Autor Wątek: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.  (Przeczytany 1018079 razy)

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #900 dnia: Styczeń 11, 2012, 21:15:01 »
@madoks
Lepiej będzie, jak poprawisz błędy. Zachowasz gramatykę i ortografię przynajmniej w minimalnym stopniu.
Faktycznie, czytać się tego nie dało.
Nie odbieraj wszystkiego jako działanie przeciwko Tobie. Troszeczkę dystansu i zrozumienia.
Popraw, wstaw, a będzie z pożytkiem dla wszystkich.



;a poza tym uważam, że strażakom należy się podwyżka uposażenia
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2012, 21:19:27 wysłana przez dr.Kudłaty »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #901 dnia: Styczeń 11, 2012, 21:27:09 »
jak kolega tak bardzo lubi robić z siebie pośmiewisko, to bardzo proszę - cytat dla potomnych:

SPRAWA W SĄDZIE O NADGODZINY W KIELCACH

jak Kolega poprawi, to tekst się pojawi ponownie; nie jest to cenzura, ale tego się czytać nie dało:)
lang

kolega nie dostrzega potrzeby popracowania nad gramatyką i stylem wypowiedzi, poczuł się urażony chwilowym wycięciem swojej "tfurczości", w związku z czym przywracam treść pierwotną; poza tym uważam, że strażakom należy się podwyżka uposażeń
lang

oto ta usunięta treść:

SPRAWA W SĄDZIE O NADGODZINY W KIELCACH
Panowie strażacy (bo w sumie ten wątek nie dotyczy kobiet) chciałbym przedstawić prawdę o nadgodzinach  jak zaistniała sytuacja w naszych szeregach. My strażacy z województwa świętokrzyskiego z jednej z największej jednostki  JRG 1 w Kielcach wystąpiliśmy na drogę sądową w listopadzie 2011 roku. postanowiliśmy nie czekać jak się dowiedzieliśmy że przed wypłatą pierwszych nadgodzin komenda wojewódzka na polecenie komendy głównej (tak twierdzi komendant wojewódzki) zrobiła szkolenie dla pracowników kard jak liczyć nadgodziny. Na tym szkoleniu przez przypadek zostali zaproszeni nasi koledzy ze zmiany, którzy zajmowali tym liczeniem. W naszej jednostce my sami sobie liczymy i prowadzimy wszystkie dokumentacje. I co sie okazało- na tym szkoleniu komendant wraz z kadrowych kazał poleceniem służbowym ustnym sfałszowane kart strażaków z nadgodzinami we wszystkich komendach powiatowych. prościej mówiąc np wpisywania służb wolnych w czasie urlopu delegacji w ten sposób strażakowi zabrano przez 5 lata koło 800  srednio nadgodzin . Nie wiem jak w innych województwach ale w naszym świętokrzyskim tak zrobili żeby skasować nadgodziny więc Panowie liczenie jest proste weźcie sobie listy i sami sobie przeliczcie, ile pracowaliście w tym czasie. To co u nas zrobili jest to przestępstwo tzw kreatywna księgowość w kartach czasu pracy wykazywali że nie mamy nadgodzin, tylko po to żeby ludziom nie wypłacić pieniędzy gdyby się upominali. Naszych Komendantów nie interesują nasze nadgodziny ponieważ w biurach ich nie maja, gdyby oni mieli wszystko było by przeliczone i wypłacone a tak nikt nie widzi problemu. Jest to bezczelność że jeszcze wszystko robią i fałszują dokumentację żeby ludzie nie wiedzieli ile maja nadgodzin bo teraz nam rzucają jakieś ochłapybo to 60% za nadgodziny za każde półrocze zapominając o tych od 2006 roku. My przeciwstawiliśmy się i założyliśmy sprawę do sądu a teraz będą uciekać jak szczury z tonącego statku bo komendant tylko chce odejść na emeryturę i jego to nie interesują nasze problemy, oni nami się nie martwią, jeden już uciekł teraz drugi mówi to samo ze on chce w spokoju odejść. Sprawa jest w sądzie i odbyły się już pierwsze rozprawy co najdziwniejsze komendant przyznał się że nie umie naliczyć naszych  nadgodzin, on po prostu nie wie, a zabrać umie i ukarać. I nie wie jak to było liczone i nie wie czy dobrze, więc sędzia gdy tylko to usłyszał wyznaczył biegłego i nakazał policzyć nadgodziny wszystkim co złożyli wnioski do sądu. Oczywiście następny problem się pojawił że trzeba zapłacić za biegłego za wszystkich to będzie koło 40 tys  za jedną osobę 1tys zł ale nie wiadomo jaka będzie ostateczna kwota gdyż może być to nawet 2 tys zł od osoby. I tak to wygląda: komendant teraz musi zapłacić za biegłego i woli się sadzić ze swoimi ludźmi, niż się przyznać że zostaliśmy oszukani i wypłacić nam te nadgodziny.
Biegły teraz wyliczy dokładnie ile mamy nadgodzin, więc ja już się nie martwię że zostałem oszukany a tak jest we wszystkich jednostkach w kraju. Nasz komendant niby nie wiedział czy dobrze jest liczone ale  wiedział że jest fałszowana dokumentacja bał się odpowiedzialności wolał powiedzieć że nie wie i udać głupiego tak powiedział na rozprawie. Dla nas to było na rękę gdyż wszystko wyjdzie ile jest tych godzin i ile maja zapłacić. Do Komendanta już dotarła informacja że ta sprawę przegra gdyż sądzą się pracownicy a nie emeryci których zmuszali u nas do nieodebrania nadgodzin i do podpisania że się zrzekają tych nadgodzin to jest bezczelność bo inaczej nie dadzą awansu w grupie w dodatkach itp. Nie długo trzeba było czekać na efekty  zaczęły się represję i straszenie w naszej w naszej jednostce jak za komuny której  myślałem że już dawno nie ma, przychodzenie osobiste komendanta który kazał wszystkim dmuchać w alkomat zgodnie ustawą nie może wszystkich gdy nie ma podejrzeń przedmuchać ale oni mają to w nosie bo nie liczą się z nami, czepianie sie głupot pisanie notatek utrudnianie z zamianą wolnej służby tyle lat było dobrze nagle się okazało że jest źlę
Jeszcze jedna najważniejsza kwestia -sprawę w sądzie prowadzona jest przez nasz terenowy związek zawodowy Florjan, bo nasze władze czyli związek województwa świętokrzyskiego oraz krajowy  są reprezentowane przez tego samego przewodniczącego  Krzysztofa O(ten sam człowiek zajmuje dwa stanowiska) nas olał a nawet nas sprzedał i zostawił bez żadnej pomocy. Walka o sprawiedliwość i prawdę naszego terenowego związku florjan nie interesuje nikogo oprócz nas samych, nikt nam nie pomaga ani nas nie wspiera(sami złożyliśmy się na adwokata po 100zł) więc komendant myśli że można wszystko z nami zrobić. Przewodniczący krajowy i świętokrzyski  jest nikim w naszym województwie i nie ma nic do powiedzenia załatwia stanowiska dla swoich kolesi dlatego siedzi cicho, nie ma prawa głosu. Jest on nikim dla komendanta wojewódzkiego bo on je mu z ręki i wykonuje jego polecenia utrudnia naszą walkę i wszystko robi żeby nam utrudnić, bardzo żałujemy ze został przewodniczącym krajowym, jego orientacja seksualna nas nie interesuje może on lubi być walony w du.ę a nie my, a on na to pozwala Strach pomyśleć że on nas reprezentuje strażaków, on nie ma nic do powiedzenia, siła związku zależy przecież od niego. Kto go zna to wie że jest tzw miękkim robiony jest układowcem to jest zdanie strażaków z województwa świętokrzyskiego. Teraz został zmuszony przez innych do akcji o naszych podwyżkach a gdzie sa inne sprawy nie tylko nadgodzin, co związek florjan zrobił w sprawie naszego przewodniczącego terenowych  komendanci gnębią go, utrudniają mu wszystko nawet bez jego zgody przenieśli go (jak to się tłumaczą że jest to awans) i od sunęli go od ludzi żeby nie miał kontaktu . To co ma zrobić taki zwykły strażak jak widzi że  przewodniczący nie ma poszanowania ,jest gnębiony i poniżany. komendanci z nim się nie liczą została przegłosowana akcja protestacyjna przeciwko zaistniałej sytuacji ale niestety została zablokowana przez naszego Krzysztofa O.  Największy błąd jaki zrobiliśmy to że on jest od nas i my go wybraliśmy na przewodniczącego związku  świętokrzyskiego a później krajowego, Boże miej nas w opiece bo jeśli on tak załatwia sprawy na swoim podwórku to nas sprzeda jak judasz za kilka srebrników i rząd nas oleje z podwyżkami i przejściami na emeryturę
Na zakończenie mogę powiedzieć że sprawy zakończą się za dwa miesiące tak jest zapowiadane czekamy na biegłego który wyliczy nam nadgodziny , przeliczcie sobie sami nadgodziny bo rozmawiałem z innymi strażakami i ludzie nie wiedzą ile maja nadgodzin i jak są one policzone a rachunek jest prosty zliczyć sobie kalkulatorem życzę wam powodzenia w walce z prawda i godna pracę choć mówią że jesteśmy w służbie ale taki zwykły strażak lubi i kocha to co robi ale chcemy godnie żyć.


poza tym uważam, że strażakom należy się podwyżka uposażeń
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2012, 21:36:02 wysłana przez lang »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

madoks

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #902 dnia: Styczeń 11, 2012, 22:05:31 »
Może coś stylistycznie jest źle napisane ale przemawia przeze mnie złość bo zostaliśmy sami, nikt nie zajmuje się naszą sprawą w sumie teraz walczymy o prawdę dla wszystkich. Jeśli jest to nie zrozumiały tekst przepraszam z góry wszystkich czytających, może inne posty będą napisane inaczej,więcej czasu poświecę stylizacji ale nigdy ze mnie nie był i nie będzie poeta.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #903 dnia: Styczeń 11, 2012, 22:14:29 »
co chyba nie uniemożliwia Ci popracowania nad sobą; też jestem raczej oszczędny w słowach i stąd często źle rozumiany, ale się staram:) poza tym uważam, że strażakom należy się podwyżka uposażeń
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #904 dnia: Styczeń 11, 2012, 22:43:35 »
cholera, że tak powiem
Już dawno byś "zedytował" posta i po problemie, a piszesz wyjaśnienia :gwiazdki:
Weź się za "ręce" i popraw to, co napisałeś z tzw. "biegu"
Pozdrawiam


;a poza tym uważam, że strażakom należy się podwyżka uposażenia

PS.
@SLY
Wszyscy zapewne je popełniamy, ale @lang prosił o poprawienie! Nie uważasz, że to było przynajmniej uczciwe i koleżeńskie ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2012, 22:46:51 wysłana przez dr.Kudłaty »

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #905 dnia: Styczeń 11, 2012, 22:44:00 »
Lang .... jak Ciebie lubię tak Cię zje..... czepiasz się chłopaka , który ma kilka ciekawych uwag w temacie..... :wacko:  :wacko:  :wacko: a jeśli prześledzisz swoje posty to sam brachu walisz byki ....  :P  :P   :P  więc wyluzuj i zauważ ,że jest "świeży" na forum a może wiele wnieść w dyskusji   

                                                                               3majcie się  :straz:

Ps. @ Kudłaty ... dajcie chłopakowi ochłonąć ........ odważył się i chwała mu odważny jak strażak  :straz: mam nadzieję ,że do końca ...... będzie miał siłę 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2012, 22:48:18 wysłana przez sly »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #906 dnia: Styczeń 11, 2012, 22:47:43 »
walę, ale się staram:) po to mamy interpunkcję (sam ją znacznie upraszczam stosując średniki do odzielenia poszczgólnych fraz), żeby jej używać, a niktóre literówki sprawiaja, że ciężko domyśleć się, co autor miał na myśli; poza tym uważam, że strazakom nalezy się podwyżka uposażeń;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #907 dnia: Styczeń 11, 2012, 22:51:51 »
ok  ^_^ . Musiałem czytać dwa razy ,żeby wyłapać ...... ale bądź pewien ,że jeszcze chwilka i będzie u niego poprawa

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #908 dnia: Styczeń 11, 2012, 22:54:45 »
@sly
Ależ przecież uznałem jego odwagę w pierwszym poście.
Przeczytałem uważnie chyba z cztery razy (mam chyba problemy z percepcją) nie tak jak Ty dwa  :szalony:
Prosiłem tylko o "zedytowanie"  :szalony: :mellow:

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #909 dnia: Styczeń 11, 2012, 22:58:35 »
 ^_^  ^_^  ^_^   ^_^ ok .... ja dwa razy, ale dużo wolniej czytam  :gwiazdki:  :gwiazdki: :gwiazdki: ... oczywiście żarcik przy  :piwo: :piwo: :piwo:

Ps. wolniej czyt. dokładniej  :dance: :dance: :dance:

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #910 dnia: Styczeń 11, 2012, 23:20:29 »
Jak żarcik to żarcik....mam nadzieję, że moderator Nas nie obarczy odpowiedzialnością za spam, bo to koniec wątku.
Widzisz, ja analizując tekst 4 razy wystawiam fakturę za godziny spędzone przy tzw. "zleceniu"
Wychodzi, że zarabiam więcej pomimo mojej mniejszej percepcji  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

madoks

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #911 dnia: Styczeń 16, 2012, 15:54:26 »
Fajne, nikt nie skupia się na problemie tylko na stylistyce , fakt mogłem to przeczytać i poprawić błędy. Ale widzę że stylistyka jest tutaj najważniejsza a główny problem że ludziom zostały zabrane nadgodziny a te które są wykazane od 2006 nadal nie są zapłacone. Chciałem na tym forum tylko poinformować że taka sprawa toczy się już w sądzie kieleckim i my jako pierwsi postanowiliśmy się odważyć i sprzeciwić tym praktykom, chyba że są inni w kraju co też się sądzą. Bardzo chętnie dowiem się gdzie i co zrobili . Bo myli się zawsze ten co coś robi, więc jak ktoś jeszcze chce się wyżyć na temat błędów to proszę napisać do  prof Miodka i z nim dyskutować o pisowni itp rzeczach. Chciałem uzmysłowić ludziom że w województwie świętokrzyskim źle wyliczono nadgodziny  a niektórym kazano oddawać już wypłacone pieniądze. Walczymy w tej chwili o prawdę chcemy to udowodnić a później jak wygramy żeby nam zapłacili. Może w innych jednostkach w kraju nie ma tego problemu bo nikt sobie tak naprawdę nie liczył nadgodzin u was na jednej zmianie, za jeden tylko rok w ten sposób zabrali 2000 nadgodzin. Wiem o tym że każda komenda ma swoja politykę kadrową, chętnie posłucham czy wszystkim np za drugie półrocze 2010 roku powypłacali ponad 2000 zł (nie pamiętam jaką kwota przysługiwała za ten okres) i jak jest rozwiązywany problem nadgodzin od 2006 roku . Pozdrawiam przyjaciół poprawnej pisowni Madoks

bartek_998

  • Gość
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #912 dnia: Styczeń 17, 2012, 10:35:11 »
Może coś stylistycznie jest źle napisane ale przemawia przeze mnie złość bo zostaliśmy sami, nikt nie zajmuje się naszą sprawą w sumie teraz walczymy o prawdę dla wszystkich. Jeśli jest to nie zrozumiały tekst przepraszam z góry wszystkich czytających, może inne posty będą napisane inaczej,więcej czasu poświecę stylizacji ale nigdy ze mnie nie był i nie będzie poeta.

Panie Madoks,
rzeczywiście stylistyka twojej pisemnej wypowiedzi zostawia wiele do życzenia.
Jeżeli Twoje przesłanie ma dokładnie dotrzeć do czytelników to postaraj się czytelnie opisać.
Poza tym po dwukrotnym zbadaniu twojej sprawy jestem szczerze za tym, aby poważniejsze media zainteresowały się tym problemem. Dziwne, że to wszystko tak cicho się odbywa. Poza tym forum i pewnie informacjami telefonicznym znajomych to nigdzie w Polsce o tym nie słychać. Czyżby wasi komendanci dbali o wyciszenie sprawy.


Offline muu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #913 dnia: Styczeń 18, 2012, 18:52:22 »
Też jestem ciekaw jak ta sprawa wygląda w innych województwach. Koledzy mogliby się podzielić informacjami jak ta sprawa przedstawia się w innych komendach? Czy wszyscy zaakceptowali stanowisko KG PSP przedstawione w jednym z artykułów „Przeglądu Pożarniczego”(w zamian za nadgodziny wypracowane przed II półroczem 2010 przysługiwało 5 dni urlopu :zamknij:). Czy np. umożliwiono odbiór zgromadzonych nadgodzin w następnych okresach rozliczeniowych?

P.S
...poza tym uważam, że strażakom należy się podwyżka uposażeń !!!

Offline tysiek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #914 dnia: Styczeń 19, 2012, 15:29:45 »
W województwie Podkarpackim można było odbierać nadgodziny. Robili to wszyscy emeryci do listopada. Wtedy przyszło pismo z KW aby przeliczyć jeszcze raz zaległe godziny według normy 48h tygodniowo i skończyło się odbieranie nadgodzin wypracowanych przed 2010. Chłopacy, którzy wybierali godziny i np. do lutego 2012 mieli siedzieć na wolnym i odejść na emeryturę, wrócili do pracy

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #915 dnia: Styczeń 19, 2012, 19:37:32 »
Mam małe pytanie do forumowiczów, czy spotkał się ktoś w swoich komendach (po II okresie rozliczeniowym 2011 lub wcześniejszych) z podejściem żeby ekwiwalent za wypracowane nadgodziny wypłacać tylko w części, a nie zapłacone nadgodziny umieścić w grafikach do odbioru?
Jeżeli ktoś słyszał o takim rozwiązaniu to może się podzieli informacą szczególnie jeśli chodzi o "klucz" ile zapłacono ile zaplanowano do odbioru, a ile odebrano.

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #916 dnia: Styczeń 19, 2012, 19:59:50 »
W Małopolsce to samo kto wybrał przed emką to wygrał ,pracującym do grudnia oddawali potem kazali przeliczyć na 48 i kto nadebrał musiał zastąpić raportem o urlop lub odbiór nadgodzin z bieżącego okresu.Takie to rządy jaśnie panów a chłopaki zostali jak zwykle zastraszeni i robili według wskazań 01i11.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline muu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #917 dnia: Styczeń 19, 2012, 20:16:01 »
W województwie Podkarpackim można było odbierać nadgodziny. Robili to wszyscy emeryci do listopada. Wtedy przyszło pismo z KW aby przeliczyć jeszcze raz zaległe godziny według normy 48h tygodniowo i skończyło się odbieranie nadgodzin wypracowanych przed 2010. Chłopacy, którzy wybierali godziny i np. do lutego 2012 mieli siedzieć na wolnym i odejść na emeryturę, wrócili do pracy

1. To pismo dotyczyło wszystkich pracowników, czy tylko odchodzących na emeryturę?
2. Ile macie zaległych nadgodzin, których nie można odebrać, (tzn. tych z przed II półrocza 2010, {ku chwale ojczyzny :tuba:})?

W świętokrzyskim zaległych nadgodzin różnie, od 200 nawet do 1000 i więcej :angry:. Jeśli chodzi o emerytów to część zdążyła odebrać, koniec roku 2010. Później z początkiem 2011 roku nie pozwolono odebrać zgromadzonych nadgodzin.

Offline kiler

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #918 dnia: Styczeń 20, 2012, 00:01:49 »
U nas do wyboru albo kasa albo odbiór -decyduje pracownik ile czego
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2012, 12:23:01 wysłana przez robn »

Offline tysiek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #919 dnia: Styczeń 20, 2012, 08:08:25 »
Kolego muu pismo dotyczyło wszystkich pracowników. Zaległych nadgodzin wypracowanych przed 2010 jest różnie, większość  w przedziale 600 - 900.

Offline muu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #920 dnia: Styczeń 20, 2012, 09:02:31 »
u na sdo wyboru albo kasa albo odbiór decyduje pracownik ile czego

Kiler, ale czy miałeś możliwość odbioru zaległych nadgodzin, lub wypłacono ci ekwiwalent za nie, (chodzi o nadgodziny z przed II półrocza 2010) . Jeżeli nie miałeś takiej możliwości to ile ich macie.

P.S
...poza tym uważam, że strażakom należy się podwyżka uposażeń !!!

Offline dvb127

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #921 dnia: Styczeń 20, 2012, 18:57:48 »
Witam, jestem początkujący na tej stronie ale to co się dzieje teraz w Kielcach w KM to już jest szczyt skur....a,   tam już nie chce się pracować, podział bojowy jest nękany przez komendantów na zmianę a wszystko chodzi o pozwy do sądu,kontrola za kontrolą, alkomaty, źle zaparkowane samochody, straszenie młodych strażaków (na stażu) że jeśli nie wycofają pozwu to  ich kariera może się skończyć bardzo szybko,
inni nie dostaną żadnego awansu ani to w grupie ani w stopniu, przeniosą na inną jednostkę,ogólnie masakra aż nie chce się pracować w takiej atmosferze, podobno ostatnio każdy strażak który złożył pozew do sądu o nadgodziny jest wzywany do komendanta pojedynczo na rozmowę, nie wiem jak to będzie dalej ale ogólnie jest nieciekawie. :straz:

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #922 dnia: Styczeń 20, 2012, 19:06:36 »
Witam, jestem początkujący na tej stronie ale to co się dzieje teraz w Kielcach w KM to już jest szczyt skur....a,   tam już nie chce się pracować, podział bojowy jest nękany przez komendantów na zmianę a wszystko chodzi o pozwy do sądu,kontrola za kontrolą, alkomaty, źle zaparkowane samochody, straszenie młodych strażaków (na stażu) że jeśli nie wycofają pozwu to  ich kariera może się skończyć bardzo szybko,
inni nie dostaną żadnego awansu ani to w grupie ani w stopniu, przeniosą na inną jednostkę,ogólnie masakra aż nie chce się pracować w takiej atmosferze, podobno ostatnio każdy strażak który złożył pozew do sądu o nadgodziny jest wzywany do komendanta pojedynczo na rozmowę, nie wiem jak to będzie dalej ale ogólnie jest nieciekawie. :straz:

Rozumiem że macie tam związek zawodowy...?

Offline dvb127

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #923 dnia: Styczeń 20, 2012, 19:25:24 »
tak mamy ale na temat związku w świętokrzyskim opisał madoks.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2012, 20:04:00 wysłana przez lang »

Offline mati723

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #924 dnia: Styczeń 21, 2012, 12:25:47 »
No to wam nie zazdroszczę. Musicie się trzymać razem bo tak pojedyńczo was będą wykańczać. A całości nie ruszą bo kto będzie pracował?