Autor Wątek: Jak odwołać cały zarząd?  (Przeczytany 1950 razy)

Offline prezi0

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Jak odwołać cały zarząd?
« dnia: Listopad 29, 2008, 18:42:00 »
...tak jak w temacie, do końca kadencji został im ponad rok. Większość członków chciałaby odwołania zarządu już na najbliższym walnym zebraniu. Jak już kiedyś było na forum, jednym sposobem jest nieudzielenie absolutorium zarządowi na walnym-sprawozdawczym i zaraz po tym zwołanie nadzwyczajnego-wyborczego. ALE. W § 22., ust.4. napisane jest, że : "Nadzwyczajne walne zebranie OSP może odwołać członka zarządu lub komisji rewizyjnej przed upływem terminu kadencji władz OSP i powołać w to miejsce innego członka zarządu lub komisji rewizyjnej na czas do odbycia zwyczajnego walnego zebrania." Mam to tak rozumieć, że można odwołać jednego członka na tym zebraniu, czy można odwołać każdego członka zarządu (cały zarząd)? Po prostu, chcemy o rok przyspieszyć wybory? :kwit: Jak to zrobić? Czy w Krajowym Rejestrze Sądowym są jakieś problemy w związku z przedwczesną zmianą władz? Jeśli miał ktoś już taką sytuację, to piszcie proszę jak to rozwiązać. Pozdrawiam.


Offline prezi0

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Jak odwołać cały zarząd?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2008, 12:52:28 »
wpiałem:"zmiana zarządu" i "odwołanie zarządu", ale nie znalazłem tam żadnej osoby, która ma za sobą zmianę zarządu i rozwiązanie problemów z KRS . Będę musiał się przejechać i zapytać. Wątek do zamknięcia.

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Jak odwołać cały zarząd?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2008, 13:28:38 »
Zmiana Zarządu to sprawa jednostki - statut mówi kiedy i jak można to zrobić.
Do KRS-u trzeba jednak zgłosić każda zmianę w składzie Zarządu, Komisji Rewizyjnej ( nawet gdy osoby się nie zmienią, ale np zamienią funkcjami). Również wtedy gdy wprowadzicie jakiekolwiek zmiany w Statucie. Mówiąc krótko - jeśli cokolwiek zmieni się w tym co jest aktualnie przesłane do KRS-u trzeba poinformować ich o tych zmianach. Oczywiście na odpowiednich drukach  ;)
Niestety, nie wiem jak aktualnie wygląda sprawa opłat za wprowadzanie zmian.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Jak odwołać cały zarząd?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 30, 2008, 14:13:14 »
Aktualizacja danych jest darmowa, tylko za odpis KRS trzeba zapłacić ;/ . Aktualizacji należy dokonać w przeciągu 14dni od daty dokonania zmiany. Do druków aktualizacji należy załączyć protokół z walnego zebrania plus uchwała i lista obecnych członków na zebraniu. Co do podpisów na formularz u nas składał je prezes (aktualny) i nie było problemu, ale co do tego, polecam sprawdzić to na jakimkolwiek wcześniejszym odpisie z KRS tam jest zapisany sposób reprezentacji dla danej jednostki.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2008, 14:17:02 wysłana przez max[] »

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Jak odwołać cały zarząd?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 30, 2008, 17:27:42 »
musicie zebrać nadzwyczajne walne zebranie. w waszym wypadku powinien je zwołać przewodniczący komisji rewizyjnej na wniosek członków OSP, czyli z tego co pamiętam powinniście zebrać ponad 75% podpisów strażaków z waszej jednostki i pójść do przewodniczącego komisji rewizyjnej, ale z własnego doświadczenia powiem, że takie nadzwyczajne walne zebranie to zła rzecz, powoduje rozłam w jednostce który długo długo się nie chce zniwelować. lepiej zróbcie to w ten sposób który ktoś proponował przede mną. nie udzielcie absolutorium zarządu na walnym, a potem nowe wybory

Offline prezi0

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Jak odwołać cały zarząd?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 02, 2008, 13:52:04 »
dzięki wielkie za cenne rady; trzeba do tego podejść delikatnie, bo atmosfera jest wybuchowa i trzeba to zrobić profesjonalnie, pozdrawiam  -_-

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Jak odwołać cały zarząd?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 02, 2008, 14:47:17 »
wpiałem:"zmiana zarządu" i "odwołanie zarządu", ale nie znalazłem tam żadnej osoby, która ma za sobą zmianę zarządu i rozwiązanie problemów z KRS . Będę musiał się przejechać i zapytać. Wątek do zamknięcia.

Temat wyjaśniony (nie pierwszy raz zresztą) więc zamykam.
Dodam tylko że w mojej jednostce również odwołaliśmy zarząd nie udzielając im absulutorium. Nie udzielenie absolutorium wiąże się z nowymi wyborami, zebranie walne było zwyczjane, jedynie po nie udzielonym absolutorium przekształciło się w zebranie sprawozdawczo-wyborcze.