Autor Wątek: rury polietylenowe a zagrozenie ppoz  (Przeczytany 1760 razy)

Offline mawwm

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
rury polietylenowe a zagrozenie ppoz
« dnia: Listopad 17, 2008, 17:02:57 »
Szanowni Forumowicze,
proszę o Wasze opinie:
"czy wprowadzanie na tereny lasów i łąk oznakowania szlaków rowerowych wykonanego
z rur polietylenowych ma wpływ na zwiększenie zagrożenia pożarowego tych terenów".

z problemem można zapoznać się pod adresem:
http://www.dabrowa-gornicza.org/sciezki-rowerowee-t2773.html


Przenosze do prewencji.bulon
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2008, 17:05:44 wysłana przez bulon »
Kto nie tworzy nic, ten tworzy chaos R.P. Feynman

Offline mawwm

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: rury polietylenowe a zagrozenie ppoz
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 17, 2008, 17:11:27 »
OK, jestem tu nowy, bardzo zależy mi na Waszych opiniach  :mellow:
Kto nie tworzy nic, ten tworzy chaos R.P. Feynman

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: rury polietylenowe a zagrozenie ppoz
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 17, 2008, 22:08:30 »
mawwm
Nie jestem prewentystą, ale podobnie jak TY "zapalonym"  -_- turystą. To o czym piszesz TO wg. mnie czyste bicie piany i szukanie dziury w całym - tylko jeszcze nie wiem po co? Poczytałem kilka odpowiedzi pod linkiem i widzę, że nie jestem w tym przekonaniu osamotniony  :pyt:
Wiesz co... Jestem dyż. PSK PSP i powiem (Ci) może brutalnie! Takich i podobnych, bez szkody dla społeczeństwa  :karabin:>>> Nawet z ogólnym pożytkiem!  :szalony:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: rury polietylenowe a zagrozenie ppoz
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2008, 22:36:58 »
Jeśli jest nagroda za największą bzdurę roku to ten list powinien zająć I miejsce.
Głupota pseudoekologów już przechodzi ludzkie pojęcie.
Chcą ścieżek dla rowerów bo to ekologiczne a:
1. Aby zbudować ścieżki trzeba wprowadzić ciężki sprzęt - ropka, hałas
2. rowerki też nie powstają z materiałów odnawialnych
3. a tłumy ludzi na rowerach będą śmiecić, hałasować i wkuxwiać zwierzątka

Wracając do pytania to nie ma żadnego wpływu na bezpieczeństwo p.poż
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2008, 22:43:47 wysłana przez Butel »
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline mawwm

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: rury polietylenowe a zagrozenie ppoz
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 18, 2008, 09:07:05 »
widzę, że nie do końca zostałem zrozumiany - wyjaśniam, nie chodzi tu o ścieżki rowerowe, mówimy o szlakach rowerowych wytyczonych polietylenowymi rurami wkopanymi do gruntu. Szlaki te biegną lasami, polami, łąkami itd. Odrzućmy ekologię i estetykę.
Załóżmy taki wariant: jak powszechnie wiadomo na wiosnę (i nie tylko) zdarza się "wypalanie traw", sucha trawka płonie sobie, ogień dochodzi do plastikowego słupka, powstaje temperatura powodująca zapłon polietylenu, (polietyleny są tworzywami palnymi, a ich temperatura zapłonu wynosi 340 °C. Zapalają się pod wpływem ognia, paląc się świecącym płomieniem, ściekając przy
tym płonącymi kroplami
)  czy w tym przypadku słupek staje się wtórnym zarzewiem pożaru, czy lepiej aby on tam był, czy aby go nie było?
Może to i "bicie piany" na szczęście nie gaśniczej, powtarzam pytanie:czy słupek staje się wtórnym zarzewiem pożaru?
Moja przygoda z toporkiem i sikawką, o pardon, linią gaśniczą trwała bardzo krótko i bardzo dawno temu (początek lat 70 ubiegłego stulecia) ale uczestniczyłem w gaszeniu pożaru lasu i wierzcie mi, nie chciał bym przeżyć tego powtórnie.

@Ajax, szkoda, że nie jesteś "prewentystą", życzę Ci jak najmniej akcji gaśniczych i ratowniczych.
 :karabin: - tego nie komentuję  :piwo:
Kto nie tworzy nic, ten tworzy chaos R.P. Feynman

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: rury polietylenowe a zagrozenie ppoz
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 18, 2008, 09:12:04 »
Więc może zastanów się lepiej czy te sterty śmieci w Polskich lasach nie są większym zagrożeniem niż rury  :szalony: , bo za chwile pojawi się pytanie czy tabliczki informujące o drodze ppoż albo dojeździe do zbiornika ppoż nie stwarzają zagrożenia.

Offline mawwm

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: rury polietylenowe a zagrozenie ppoz
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2008, 10:22:14 »
@Oliwier, ja jestem przeciwny wytyczaniu tych szlaków, szczególnie traserami z polietylenu ;)
nie jestem szalonym ekologiem, nie będę przykuwał się łańcuchami do drzewa  :zamknij:, na forum każdy może wyrażać swoje opinie, po to one są (te fora), pozdrawiam  :piwo:


a oto sprawcy zamieszania



Pamiętaj o regulaminie tego forum
pkt 11.   Nie umieszczaj dwóch postów z rzędu w niedługim odstępie czasu. Użyj przycisku "Modyfikuj" i dopisz, to co zapomniałeś, do istniejącego już postu.


Pozdrawiam



[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2008, 10:36:07 wysłana przez Butel »
Kto nie tworzy nic, ten tworzy chaos R.P. Feynman

Offline spb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: rury polietylenowe a zagrozenie ppoz
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 18, 2008, 22:16:59 »
można było pewnie zrobić coś lepszego tylko zapewne zabrakło kasy, a tak kolego mawwm zaoszczędzono troche pieniędzy, ścieżki rowerowe są oznaczone a las jak ma spłonąć to i tak spłonie ze słupkami czy bez nich

a zdecydowanie popieram post ognistej fali ( sorry ale nie wiem jak mam cię odmienić  ^_^ ) że sterty śmieci (często wyrzucane przez tych rowerzystów) to większy problem

Offline mawwm

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: rury polietylenowe a zagrozenie ppoz
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 20, 2008, 16:00:49 »
otrzymałem odpowiedź od fachowca: "Według obowiązujących reguł parametryzacji zagrożenia pożarowego wprowadzenie na tereny lasów i łąk oznakowania szlaków rowerowych wykonanego z rur polietylenowych nie ma wpływu na zwiększenie tego zagrożenia."

Wątek uważam za zamknięty.
Dziękuję za wyjaśnienia i "kubeł zimnej wody na łeb", cóż nie miałem racji, przepraszam za zabranie cennego czasu i miejsca na serwerze.
Kto nie tworzy nic, ten tworzy chaos R.P. Feynman