Autor Wątek: Pierwszy Nasz Wóz  (Przeczytany 9103 razy)

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Pierwszy Nasz Wóz
« dnia: Marzec 10, 2005, 15:03:39 »
Ja jestem młody i moja przygoda z wozami zaczęła się całkiem nie dawno,a moim pierwszym wozem jakim jechalem do akcji był Star 244 GBM 2,5/16 w styczniu 2004, a u was jak wygląda sytuacja?? Na jakich wozach jechaliście pierwszy raz na akcje i jakie macie do nich odczucia??  

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Pierwszy Nasz Wóz
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2005, 16:48:17 »
Ja pierwszy raz jechałem typowym jelczem GCBA6/32. Szkoda że już go nie mamy, miał bardzo mocny silnik. Poprzednia władza sprzedała go bo był za stary. (a kupili w zamian jeszcze starszego).

Offline sebol309

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Pierwszy Nasz Wóz
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2005, 16:59:52 »

Witam!

Pierwszy raz do działań pędzłem GBA na starze 244.Nadal stoi w garażu,chociaż jako drugim wyjazdowym  jest okazja wyjechać alarmowo tylko kilka razy do roku. Przez prawie 3 lata jeżdziłem tym wozem i nigdy nas właściwie nie zawiódł,także nie mam podstaw zeby na ten wóz narzekać.

                                                                                           Pozdrawiam.
 

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Pierwszy Nasz Wóz
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2005, 17:16:26 »
my w jednostce mamy Jelcza 420 hydromil i wlasnie tym "pociskiem" pierwszy raz jechalem na akcje (powodz)

pozdr

Offline mariansz84

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Pierwszy Nasz Wóz
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2005, 17:16:48 »
Witam
pierwszy i pozostający w pamięci wyjazd zaliczyłem na GBA 2,5/16 NA PODWOZIU STARA 244 dobra maszyna miała swoje niezastąpione strony ale niestety jużnie mamy jej na jednostce pozostały tylko miłe wspomnienia!

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Pierwszy Nasz Wóz
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 10, 2005, 20:18:02 »
Widze, że większość kolegów na tych samych wozach jeździła ;) .. a teraz czym jeździcie i do jakiego z naszych wozów na podziałach macie najwięsze przekonanie, a może poprostu sympatie. Ja obecnie jeżdże czym popadnie ( do czego zdąże wsiąść) najlepiej mi się  jeździ StarManem 12.185 z GBA 2,5/16 i Fordem Transitem SRt, zdarza mi się jeszcze Star 244 GBM 2,5/16 i Polonez SlRt. :D  

arek KWK

  • Gość
Pierwszy Nasz Wóz
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2005, 14:26:03 »
u mnie w koszarach OSP PAWŁOWICE jest ratowniczo-gaśniczy STAR 244LM GBARt 2.5/16 -20 latek i MITSUBISHI CANTER SLRTD Szcześniak-2004 rok produkcji. wczesniej mieliśmy STARA 25 .autobus JELCZ KAROSA 272 MEX i pózniej dwa AUTOSANY H9-21 .Star 244 górą..pozdrawiam
 zdjecia STARA  możecie zobaczyć tutaj

http://www.strazacy.pl/forum/album_cat.php?cat_id=49
 

Offline rademenes99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Milczenie jest złotem, mowa żródłem nieporozumień.
Pierwszy Nasz Wóz
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 13, 2005, 18:14:05 »
GBA 2,5/16 na Starze 244 to był WÓZ  B) ...Teraz jeździ się niby lepszymi, ale sentyment został...
Ekspert to człowiek który przestał myśleć - on wie ;).

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Pierwszy Nasz Wóz
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 13, 2005, 20:58:18 »
Do Arek KWK.. czemu w waszej jednostce jest tyle autobusów?? Czy są w Polsce takie jednostki gdzie są jeszcze autobusy (chodzi mi o te OSP), do czego autobusy są potrzebne w OSP??

Offline Ślązok

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
    • http://www.osp-Siemianowice.prv.pl
Pierwszy Nasz Wóz
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 14, 2005, 11:36:46 »
ja pierwszy raz jechałem 10lat temu GBAM 2.5/8/8 ten star już wtedy miał 23lat a teraz jeździmy 20 letnim mercedesem 911 GBA :D  

arek KWK

  • Gość
Pierwszy Nasz Wóz
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 18, 2005, 16:51:27 »
juz odpowoadam.mieliśmy kiedys te autobusy obecnie ich nie mamy już a sluzyly jako autokary dla wycieczek i z tego STRAŻ miala co nieco kasy.a kiedys sluzyły autobusy jako ewentualny transport poszkodowanych w duzych akcjach i przewóz członkow MDP i strażaków na uroczystośći itd

Offline marcinfire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
    • http://www.smchrobry.lodz.pl/~marcinfire/index.htm
Pierwszy Nasz Wóz
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 30, 2005, 19:19:35 »
Cytuj
u mnie w koszarach OSP PAWŁOWICE jest ratowniczo-gaśniczy STAR 244LM GBARt 2.5/16 -20 latek i MITSUBISHI CANTER SLRTD Szcześniak-2004 rok produkcji. wczesniej mieliśmy STARA 25 .autobus JELCZ KAROSA 272 MEX i pózniej dwa AUTOSANY H9-21 .Star 244 górą..pozdrawiam
 zdjecia STARA  możecie zobaczyć tutaj

http://www.strazacy.pl/forum/album_cat.php?cat_id=49
hmmmmm... co my tu mamy?? czy mnie wzrok nie myli??
Szanowny Arkadiuszu KWK-Arkadiusz Tasior, mam nadzieję, że pisanie o "koszarach"-jeśli już to jednostka, OSP Pawłowice to nie jest Twoja jednostka, a co za tym idzie... twoje koszary :D , bo członkiem OSP Pawłowice nie jesteś, co czuję się w obowiązku i zobowiązany tu zdementować.....
chyba że.....
Po prostu pisząc "u nas", masz na myśli, "u was w Pawłowicach", bo na pewno nie w twojej jednostce OSP której członkiem nie jesteś... :(

Pozdrawiam

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Pierwszy Nasz Wóz
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 31, 2005, 07:40:16 »
pierwszym raz starem 266- to jest maszyna!
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

arek KWK

  • Gość
Pierwszy Nasz Wóz
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 31, 2005, 12:59:49 »
owszem nie jestem czlonkiem OSP Pawłowice i musze wyznać iż bylem jkis czas temu przez krotki czas w szereach OSP .więc bezpodstawnie mnie oskarżyłes na strazacy.pl iz nie byłem członkiem OSP .  :angry:  

mario

  • Gość
Pierwszy Nasz Wóz
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 31, 2005, 14:01:07 »
Potwierdzam u nas też jest autobus i nasza jednostka czerpie korzyści z wycieczek i innego typu przewozów,ale jest to zwykły autokar,,z koleji widziałem, w SAPSP w Poznaniu autokar który był pomalowany na czerwono i miał koguty jak normlany wóz bojowy,,i pewnie służy np,jak powiedział arek KWK do transportu rannych,,,jak sie myle prosze o sprostowanie:)

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Pierwszy Nasz Wóz
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 31, 2005, 14:17:15 »
Ostatnio dowiedziałem się, iż takich wozów- autobusów nie jest mało. Słóżą one m.in do przewozu rannych, ale i strażaków na większe odległości np. powodzie czy inne akcje wymagające zaangażowania dużych sił. Z tego co wiem, też w Krakowie w SA jest taki autobus, bodajże Autosan H10-10.. jeżeli się myle to proszę o poprawki ;)  

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Pierwszy Nasz Wóz
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 31, 2005, 16:33:04 »
Pierwszy raz 11 lat temu sławnym Żukiem  :D  :D  :D hehe


Pozdrawiam!!!  ;)  
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline marcinfire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
    • http://www.smchrobry.lodz.pl/~marcinfire/index.htm
Pierwszy Nasz Wóz
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 02, 2005, 17:35:29 »
Cytuj
owszem nie jestem czlonkiem OSP Pawłowice i musze wyznać iż bylem jkis czas temu przez krotki czas w szereach OSP .więc bezpodstawnie mnie oskarżyłes na strazacy.pl iz nie byłem członkiem OSP .  :angry:
Sprostowanie... B)
Szanowny Arkadiuszu!!! Proszę Cię, tylko nie kłam... i tyle wystarczy, myślisz, że jak zmienisz sobie nick'a to nikt nie dojdzie, ktoś Ty taki???
A co do Twojego członkowstwa w OSP Pawłowice, to informuję, że członkiem tegoż OSP nigdy nie byłeś, nie jesteś i nie będziesz!!! takie informacje dostałem po dość długiej rozmowie na Twój temat z Panem Naczelnikiem OSP Pawłowice!!! więc proszę nie kłam już więcej, bo aż się źle robi...

Przepraszam forumowiczów za podpięcie moich uwag na powyższy temat, ale czułem się w obowiązku wobec Członków OSP Pawłowice naprostować pewne sprawy, gdyż o to mnie poproszono, a podszywanie się pod jaką kolwiek instytucję jest niewybaczalne, powiem więcej..... niekiedy nawet karane... :angry:

Zapraszam wszystkich, których choć przez chwilę ta sprawa nurtowała, na poniższy link, gdzie wszystko jest dokładnie wyjaśnione:
LINK-WYJAŚNIENIE

Pozdrawiam
Marcin

Offline Miros

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Pierwszy Nasz Wóz
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 05, 2005, 20:10:12 »
Oj coś mi się wydaje że Arka (czy jak sie tam będzie teraz nazywał) się nie pozbędziemy.

Mariusz_43

  • Gość
Odp: Pierwszy Nasz Wóz
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 06, 2007, 19:03:37 »
Ja jechałem starym Mercedesem nawet już nie pamiętam jego dokładniej nazwy :-), był to samochód ratownictwa technicznego - super wózek. Mieliśmy go do końca 2002 lecz i tak "umarł" w 2000 i dwa lata kurzył się w garażu. Teraz jest chyba gdzieś na jednostce OSP jako zabytek.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2007, 20:32:30 wysłana przez Mariusz_43 »

Offline Herflik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.
Odp: Pierwszy Nasz Wóz
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 06, 2007, 19:48:19 »
pierwszym raz starem 266- to jest maszyna!

Potwierdzam w całej rozciągłości.  A co do okoliczności był to pożar stodoły, ech niezapomniany "pierwszy raz" :P:P Nadal nim brykam i myślę, że jeszcze w takim układzie długo obydwaj pociągniemy - czego Jemu i sobie życzę :)
Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Pierwszy Nasz Wóz
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 06, 2007, 20:08:36 »
Witam!
Fajny temacik  :rolleyes: Dzięki!
Dawno, dawno, temu  ^_^ Star 25...26 jakoś tak: GBAM 2/8+8 tzw. <babcia>. Ekstra wozik. Szyberdach i uchylne boczne klapki w kabinie. Lewarek biegów zostający... nieraz w ręce. Hee..he.. Jeszcze widać sporadycznie te autka na starych filmach TV.  Poważnie - to dobra autopompa i motopompa, zwijadła, sporo sprzętu, itd.. Po lesie i wogóle szedł jak "burza" tylko nieraz wówczas, bak w motopompie /za tylnią osią/ był osobno ^_^ Później Star 244 GBA - też wg mnie całkiem sobie. Wspomnienia!
Do grającej szafy grosik wrzuć!
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2007, 20:19:22 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Pierwszy Nasz Wóz
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 06, 2007, 20:26:37 »
No ja podobnie jak Ajaks jakieś12 lat temu mknąłemmm do pożaru lasu po raz pierwszy starem 25!!! Bombowa sprawa ! Parę razy zawiódł no ale fajne przygody. Zakleszczenia skrzyni bigów, autopompa nie podaje wody no i ten szyberdach i nasz stary kierowca krzyczący co by nie wyglądać. Obecnie w OSP star 244, a w PSP Renault Midium, Iveco, Tatra, Stayer no i operacyjne. Pozdrawiam -_-

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Pierwszy Nasz Wóz
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 06, 2007, 20:28:40 »
Star 266 :), pożar piwnicy w sąsiedniej gminie, całkiem niedawno, bo dopiero ostatnia dekada listopada roku ubiegłego...
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2007, 15:38:38 wysłana przez maldrin »
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Pierwszy Nasz Wóz
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 06, 2007, 20:38:55 »
GCBA Jelcz 6/32 - pożar mieszkania :P
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep