Autor Wątek: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.  (Przeczytany 1014254 razy)

Offline strazak66

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #950 dnia: Styczeń 31, 2012, 11:47:28 »
Dokładnie tak Panie kolego madoks--- przewodniczący Krajowy nie jest na naszym garnuszku, jest po prostu oddelegowany do pracy związkowej a pobory dostaje w swojej komendzie. Tak więc nie jesteś zbyt dobrze zorientowany. Ale nie powiem ostatnie zdanie mądre napisałeś- popieram :mellow:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2012, 12:00:49 wysłana przez strazak66 »

Offline pytek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #951 dnia: Styczeń 31, 2012, 22:20:32 »
madoks -ogłupiasz ludzi na tym Forum. We wcześniejszych postach mówisz że masz dokumenty. Teraz mówisz ,że ma Przewodniczący Terenowy a Ty je widzisz i przekazujesz. Nawet z nagrania w TV nic nie wynika. Też jestem ze świętokrzyskiego i nie ma takiego zaangażowania jak mówisz w tę sprawę. Jeżeli Przewodniczący Terenowy zwracał się o pomoc do ZK to przedstaw to pismo a nie gadaj głupot. Do mojej komendy nie wpłynęło od Was pismo o wsparcie działań. Spawa prowadzona przez Przewodniczącego  ZT w Kielcach jak najbardziej słuszna. Trzeba działać wspólnie a nie szukać winnych. Najlepiej Wam wychodzi (właściwie Tobie) szukanie  winnych we władzach woj. i krajowych .Byle nie ujawnić ,że samemu dało się ciała. Patrząc na Twoje posty to zachowujesz się jak ranne zwierzę, kąsasz wszystkich zapominając o sobie. Mam wrażenie ,że sprawa wyszła już z pod Waszej kontroli a to dopiero początek. Mam nadzieje ,że w tej sprawie naprawdę chodzi o obronę praw pracowniczych i związkowych a nie wybicie we władzach związkowych i załatwienie stołków? Życzę aby strażakom(związkowcom) w Kielcach się udało załatwić sprawę zgodnie z literą prawa ,jednocześnie zachowując się fair play bez opluwania innych osób bez przedstawienia dowodów. Odnosząc się do Twoich postów to Przewodniczący ZT też milczy nie przedstawiając dowodów w sprawie. Sprawa jest już tak nagłośniona a ciągle mamy słowo mówione bez udokumentowania faktów. Pytek

Offline matrix998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #952 dnia: Styczeń 31, 2012, 23:13:57 »
Panie MADOX?
Pisanie półprawdy to gównoprawda. Jestem ze świętokrzyskiego i tak pokrótce  :tuba::
1. emeryci przynajmniej  u mnie mieli  wypłacone za nadgodziny (nawet ostatnio w drugim półroczu 2011 r.).
2.  :kwit: przewodniczący ZT Kielce od kilku lat jest w składzie zarządu wojewódzkiego Floriana. Z autopsji, z zebrań na których miałem możliwość być uczestnikiem mogę jednoznacznie stwierdzić że jego działalność nigdy niczego konstruktywnego nie wniosła do działań związku na szczeblu wojewódzkim (jedyny wniosek jaki złożył w  przeciągu kilku lat to jest wniosek o oddelegowanie go pełnienia zadań związkowych po aferze nadgodzinowej którą to wywołał bez konsultacji na szczeblu wojewódzkim – wniosek ten jednak nie został zrealizowany z uwagi na brak możliwości prawnych – brak wymaganej ilości członków związku). Z jego strony brak było  chęci zorganizowania jakiegoś spotkania z kierownictwem KW czy KM z zarządem wojewódzkim. Za to odrzucił wszelką pomoc oferowaną przez osobę opluwaną przez Ciebie MADOKSIE w twoich pustych słowach. Wszystko jest przecież udokumentowane w protokołach posiedzeń ZW które posiada sekretarz ZW.
Jeżeli Ty jesteś zorientowany w działalności przew. ZT na zjazdach ZW to proszę o informację na temat tego że ja piszę nieprawdę, tzn. jakie postulaty wnosił i na jakich uchwałach zostały one zapisane - Bo ja o nich nie wiem, nie słyszałem lub nie zostałem poinformowany.... :pomysl:
Za brak oddelegowania obraził się bardzo na ZW.  Wylewa swój jad tutaj na forum poprzez MADOKSA ??????
3. „TAK MY STRAŻACY A ZARAZEM ZWIĄZKOWCY ZE ŚWIĘTOKRZYSKIEGO  CHCEMY SIE POZBYĆ I WYP........Ć TEGO PRZEWODNICZĄCEGO NA RAZIE NA SZCZEBLU WOJEWÓDZKIM (wiem że nie wszyscy podzielają nasze stanowisko ale już mamy większość i coraz więcej ludzi podziela nasze zdanie a w wyborach demokratycznych już by nim nie został)”  - Nie wiem o jakiej większości strażaków  piszesz – takiej nie ma  (chyba że większość to ty i kilku kolegów którym namieszałaś w głowie i pewnie w papierach).  Także proszę nie siej jadu i wrogiej propagandy walka na dwóch frontach sprowadzi Cię do parteru. :cooo:
4. Popieram działania zmierzające do  rozwiązania problemu nadgodzin ale nie w taki sposób jaki uprawia to ZT Kielce. – zero konsultacji, zero pomocy (nie chcą - udokumentowane), zero tolerancji (dla strony związkowej jak i służbowej)
życzę Wam : uspokojenia się, rozpoczęcia dialogu, kultury i prawdy na forum, wygranej w sądzie….. :wall: (tylko proszę przynajmniej napisać o co wy w tym sądzie się sądzicie. Bo też Wasz przew. na zarządach mówi w kuluarach  tylko  ogólnikowo.  proszę poinformować nas o szczegółach treści pozwu ,. Może poprzez forum się dowiemy.)
5.Reasumując pisząc pewne oskarżenia i wnioski i informując jak jest na terenie całego woj. nie odnoś się tylko do tego co się dzieje w Kielcach. woj. świętokrzyskie  to nie tylko Kielce ale, jeszcze kilkanaście różnych komend w których działają nie tylko ZT Floriana ale też dwóch pozostałych związków  : PP i Solidarność.. I co tam  u nich nic się nie dzieje, nie widzą problemu nadgodzin ?  I czemu  tam nikt nie zgłasza roszczeń ? Coś nie tak jest ?. Halo czyżby należy też tam zmienić wszystkich przewodniczących dać im pistolety…… Widocznie wszystkie związki są bardzo słabiutkie, prowadzone przez słabych przewodniczących…...
Problem nadgodzin dotyczy całego kraju, powstał przecież kilka lat temu, rozwiązać je można tylko poprzez scalenie działań wszystkich związków działając jednotorowo.
A ty Chyba że myślisz że jeden człowiek z ZK jest wszystkiemu winien. ????? A może chora nienawiść do wszystkich i do wszystkiego – jak Tobie nie na rękę nie po twoich myślach, to go zniszczyć … JAD , POPULIZM, PSEUDOREWOLUCJA
Ze strażackim pozdrowieniem – NIGDY NIE ZAGAŚNIE…… matrix
P.S. A tak w ogóle to uważam że strażakom należy się PODWYŻKA.  :dance:

Offline miras

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #953 dnia: Luty 01, 2012, 00:07:13 »
matrix 998 - jesteś obrońcą tylko nie wiem której strony. Z twoich wypowiedzi wynika że 01. Jak jesteś  radcą prawnym to doradzaj na miejscu a nie na forum. Koledzy z Kielc potrzebują wsparcia a nie prostowania w stylu 01. Brawa kolegom z Kielc walczących o swoje prawa. Nie dajcie się zastraszyć a podziękują Wam koledzy z całej Polski. Problem zaległych nadgodzin jest problemem większości strażaków i czas już się obudzić. Jak KG ma inne stanowisko to powinien przedstawić je na piśmie nie przedstawiać sugestie. Pozdrawiam strażaków z Kielc. Powodzenia.

madoks

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #954 dnia: Luty 01, 2012, 12:10:59 »
Panie Matrix ja wyraźnie pisze że nie wszyscy podzielają moje zdanie są tacy co dla nich jest wzorem i nie skazitelnym idolem i bożkiem (bo nie którym coś pozałatwiał, no nie). Ale przyjmuje krytykę na pierś, a jak będziemy wybierać jeszcze raz przewodniczącego to wyraźnie podnieś rękę, bo możesz zostać sam to kwestia tylko czasu.
Bo wy zdajemy sobie sprawę że jesteśmy sami z walką o nadgodziny, my nie potrzebowaliśmy żadnej pomocy gdyż sąd teraz to rozstrzygnie kto miał rację. Ale gdy nagle pojawiły się represję, szantażowanie a przewodniczący ZT jest odsunięty i przeniesiony bez jego zgody a to nie jest zgodne z prawem- to rządami reakcji naszego Floriana gdyż myśleliśmy że jest z nami, że będzie nas bronił .  Domagaliśmy się poprzez pisma i  przedstawienie sprawy na zebraniach od naszego związku i nic , żadnej  reakcji, ale niestety Krzysiu nic nie zrobi bo jest w kieszeni Komendanta Wojewódzkiego. Jak dwa lata temu zabrał Komendant bezprawnie urlop chłopakom też nie widział problemu do tej pory nie został oddany co nie którym, Bo wychodzą z założenia że  jesteśmy zwykłymi strażakami to mogą z nami zrobić wszystko, a my tylko walczymy o prawdę, Nic w tej sprawie nie jest zrobione nie widzi się problemu, bo się nie chce, więc po co nam takim przewodniczący. Jak go tak bronisz to powiedz co ON robi i co zrobił dla zwykłego strażaka. Moim zdaniem jeszcze nic, może kiedyś mu się uda tylko będzie to już za późno. Tylko nie chwal się że załatwił ci stanowisko, to możesz mu być wdzięczny albo pochwal się co chcesz zmienić i jak to robisz lub jakie problemy widzisz w straży .Powiedz co robicie ze swoim przewodniczącym w jakiej bądź sprawie- jak z nim tak działasz i się udzielasz. Bo sprawa nadgodzin jest tylko jedna z wielu a jak związek nie umie tego rozwiązać to kto może ja czy Ty lub inny zwykły Kowalski
Ja oczekuje konkretnego działania , już  7 miesięcy to trwa i gdzie jest mój kochany związek na którego płacimy składki. :tuba: kto ma nas bronić , już sami się sądzimy, ale chcemy żeby interweniował jak komendanci łamią prawo bo czyją się Bogami. Gdzie jest Związek jak pieniądze z placówki zostały przesunięte na rzeczówkę bo Krzysiu się na to zgodził pomijając ZT Czy to nie jest sprzedawanie nas słucham Dawniej tego nie rozumiałem po co przesuwane są pieniądze na rzeczówkę z placówki - prosta sprawa tam można niezłe przekręty robić zgodnie z prawem bo są przetargi. Czekam na konkrety
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2012, 12:39:57 wysłana przez madoks »

Offline pytek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #955 dnia: Luty 01, 2012, 13:59:43 »
madoks tak jak podejrzewałem nie masz pojęcia o czym piszesz. Przeniesienia na rzeczówkę podpisują Przewodniczący ZT z kierownikami jednostek a nie Przewodniczący ZW. Składki po odprowadzeniu części na ZK pozostają w Zarządzie Wojewódzkim i Zarząd Wojewódzki nimi zarządza( w tym twój Przewodniczący). Więc nie jest tak jak mówisz. Zachowujecie się w tej sprawie arogancko ,nie przyjmowaliście pomocy i mieliście Floriana tak ZW jak ZK głęboko w d-ie. Jak zaczęły się schody i spapraliście sprawę to winni są inni tylko nie Wy. Nie chcieliście pomocy ponieważ Wy bylibyście w glorii sławy (gdyby się udało)a pozostali( mam na myśli władze związku) wyszli by na matołów bo nie umieli załatwić sprawy. I się zes-ało. Sprawą nadgodzin zajmują się wszystkie związki w PSP od 2006 roku i trzeba  przyznać bez sukcesów. Florian Dolnośląski złożył sprawę i doszło do Sądu Najwyższego w którym przegraliśmy. Sąd orzekł ,ze nie należy się rekompensata pieniężna. Solidarność założyła sprawy  i tez ze skutkiem jak wcześniej. Nie ma uchwały żadnego związku w tej sprawie,że odpuszczamy. Dla władz Floriana temat jest nadal aktualny ponieważ Zarządy wojewódzkie nie upoważnił poprzedniego czy obecnego przewodniczącego do zaniechania sprawy. Sprawą nadgodzin trzeba się  zająć  w sposób  rozważny i z  pomocą prawną włącznie aby  nie było jak powyżej. Tocząc wojnę ze wszystkimi sukcesu  raczej nie zanotujecie.
Tak na zakończenie to Zarząd Wojewódzki reprezentuje wszystkie Zarządy Terenowe( Przewodniczący ZT w tym też z Kielc) i podjęte decyzje są wypadkową wszystkich członków ZW a nie Przewodniczącego ZW. Kłania się nieznajomość statutu. Jest dostępny na stronie Floriana. Przeczytaj to się oświecisz i nie  będziesz pisał bzdur. Dziel się konkretami a nie informacjami mówiąc delikatnie wyssanymi z palca. Robicie się na  jedynych sprawiedliwych w tej całej sprawie ale dowodów jak nie było tak niema. Sprawa jest ważna i trzeba dążyć do pozytywnego rozwiązania. Jeżeli strona służbowa stosowała takie praktyki o jakich mówił Przewodniczący z Kielc i są na to dowody to takie osoby nie powinny pracować w PSP i pod tym podpisuję się obiema rekami.. Pytek

madoks

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #956 dnia: Luty 01, 2012, 15:44:50 »
Tak przyznaje się że nie wiem jak to działa powtarzam tylko słowa kogoś  innego dlatego pytam się jak to jest możliwe. To jakim cudem Komendant  przeniósł sobie pieniądze bez uzgadniania ze ZT , Sprawa ta była poruszana na ostatnim zebraniu w Kielcach i jaki jest efekt działania Floriana, przecież zostało to przemilczane. to dlaczego nikt tym się nie zainteresował może ten kolega związkowiec był na haju lub pijany ja tylko przytoczyłem problem jaki był zgłoszony. Proszę czekam niech Krzysztof odpisze jak to się dzieje przecież to nie ja o tym mówiłem, to nie jest problem mojej komendy. Bo chciałbym żeby wszystko było wyjaśniane jak jest zgłaszany problem ja myślałem że związek tak działa. Dlaczego Krzysztof do nas nie przyjechał porozmawiać jakie stanowisko prezentuje jak  to widzi i pomóc swoim ludziom, my nie chcemy żeby związek się sądził. Gdzie był jak komenda wypieprzyła  (inaczej tego nie nazwę) dowódcę JRG związkowca a później  naszego przewodniczącego który miał ochronkę i miał być nietykalny. To jak ma się czuć taki zwykły strażak a zarazem związkowiec??????? Jak oni nie liczą się z ludźmi , Tydzień temu to już przesadzili zachowali się komendanci jak faszyści kolega aż się rozpłakał, gdzie jest ten związek. Krzysztof powinien już dawno być u wojewódzkiego a nawet u głownego bo nasz miejski jest tylko pionkiem. Ale co ja od niego wymagam przecież on zachował się jak zwykły ...................... (niech każdy sobie dopowie )jak wyrzucił i postąpił na zebraniu ze swoimi ludźmi którzy przyjechali zabrać głos i coś powiedzieć złożyć skargę i opisać całą sprawę na dwóch ostatnich zebraniach  Pozdrawiam wszystkich którzy trzymają za nas kciuki.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2012, 16:32:01 wysłana przez Butel »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #957 dnia: Luty 01, 2012, 15:53:45 »
Pismo KG:

Cytuj
wg rozdzielnika
W związku z zakończeniem II okresu rozliczeniowego 2011 i rozliczaniem czasu służby strażakom, bezwzględnie zalecam wypłacić rekompensatę pieniężną za przedłużony czas służby ponad normę o której mowa w art. 35 ust. 1 ustawy o PSP za wszystkie godziny wypracowane w tym okresie.
Jednocześnie informuję, iż maksymalna liczba godzin ponadnormatywnych związanych z przedłużeniem wymiaru czasu służby strażaka do 48 godzin tygodniowo, w II okresie rozliczeniowym 2011 r., wynosi 245 godzin.
Jednocześnie przypominam, że rekompensatę pieniężną za przedłużony czas służby, wypłaca się do końca kwartału następującego po okresie rozliczeniowym, ale nie później niż w dniu zwolnienia ze służby.
Biorąc powyższe pod uwagę, jednoznacznie przypominam Panom Komendantom o konieczności przestrzegania ustalonych minimalnych stanów osobowych zmian służbowych.

Offline muu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #958 dnia: Luty 01, 2012, 17:37:39 »
Panie MADOX?

....Problem nadgodzin dotyczy całego kraju, powstał przecież kilka lat temu, rozwiązać je można tylko poprzez scalenie działań wszystkich związków działając jednotorowo.


Tak , tak scalajcie się  ^_^.  Piszcie pisemka, klepcie się po ramionach, łamcie opłatkami na wigilyjach itd.

Przecież sprawa jest oczywista i z góry ukartowana. Ktoś (KG PSP), kiedyś wpadł na pomysł grubej kreski (kasujemy, zeroo, null  :zamknij:). Nie ma, przepadło, ku chwale ojczyzny. Przecież mieliście dodatkowy urlaup za nadgodziny, (5 dni przypominam). Czego wy jeszcze chcecie !!!!
Kasujemy nadgodziny, a zanim się "jełopy" zorganizują to miną 3 lata (roszczenia z tytułu wynagrodzenia przedawniają się po trzech latach), i po ptokach. Później (jak już się scalicie),okaże się, że może jednak wam się należały te nadgodziny, ale niestety "za dużo wody upłynęło"  :klol:

pzdr

tak,tak w jedności siła




kiler666

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #959 dnia: Luty 01, 2012, 18:04:19 »
Panie Madoks: Po pierwsze przeniesienie na rzeczówkę to komendant powiatowy (miejski) uzgadnia ze związkami terenowymi, a jak Twój przewodniczący zaniedbał to to macie jak macie (jeżeli tak jest jak piszesz), po drugie to z tego co wiem to Twój przewodniczący został przeniesiony na większe stanowisko niż miał wcześniej czyli wszystko zgodnie z prawem

madoks

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #960 dnia: Luty 02, 2012, 15:09:55 »
Panie Killer czytaj uważnie ja nie mówiłem nic o mojej komendzie , tylko o innym związkowcu który zgłosił takie zarzuty naszemu K.O. na naradzie i co on z tym ma zamiar zrobić, bo jeśli komendant zrobił tak wbrew ZT to coś nie tak jest, a zarazem twierdzi że ma zgodę od ZW. Ja też nic z tego nie rozumiem. Zarzuty padły i zostały przemilczane. Wierze temu przewodniczącemu że tak było, bo brak działania znowu świadczy że ktoś się z kimś ugadał.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2012, 15:40:16 wysłana przez madoks »

Offline Wiarusek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #961 dnia: Luty 02, 2012, 21:54:22 »
Fajne rzeczy, polecam lekturę
Mobbing - powrót komunistycznych metod w Straży Pożarnej w Kielcach
http://kontakt24.tvn.pl/artykul,mobbing-powrot-komunistycznych-metod-w-strazy-pozarnej-w-kielcach,114556.html
to ma ścisły związek z nadgodzinami
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2012, 20:29:38 wysłana przez Wiarusek »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #962 dnia: Luty 02, 2012, 23:06:15 »
choćby nie wiem jak wiele racji mieli koledzy z Kielc, to przez formę nadaną ich wypowiedziom robią z siebie tylko pośmiewisko; mam w sobie wiele empatii i potrafię zrozumieć ich sytuację, sam wielokrotnie toczyłem samotne boje z "koniem" słysząc wkoło, że nie mam racji, to jednak zawsze starałem się swoje argumenty przedstawiać w taki sposób, żeby nikt mi nie zarzucił braków w wykształceniu lub nieumiejętności formułowania swoich myśli; Panowie z Kielc - zainwestujcie w kogoś, kto wam poredaguje wypowiedzi i pooczyszcza je ze śmieci, gdyż to jest bełkot; nie uważam, że forma jest ważniejsza od treści, jednakże jeśli ktoś ma coś do powiedzenia, to niech uczyni to w ten sposób, żeby nie został wzięty za nieuka; ciężko wam będzie wyjść z tego, gdyż medialnie to na razie wasi adwersarze są górą, chociaż zapewne emocje nie pozwalają wam tego dostrzec; wasi przewodniczący szału na konferencji nie zrobili, wasz przekaz medialny jest mizerny; jeżeli pozwy merytorycznie maja ten sam poziom, to nic dobrego wam nie wróżę; na waszym miejscu przeprowadziłbym szybka dyslokację zaangażowanych sił, zawrócił z obranego kierunku natarcia, zajął dogodną pozycję, przeczekał kontrnatarcie przeciwnika zbierając w tym czasie siły i przemyślał taktykę; nad przywództwem też trzeba by się zastanowić, chociaż chłopaków nie znam, to jednak nie najlepiej wypadli, a do całej sprawy podeszli po amatorsku; poza tym uważam, że strażakom należy się podwyżka uposażeń, a ja sobie znów wrogów robię:)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

rafal998

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #963 dnia: Luty 02, 2012, 23:45:30 »
Panie MADOKS

Na nagraniach rzeczywiście widać nieuzasadnione słowa przewodniczącego ZT odnośnie zagrożenia ze strony KM. Jeżeli ktoś ma mówić prawdę o tym co się dzieje to poprostu mówi. Nierozumiem jakie zagrożenie stanowi obecność komendantów na konferencji prasowej. Ale co najlepsze w tym wszystkim jest, to bezradne  wypowiedzi samych komendantów odnośnie niedorzecznych nadgodzin i zadawalających spotkań ze strażakami.
Jeżeli chodzi o nadgodziny to wyraźnie widać ich brak wiedzy na ten temat, a raczej doskonale wiedzą jak chłopakom najpierw dać a potem zabrać i to więcej niż najpierw otrzymali pieniędzy. Winowajca całego zamieszania dziś jest na świadczeniach emerytalnych razem ze wspólnikiem, który fałszował przeglądy pojazdów pożarniczych.
Gdy komuś pali się grunt pod nogami to posuwa się do modnych ostatnio metod zwanych mobbingiem.
Pan, którego kiedyś to właśnie strażacy z podziału chowali po szafach w stanie upojenia, przyjeżdża sobie z ... alkomatem na JRG i szuka (w dzisiejszych czasach) pijanego strażaka?! Gość zapomniał się jak to sam przewracał się na placu komendy i prowadził służbowe pojazdy na "gazie".
Rzeczywiście masz rację co do nieuzasadnionego ściągnięcia z dyżuru chłopaków na SYLWESTRA 2011. Zawsze takie imprezy związane są z poważnym zagrożeniem pożarowym, ale dopiero po tylu latach znalazł się śmiałek, który teraz chce zabłyszczeć przed wyższą instancją - chyba tylko siwą głową. Ten pan ma bardzo niepochlebne zdanie o sobie z poprzedniej komendy.
Patrząc na zachowania wielu naszych przełożonych stwierdzam jednoznacznie, że rozsądny człowiek w straży głupot nie wymyśla innym. Robi to tylko ten, który nie ma pojęcia oraz co ma ze sobą jakieś poważne problemy np. nie lubiono go w szkole lub też jest nieszczęśliwym rozwodnikiem. I właśnie w Kielcach widać znakomicie po naszych szefach kto jaki jest.
Mobbing do jakiego uciekli się kieleccy komendanci najpoważniej rozwinął się tylko w JRG-1. W pozostałych jednostkach przebiega nadzwyczaj cicho.
Co do zamiany na służbie - najmądrzejszym rozwiązaniem było to, że d-cy zmian czy JRG podejmowali decyzje o zamianie. Mniej kłopotów, mniej chodzenia, mniej straconego czasu, mniej straconych nerwów. Obecne posunięcie jest podyktowane wyłącznie sprawą w sądzie.
Cała kielecka afera kręci się wyłącznie wokół JRG-1, bo tam są goście z jajami broniący swoich praw. Z daleka widać duże oburzenie KM co do buntu zwykłego strażaka z podziału. Dziwna jest sprawa byłego d-cy JRG-1, gdzie dopiero po rozkręceniu się afery z nadgodzinami kierownictwo KM przeniosło go w siną dal. Wcześniej jakoś im nie przeszkadzał a wiem, że to był i jest D-ca z krwi i kości, szanujący każdego, nawet najniższego strażaka.
Pozostałe JRG są skutecznie stłumione. "Jak wam nie pasuje praca w straży, to zawsze możecie znaleźć sobie inną. Na wasze miejsce jest setki chętnych" - to są słowa mojego d-cy z najgorętszego okresy sporów o nadgodziny w Kielcach.
Kiedy ruszy sprawa o mobbing to osobiście przekażę wszystkie materiały dźwiekowe i wideo o tym jak nas zastraszano przez samych dowódców JRG jak i komendantów.
Panowie komendanci bierają nam wynagrodzenia, które stanowią u niejednego utrzymanie całej rodziny. Gdybym zarabiał tyle co oni, to bez problemu mogą mi zabierać to co najpierw dali. Dla mnie każdy grosz jest ważny, bo tylko ja w swojej rodzinie zarabiam.
Swoją pracę wykonuję sumiennie, czasem ponad normatyw nic za to nie otrzymując,
Niedługo (biorąc pod uwagę również nasz kochany rząd polski) będę się kierował znanym powiedzeniem: JAKA PŁACA, TAKA PRACA.

killer2011

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #964 dnia: Luty 03, 2012, 10:49:58 »
Panie Madoks---- Powiem tak jesteś chyba  gdzieś  zza światów nie znasz szczegółów a wypowiadasz się na temat zarządu wojewódzkiego, pewnie że tak jeden z przewodniczących zgłosił taki problem czyli przesuniecie środków, Pan Krzysztof poprosił o oficjalne pismo czyli dowód i co? jak zwykle nic, na  tym się skończyło... ten przewodniczący do tej pory nic nie dostarczył, zresztą tak jak to dzieje się w Kielcach. Także  Panie Madoks piszesz głupoty. A dlaczego nie odniosłeś sie do tego co napisałem wcześniej że Twój przewodniczący został przeniesiony zgodnie z prawem bo awansował i dostał większą grupę, a przecież tak go prześladują komendanci?

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #965 dnia: Luty 03, 2012, 15:42:16 »
Mam pytanie- w związku z wiarygodnym żródłem w czasie Euro ma być wprowadzone 24/24- podejrzewam że do tego okresu będę miał już około 220-250 nadgodzin. Jeśli w czasie Euro dojdzie około 200 nadgodzin to w sumie będę miał około 450 nadgodzin. Co w związku z tym przekroczonym limitem się stanie

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #966 dnia: Luty 03, 2012, 15:46:55 »
Mam pytanie- w związku z wiarygodnym żródłem w czasie Euro ma być wprowadzone 24/24- podejrzewam że do tego okresu będę miał już około 220-250 nadgodzin. Jeśli w czasie Euro dojdzie około 200 nadgodzin to w sumie będę miał około 450 nadgodzin. Co w związku z tym przekroczonym limitem się stanie

Proponuję z tym pytaniem zwrócić się do biura prawnego KG!!!
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #967 dnia: Luty 03, 2012, 17:05:52 »
U nas w Gdańsku KM wczoraj potwierdził że w trakcie Euro wprowadzą 24/24.

Będzie szał nadgodzin :szalony:

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #968 dnia: Luty 03, 2012, 18:20:00 »
Nie wiem czy to ważne ale jest projekt ustawy.
Cytuj
USTAWA
z dnia ………. 2011 r.
o zapewnieniu bezpieczeństwa w związku z organizacją Turnieju Finałowego UEFA
EURO 2012 oraz o zmianie ustawy – Kodeks karny, ustawy – Kodeks postępowania
karnego, ustawy – Kodeks karny wykonawczy, ustawy – Kodeks wykroczeń
oraz niektórych innych ustaw
Art. 8. 1. Funkcjonariuszom Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura
Ochrony Rządu, którzy w okresie od 1 do 30 czerwca 2012 r., ze względu na realizację zadań
związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa Turnieju UEFA EURO 2012, pełnili służbę
w czasie przekraczającym ustawowo określoną tygodniową normę czasu służby, wypłacany
jest w zamian za ten czas zryczałtowany ekwiwalent pieniężny.
2. Przedłużony czas służby, o którym mowa w ust. 1, może wykraczać powyżej 48 godzin
tygodniowo, z zachowaniem prawa do nieprzerwanego wypoczynku.
3. W przypadku, o którym mowa w ust. 2, nie jest wymagane wprowadzenie podwyższonej
gotowości operacyjnej w Państwowej Straży Pożarnej. Przepisów art. 10 ust. 1 pkt 12, art. 12
ust. 5 pkt 8, art. 13 ust. 6 pkt 17 oraz art. 35 ust. 10 ustawy o Państwowej Straży Pożarnej nie
stosuje się.
4. Zryczałtowany ekwiwalent pieniężny za jedną godzinę służby ponad określoną tygodniową
normę służby stanowi 60 % z 1/172 przeciętnego uposażenia funkcjonariuszy Policji,
Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz Biura Ochrony Rządu, określanego
według przepisów odrębnych jako wielokrotność kwoty bazowej.
5. Przepisy ust. 1, 2 i 4 stosuje się odpowiednio do funkcjonariuszy oddelegowanych do
pełnienia zadań służbowych poza formacją oraz pracowników zatrudnionych w tych
formacjach.
6. Za godziny wypracowane w ramach przedłużonego czasu służby lub przedłużonego czasu
pracy, za które funkcjonariusze lub pracownicy, o których mowa w ust. 1 i 5, nie otrzymali
zryczałtowanego ekwiwalentu pieniężnego z powodu wyczerpania środków budżetowych,
o których mowa w art. 9, udziela się czasu wolnego zgodnie z zasadami określonymi
w art. 33
ust. 3 ustawy o Policji, art. 35 ust. 9 ustawy o Państwowej Straży Pożarnej, art. 37 ust. 3
ustawy o Straży Granicznej, art. 27 ust. 3 ustawy o Biurze Ochrony Rządu, art. 97 ust. 6 - 8
ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej (Dz. U. Nr 227, poz. 1505, z późn.
zm.13)) oraz w art. 1512 § 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 1998 r.
Nr 21, poz. 94, z późn. zm.14)).
12) Zmiany teksu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2006 r. Nr 104, poz. 708
i 711, Nr 141, poz. 1008, Nr 170, poz. 1217, Nr 249, poz. 1829, z 2007 r. Nr 50, poz. 331, Nr 82, poz. 558 i Nr
97 poz. 625, z 2008 r. Nr 144, poz. 901, Nr 177, poz. 1095, Nr 180, poz. 1113 i Nr 227, poz. 1505, z 2009 r. Nr
18, poz. 97 i Nr 42, poz. 340 oraz z 2010 r. Nr 47, poz. 278 i Nr 182 poz. 1228.
13) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2009 r. Nr 157 poz. 1241 i Nr 219 poz. 1706.
14) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 1998 r. Nr 106, poz. 668 i Nr
113 poz. 717, z 1999 r. Nr 99, poz. 1152, z 2000 r. Nr 19, poz. 239, Nr 43, poz. 489, Nr 107, poz. 1127 i Nr 120,
6/62
7. Minister właściwy do spraw wewnętrznych określi, w drodze rozporządzenia, maksymalną
łączną liczbę godzin przedłużonego czasu służby lub przedłużonego czasu pracy, dla każdej
ze służb, o których mowa w ust. 1, za którą wypłaca się zryczałtowany ekwiwalent, mając na
uwadze zapewnienie ciągłości realizacji ustawowych zadań tych formacji.
Art. 9. Dla realizacji uprawnienia, o którym mowa w art. 8, tworzy się w budżecie państwa
w 2012 r. rezerwę celową w wysokości 20.000.000 zł.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #969 dnia: Luty 03, 2012, 19:10:22 »
Też ten dokument widziałem ale mam pewne zastrzeżenia:
-dlaczego tylko 60 % 1/172 przeciętnego uposażenia funkcjonariuszy, skoro już tyle mamy teraz.Jako ciekawostkę dodam iż policjant dostanie około 15 zł.A może warto uśrednić dla Wszystkich np. po 25 zł brutto?
-czytając p-kt 6 zapytam : a jeśli nie wystarczy 20 mln dla wszystkich? Który począwszy od 01 do 11 zagwarantuje nam, że te nadgodziny oddadzą w miarę szybko?Już teraz słyszę że ludzie po styczniu mają 50 nadgodzin a według analiz półrocze zamknie się na liczbie 250.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #970 dnia: Luty 03, 2012, 19:22:10 »
Nie jestem wstanie odpowiedzieć na Twoje pytania ;) zobaczymy co drzemie w założeniach a co wyjdzie w naturze.
Myślę, że w najbliższym czasie będzie więcej szczegółów w tej materii.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2012, 19:33:04 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #971 dnia: Luty 03, 2012, 20:02:17 »
Też ten dokument widziałem ale mam pewne zastrzeżenia:
-dlaczego tylko 60 % 1/172 przeciętnego uposażenia funkcjonariuszy, skoro już tyle mamy teraz.Jako ciekawostkę dodam iż policjant dostanie około 15 zł.A może warto uśrednić dla Wszystkich np. po 25 zł brutto?
-czytając p-kt 6 zapytam : a jeśli nie wystarczy 20 mln dla wszystkich? Który począwszy od 01 do 11 zagwarantuje nam, że te nadgodziny oddadzą w miarę szybko?Już teraz słyszę że ludzie po styczniu mają 50 nadgodzin a według analiz półrocze zamknie się na liczbie 250.

1. Twoja ciekawostka:

Cytuj
Zgodnie z przyjętą metodą obliczania, kwota zryczałtowanego ekwiwalentu
pieniężnego będzie wynosić:
1) dla Policji – 14,08 zł
2) dla Państwowej Straży Pożarnej – 13,76 zł
3) dla Straży Granicznej – 14,19 zł
4) dla Biura Ochrony Rządu – 14,66 zł.

2.
Cytuj
Wstępna kalkulacja wydatkowania limitu dotyczącego ekwiwalentu za przedłużony
czas służby pozostała w wersji projektu skierowanego do uzgodnień międzyresortowych.
Szacunkowe zestawienie godzin wygenerowanych przez funkcjonariuszy służb (zestawienie
nie obejmuje pracowników) w przedłużonym czasie służby w okresie od 1 do 30 czerwca
2012 r. przedstawia się następująco:
Policja – 1.459.660 godzin
Państwowa Straż Pożarna – 984.960 godzin
Straż Graniczna – 267.760 godzin
Biuro Ochrony Rządu – 5.500 godzin
W sumie – 2.717.880 godzin

Cytuj
Odnosząc podsumowanie szacunkowego zestawienia poszczególnych służb do całości
wygenerowanych godzin w przedłużonym czasie służby wskazać należy, że udział
poszczególnych służb kształtuje się następująco:
Policja – 53,8 %
Państwowa Straż Pożarna – 36,2 %
Straż Graniczna – 9,8 %
Biuro Ochrony Rządu – 0,2 %
Mając na uwadze powyższe zestawienie procentowe, należy przyjąć, że z kwoty 20.000.000
zł poszczególne służby powinny otrzymać do rozdysponowania następujące kwoty:
Policja – 53,8 % z 20.000.000 zł = 10.760.000 zł
Państwowa Straż Pożarna – 36,2 % z 20.000.000 zł = 7.240.000 zł
Straż Graniczna – 9,8 % z 20.000.000 zł = 1.960.000 zł
Biuro Ochrony Rządu – 0,2 % z 20.000.000 zł = 40.000 zł

Uwzględniając powyższe kwoty oraz obliczoną wysokość zryczałtowanego ekwiwalentu za
jedną godzinę dla poszczególnych służb, należy wskazać, że przyjęte powyżej kwoty pozwolą
na finansowe zrekompensowanie następującej liczby godzin wypracowanych
w przedłużonym czasie służby lub przedłużonym czasie pracy:
Policja – 10.760.000 zł dzielone na 14,08 zł/godzinę = 764.204 godziny
Państwowa Straż Pożarna – 7.240.000 zł dzielone na 13,76 zł/godzinę = 526.162 godziny
Straż Graniczna – 1.960.000 zł dzielone na 14,19 zł/godzinę = 138.125 godzin
Biuro Ochrony Rządu – 40.000 zł dzielone na 14,66 zł/godzinę = 2.728 godzin

W sumie, kwota 20.000.000 zł pozwoli na finansowe zrekompensowanie 1.431.219 godzin
wygenerowanych w przedłużonym czasie służby lub czasie pracy.
Odnosząc liczbę 1.431.219 godzin odpłatnych w przedłużonym czasie służby do szacunkowej
liczby 2.717.880 wszystkich wygenerowanych godzin w przedłużonym czasie służby należy
wskazać, że zaproponowana kwota 20.000.000 zł pozwoli na odpłatne zrekompensowanie
około 52 % wszystkich wygenerowanych godzin służby w przedłużonym czasie służby.
Pozostałe 48 % godzin w przedłużonym czasie służby będzie podlegało rozliczeniu poprzez
udzielenie czasu wolnego.

Czyli ku chwale ojczyzny  :szalony:

Z drugiej strony nie we wszystkich komendach będzie system 24/24.
I pozostaje zasada naliczania nadgodzin za I półrocze 2012, czy będą naliczane tylko do końca maja, czy będą rozliczane także w czerwcu równomiernie z nadgodzinami za EURO.

Rozpisane, są na czerwiec.
 
http://www.straz.gov.pl/data/other/godziny_nominalne_czasu_sluzby_straza_5.pdf

To na razie projekt  :kwit:

« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2012, 20:18:19 wysłana przez grzela »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #972 dnia: Luty 14, 2012, 11:41:44 »
Poseł Zbigniew Sosnowski (PSL):

Cytuj
Drugie pytanie, które chcę postawić, nie wynika z dzisiejszej informacji, ale z posiadanej przeze mnie wiedzy. Jest rzeczą wiadomą, że główny ciężar odpowiedzialności za bezpieczeństwo w Polsce podczas EURO wezmą na siebie wszystkie służby mundurowe. Dziś już wiemy, że funkcjonariusze różnych służb mundurowych będą zmuszeni do pracy w godzinach ponadwymiarowych. Jest to rzecz zrozumiała. Wiąże się z tym jednak mały problem. Chciałbym, żeby pan minister powiedział, czy zwrócił już na to uwagę i czy mógłby powiedzieć, jak będzie wyglądała wypłata za nadgodziny w różnych służbach mundurowych? Mam na myśli przede wszystkim koszty nadgodzin realizowanych przez strażaków z Państwowej Straży Pożarnej. Warto się nad tym zastanowić, ponieważ strażacy mogą zostać pokrzywdzeni, jeśli nie wprowadzi się szczególnych
rozwiązań.

Poseł Jerzy Polaczek (PiS):

Cytuj
Pierwsze pytanie, może nieco banalne, ale myślę, że mimo wszystko istotne, brzmi następująco: czy jako przedstawiciel rządu posiada pan, panie ministrze, jakąś informację dla podległych służb Policji, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej na temat wykonywania ich obowiązków w czasie EURO? Przekładając to na język praktyki, chciałbym wiedzieć, czy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i podległe mu struktury przewidują dodatkowe środki na wynagrodzenia z tytułu udziału i zaangażowania tysięcy funkcjonariuszy w czasie EURO 2012? Chodzi o funkcjonariuszy wykorzystywanych do działań w miastach, w których będą odbywały się zawody.


Co odpowiedział Michał Deskur podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych
można przeczytać tu:
http://orka.sejm.gov.pl/zapisy7.nsf/0/BCD08E8D467785C0C12579A00047CE26/%24File/0021407.pdf

Offline hellfire67

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #973 dnia: Luty 23, 2012, 13:13:30 »
za drugie półrocze 2011 za nadgodziny ktoś z kolegów dostał już kase? u nas w lubuskim nie ma do tej pory. za poprzednie okresy mamona była dość szybko

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #974 dnia: Luty 23, 2012, 13:21:09 »
za drugie półrocze 2011 za nadgodziny ktoś z kolegów dostał już kase? u nas w lubuskim nie ma do tej pory. za poprzednie okresy mamona była dość szybko

W drugiej połowie marca zostaną uruchomione środki na wypłatę ekwiwalentu za nadgodziny.