PANIE BRYGADIERZE....ŻENADA
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2012, 10:33:58 wysłana przez robn »

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #999 dnia: Kwiecień 04, 2012, 10:15:06 »
niech p. Paweł lepiej napisze ile zarobił za ten artykuł w PP??