Autor Wątek: Egzaminy  (Przeczytany 9220 razy)

Offline Mruwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Egzaminy
« dnia: Marzec 07, 2005, 16:35:24 »
Witam.
Chciałbym poznać waszą decyzje dotyczącą tego : do której szkoły bedziesz zdawał w tym roku ??

Ja się tym razem chyba wybiore do Krakowa (na 70 %) a Ty ??

Pozdrawiam  

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Egzaminy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 07, 2005, 16:52:17 »
Cytuj
Ja się tym razem chyba wybiore do Krakowa (na 70 %) a Ty ??

 
Który raz startujesz do szkoły pożarniczej?? Gdzie już prędzej się udawałeś?? Jakie były przyczyny, że się nie dostałeś?? i oczywiście dlaczego teraz Kraków?? Pozdrawiam!!

Offline Mruwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Egzaminy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 07, 2005, 17:25:09 »
Witam !!!!

JA startowałem w tamtym roku do CSPSP - to był pierwszy raz ale niestety nie wyszło :(.

Oblałem fize i chemie :((

Dlaczego Kraków ???
Oni mają swój własny rejon działania - dlatego jak ktoś się już dostanie to bedzie miał więcej wyjazdów czyli doświadczenia - a to się liczy !!!
Tylko najpierw się trza dostac ;)

Pozdrawiam
 

mario

  • Gość
Egzaminy
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 07, 2005, 21:16:00 »
Wiatm!!! :)

NO ja zamierzam stratowac do Poznania,pierwszy raz ;) ...dlaczego taM?...hm..kiedyś Poznan miał najlebszą renome,,,,teraz chociasz inne szkoły lgną do przodu ,,,to mysle ze renoam szkoły w Poznaniu pozostał:D..pozdro!
 

Offline grzeechu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Egzaminy
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 07, 2005, 23:31:52 »
Spróbować zawsze można:-) - Częstochowa, jak nie teraz to za rok.

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Egzaminy
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2005, 09:39:16 »
..a może któryś z kolegów mi powie, jak długo przygotowywał się do egzaminów wstępnych do szkół?? Jakie stosował techniki, ile czasu poświęcał dziennie na przygotowanie?? No i czy pytania z chemii i fizyki są takie trudne?? Może ktoś z Was zna stronę na, której takie testy z poprzednich lat są zamieszczone?? POZDRAWIAM!!

mario

  • Gość
Egzaminy
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 08, 2005, 10:13:53 »
Witam!!!,,,,,ja zdajew tym roku poraz 1,,,,,ale moge ci powiedzieć jak ja sie przygotowuje,, :) staram sie biegac codzinnie od września,,,mam zamonytowany drązek w piwnicy na którym równize codziennie starm sie podciągac,oraz ćwicze tez na cięzarkch ,teżcodzinnie:),,-ale czy to wystarczy? hm,,,okarze sie pod koniec czerwca..testy znajdziesz na stronie  www.fireman.prv.pl   w dziale szkoły pożarnicze   a ich trudność ocenisz sam:D

posdro!!!!!

Offline michalus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Egzaminy
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 08, 2005, 11:57:58 »
Witam Mario ja mam do ciebie pytanie do jakiej szkoły startujesz i jakie masz efekty w czwiczeniacha pozdrawiam
 

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Egzaminy
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 08, 2005, 12:21:08 »
Cytuj
Witam Mario ja mam do ciebie pytanie do jakiej szkoły startujesz i jakie masz efekty w czwiczeniacha pozdrawiam
Czytaj wyżej post Mario, a znajdziesz odpowiedź. POZDRAWIAM!

mario

  • Gość
Egzaminy
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 08, 2005, 15:01:28 »
no elo michalus  :) ...ja startuje do Poznania,,,,,a jesli chodzi o efekty moich ćwiczen hm,,,? nie miałem okazji sprawdzić moich umiejetności,,jesli chodzi o bieganie,,ale biegam ok 4-5km,dziennie,,i wisz są dni gorsze i lebsze,raz ten sam dystans  pokonuje z łatwością a znowu innym razem z większym trudem,,mam nadziej,że trafie z forma  akurat na 28 czerwca :D ,ale bardzo waż ma jest rozgrzewka ,,zarówno w bieganiu jak i w podciaganiu sie,,,jak zaczyabłem cwiczy po ok 1-2 miesiącach robiłem ok 24,,,podciagniec  terz zimą spdłami ta średnia ,mysle ze spowodowane jest taka a nie inną pogaoda,,( mam nadzieje :D ).,,ale obecnie pełnych podciagnieć,,robie od 15-20,ale z rozgzrewka przed  zawsze robei 4-6 wiecej nic bez ,,,takze rozgrzewka jest ważna,,,ale mamy jeszce troche czasu do czerwac ,,,damy rade,,,a jeślo chcesz to podaj mi swoje gg,,to podyskutujemy apropo  przygotowań

pozdro!!!!!
 

mario

  • Gość
Egzaminy
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 08, 2005, 15:07:57 »
a i jeszce jedna prośba tym razem do wszystkich,którzy w tym roku startuja do szkłół pożarniczych,,jeśli ktoś bedzie miał pogadać o porzygotowanaich to chetni bym, wymienił poglądy na ten teamt,,sam nie wiem wielu rzeczy a warto by sie dowiedziec co i jak z egzaminami

MOje gg:7446696

Pozdrawiam wszytskich tegorocznych startujących do szkół psp :)  

Offline Mruwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Egzaminy
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 10, 2005, 11:20:29 »
Witam.

Sprawdziłem strone cspsp i sapsp o okazuje się że egzaminy są 27 i 28 czerwca.

Natomiast w sapsp poznac są 28 i 29.

Dziwne, zawsze przecież były w tych samych dniach.

To już mogli przynajmnije zorbic z poznzniu 29 i 30 czerwca to wtedy najpierw by sie sprobowąło w krakowie a potem do poznania :)

Pozdrawiam

mario

  • Gość
Egzaminy
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 10, 2005, 16:16:33 »
no racja zawsze były w tym samym terminie,,,może jakąs pomyłka,,no to miedzy krakiem a poznaniem mała rozgrzewka biegow:D,,,a ty mruwa tak wogóle gdzie uderzasz do karakowa>>???

Offline grzeechu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Egzaminy
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 10, 2005, 16:29:31 »
Cytuj
Laureaci 1-3 miejsca z dwu ostatnich edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej szczebla centralnego, poprzedzających rok, w którym egzamin będzie przeprowadzany mogą być zwolnieni z teoretycznego egzaminu wstępnego, pod warunkiem posiadania na świadectwie co najmniej oceny dobrej z przedmiotów objętych egzaminem lub w przypadku nowej matury odowiedni procent punktów możliwych do uzyskania na maturze, stanowiących odpowiednik oceny dobrej.

http://www.cspsp.pl/

Trochę mi się to nie podoba:( czyli załużmy, że ktoś będzie w pierwszej 3 konkursu a na świadectwie z chemii i fizyki będzie mial dostateczne to nici ze zwolnienia z egzaminu.

Ciekawe czy podobnie jest w przypadku szkół w Poznaniu i Krakowie?
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2005, 16:34:58 wysłana przez grzeechu »

Offline Gabryśka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
    • http://
Egzaminy
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 12, 2005, 11:07:34 »
witam! :D ja startruje do Krakowa, do zobaczenia na egzaminach :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2005, 11:13:54 wysłana przez Gabryśka »

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Egzaminy
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 13, 2005, 11:56:20 »
osposie wystarczy że dokładniej poczytasz linki tej strony a znajdziesz testy ze szkół aspiranckich

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Egzaminy
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 13, 2005, 19:43:27 »
Juz zanalazłem na www.fireman.prv.pl. Ale dzięki za rady.
POZDRAWIAM!!

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
Egzaminy
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 13, 2005, 19:48:43 »
jezeli chodzi o konkurs wiedzy pozarniczej dotyczy to wszystkich szkol, a co do terminu to we wszystkich szkolach zawsze egzaminy sa w tym samym terminie i to chyba jakis blad

Offline waski336

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Egzaminy
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 13, 2005, 21:43:33 »
Czym wiecej się dowiaduje o tych szkołach tym bardziej tracę nadzieję na dostanie się do niej... Disiaj gadałem z chłopakiem który miał całkiem niezłe wyniki ze spawnościowej, sądzi ze teoria mu dobrze poszła, a się nie dostał... W szkole miał śednią 4.9 jak by nie było to jednak coś znaczy. Ktoś może powiedzieć ze średnia nie ma nic do gadania, fakt, ale z drugiej strony jak sobie go porównam z 4.9 do mnie 3,8 to marnie wypadam. A on kaleką nie jest...  

Sam nie wiem co o tym myśleć, na wszelki wypadek już się zabezpieczyłem, i mam upatrzone rezerwy... . Teraz zostało mi tylko Nauka, ćwiczenia i Bóg.  :unsure:  

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Egzaminy
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 13, 2005, 23:41:59 »
Waski - mi skrzydła podcinano tym, że jak nie mam znajomości to się nie dostanę. Pracuj nad sobą, a może się uda. Nie załamuj się. Co do rezerwy - oczywiscie konieczna. W moim przypadku udało się i do szkoły i na rezerwe  :P
Tego samego zycze tobie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2005, 23:43:00 wysłana przez Feuerwehrmann »
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Egzaminy
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 14, 2005, 11:49:49 »
Cytuj
Czym wiecej się dowiaduje o tych szkołach tym bardziej tracę nadzieję na dostanie się do niej... Disiaj gadałem z chłopakiem który miał całkiem niezłe wyniki ze spawnościowej, sądzi ze teoria mu dobrze poszła, a się nie dostał... W szkole miał śednią 4.9 jak by nie było to jednak coś znaczy. Ktoś może powiedzieć ze średnia nie ma nic do gadania, fakt, ale z drugiej strony jak sobie go porównam z 4.9 do mnie 3,8 to marnie wypadam. A on kaleką nie jest...

Waski nie załamuj się. Na osądach nie ma się co opierać - będziesz dobry to się napewno dostaniesz. A na średnie to nie patrz - bo średnia średniej nie równa. Szkoła będzie miała wysoki poziom, będziesz miał niską średnią. Średnia to zależy od poziomu szkoły, od nauczyciela i od sposobu uczenia no i oczywiście od ucznia.

Offline trq.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Egzaminy
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 14, 2005, 12:24:36 »
no racja co do sredniej sie zgodze ale mam pytanie odnosnie ludzi ktorzy ida na sgsp. reprezentuja bardzo wysoki poziom z przedmiotow scislych czy sa po prostu niezli?  

Offline grzeechu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Egzaminy
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 15, 2005, 18:44:14 »
Cytuj
jezeli chodzi o konkurs wiedzy pozarniczej dotyczy to wszystkich szkol, a co do terminu to we wszystkich szkolach zawsze egzaminy sa w tym samym terminie i to chyba jakis blad
Wszystkich szkół? Na stronie szkoły w Poznaniu nie znalazłem infrmacji o tym aby wymagali oceny dobre.

Offline Drzewko

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
    • http://
Egzaminy
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 15, 2005, 20:30:17 »
Witajcie to mój pierwszy post i to w bardzo odpowiednim temacie jak dlamnie :D chodze dopiero do II kl Liceum Ogólnokształcącego ale jestem pewien że chce startować do SAPSP w Krakowie dlaczego...ponieważ mam blisko (z Katowic) a i renoma szkoły jest b. dobra B) kolejnym czynikiem jest to że od 5lat jestem w MDP (Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza) przy OSP w Katowicach-Szopienicach, a od 3 lat uczestnicze w wyjazdach no a troszke ich już było :lol: mam nadzieje że to co niekiedy słysze czyli że potrzebne są znajomości albo gruby portfel to nieprawda :blink: chociaż niejestem ofermą także moge powalczyć na uczciwych zasadach B) hehehe...no to pozdro chłopaki i powodzenia tym którzy w tym roku starają się o przyjęcie do Szkół Pożarniczych

Offline Drzewko

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
    • http://
Egzaminy
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 15, 2005, 20:32:33 »
acha noi mam pytanko wiecie może ile mniej więcej osób stara się o przyjęcie do poszczególnych szkół pożrniczych ogólne jakieś dane na ten temat :blink: