Autor Wątek: Kryptonimy auta i dyspozycja do zgłoszeń.  (Przeczytany 1759 razy)

Offline Tomcio1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 114
Kryptonimy auta i dyspozycja do zgłoszeń.
« dnia: Listopad 02, 2008, 19:40:39 »
Witam! Kuzyn zadał mi pytanie na które nie potrafię odpowiedzieć, dlatego poradzę się Was. Mianowicie - do tej pory ich OSP była jednostką typu M, posiadającą tylko motopompę. W tym miesiącu na ich wyposażenie wchodzi pojazd GLM Żuk, lecz jest to pojazd z innej OSP (włączonej do KSRG) więc ma inne kryptonimy operacyjne itp. Pierwsze pytanie - Do kogo zwrócić się o nadanie nowych numerów operacyjnych nowo pozyskanego auta? I kolejna sprawa - jednostka, do tej pory typu M nie była dysponowana do żadnych akcji. Teraz, kiedy będą mieli już jakiś środek transportu, chcą aby w miarę potrzeby byli informowani o akcjach. Tu pojawia się drugie pytanie - Do kogo się zwrócić o to, aby jednostka była w razie potrzeby dysponowana przez dyspozytora do akcji? Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam!

straz98

  • Gość
Odp: Kryptonimy auta i dyspozycja do zgłoszeń.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2008, 19:46:23 »
Zmiany w wyposażeniu należy zgłosić do miejscowej Komendy Powiatowej PSP, rozumiem że JOT macie utworzony, więc zgodnie z obowiązującymi zasadami w razie potrzeby powinniście być dysponowani w przypadkach kiedy będziecie najbliższą jednostką lub kiedy zajdzie inna potrzeba. Kryptonimy nadaje Komenda Wojewódzka

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Kryptonimy auta i dyspozycja do zgłoszeń.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2008, 19:51:06 »
1. O nadanie numeru operacyjnego zwrócić się do KP/Km na terenie jakiej ta jednostka działa.
2. Samochód musi posiadać radio (ale tutaj nie jestem w 100% pewien)
3. Wydział operacyjny w KP/KM a najlepiej niech postarają się o selektywne to znacznie zwiekszy szansę dysponowania.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Kryptonimy auta i dyspozycja do zgłoszeń.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 02, 2008, 20:52:44 »
1. O nadanie numeru operacyjnego zwrócić się do KP/Km na terenie jakiej ta jednostka działa.
2. Samochód musi posiadać radio (ale tutaj nie jestem w 100% pewien)
ad.1 dokładnie tak jest
ad.2  tak nie jest - co prawda numer operacyjny pokrywa się obecnie z kryptonimem radiowym , ale posiadanie radiostacji nie jest konieczne.
Inna sprawa, że dzisiaj samochód bez radiostacji ma niewielkie znaczenie operacyjne.
A w sprawie dysponowania wspomnę o jednym drobiazgu o którym często zapominają podobne jednostki.  Dziwią się ze nie są dysponowane, a powód jest prosty - często na M/PSK brakuje numerów kontaktowych osób które mogą uruchomić syrenę w danej OSP. 
Proponuje więc podać niezbędne numery na piśmie , ale dodatkowo upewnić się po kilku dniach czy informacja dotarła na SK - po prostu zadzwonić na 998 i powiedzieć że chce się podać numery telefonów osób z jednostki X.

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Kryptonimy auta i dyspozycja do zgłoszeń.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2008, 08:49:30 »
Zgadzam się z przedmówcami tak jest że wszystkie te rzeczy się zgłasza do pobliskiej KP PSP oni nadają kryptonim i całą resztę potem Komendant gminny po zalatwieniu wszystkiego ma obowiązek załatwić wszystkie formalności z nalepieniem nowych numerów (czyli wynająć firmę która to zrobi i pokrywa koszta gmina).
Pozdro

Offline Tomcio1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 114
Odp: Kryptonimy auta i dyspozycja do zgłoszeń.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 10, 2008, 13:47:30 »
Dzięki za pomoc =) Myślę, że resztę się sami dowiedzą i jakoś sobie poradzą =)

Offline Tomcio1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 114
Odp: Kryptonimy auta i dyspozycja do zgłoszeń.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2009, 11:28:11 »
Odświeżam, ponieważ mam nowe pytanie.

Panowie, właśnie piszę pismo o nadanie numerów operacyjnych na auto do miejscowej KP PSP. Prócz prośby o nadanie numerów operacyjnych na nasze auto, które pozyskaliśmy niedawno, co jeszcze dołączyć do tego pisma? Czy uwzględniać w nim jakieś dodatkowe informację np. typ auta - GBA 2,5/16 ?

matej

  • Gość
Odp: Kryptonimy auta i dyspozycja do zgłoszeń.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 24, 2009, 11:35:14 »
W mojej jednostce jak widziałem to pismo o wprowadzeniu do podziału bojowego Mana to było uzwględnione jaki typ  -_- nie wiem jak to wygląda  w Waszej  KP :)
Pozdrawiam ^_^

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Kryptonimy auta i dyspozycja do zgłoszeń.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 26, 2009, 09:03:03 »
Witam oczywiście jak najbardziej w tym piśmie musisz wyszczególnić wszystko co jest związane z tym autem (pojemność beczki z woda, pojemność zbiornika na środek pianotwórczy, zainstalowane w nim urządzenia ratownicze itp.)

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Kryptonimy auta i dyspozycja do zgłoszeń.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 26, 2009, 11:11:39 »
W załączniku masz kartę włączenia pojazdu do podziału bojowego

[załącznik usunięty przez administratora]
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)