Autor Wątek: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.  (Przeczytany 1011834 razy)

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #325 dnia: Listopad 06, 2010, 21:20:56 »
aaa, dzięki @butel za wyjaśnienie
ale to też tłumaczy próby "schodzenia" z nadgodzin z drugiego okresu kosztem urlopu - po prostu żeby "zdjąć" mniej kasy na nie z przyszłorocznego budżetu  :rofl:
Ale co to da ? Te nadgodziny i tak zostaną wygenerowane w momencie gdy strażacy zaległy urlop za 2010 będą wykorzystywać do końca marca.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #326 dnia: Listopad 06, 2010, 22:02:11 »
Nic to nie da ale do tej pory wielu nie potrafi rozliczać czasu służby... może stąd to myślenie...

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #327 dnia: Listopad 06, 2010, 22:24:10 »
I juz sa problemy:
                         co nadgorliwi D-cy każą wykorzystywać nadgodziny kosztem zakazu wykorzystywania urlopu  :gwiazdki:  teza jest taka teraz zejść z godzin do minimum a urlop zostawić na rok następny macie czas do marca go wykorzystać

To proste,zostawcie sobie urlop na sam koniec i wtedy wybierajcie i zobaczymy jak sobie mądre głowy poradzą....nie zostanie im nic niż wypłacić kasę za urlop i to jest nawet dobre jak mniewam... ^_^

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #328 dnia: Listopad 07, 2010, 10:26:35 »
I juz sa problemy:
                         co nadgorliwi D-cy każą wykorzystywać nadgodziny kosztem zakazu wykorzystywania urlopu  :gwiazdki:  teza jest taka teraz zejść z godzin do minimum a urlop zostawić na rok następny macie czas do marca go wykorzystać

Mi tam by tak pasowało. Nadgodziny odebrane. Wolne w takim razie mam. :) Urlopu jak nie dostane to zapłacą za niego :) Jak nie zapłacą to pójde na urlop :) Jak pójde na urlop to inni zrobią nadgodziny :) czyli zarobią kase. heheh i tak w kółko.

I tak i tak w końcu będą musieli zatrudnić więcej ludzi. Nie da się ciągle jechać na nadgodzinach ( czytaj- będzie ich bolało, że więcej kasy nam wpadnie ). :) Pewnie potrwa to jeszcze troche, ale niechybnie nastąpi. Ja już tego nie doczekam :)
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline kivlow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
  • ...
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #329 dnia: Listopad 11, 2010, 12:48:14 »
Dla mnie jest jednoznaczne:

Jestem w służbie na nadgodzinach za które dostanę 60% jakiejś średniej tj ok. 13.7zł brutto na godzinę.
Obliczam, że moje wynagrodzenie podzielone przez 172h wynosi ok 22zł brutto na godzinę.

Z tego wynika że to co mi płacą to jest ok 60% tego co normalnie zarabiam - więc na nadgodzinach mogę olać 40% wyjazdów bo mi za nie nie płacą. Posprzątam 40% mniej rejonów, 40% mniej będę ćwiczyć itd.

TO JEST JAWNA KRADZIEŻ PIENIĘDZY - NADAJE SIĘ TO DO SĄDU PRACY !!!
Kiedyś będzie lepiej (oby zanim przejdziemy na emeryturę :) )

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #330 dnia: Listopad 11, 2010, 19:57:02 »
Witam panowie polakomilo sie sporo osob ktore po sluzbie nie umieja zagospodarowac i wykorzystac czasu wolnego na te ochlopy ktore dostaniemy za nadgodziny ja wole to wolne i to co w tym dorobie . bo ja w cuda nie wieze ze dostaniemy tyle ile nam sie nalezy. tylko nie rozumie tych ludzi ktorzy sie tym tak podniecaja :'(

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #331 dnia: Listopad 11, 2010, 20:39:41 »
Dla mnie jest jednoznaczne:

Jestem w służbie na nadgodzinach za które dostanę 60% jakiejś średniej tj ok. 13.7zł brutto na godzinę.
Obliczam, że moje wynagrodzenie podzielone przez 172h wynosi ok 22zł brutto na godzinę.

Z tego wynika że to co mi płacą to jest ok 60% tego co normalnie zarabiam - więc na nadgodzinach mogę olać 40% wyjazdów bo mi za nie nie płacą. Posprzątam 40% mniej rejonów, 40% mniej będę ćwiczyć itd.

TO JEST JAWNA KRADZIEŻ PIENIĘDZY - NADAJE SIĘ TO DO SĄDU PRACY !!!


Zgadza się ale spokojnie niech najpierw wejdzie w życie te 60% skoro na chwilę obecną ciężko było wywalczyć więcej, póżniej będziemy walczyć o 100%  :mellow:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #332 dnia: Listopad 11, 2010, 20:56:19 »
Hmmm.Pracowałem w czasach kiedy była tylko jedna wolna, pracowałem 24/72 i jeszcze kiedy wtłaczali na podział ludzi z biura bo nie było obsad na wozach.Teraz kiedy mamy zgodnie z normatywem 40 na tydzień przy zachowaniu 168/176 trzy wolne bolejemy.Niby te 13,76 zł mało ale jak przedmówcy piszą nie byłoby nic to co ...? O ile wejdzie nowelizacja ustawy to te 40 procent nie zabrali nam bo i tak pieniądze zostają w straży w związku z podniesieniem stanów minimalnych - skądś te ok. 3500 etatów na podział trzeba doposarzyć.Niestety ale wójtowie/burmistrzowie/prezydenci ze swoich budżetów nam nie dadzą.Na koniec jedna dygresja do naszych Komendantów - dlaczego tak wcześnie podjęliście decyzje aby zejść do minimum z nadgodzin z tego półrocza, nawet co niektórym na zero.Przecież przy zachowaniu nieprzekraczalnego 48 tygodniowo co daje nam przyszłościowo pieniążki za te półrocze można byłoby oddawać te nadgodziny z poprzednich okresów.No chyba że mają Panowie coś za paznokciami w przenośni i już wiedzę że te 100 milionów za nadgodziny nie starczy....Resztę proszę dopisać ...

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #333 dnia: Listopad 12, 2010, 17:45:49 »
Kolejna interpelacja w sprawie nadgodzin strażaków może trochę po czasie:

Cytuj
Interpelacja
(nr 18000)
do ministra spraw wewnętrznych i administracji
w sprawie rekompensowania pracy w godzinach nadliczbowych w Państwowej Straży Pożarnej
Szanowny Panie Ministrze! Według ustawy z 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z 2009 r. Nr 12, poz. 68, ze zm.) czas służby strażaka wynoszący 40 godzin tygodniowo może być przedłużony do 48 godzin tygodniowo, jeżeli jest to uzasadnione koniecznością zapewnienia ciągłości służby, a w przypadku wprowadzenia podwyższonej gotowości operacyjnej czas służby strażaka można przedłużyć ponad 48 godzin. W takim przypadku w zamian za czas służby strażakowi przysługuje czas wolny od służby w tym samym wymiarze, w przyjętym okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym 6 miesięcy.
Niski poziom zatrudnienia w Państwowej Straży Pożarnej w stosunku do istniejących potrzeb oraz specyfika tej pracy niejednokrotnie uniemożliwia odebranie należnych dni wolnych przysługujących za przepracowane godziny nadliczbowe, szczególnie mając ma uwadze okres rozliczeniowy.
Jednocześnie nie istnieje możliwość rekompensowania pracy w godzinach nadliczbowych wynagrodzeniem za tę pracę. W praktyce oznacza to pracę z przekroczeniem norm czasowych bez jakiejkolwiek rekompensaty.
W związku z powyższym proszę Pana Ministra o odpowiedź na następujące pytania:
1.   Jakie jest stanowisko Pana Ministra w przedmiotowej sprawie?
2.   Jakie działania zmierzające do zapewnienia strażakom rzeczywistej rekompensaty za pracę w godzinach nadliczbowych zamierza podjąć kierowany przez Pana Ministra resort?
3.   Czy według Pana Ministra wprowadzenie rekompensaty za pracę w godzinach nadliczbowych w postaci wynagrodzenia za tę pracę nie byłoby
 
rozwiązaniem korzystniejszym zarówno dla strażaków, jak i biorąc pod uwagę efektywność funkcjonowania całej Państwowej Straży Pożarnej?
Poseł Andrzej Ćwierz


Cytuj
Szanowny Panie Marszałku! W nawiązaniu do pisma z dnia 22 września 2010 r. (sygn.: SPS-023-18000/10) dotyczącego interpelacji posła na Sejm RP pana Andrzeja Ćwierza w sprawie rekompensowania pracy w godzinach nadliczbowych w Państwowej Straży Pożarnej uprzejmie przedstawiam następujące informacje.
Na wstępie wskazać należy, iż zgodnie z art. 35 ust. 9 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (t.j.: Dz. U. z 2009 r. Nr 12, poz. 68, z późn. zm.) czas służby strażaka może być przedłużony do 48 godzin tygodniowo, w przyjętym okresie rozliczeniowym, nieprzekraczającym 6 miesięcy, jeżeli jest to uzasadnione koniecznością zapewnienia ciągłości służby. W przypadku wprowadzenia podwyższonej gotowości operacyjnej w Państwowej Straży Pożarnej czas służby strażaka można przedłużyć ponad normę 48 godzin tygodniowo i w takim wypadku w zamian za czas służby strażakowi przysługuje czas wolny od służby w tym samym wymiarze, w przyjętym okresie rozliczeniowym (vide: art. 35 ust. 10 ww. ustawy). Obowiązujące przepisy wskazanej ustawy nie przewidują natomiast rekompensaty pieniężnej za czas służby ponad normę określoną w art. 35 ust. 1 ustawy, tj. przeciętnie ponad 40 godzin tygodniowo.
Wynikiem niedoborów etatowych oraz konieczności utrzymywania stanów osobowych dających gwarancję podjęcia skutecznego działania ratowniczego jest kumulacja godzin służby pełnionej ponad normatyw 40 godzin przeciętnie tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym.
W związku z powyższym w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej przygotowano projekt zmiany ustawy o Państwowej Straży Pożarnej, w którym jako formę rekompensaty za przedłużony czas służby, tj. przeciętnie ponad 40 godzin, ale nie więcej niż do 48 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym, wskazano rekompensatę pieniężną lub czas wolny od służby w odpowiednim wymiarze. Jednocześnie zaproponowano ograniczenie wymiaru dodatkowego urlopu wypoczynkowego z tytułu pełnienia służby w warunkach szkodliwych dla zdrowia lub uciążliwych albo osiągnięcia przez strażaka określonego wieku lub stażu służby, wynoszącego obecnie maksymalnie 18 dni – do wymiaru 13 dni. Wskazane rozwiązanie stanowi, wraz
 
z możliwością odbioru godzin ponadnormatywnych i rekompensaty pieniężnej, logicznie powiązany system rekompensat za przedłużony ponad normę 40 godzin tygodniowo czas służby dla strażaków pełniących służbę w zmianowym i codziennym rozkładzie czasu służby.
Zaznaczyć należy, iż przedstawione propozycje zmiany ustawy pragmatycznej są najbardziej optymalne ze względu na organizację służby, zapewnienie skuteczności prowadzonych działań ratowniczych, bezpieczeństwo strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz ze względów ekonomicznych.
Jednocześnie pragnę poinformować, iż przedmiotowy projekt ustawy o zmianie ustawy o Państwowej Straży Pożarnej (druk nr 3433) znajduje się obecnie na etapie prac parlamentarnych (w dniu 30 września 2010 r. wpłynął do Sejmu RP).
Z poważaniem

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #334 dnia: Listopad 12, 2010, 21:42:41 »
Ta w Polsce należy się cieszyć z tego co nam dają a nie z tego co nam się należy i mamy!  Mamy wielkie G. 60% i cieszcie się. Tylko, że za ostatnie ( aktualne ) półrocze. A poprzednie wyzerują i też mamy się cieszyć?

O nie! wsadzcie sobie te 60 %! nie chce jałmużny. Chce odebrać wolne, które mi się należy!

JESTEŚMY JEDYNĄ SŁUZBĄ MUNDUROWĄ KTÓA MA TAKIE PROBLEMY Z NADGODZINAMI I TO OD 5 ( PIĘCIU ) LAT!
Dlaczego w innych służbach mozna było to załatwić jak trzeba?! Panowie ( :pięścią w stół: ) to nie my mamy się cieszyć z tego co dają. To oni mają do ku....wy nędzy zwiększyć stany w jednostkach tak abyśmy nie produkowali nadgodzin! I gó....o nas to obchodzi jak oni to zrobią! takie są przepisy i tak powinno być. Koniec kropka!

Jak mało 33 chłopa w Jrg to ma być 40! Co to za numery, żebyśmy za friko pracowali.
Ja nie chce mieć nadgodzin, nie chce jałmuzny ( 60% za nadgodziny ). Wymagają o de mnie. Wymagają od Nas, więc czas, aby zaczęli wymagać od siebie. Czas aby zaczeli przestrzegać przepisów!!!!
Czyli 40 godzin tygodniowo. Nie żadne 48=40!!!!
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #335 dnia: Listopad 12, 2010, 23:38:59 »
No to pewnie się narażę wielu tu wszechwiedzącym.
Szanowni Koledzy jak czytam te Wasz mądrości, zasadne wytłumaczenia to powiem krótko "W DUPACH WAM SIĘ POPRZEWRACAŁO!"
Coraz rzadziej zaglądam na to forum bo dorwało się tu paru cwaniaków, którzy publicznie pewnie pokorniutko w jednostkach siedzą a tu wielcy mądrzy. Zastanówcie się o co Wam chodzi, popatrzcie trochę na bok, porozmawiajcie z policjantami a może zacznie wam coś świtać.

Te słowa kieruje do pieniaczy (specjalista), nie do przyzwoitych strażaków umiejących obiektywnie ocenić sytuacje (AndrzejKG)  .

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #336 dnia: Listopad 13, 2010, 08:32:57 »
No to pewnie się narażę wielu tu wszechwiedzącym.
Szanowni Koledzy jak czytam te Wasz mądrości, zasadne wytłumaczenia to powiem krótko "W DUPACH WAM SIĘ POPRZEWRACAŁO!"
Coraz rzadziej zaglądam na to forum bo dorwało się tu paru cwaniaków, którzy publicznie pewnie pokorniutko w jednostkach siedzą a tu wielcy mądrzy. Zastanówcie się o co Wam chodzi, popatrzcie trochę na bok, porozmawiajcie z policjantami a może zacznie wam coś świtać.

Te słowa kieruje do pieniaczy (specjalista), nie do przyzwoitych strażaków umiejących obiektywnie ocenić sytuacje (AndrzejKG)  .

@strazakg

Uważasz, że to w porządku? Od pięciu lat walimy nadgodziny. Nie możemy tego odebrać ani jako wolne ani w kasie i Ty uważasz, ze to w porządku?  To nie jest 50 nadgodzin, to jest 800 -1000 nadgodzin.

Uważasz, że jestem pieniaczem? Hehe siedzenie przez nas pięć lat cicho to jest pieniactwo? dobre sobie.

Wku.....a mnie to, że od pięciu lat nic nie zrobili, a teraz zrobią...... ale grubą kreske.

Powiedz mi dlaczego w inych służbach nie ma tego problemu? Dlaczego tam jest wystarczająca ilość osób? ( owszem zdarzają się im nadgodziny, ale nie z powodu systemu ).
Odpowiedz sobie i nam na to pytanie, a później gadaj bzdury.

Rozumiem, że ludzie którzy pracują w innych branżach jak wypracują nadgodziny to też można im nie zapłacić i nazwać pieniaczami! Tak?!

Jak nam po zwolnieniu czy innym wolnym to szybciutko odpisują godziny. Jak się zdarzy zwolnienie lekarskie to szybko wstawiają WS choć wcześniej tam nie było. to jest w porządku? Twoim zdaniem Mamy siedzieć cicho?
Owszem ja będe cicho, bo już odchodze, mam między innymi dość takich ludzi jak TY :P
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #337 dnia: Listopad 13, 2010, 18:54:18 »
Wątek czyta się jak dobrą książkę akcji z każdą przeczytaną wiadomością wkręca cie bardziej i bardziej myśląc kto kogo zabije (słownie). :)
Co do polemiki między niektórymi użytkownikami to czytam ją z coraz większym zaciekawieniem  :P lecz mała uwaga do rozmówców, proszę byście trochę spuścili z tonu... Nie wdawajmy się proszę znów w dywagacje co kto zrobił lub nie, w danym temacie. Z niecierpliwością, czekam jednak na argumenty rozwiązania co można zrobić i co tak najbardziej jest ważne czy to że do tej pory nie płacono za nadgodziny, czy to że będą płacić ale na razie tylko 60%.
Myślę, że nikt nawet nie będzie próbował przekonywać do czegokolwiek bo każdy ma swój rozum itp.
Tyle, że tak po prostu jest, o ile oczywiście mówimy o nadgodzinach które były,są i będą.

Na prośbę użytkowników pozwoliłem sobie na mały experyment dodając ankietę w tym wątku.

Wasza aktywność w ankiecie pozwoli na pełniejszy obraz niezadowolenia lub zadowolenia z powodu przyjęcia ustawy zmieniającej ustawę o Państwowej Straży Pożarnej. Chciałbym podkreślić, iż bardzo długo zastanawiałem sie jakie zadać pytanie w ankiecie aby nie zostało to opacznie zrozumiane a pytanie nie było tendencyjne. Dzięki ankiecie będzie można przeanalizować i powiedzieć czy rekompensata pieniężna za czas służby pełnionej ponad normę przeciętnie 40 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym jest satysfakcjonująca czy nie, co w konsekwencji będzie korzystne dla dalszego rozwoju toczącej się dyskusji. Wyniki będą przeznaczone wyłącznie do naszego użytku forumowego.

1. Czy uważasz że kwota rekompensaty cie zadowala?

tak

nie
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #338 dnia: Listopad 13, 2010, 23:49:55 »
Dla ostudzenia emocji zamykam wątek, a później wszystkie posty nie związane z tematem usuwam !!!



Posty przeniesiono do - Kosz publiczny.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2010, 11:10:26 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #339 dnia: Listopad 15, 2010, 14:12:31 »
Wybaczcie, że podciągam temat ale czy ktoś może mi wyjaśnić jedną rzecz:

Dlaczego mówimy o nadgodzinach? Przecież zgodnie z ustawą o PSP (art. 35 ust. 1, 9 i 10) nadgodziny mogą być generowane tylko do 48h tygodniowo, a powyżej wyłącznie w przypadku wprowadzenia podwyższonej gotowości operacyjnej.

Do 48h będzie płacone, a powyżej nikt nie ma prawa strażaka wezwać do służby bez podwyższonej gotowości operacyjnej.

W czym jest problem?

1) Co by się stało gdyby strażak po prostu powiedział "Po 52 służbach (norma 48h * 26tyg / 24h) w okresie rozliczeniowym w JRG mnie nie ma"?

2) Jaką podstawę prawną wezwania do służby poda wtedy komendant?
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #340 dnia: Listopad 15, 2010, 14:51:28 »
dobrze napisałeś że : "generowane tylko do 48h tygodniowo" tylko chyba nie wziąłeś pod uwagę dalszej części zapisu -"w przyjętym okresie rozliczeniowym" który trwa 6 miesięcy. Wątpię jednak w założenie że podwyższona gotowość operacyjna w tych dwóch okresach będzie wykraczała poza te 52 służby.  Nie wiem czy dobrze rozumiem, jak nie to mnie poprawcie :)
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #341 dnia: Listopad 15, 2010, 15:01:54 »
Chodziło mi o 6-miesięczny okres rozliczeniowy, w którym normę średnio 48h tygodniowo, strażak wypracuje np. do końca maja. Już wiem, że nie można go wtedy wezwać do służby przed nowym okresem rozliczeniowym.

A co w sytuacji kiedy za tą różnicę 48h-40h nie dostanie rekompensaty pieniężnej tylko ofertę odbioru godzin? Przecież jego do końca okresu już nie ma w służbie! Kiedy ma to odebrać?
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #342 dnia: Listopad 15, 2010, 15:21:45 »
Jeżeli ustawa wejdzie od 1.01.2011r to już po pierwszym okresie rozliczeniowym życie zweryfikuje teorię lub założenia wprowadzone do ustawy okażą się słuszne.


Proszę o głosowanie w ankiecie :) (na górze)
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #343 dnia: Listopad 15, 2010, 17:37:46 »
Wszystko ładnie pięknie z tym że na dzień dzisiejszy już na polecenie poszczególnych komendantów dowódcy tak ładnie zchodzą z nadgodzin z okresu 01.07 ....... że co niektórzy mają po zero nadgodzin bądź góra 40 a te które zostały i zostaną " wyzerowane " jest ich po około 1000 ma głowę.Życie już zweryfikowało to co ma wejść od 01 stycznia i niestety okazało się bardzo brutalne.

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #344 dnia: Listopad 15, 2010, 18:39:51 »
Witam i na poczatku tych ktorych urazily moje wypowiedzi w ostatniej dyskusji przepraszam gdyz nie w tym zecz zeby sie klucic ale zawsze pamietajmy ze wina nie lezy tylko po jednej stronie moda tez nie chcialem wkurzac..
Temat o ktorym tu sie rozmawia tyczy nadgodzin wiec moje pytanie bedzie tyczylo nadgodzin ostatnimi czasy bylismy na trzy dniowych cwiczeniach po powrocie zapowiadano ze zostanie to rozliczone po24 dzis dowiedzielismy sie ze nasza komenda rozlicza to po8 a reszta ku chwale ojczyzny.wszystkie inne komendy rozliczyly to po 24 i ne ma problemu tylko u nas jestezawsze innaczej .
Czy moze mi ktos powiedziec jak komenda powinna rozliczyc taki wyjazd
P.s mario tylko nie mow ze mam zmienic komende :rofl: pozdrawiam

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #345 dnia: Listopad 15, 2010, 18:51:09 »
Moja propozycja : wystosujcie zapytanie do organizatora ćwiczeń, powinien Wam określić jak rozliczyć ten temat , z małego doświadczenia  :rolleyes: poligonowego winno być najmniej 16 godzin ale ....... :gwiazdki: w okresie burzy z nadgodzinami to kto wie co wymyślą. :straz:

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #346 dnia: Listopad 15, 2010, 19:50:39 »
rozumiem frustacje kolegi a forum jest po to żeby wszyscy z niego  korzystali, po za tym trochę dziwi minie te parcie rządu że niby szybko chcą rozwiązać problem nadgodzin.  Nie uwarzam że todobry pomysł godzić sie na 60%-czy 80% a potem powalczymy o więcej. Ot chdzi panowie ,jakim krajem jest polska każdu wie i żeby potem w tv i prasie nie pisali strażacy najpierw się zgodzili a teraz strzelają focha bo im mało,albo szybko coś podpiszcie ,po jakimś czasie okaże się że interpretacja ustawy ZZ jest inna niż rządu (zabraknie zapisu "lub czasopisma" ).

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #347 dnia: Listopad 15, 2010, 20:01:45 »
Witam ! kol. potok - ćwiczenia , jeżeli je potraktować jako kurs , rozlicza się po 8 godz. za każdy dzień . Natomiast powódź to zdarzenie , które rozliczane jest w pełnym wymiarze godzin - chyba , że został wprowadzony stan podwyższonej got.boj. Wtedy wszystko pow.48 godz.tygodniowo to nadgodziny . Pozdrawiam .

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #348 dnia: Listopad 16, 2010, 10:21:46 »
Wracamy do tematu!  :rofl:
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nadgodziny - i wszystko z tym związane.
« Odpowiedź #349 dnia: Listopad 16, 2010, 20:09:16 »
Witam ! Jeżeli chodzi o te 48 godz. tygodniowo , to moje zdanie jest poprostu takie ( wcześniej już ktoś to zauważył ) . W 6 -cio  m-nym okresie rozliczeniowym , nie MOŻNA ANI RAZU przekroczyć 48 godzinnego tygodnia pracy ( wyjątek " stany " ) , bo to jest wbrew zapisom ustawy . Koniec - kropka . I komendanci nie muszą płacić za nadgodziny powyżej 48 tygodniowo , bo ich NIE POWINNO BYĆ ( służba pon.,czw. - NIEDZIELA OBOWIĄZKOWO WOLNA ) . Szkoda tylko , że kontrole z KW i KG nie sprawdzają tej prawidłowości , chociaż funkcjonuje teraz w trochę innych ramach i zasadach . Pozdrawiam .